Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
21. jún 2010

dobre rano 🙄
presne ako som predpokladala...noc o nicom...Juli sice spala celkom oki do jednej, no potom zas kazdu hodinu hore..od tretej do stvrtej sme skackali na lopte, a uz teraz vstala...Terezka tiez mrncala skoro celu noc...no neviem co tym detom je

svetlankat
21. jún 2010

Caute baby,
@blumka to je mi fakt luto, ze ste mali taku noc. Ale ked uz ste mali jednu dobru pridu aj dalsie na 100 percent. Uvidis.
@olifcek Mala aka gymnastka, je nadherna. A dakujem za podporu v kojeni. Zatial nam to celkom ide. Obcas to zaboli a da sa to v poho vydrzat. Len neviem ci to robim spravne kedze som uz aj ja zabudla. Budem musiet napisat annag a popitat sa. Aj ked musim povedat, ze Miska trosku vydiera a chcela by flasku no po par minutkach pochopi ze aj z prsa sa da najest. Len mam dost silny tok, alebo prud, neviem ako to nazvat a dost pusta. No pobojujeme este. Je to pohodlnejsie pre nas obe. Len teraz nemam prehlad kolko spapala a pita si papat az po styroch hodinach, tak mam obavy ci nepapa malo.

blumka
21. jún 2010

@svetlankat super ze kojis 😉 a neries ci malo ci vela...ona si bude pytat ked bude hladna..este sa nenarodilo dieta, ktore by si nepytalo jest ked je hladne...netrap sa takymi vecami zbytocne, lebo psychika robi s kojenim svoje 😉

svetlankat
21. jún 2010

@blumka ano to mas pravdu, dikes.

mmaarrttiinnaa
21. jún 2010

ahojte dobre ranko @svetlankat aj ja mam s tym problem ze malemu mliecko prudom strieka ale ja mu stale rucne odstriekam a potom to uz ide pomalsie ako pise blumka neboj mala isto nebude hladna ked vyhladne tak si zapyta 😉

blumka
21. jún 2010

@maculik ty si spominala ze mas predplatenu betynku...su v tom aj tie ich specialy? teraz som si kupila special o batolatach a je super, vela info a rad akurat pre Tete 😉

svetlankat
21. jún 2010

@mmaarrttiinnaa
@blumka baby fakt dikes, je to pre mna akoby som zacala od zaciatku. Iba s tym rozdielom, ze Miska sa na mna pri papani aj usmieva a drzi si prso oboma ruckami. Skvely pocit. Tak dufam, ze nam aj vydrzi, dlho. Budeme sa snazit.

svetlankat
21. jún 2010

Aj ja si chcem dat predplatit nejaky casak, poradte ktorý je dobry? Nemam skusenost so ziadnym

blumka
21. jún 2010

@svetlankat ja odoberam mama a ja...je pravda ze vela veci sa tam kazdy rok opakuje, ale mne to aj vyhovuje, lebo mam dve deti po sebe a vela veci som uz zabudla...Teraz tam je napr. taky serial o chlapcekovi o jeho zivote z jeho pohladu a on je mesiac pred nami, tak mi to akurat tak sedi...
Z tych slovenskych je podla mna Mama a ja najlepsi...este su Dieta, Maminka, ale tie su mensie, mam ich precitane za dva dni a zas sa vela opakuje vo vsetkych casakoch..

ale ako @maculik pise, Betynka ceska je super...ja som si ju parkrat kupila pri Terezke a pred dvoma tyzdnami a este stale tam je vela neprecitaneho...a maju specialy, neviem ako casto, ale videla som special pre tehotne a teraz pre batolata...asi si ju predplatim

svetlankat
21. jún 2010

@blumka ja som si tento mesiac na skusku kupila mama a ja, a celkom fajn. Vela ste tu o nej pisali, tak som ju chcela vidiet. Este si skusim kupit tu betynku

blumka
21. jún 2010

@olifcek 😉 kuk na foto, je super...ponosime este cele leto..bundicka je este aj trosku vascia 😉

svetlankat
21. jún 2010

@blumka aka je krasna, super supravicka. My mame skoro vsetky vecicky take, ze nohavicky dobre a bundicka vacsia. Ale u nas to je asi tymi dvoma plienkami.

blumka
21. jún 2010

@svetlankat to mame darcek od @olifcek 😉 sa bala ci jej to bude dobre 😉

mmaarrttiinnaa
21. jún 2010

aj ja mam predplatene mama aja a som spokojna a kupujem si este maminu a to mne na mesiec staci 🙂

olifcek
21. jún 2010

@selyma oliv uz pri obliekani takmer nikdy nekrici, len vcera uz bola taaaak unavenaaaa, ze uz ani spat jej spociatku neslo no a musela vrieskat, ze chce byt naha, no x;o)) najnovsie bojujeme s plienkami, tie si ruckouprec dava, no ale smola, este sa na nocnik nepyta 😀
@blumka zeby zuuubky? 😅
@svetlankat podla mna stiahla tolko, ze jej taci papat kazde 4 hodky, ako malicka @zucana 😉 uz len potrebujes upravit tok mliecka...nezabudni kojit z jedneho prsa dve, tri hodky, paq dat dalsi, ak jej teda jeden staci...

@blumka aka je v tom julianka krasna, wow...dakujem, ze si mi ju v tom odfotila x;o) som rada, ze sedi x;o)

olifcek
21. jún 2010

@garonka pozriiiiiiiiii, to co sme od Teba kupili za skvelu cenu, nam uz i kratke na nozickach je kusok, takze rastiemeeeeeeeeeeeee....

katina2209
21. jún 2010

Ahojte dievcata konecne sa hlasim mala som normalne abstak,mali sme pokazeny pocitac a tym padom som nemala ani pristup k netu.... ako sa tu mavate? Nas Matko rastie ako z vody,ale z materskeho mliecka, ked mal presne 4 mesiaciky mal 64.5 cm a 6900 gramov.... zajtra mame ist na to uvitanie do zivota potom dam fotky....
V noci sa budime kazde 3 hodiny na mliecko cez den vydrzime aj 4 hodinky bez papkania...
Vcera sme boli na oslave synovec mal 11 rokov....tak sme mali Matka vyobliekaneho v tom novom oblecku co som tu raz davala fotku, musim povedat muzovi nech mi posle fotky,lebo ho fotil v telefone nech sem mozem dat nejaku aktualnu... 🙂
Dievcata napiste mi v skratke co sa tu udialo kym som tu nebola,lebo toto asi nedocitam....

svetlankat
21. jún 2010

@blumka krasny darcek,aj ja som slubila odfotit v satockach, ale teraz je kosa tak ich nenosime. Ale foto urcite bude
@olifcek dikes, ako to myslis jedno prso dve, tri hodky? To akoze mam prikladat k jednemu a az po 3 hodinach najskor k druhemu? Ano jedno jej uplne staci a este aj odsajem 100. Nemam odsavat? Nechat radsej tak? Citim sa ako zaciatocnik a to uz mame 4 mesiaciky ☹

katina2209
21. jún 2010

Jeee Olifcek aka je uz Olivka dlha a krasna, Blumka krasne oblecko si kupila Juli tiez rastie ako z vody 🙂
Blumka tusim si tu pisala o prikrmoch co som nahliadla len tak zbezne prosim ta poslala by si aj mne tu tabulku do IP dakujem,,,,

blumka
21. jún 2010

@katina2209 posli mi mail a poslem ti to...je toho trosku viac ako jedna tabulka 😉
@svetlankat ked odsavas tak zvysujes produkciu..ak ti Miska pravidelne papa z prsnika a staci jej tak uz asi netreba odsavat, ci? skusenejsie dojky ti poradia 😀
@olifcek, rado sa stalo 😉 tricko som este nefotila lebo je stale zima ani nie je cas jej ho obliect 😒

svetlankat
21. jún 2010

@blumka diky mylslela som si, dufam ze este niekto poradi. Pisala som aj annag ale ta ma toho urcite vela.

zoska
21. jún 2010

ahojte 🙂
tak vcera to vyvrcholilo asi tak ze mm volal mestsku policiu, ze co ma robit ked ta akcia v meste rusi nocny klud...ze keby to robili susedia tak vola ich a co ma robit ked je to koncert v meste...ani neviem co mu povedali, ale 22.30 to skoncilo a stazovalo sa vela ludi asi
nechapem ako to mali nastavene ked to bolo tak strasne pocut az k nam 🙄

mala zaspala az okolo 22.00 a este ju dva razy trhlo, co bol taky hluk, teraz zaspavame nejak neskoro, rano vstala o 7.30, cize celkom fajn a krmila som o 3tej a o 6tej, klasika

@svetlnkat ked bude mala pytat papat tak jej daj prso, ak jej staci jedno tak len z jedneho, ak by pytala papat skor ako po 2hodinach daj jej to iste, ale ak od krmenia prejdu viac ako 2 hodiny daj jej druhe...
uz neodsavaj, lebo sa ti bude tvorit nadprodukcia, ked budes kojit par dni, tvorba sa ti upravi podla potreby maličkej...ak budes mat pocit plnych prs, ze budu naliate a mala este nebude chciet papat tak si len ručne (nie odsavačkou!) odstriekaj do umyvadla, pripadne do nadobky...tak aby sa ti ulavilo
neboj ono to pojde, ty si v podstate opat na zaciatku a zyciatky su vzdy tazsie, ale je to uzasne ze si sa vratia ku kojeniu, ked sa ti upravi tvorba mliecka tak uvidis ako je to fajn, nemusiet odsavat, ale len vytiahnut prso a je po starosti 😉

olifcek
21. jún 2010

@blumka jj viem...som zvedava i na tu tuniku, ci saticky x;o)))

@svetlankat no, zima je, hech...ale aspon je detickam lepsie, ze? a neodsavaj uz, ked staci mliecko, nepotrebujes zvysit produkciu. a tie dve tri hodky...ak by miska chcela papat kazdu hodku, trebars, neponukaj stale ine prso, ale do tych dvoch, ci troch hodin ponukni to iste, a az po tomto case druhe, takto budete mat mliecka ako treba a bude pit i zadne x;o)

@katina2209 ze aky valibuk, wow....a dakujeme x;o)) ideme 29.06. do nemocky, 30.06. olivke zoperuju pruh a 01.07. ideme dom, duuufam

svetlankat
21. jún 2010

@zoska
@olifcek baby dakujem, velmi ste mi pomohli.

olifcek
21. jún 2010

@svetlankat vdacne 😵

zoska
21. jún 2010

@svetlankat za máličko 😉

baby minule sme s mužom rozoberali tu zámenu babatiek v dolnom kubine...neviem si predstavit zeby teraz dakto prisiel a povedal mi ze nelka nieje moja, ze si ju musim vymenit s inou mamickou.... ved by som sa zblaznila preboha 😕 😔

olifcek
21. jún 2010

@zoska fakt divne, ze sa take stane...

blumka
21. jún 2010

@olifcek jj..odfotim, ked v tom bude 😉

olifcek
21. jún 2010

@blumka mne i bude stacit, ak povies, ci je to ok, uz vtedy sa budem radovat x;o) ale si zlata, ze si mi ju odfotila. fakt ta supravicka ne nej vyzera pekne..krasne dieta, tak vsetko na nej super vyzera, dala tomu smrnc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre