Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
7. jún 2010

@olifcek kde siiiiiiiiiiiiiii? žeby romantikuš heeeeeeeeeeeeej? 😀

to som musela dvakrat napisať 😀

zucana
7. jún 2010

Tu sa nebali a bolo vsetko oki a by ma zaujimalo ze tie jadierka akoze vdaka tomu nasiroko sa daju do poriadku?tu sa mi smiali..
Mala tu kuka na kolotoc a ked dohral tak sa otocila na mna a oci vyplestene ze akoze co to' uz ride :d

olifcek
7. jún 2010

@garonka kiez by. Hodku sme sa s oliv hrali, a teraz bojujeme na prse, chi. Cela sa hemzi, nozkami kopka...vecer potrebuje mliecko prudom, inak sa bude aj hodinu hemzit. Tak som jej v polohe lezmo dala vrchne prso, fajne sa napila, teraz uz taha pomalsie, ale zaspim jej, jak vzdy, chi

olifcek
7. jún 2010

@garonka pisem z mt. Nevidim fotky, tak kuknem jutre.

svetlankat
8. jún 2010

@garonka hej aj v noci tak balime, ale Miska to strasne nema rada, keby mohla tak je stale hola. No ale doktorka kazala. Chcem aby mala v poriadku nozky aj ked klbiky su v poriadku. Len tie jadierka.

svetlankat
8. jún 2010

Dobre ranko, my sme uz napapane a hrajeme sa v hrazdicke. Mamina odsava mliecko na neskor. Dnes maju byt tiez horucavy, tak pojdeme opat von.

garonka
8. jún 2010

i ja hlasim dobre rankoooooooooo

vyspatí do ružova, ale nad ranom sme sa museli hrať 😎

@svetlankat tak mi takisto pôjdeme vonku ale po obede pôjdem počkať maminku na stanicu hadam sa neuvarím 😅

blumka
8. jún 2010

ahojte...ja sa asi stahujem na Oravu...mne tu Juli nechce v noci spavat a tam mi uz parkrat prespala cleu noc ☹
ale asi jej bolo dnes horuco a bola smadna...tak ju asi vyzleciem este viac a prichystam si aj nejaku vodicku aby mohla obcas cucnut..
idem o chvilu na to alergo, svokra bude s detmi, som zvedava ako ich zvladne obe...no ale fakt musim, este som ani vonku dnes nebola, ani okno nemam nikde otvorene a som opuchnuta a z oci sa mi leje 😒

olifcek
8. jún 2010

@svetlankat divne, ze mas balit nasiroko kvoli jadierkam. Oliv mala v 3 mes.klbiky Ia a Ib, nebalila som, v 4mes.uz obe Ia, ale jedno jadierko nebolo este vyvinute, balit nebolo odporucane, ze to len musi ,,dozriet,, a v 5mes.uz tak bolo, ani sme nemuseli chodit, ale lekar to chcel skontrolovat

svetlankat
8. jún 2010

@blumka drzim palce.

svetlankat
8. jún 2010

@olifcek ja fakt neviem, nam len vravela, ze tie jadierka nie su osifikovane a ze mame prist na kontrolu v auguste a dovtedy balit. Poviem ti, ze to balenie v tejto horucave je ako týranie.

olifcek
8. jún 2010

@blumka daj paq info, pls...i ja mam rano plnsi nos, tak snad to nieje senna nadcha, lebo s tou sa nerodi, ta sa ziska v priebehu zivota, ble. My este v postielke, mm uz v praci...@svetlankat balenie nasiroko je itak trapenie pre babo, v tomto horku duplom

svetlankat
8. jún 2010

@olifcek clovek sa boji aby nieco nezanedbal, tak pocuvam doktorku a balim

olifcek
8. jún 2010

@svetlankat jasne, ale ked mas klbiky Ia al. Ib, su uz vyvinute. Uz len jadierko musi dozriet, to je vraj banalita...ASPON mne vtedy tak ortoped vravel x;o)

svetlankat
8. jún 2010

@olifcek fakt neviem, tiez dufam.

olifcek
8. jún 2010

@svetlankat ked sa to predcasniatku dalo dokopy, Tvojej sa a tiez, uvidiiiiis

a uz sme hore x;o)

olifcek
8. jún 2010

este nie je ani 9hodin a uz je 23stupnov v tieni, fuj....oliv uz nema ponozky a asi jej dam i bodynko dolu a necham ju plienocke len...

olifcek
8. jún 2010

25 stupnov, ble. celkom je realna ta burka z tepla dnes poobede..

zoska
8. jún 2010

ahojkoš 🙂
@garonka jj aj ja mam tu biodermu co olif, lekarnicka odporucala, ze je to photoderm, ze to odraza slnecne luce od pokozky a ma to cisto mineralne zlozenie ma fyzikalnom zaklade, a ziadna chemia 😉

som rada ze sa video pacilo 🙂

a vsetko naaaaaaaaaaaaaaj, nech ste zdraví hlavne a ty nech si šťastná 😉 cmuk 🙂
aj mm ma dnes narodky 😉 ale je v Nemecku 😒

zoska
8. jún 2010

@olifcek nevadi ze krem ostane...co poumyvas alebo utries to zide a co nie to sa vstrebe, nie je to chemia, takze zdraviu neskodné 😉

u nas je pod mrakom a dusno, asi bude prsat 😒

zoska
8. jún 2010

@blumka drzim palce nech ti alergia cim skor ustupi, snad ti daju nejake kvapky alebo cosi na tie opuchnute sliznice 😕

olifcek
8. jún 2010

@garonka seeeeeeckooooo naaaajleeepsieeeeeeee k DNESNYM KRASNYM NARODKAAAAAM 😵 😵
@zoska jj, vcera som si to skusila dat do oka, ci to malu nestipe, ekd jej pod ockami natieram, tak vyzera, ze nem 🙂 asi nema co, kedze chemia tam nie jeeee 😵 😵

zoska
8. jún 2010

my dnes mame poradnu ☹
vobec sa netesim k tej sprostej dr., a neviem ci nebude preockovanie ☹

inak posledne dva dni mam asi malo mlieka, mala pije cez den stale z oboch prsnikov, nejde mi z jedneho ani ked uz stlacam, tak ju musim dat na druhy a potom je uz dobre
vela pijem, pravidelne jem, stres nemam, dokelu snad mi neodchdza mlieko ☹
v noci pije z jedneho, ale budi sa kazde dve-tri hodiny...som dost nevyspata za posledne dni 😒

a vcera sa tak strasne pucila a revala pri prdeni az bola fialova, ja sama dom som revala s nou araz som ju uz aj obliekla ze ideme na pohotovost, ale potom som jej pocvicila nozkami , dala teplomer- lebo som chcela zmerat teplotu a asi za 5 minut sa vykakala, potom uz bolo lepsie, uf le vcerajsi den vymazat

olifcek
8. jún 2010

i ja bych chodila na cele dni von, alebo aspon na 5-6 hodin, ale neda sa, oliv sa mi v kociari zblazni a spat nebude, a v manduce sa jej zase nepaci...novorodenecka ju asi tlaci a ked ju dam bez, tak je nizko, nevidi moc von....asi si dam ten bedrovy pas kus vyssie, dnad to pojde a snad to olivke pomoze aby videla

jja
8. jún 2010

AHOJTE dievcence. @garonka vsetko najlepsieeeee...hlavne nech ste zdravi 😎

baby ktore kojite budete davat svojim detickam cez tie horucavy co maju byt v najblizsich dnoch aj nejaku vodicku?
my sme dnes spali v noci na brusku a to sa mala zobudila iba raz na papanie...takze od dnes asi iba brusko aj v noci 😎
@blumka drzim palce.

olifcek
8. jún 2010

@zoska i oliv sa mi v noci zobudi 2-3x, je to v pohode xo) a aj smadne su, ved je hic, ble...

mne oliv ma asi tiez problem vykakat sa ked si dam mlieko alebo jogurt, musim vysledovat..lebo doteraz problem nebol...asi dam skontrolovat pruh, pre istotu...

neboj, isto neprichadzas o mliecko, mala je mozno v rastovom skoku, hm?

olifcek
8. jún 2010

@jja budem castejsie na prso davat x;o) caj ale urcite nie, nerobi dobre ladvinkam a je navykovy, ked chces, max. vodicku, ale fakt najlepsie je MM, obsahuje mineraly, neochudobnuje ladviny o ne...

ivka79
8. jún 2010

Ahojte,

malý spí...tak vás pôjdem trošku dozadu prečítať. Len neviem koľko toho za tú polhodku stihnem 😉 . Tu je dnes pod mrakom a normálne ma "tlačí k zemi"..uff.

Ako som tak včera čítala...tak vám tíško závidím..skoro všetky detičky sa už nahlas rehocú a ten môj stále nič...už neviem aké opičky mám robiť 🙂 Ja to mám asi nejakého lenivca, lebo zatiaľ si sám hračku vôbec nechytí, iba to čo leží okolo...ale aj to sa mi nezdá že by bolo cielene. No a na brušku ...ešte keď sa opieral o predlaktia bolo dobre, ale teraz buď urobí lietadielko...a to dlho hlavičku neudrží, alebo jednoducho zaryje nos do zeme a snaží sa nôžkami posúvať, ale ani to sa mu zatiaľ nedarí...rýchlo sa unaví a potom mrnčí..ach jooo. Pozorujem, že tento týždeň sa snaží (keď je úplne vyzlečený pred kúpkaním) otáčať už na bok - zatiaľ iba na pravú stranu. A čo Vaše detičky?

Náš režim je nasledovný: ráno vstávame o cca 7.00, doobeda máme 1/2 hod. spánok, cez obed 2-3 hod. spánok (na vzduchu) a potom ešte do večera jeden, alebo dva krátke spánky, o 19.00 kúpanie a o 19,30-20,00 sme už v posteli. Napapkáme sa a sám zaspí bez problémov. Sem tam sa ešte porozpráva zo skriňou, alebo ju len tak sleduje. No a v noci sa budíme 2x - iba sa napapáme a spinkáme ďalej. Takže som spokojná
😀

Prajem pekný zvyšok dňa

alex
8. jún 2010

Ahojky kočky,
vy ste toho toľko popísali, že nestíham dočítať. Bola som bez netu.
Včera sme dali malému športový, tak sa mu v ňom páči, konečne vidí na svet. A už sa začal rehotať aj nahlas, mám ho aj natočeného, je to na FB.

zoska
8. jún 2010

heh olif mne tiez mala v kociku reve, cera som bol 1,5 hodky vom, z toho spala čéminut a zvysok revala, a kedze som bol sama tak som ju nemohla na ruky vziat lebo by nemal kto kocir tlacit...

a v manduce sa jej paci asi 20 minut a potom zacne revat a ja ju ukolisem do spanku, ale to tiez trva len 20minut a uz je hore

to moje dieta uz nema ziadny rezim, minule vydrzala byt hore 4hodiny vkuse a potom zaspala na uzasnych 10minut a zasa bola tri hodiny hore 😕
lenze ona neplace pokial sa jej venujem a robim opičky, čize doma nic nespravim 😒
a co ma stve najviac ze uz ani v aute pekne nespí ako kedysi, minule prerevala polk cesty zo ziliny 😒

ak pojdeme do toho Talianska tak neviem neviem ako to bude 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre