Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
31. júl 2009

zoska tak si nedelu užiii cakas prekvapkoo?

hajdylca ako vies ze čakáš chlapca?

zoska
31. júl 2009

marti, no neviem... asi si spolocne nieco kupime, ale mozno ma prekvapi, ten moj antiromantik 😉

ja som sa to tiez hajdy pytala 😀 posielala krvicku do genetickeho centra v blave...

zucana
31. júl 2009

takze ked teraz idem na predmatersku tak mi platia 100% platu potom 3 mesiace po porode 100% a ked chcem tak dalsich 6 mesiacov potom dobrovolna materska 30% platu potom uz musi byt nastup ....
ak by som nemala predmatersku tak je narok na 2 mesiace pred porodom kedy ti platia 100%
takze tak
a ako je to na slovensku?

zoska
31. júl 2009

na slovensku dostavas pol roka matersku, co je 55% platu...na matersku moze pracujuca zena nastupit 6-8 tyzdnov pred ocakvaným termínom porodu a po materskej dostavas rodicovsky príspevok, ktory bol cca 4600sk (takze zobracenka), ale od januara by sa mal dvihat na takmer 9000sk - este to neviem v eurach, stale rozmyslam v korunach... rodicovsky prispevok sa vyplaca do 3. roku dietata
cielom systemu je aby matka ostala doma s dietatom do jeho 3 rokov, ale tými sumami kazdeho nutia aby siel do roboty skor...

zucana
31. júl 2009

a je to uz schvalene?
to by ste mali uzasne
no muzik sa musi starat..ved sme jeho rodina 😀 😝

zoska
31. júl 2009

zatial je to len navrh, takze bohuzial schvlene to este nieje...aspon myslim

no u nas sa tiez stara hlavne muzik, nastasie ma dobry job

zucana
31. júl 2009

sak aj u nas...ja si splacam len afto a vdaka tomu som za ten rok vlastne skoro vsetko usetrila co som zarobila 😉

zoska
31. júl 2009

je to fajn, ked clovek nemusi nahanat kazdu korunu... minule som nad tym rozmyslala, ze ako sa mame vlastne fajn...peniaze niesu vsetko ale ked niesu, tak sa zije tazko...

zusika
autor
31. júl 2009

ahojteee!! nemala som vcera vobec cas napisat vam ani riadok....
takze moje NT je uplne v norme.... nemam taky udaje ako pisala myslim zucana?? neviem...proste nemam tiadne cisla ani pomer 1"milionu ci co to..
mam tam iba napisane ze morfologicky NT: 1,44.... vraj je to normalna hodnota...
vyratala mi, ze mimi je vacsie ako prislucha na 13tt+1 podla datumu poslednej mrchy, podla nej som 13tt+4 ..a posunula mi termin zo 6.2. na 31.1. ... takze nakoniec budem mozno rodit uz v januari.... ale nechystam sa vas opustnit, je mi tu s vami dobre 😀
mimi ma teraz 78,69 mm .... rastie ako z vody... bolo to uzasne, som ho cele videla ako sa tam mrvi... 🙂
aj ked mam poctit ze velmi tlacila na brucho, fakt ma bolelo az do vecera...neviem ci to tak malo byt alebo co to bolo.... ale hlavne ze sme OK...
co je tu nove? neviem ci stihnem vsetko precitat..... ake temy ste riesili?

zusika
autor
31. júl 2009

nasla som, ze: limit je do 3, ale už u 2,5 sa to sleduje..... (hovorim o hodnotach NT)

olifcek
31. júl 2009

zoska ano, pekne a pravdivo napisane.

mne moj drahy prave napisal, ze este niekolko krat zrejme bude musiet ist do svajciarska....x;o( super, to bude laska na dialku, s neskutocnym stresom vzdy, ked bude mat byt v lietadle x;o(((

zusi jj, neodchadzaj od nas..x;o) itak budes rodit s nami vo februari, uvidis x;oD

zoska
31. júl 2009

ahoj zusi,
tak teda gratulujem, musi to byt super pocit, ked vies ze je vsetko o.k. 😉
ja pojdem za 2 tyzdne tiez...

témy? ani neviem len take bezne, vlastne svadobne saty od olif sme chvilku rozoberali... 🙂

co planujes ty na tento horuci víkend?

zucana
31. júl 2009

no supis zusika...ja som mala 77 mm a mi povedal ze som 13+5 tak si ma dobehla 😉
inak aj mne pritlacil vcera na brusko ze ma to bolelo ale iba ked som tam bola...tak asi aby to bolo dbre vidiet.
ja som preto mala tie pomeri lebo mne to kombinovali s krvou...tebe nebrali tu krv?

olifcek
31. júl 2009

jj, i mne budu kombinovat s krvou x;o)

zucana
31. júl 2009

zusi kedy ides na dalsi ultrazvuk?

zucana
31. júl 2009

a olif ty nemstresuj vsetko bude oki aspon si budete vzacnejsi 😉

zoska
31. júl 2009

no baby mne manzel oznamil, ze pravdepodobne bude musiet v nedelu vecer odist na sluzobku do Nemecka...fasa, vecer na nase vyrocie budem sama??? 😢

zusika
autor
31. júl 2009

ano, aj krv mi brali..... takze to sa potom este spoji s tym.... som si to uvedomila neskor..... 😉
idem na poradnu 28.8. ale neviem kedy bude dalsi usg.... ale uz teraz sa tesim.... ale nechapem preco tak rychlo rastieme 🙂 budeme mat valibuka?? neee... kto to bude nosit?? odpoved poznam.... 😎
a vikend... verim ze bude suoer, ideme na chatu uz dnes vecer az do nedele...taka mensia partia - 20 ludi, gril a vinko... desi ma, ze budem jedina triezva....a to sa vam potom to ostatni zdaju dost divni....ale snad sa budem bavit na nich... 😀
idem vas tu rychlo prebehnut....
takze Olif uz ma vybrate saticky??? aj foto bola???
inak mne dnes volala kamaratka, ktora je s priatelom uz 6 rokov....nejako svadbu vobec neriesili..no a boli na dovolenke a tam ju pri zapade slnka na plazi poziadal o ruku..... boooze, az ma mrazi, tesim sa z toho.... okrem toho mi vcera volal znamy ze sa im narodil syn (sice o mesiac skor) ale ze su v poriadku.... same dobre spravy.... uzasny tyzden - 3 nove deti, moje dobre vysledky, svadba na obzore a k tomu chata pred nami... 😀
tak dufam ze aj vas caka svekly vikend aby ste mohli rovnako srsat pozitivnou energiou.... 😀

zucana
31. júl 2009

zusika super prajem krasny vikend
my budeme asi doma a pripravovat sa na prichod navstevy a mozno muza poslem s kamosmi na lod zajtra nech si zaplava...
ja dnes zacinam po troske cvicit pred telkou
inak mne moja maina hovorila ze my so sestrou sme bolis trasne malinke...ze najmensie v porodnici...a ona skoro nemala ziadne brucho a ja uz aha aky balon
zosi mas pravdu o financiach...nie su vsetko ale bez nich by bolo tazko.hlavne ked uz mas nejaky standard zabehnuty...ale pre mna je najdolezitejsie zdravie...to si nekupime 😒

zucana
31. júl 2009

zusi ty mas foto?

zusika
autor
31. júl 2009

ano, mam aj foto.... take rozmazane to je, ale mam okonca dve 🙂

martulanr
31. júl 2009

stym rodicovskym by to bolo celkoom fajn lebo tento 4600 je to fakt žobračenka akurat na plienky ☹

zucana
31. júl 2009

zusi tak daj...ja som nedala lebo moje neni dobre vidiet...ale z NTcka by malo byt vidiet dobre ...

martulanr
31. júl 2009

zusi tak si to užiii budes sa bavit na nich ja som sa bavillla vcera 😀

zusika
autor
31. júl 2009

🙂
zuci musis vyckat, nafotim to fotakom a potom ich sem dam.....

olifcek
31. júl 2009

zucana ja viem, ale itak...mam sice troch surodencov, ale nestretavam sa s nimi..i rodicov, ale s nimi tiez velmi nie...jose je clovek, s ktorym chcem byt, ktory mi skutocne chyba ked odide...mozno, keby som baby necakala, tak by to bolo lahsie, stresovat sa, ze zase ide lietat...ale takto..i kebyze uz ho mam, to babatko, stale by som sa bala o tatinka...x;) hrozna povaha, viem.. x;O)

olifcek
31. júl 2009

zoska : hmmm...a nenatahuje Ta len? mozno chysta prekvapko x;o)

zusika : no posielala som na mailika tym, ktore mi napisali na mailika x;o) olifcek@gmail.com
a kedyze to vyrazas na tu chatu? o ktorej vecer? uzi si to plnymi duskami...moznymi x;o)

cukruska1920
31. júl 2009

zusi gratulujem k vysledkom...super... inak to NT vysetrenie robi kazdy lekar alebo nie? lebo ak hej tak by uz bolo nacase aby mi to spravil 😕

hajdylca
31. júl 2009

cukru to vysetrenie nerobi kazdy doktor, vacsinou Tvoj doktor Ta odporuci niekam, mna moj nikam, len mi zobrali krv... myslim, ze to nie je povinne...

cukruska1920
31. júl 2009

hajdy..aha..lebo vsade citim o tom vysetreni tak uvidim..ja idem v utorok na tie zakladne odbery a popytam sa sestricky... ty uz vies ze budes mat chlapceka? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre