Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
24. jún 2010

baby toto som dostala k zajtrajsim narodkam od mm

blumka
24. jún 2010

@svetlankat, to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😵

lucia411
24. jún 2010

cafte baby, tak my sme mali dnes ockovanie po 4 mes...mala to zvladla super, ani nezaplakala, lekarka nas pochvalila aka je sikovna, pribrata ale ked sme prili domou akoby utalo..doteraz som ju mala na sebe, cely den bola mrzuta, uplakana, len na mne bola kludna a na prsickach nespala ani 20 min, mala aj zvysenu teplotu 38, dali sme cipok a o 20.45 zaspinkala...ja som grogy po dnesom dni, ale mam chvilu cas pre seba, mm v praci.....take ticho je teraz doma....

blumka
24. jún 2010

@lucia411 chudatko male, asi ju to zacalo trapit neskor ☹ snad budete mat noc ok

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
24. jún 2010

@rivatha ja som sa minule rozrevala lebo som si pomyslela ze Terezka o dva mesiace ide do skolky ☹ verim, ze jej tam bude dobre, lebo na nej vidno ako potrebuje kolektiv a verim ze to bude zvladat super..ale uz to nie je male babatko, uz je to velka samostatna slecna...ja som na svoje deti dost naviazana a kazda taka zmena sa ma dotkne...Kazdy vecer napr. idem k nej do izby pomojkam ju, chvilku pri nej lezim a je mi luto za tym ze uz nespi s nami v izbe aj ked viem ze takto je to lepsie a hlavne ked to slo tak hladko

treba sa riadit vlastnou intuiciou...v takych veciach ako je napr. spanie sa podla mna neda pokazit vela a hlavne nie pri takych malych babatkach ako su nase, oni nas potrebuju a ked citia ze mi sa im uplne oddame tak im len budujeme ich sebavedomie a istotu v okolity svet 😉
A take veci akoze ked nebude mlieko ako bude zaspavat vobec neries...mozno budes kojit 2 roky a to uz su deti dost rozumne aby sa s nimi dalo dohodnut 😉 a je pravda aj to ze ked deti z mamy necitia mliecko tak si na to rychlo zvyknu 😉

lucia411
24. jún 2010

Neviem blumka, ale verim, ze Celi to ockovanie prejde a nebude jej este horsie...pri prvom ockovani strasne plakala, ale cely den prespala...teraz to bolo naopak..a som zvedava co nas caka v 6 mes...ale to dostane uz len 1 injekciu chvalabohu, potom az v 1 roku... ☹ dnes som sa aj pytala lekarky, preco moja mala nezaspi inak ako na prsku, tak vravela, ze to je uplne normalne, ze aj my dospely mame rady, ked je s nami v posteli nasa milovana osoba, tiez sa potrebujeme pomaznat, postiskat...a deti su natom rovnako, potrebuju vela lasky a citit, ze maminka je pri nich...ze to nemam riesit, a dat dcerke vsetko co si ziada....ale od 1 roka uz s mierou, lebo potom si bude ziadat aj nemozneee 😀

maculik
24. jún 2010

Ahojte kocky,
tak my sme boli od 4 prec, isli sme pre malu do jasli a potom k ockovi dopozerat futbal do prace, super bolo. Potom sme sa presli v parku a isli do mesta na koktail a lahku veceru a popritom som si kupila plazove saty a slapky, likviduju jeden sport.obchod, tak vyse 50% zlavy.
Adelka zaspala hned, ako sme dosli domov a dali sprchu a Petrik prosimpekne je stale hore a vyskiera sa, oci dokoran, ziadny zaujem spat. A to dnes spal dokopy asi tak 2,5h na 3x. Uz som mu teraz aj cumel strcila a nosila ho, spokojne si dudlal, ale spanok nikde. Takze parada...
Dobru nocku vsetkym a docitam vas zajtra 🙂

blumka
24. jún 2010

@lucia411 mas super lekarku 😉
ja sama nerada zaspavam, nerada vobec spim sama, pre mna bolo utrpenie ten prvy mesiac co sme spali ja s juli v jednej izbe a mm s terezkou v druhej...teraz som spokojna 😉

lucia411
24. jún 2010

musim priznat, ze nasa lekarka je fantasticky clovek....velmi mila, chapava..a ked sme prisli na ockovanie, najskor sme si sadli, pokecali, ako sa ma mala, ci mame nejake problemy, s malou sa zahrala, tak si vsimala jej pohyby, vsetko co uz dokaze, mala samozrejme na nu vykrikovala 😀 az nakoniec prislo ockovanie, a to prisla este sestricka a pichli obe naraz injekcie spolu, tak Celi ani nezbadala, ze ju nieco pichlo 😅 potom nas nechali v ordinacii, aby sme si malu obliekli v klude a odisli...uplne bajecne...

blumka
24. jún 2010

@lucia411 taki by mali byt pediatri 😉
no idem ja spinkat..dobru a hlavne pokojnu noc vsetkym

selyma
24. jún 2010

@zoska
@rivatha pozrite si toto. Pisali uz aj v teme annag vola sa to bezplienkova metoda http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle... ten uplne posledny clanok.
Babo sa takto nauci vycikat sa a vykakat do nocnika, ked ho tak budes viest a nauci sa to. Tu relaciu si pozrite. A nie len rano, ked si vsimnete ako sa prejavi babo ze mu treba cikat a kakat, takho date na nocnicek A postupne uz bude vediet aha, teraz sa mozem vycikat. Tam mamky hovorie, ze je to naozaj tak a robia to vsade, na celom svete. Ja som dnes vecer dala Klaudiku prvy krat na nocnicek (samozrejme som ju drzala) ale nevicikala sa. Posedela si asi 5 minut. Potom som ju nakrmila bez zapnutej plienky , mala ju rozopnutu a vsimla som si, ze cika po papani. Tak uz viem zajtra. Zatial ideme len pri kazdom prebalovani. A zevraj to pomaha pri problemoch s kakanim.
Kamoskin chlapcek ma presne 2 mesiace a kaka uz len do nocnika (samozrejme ked ho pri sebe maju) a vzdy sa don vycika. Zacala tiez asi v 4 mesiacoch

selyma
24. jún 2010

ejjj, tvrdky pardon

zucana
24. jún 2010

blumka ze ake pekne si dnes napisala
ja presne sa mi hrozne spalo samej s viki prve 2 tyzdne ....
som rada ze takto postupujeme
mala spinka dufam ze to nebude jak vcera a aha nove foto
a aha

http://upload.youtube.com/my_videos_upload

@selyma ja neviem ako by sa viki stihla vykakat ked kaka pocas jedla 😅

selyma
24. jún 2010

tak my s kakanim nemame problem, kaka ras do tyzdna a nie pri jedeni. Ale len tak odrazu. A niekedy aj s teplomerikom ☹

selyma
24. jún 2010

@zucana zlatusik. A s tou rukou, akoby som videla Klaudiku. Ona ju tiez dava do pusy

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
24. jún 2010

Po mamine 😝
inak ona ked zaspava tak si celu tvat skrabe aj vlady az jej ruku musim drzat co mam robit je to' hrozne potom je cela doskrabana a vyhadzana aj teraz som tu a drzim

maminnka
24. jún 2010

aha co sa nasa princezna dnes naucila 🙂

zucana
24. jún 2010

A nenormalne nam skripe postel a to' ma 5 domov

zucana
24. jún 2010

@maminnka A NASA stale nic je to' normalne?aj s nou cvicim ze jej ich davam dopusy s nic

zucana
24. jún 2010

@maminnka A jaj vyrastla cmuk

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminnka
24. jún 2010

Zuci, ja som tiez sokovana, lebo nas maly lenivcek sa nepretaca, nebavi ju to na brusku... ale do pusy dava vsetko a najviac ju fascinuju vlastne nozicky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre