Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
14. máj 2010

Blumi mm tvrdi, ze ich mala trosku opuchnute, mne sa ani nezdalo, ale je tazko povedat, cez tie male faldiky co ma na nozkach. Cez den ich mala zacervenale a opuchnute, ale davala som tiez obklady a zacarvenanie aj opuch presiel. Ja len fakt dufam, ze je to reakcia na ockovanie a nie nieco ine.
Ivka, nasa mala pekne drzi hlavicku, aj ked ju mam opretu o seba tak sa snazi ju drzat. Aj ked plati vsetko to, co pisala blumka. Sem tam s nou sekne a ked je unavena tak sa nam dari menej. Uvidis, ono sa to bude menit zo dna na den, vcera nedrzala ale dnes uz moze. Aj ked musim priznat, ze nasa Miska uz v prvej poradni ako 6 dnova dvihala hlavicku,doktorka vravela, ze je velmi aktivna. Z bruska na chrbatik sa mi uz prvracia asi mesiac a v postielke si vzdy najde svoju polohu, ktora jej vyhovuje. Asi aj preto spinka celu cez. Az na tu predchadzajucu. Ale kazde babatko je individuum samo o sebe a to vobec neznamena, ze jedno je sikovnejsie a ine nie. Takze si vobec nerob starosti, ono topride uz coskoro. Mna teraz trápi, ze malicka so sebou zacala strasne hadzat a tiez len dufam, ze je to v poriadku a tak to ma byt. Aj ked si nie som celkom ista.

blumka
14. máj 2010

svetlanka ako hadzat? juli sa hadze ked papa, lebo nema cas sa poriadne ani najest, vsetko chce vidiet 😀

svetlankat
14. máj 2010

Meta rucickami, kope nozickami, dviha zadocek a tak, neobseti bez pohybu asi sekundu. A hlavickou kruti na vsetky strany. A nedaj boze aby som juobmedzila v nejakom pohybe, to je kriku. Ked ju obliekam ani nehovorim ako krici. Ale tie pohyby ma trosku znepokojuju, ale asi to tak ma byt.

blumka
14. máj 2010

svetlanka to je ok...chce vidiet svet a konecne sa ukazat co v nej je 😉

svetlankat
14. máj 2010

Blumi diky.Idem trosku popratat, malinka je s mm na balkone, tak dufam ze aspon trosku pospinka.

blumka
14. máj 2010

mne sa akurat Juli zobudila

teuska
14. máj 2010

Ahojte babenky 🙂
Ako sa mate? Co je tu nove? Muz teraz pracuje vela na PC a ja sa tu dostanem obcas len tak na skok.

maculik
14. máj 2010

Dobre ranko 🙂
Tak my uz mame ocka doma, dosiel vecer a jasne, ze tym padom Adelka ostala nalepena na nom a spat isla az o pol9, aj to musel lezat pri nej. Prisiel opaleny, krasne fotky, aj sa potapal medzi koralmi, takze len tisko zavidim 😀
A namotal ma na znacku Baby GAP, kupil v Miami, kde mal den medzipristatie pre drobcov super pyzamka a este nejake veci, ktore nechal doma v Bonne, fakt pekne veci. Uz som nasla aj stranku, toto pyzamko doniesol malej sem a oci a zuby tej ryby na tricku v tme svietia, aj niektore rybky na gatiach. http://www.gap.com/browse/product.do?cid=6397&v...

inak noc ok, maly papal 2x a Adelka vraj spala celu noc, som zvedava, ci aj ked sa vratime domov jej to vydrzi.

A stahovanie neviem ako, lebo Vladko vraj nasiel 2 nove byty vedla jeho roboty, tak ich ideme pozriet bud.tyzden.

zuci, kedy vlastne vyrazate?

janielah
14. máj 2010

maciiii, baby gap !!! aj my nosime, super veci, ze? 😉

lenica81
14. máj 2010

halooo...
Vilko drzi hlavu, ako a kedy sa mu chce... takze si mozem skakat... 😅 a tiez sa vykruca, ale zatial to na pretocenie nie je... 😔
noc celkom v poho, ale to pocko ma uplne vycerpava... a to som dost spala... 😖

inak, sa chcem spytat, ked sa maly prekaka okolo nozicky, to mame velke plienky... 😕

blumka
14. máj 2010

gap je fajn znacka...odporucam aj pre dospelych aj pre deti 😉

katina2209
14. máj 2010

Ahojky tak my sme boli vcera na poradni a na tom ockovani taky rev som este nikdy nezazila co mali spustil az sa dusil chudatko, doktorka ho pochvalila, ze drzi hlavicku a ze krasne vnima, ze je sikovny chlapec a mame prist az 12.8.dovtedy,len kojit nic ine.... som bola prekvapena,ze takto neskoro az velmi vela sme nepribrali mame 6345 gramov a 61 cm pribrali sme 480 gr. za mesiac...ale ze vsetko v poriadku.. Matko mal tiez zvysenu teplotu a bol cely den umrncany tak som ho nosila na rukach a nemala som na vas cas... dnes to bude uz hadam lepsie...
Noc klasika budil sa kazde tri hodinky mal v konecniku teplotu 37,5-38,00 tak som nic nedavala lekarka povedala,ze nemam nic davat kym nebude mat v ritke 38,5.... a ockovanie ani nam sa na tbc nezapalilo ani nehnisalo a lekarka povedala,ze je vsetko v poriadku ako ma byt tak potom neviem,,,, ci to musi mat nejaku reakciu---
Vy ako priberate aku mate vahu lebo minuly mesiac mi pribral 1200 a teraz len 480gr, je to v poriadku?
Maculik tie veci gap su nadherne ale u nas take nie su...asi sa to neda ku nam objednat ze?

lenica81
14. máj 2010

kati, vcera som na teba myslela kvoli tomu ockovaniu, tak celkom dobre ste dopadli... ak doc je spokojna, tak neries tu vahu, my na tri mesiace taku iste nebudeme mat... 😉 a teraz uz babatka aj menej priberaju, bo sa hybu...
inak, ako ze az v auguste mate dojst... ved v 5. mesiaci sa tiez ockuje, ci... bude mat dovolenku... 😎

olifcek
14. máj 2010

veru veru, gap je fajnovaaa...ja som si nic od nich nekupila, ale malicka ma par veciciek x;o)

inak...mne oliv zaspala okolo 23.15, vstala na papu az o 4:00, mozno by ani nevstala, ale ja som vstala o 3.00 na wc, paq s ahdinu pozerala ako spinkaju moje dca poklady sveta x;o))

spali sme tak, ze ja na chrbte, oliv vedla mna a ruku som este mala okolo nej, asi preto tak potiahla fajne....a ked sa zobudila, tak na to, ze sa pretocila zase na brusko, hehe...teda, pocas tej hodky, co som sa divala x;o)))

potom este vstala o pol osmej na papu, zalahli sme, ja som vstala o 10.00, mala o 11.00, prebalila som ju a hra sa v postielke s hrkalou urcenou na kociarik, hehe...x;o))

laxi ja uz nekupujeeeem, bo uz som toho nakupila mooooc...x;o))

macu kraasne pyzamkooo x;o))

gari, gari, nasa Oliv opat objavila rucky x;o)) uz si ich chyta, medli a podobne, hehe x;o))

janielah
14. máj 2010

inak sme boli na tu krvicku co malej brali z rucicky a poviem vam, to bol iny masaker....v zivote to uz nechcem zazit.....

a tie sestricky jak sa neseru vobec s detmi...odpadavala som....skutocne som myslela, ze tam uz vtrhnem a jednoducho malu vezmem prec...ach jaj... 😢

oli...malej prehni tie gatky na pas, nech to nema aj na lopatky 🙂 to sa tak nosi.

olifcek
14. máj 2010

kati ockovanie po TBC reakciu mat musi, pretoze je to ziva vakcina...ja ale netusim, ako ma ta reakcia vyzerat...nam povedali, ze to vyzera ako ma, tak neviem...x;o))

inak..Oliv nemala ziaden opuch a ani horucky ake pisete, uff...moja mala...ale ja som jej dve hodky po ockovani dala octanovu mast a predtym vlhcene utierky, a cez noc spinkala len v ponozkach a v bodynkach s kratkym rukavikom...

kati je v poriadku, ze uz menej priberaju babatka..a bubu este menej x;o))

my tiez ideme k dr. az o 7tyzdnov x;o) dalsie ockovanie musi byt medzi 6-10 tyzdnom po prvom ockovani...x;o)

Oliv je uz v hrazdicke x;o))

olifcek
14. máj 2010

Janka, ked mne sa zda, ze to malu potom tlaciii, preto to mam tak dvihnute x;o))

olifcek
14. máj 2010

janka to Ti verim....a to moja malicka uz viackrat absolvovala zo zily i z prsteka..aj injekcie pondelok, stredu a piatok do rucky kvoli anemii...som myslela, ze sa zblaznim...

ja som olivke z espritu kupila taku fajnu supravicku, a tam je pas tiez na taku sirsiu gumu, ale podla obrazkov sa to nosi vyhnute alebo nie...taktiez spodok tak maju teplacky rieseny...

katina2209
14. máj 2010

No to ockovanie ma byt vraj po troch mesiacoch presne tak nam povedala doktorka tak aj ideme 12.8. a boli sme tam vcera....
Leni si zlata,ze si na nas myslela... my sme to ockovanie nemali opuchnute iba bolelo...

katina2209
14. máj 2010

olif tak mi po tbc nemame ziadnu reakciu a doktorka, ze v poriadku...

olifcek
14. máj 2010

k tej hlaavke...aj my ju drzime davno, zasluhu na tom maju sestricky z nemocky, lebo malicku po pape davali na brusko...malicka uz, krasne pozera na lavo, vpravo, hire i dole a hlavku ma pevnu, nekyve sa...tak ale to bude tym, ze je casto na rukach, i ked viac prelezi u mna 😀

zuciiii, uz si sla?

inak baby, super to tie nase babatka zvladaju, ze jo?

kati super, ze uz to mate zasebou...i svetanka...a dalsie, co boli skor uz

olifcek
14. máj 2010

kati ja z tych lekarov odpadnem...kazdfy inak vravi ☹

ale i tu ked kuknes, nie je tam az o 3 mesiace... 😕

http://www.najmama.sk/clanok/224731/prehlad-pov...

olifcek
14. máj 2010

boze, ved my sme na svete v stredu uz 5 mesiacoooov 😵 😵

olifcek
14. máj 2010

inak to ockovanie, co ma byt v 15 mes. toto bych rada rozlozila...

blum sukromne kliniky ci ambulancie to vedia dat zvlast, vravis?

olifcek
14. máj 2010

tusili ste, ze existuje cosi take?
http://www.familymarket.eu/index.php?main_page=...

olifcek
14. máj 2010

v jednejdiskusii na ockovanie som nasla..

a na odskodnenie za negativne nasledky ockovania nemate ziaden narok. tu je jasny priklad toho, ze stat nieco prikaze a odmieta za to niest zodpovednost. zodpovednost je na rodicovi, ktory na ockovanie nema ziaden vplyv.
mnohe ockovacie latky su pestovane na ludskych rakovinovych bunkach. povedal vam to vas lekar? asi nie...

tak ja neviem...zeby sme odmietli opakovacku??? aaaaaaaaaaaaaaaa

olifcek
14. máj 2010

no aj iny pohlad...

Pozrite si štatistiky napr. o úmrtí na čierny kašeľ, porovnajte koľko detí zomieralo na túto chorobu kedysi a koľko dnes! Po rokoch účinného očkovania na túto zákernú chorobu si v niektorých štátoch mysleli, že už očkovať netreba a viete čo sa stalo? Choroba je späť. A prestaňte žiť 50 rokov starými spomienkami na to ako ste sa hrali v špine a jedli piesok. Choroby sa vyvíjajú, tak ako ľudstvo samo a na pieskovisko nechodil Váš sused venčiť psa. Myslíte, že všetci čo vyštudovali medicínu sú iba podplatený hlupáci a vy ste vyštudovaný inteligenti. Vidíte to čierno-bielo...

garonka
14. máj 2010

ahojteeeeeeeee

my sme boli u lekara na nefrologii, zatim je všetko oki, važime 6900g ale jasnačka s oblečením 😝
maly bol cely čas pokojny až potom zaspal na rukach kym ho doktorka nezobudila kvôli utz 😠 chuďa moje
inač zato že je kojeny je dobre aby dostaval aj tekutiny vodu tak 40ml denne no ale z fľašky mi piť nebude a lyžičkou to je des
fakt ma štve, že každý lekar vraví ine no komu veriť 😠
tak ideme na kontrolu ešte v auguste

a to očkovanie na 3m nas čaka teraz v stredu čo ma chytaju hysaky , mm bude het ale príde moja mamina nech sa nezblaznim

a veru budeme chodiť aj na rehabilitacie lebo sme veľkí, ťažkí a hlavičku neudržíme tak sa teším ako budem s malym revať 😔 ☹

garonka
14. máj 2010

a čo ma najviac dojalo, že kojene deti by mali denne prijať aspoň 40ml tekutin teda vody prevarenej alebo vody Lucky
a druhy lekar mi povie, že netreba nič lebo je kojeny no ma porazí fakt
a ja musím teraz tlačiť do Tobiho vodu aby sa moč preriedil aby sa vyplavili škodliviny von 🙄

blumka
14. máj 2010

olif, ja som len niekde citala ze na sukromnych su tomu otvoreni viac ako bezni lekari ale to tiez treba asi natrafit na takeho co ma o ockovani vacsi prehlad ako vsetci lekari, ktori to maju len ako biznis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre