Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
23. jún 2009

Ahojte... co sa tu udialo za cely den? nejako mi to zhrte lebo by to bolo citania nadlho 😀

vevoncek
23. jún 2009

no ja som bola na vychádzke ale už som stihla dočítať

no olif so mnou je to trochu komplikované čo sa týka roboty ja som na zastupovanie materskej a myslela som si že som na dobu neurčitú, lebo baba čo ju zastupujem odrobila 3 mesiace išla znovu na materskú a tento rok som sa dozvedela že mám zmluvu do septembra takže som zvedavá ako sa zamestnávateľ zachová či ma prepustí alebo predlži zmluvu ale v podstate mi to je jedno, maródku mám od obvodnej nemám od gynekológa ale budem mať asi od júla a to by som už chcela keby to šéfka vedela, len neviem ako jej to mám povedať je mi to strašne blbé, lebo ja som hentam nikdy robiť nechcela a teraz keď som zistila že som tehotná tak som si pobrala veci z roboty aj som si všetko pozálohovala a čo bolo v robote zbytočné som vymazala tak možno už aj tušia ale asi by bolo dobre to povedať najskôr šéfke a potom je už jedno kto tobude vedieť

cukruska1920
23. jún 2009

ahoj vevon...ti je dobre...ja trcim doma...este nemam vychadzky...ale v piatok idem k dokymu tak mi hadam da... este ze je vonku take zle pocasie..ma to tak nelaka

zucana
23. jún 2009

cukrus len pekne citaj 😉

cukruska1920
23. jún 2009

zuci....uz som....co mi ine zostavalo ked mi nikto neodpisoval.... mna dnes viac pobolieva podbrusko ako inokedy ☹ dufam ze je to len tym ze zas rastieme

sirinka
23. jún 2009

cukruska gratulujem k tehu 😵

amaca
23. jún 2009

Ahojte, chcem sa spytat, beriete este nejake ine vitaminy okrem kyseliny listovej? Mne naposledy dr. povedal,
ze si mozem kupit aj vitamin C.

cukruska1920
23. jún 2009

siri..dakujem

amaca... ja beriem len femibion 800

zoska
23. jún 2009

Ahojte,
tak teda pisete riadne...
Inak som rano zabudla napisat ze som rovno od dr. nafasovala prenatal box 🙂 taka krabica a v nej rozne reklamne katalogy na kociky, postielky.... a este tam bola taka knizla, casopis,cumel, plienka a nápoj- mami drink
tak som sa vytesovala 😀 😀
inak co som vas citala, ze ake mate chute atd., ja zatial nic extra necitim, akrat sa neviem rozhodnut na co mam chut a niekedy ma prepadne obrovsky smad, inak vsetko po starom.
a uzivam calibrum babyplan, neviete niekto o tom nieco? ze ci je to len reklamny tah....na femibion som pocula lepsie referencie...

blumka
23. jún 2009

ahojte...
zoska ja uzivam calibrum babyplan. aj v prvom tehu som to uzivala...Mne moj doktor tiez odporucal ten femibion ale ja uz som vtedy uzivala calbrum, tak som sa ho na to opytala, a vravel, ze vsetky tieto vitaminy co su pre tehotne su dobre...pre mna urcite, lebo jem malo zeleniny a ovocia, takze to musm nejako nahradit...No a po porode som brala calibrum mami... 😉

kucierka1
23. jún 2009

ahojte,
tak toto ani nestiham citat 😀
ja som este donedavna, presnejsie kym som sa nedozvedela, ze som tehotna, co su asi necele dva tyzden, uzivala calibrum mami, kvoli kojeniu, kedze stale malu kojim, myslite si, ze to mohlo nejako uskodit, kedze prve tri mesiace by sa mal calibrum babyplan..?

zoska
23. jún 2009

no tak ja ho teda nebudem menit, tiez si myslim ze je to v podstate jedno a to iste
calibrum baby plan mi odporucala dr. tri mesiece pred otehotnenim a prve tri mesiace pocas tehotenstva a potom prejst na calibrum mami od 4. mesiaca a pokracovat aj po porode pocas kojenia...ale to je este dalekoo 😉

kucierka- nie som ziadny odbornik, ale moj laicky nazor je ze to nemohlo nijako uskodit... ved myslim ze prvych 5-6 tt dieta nieje spojene krvnym obehom s matkou, takze by sa k nemu nemal dostat ani pripadny alkohol... ale to je len moj nazor

olifcek
23. jún 2009

vevoncek: mas recht, moze Ti to byt jedno, teraz mas ine ,,starosti,, x;o) akurat, ze ked mas pn, asi bude nizka materska...ale tak...budete na to dvaja, verim, ze bude bre x;o)
len...akoto, ze si nevedela, ze mas zmluvu do septembra? mas doma cosi ine? alebo si si to len neuvedomila, ked si to podpisovala?

amaca: ja pijem kazde rano : vymackanu polovicu citronika i s duzinou, pomarancovy sirup JUPI, zaliate vodou 😉 ale to pijem uz asi 3 mesiace, mozno i viac. okrem toho len femibion 800

zoska: ja len, co som citala viem, ze femibion je drahsi a tusim unho nemusis sledovat vitamin A, ale to mozno ani u toho druheho x;O)

kucierka: zavisi od zlozenia, ale tak...vsade sa pise, ze prvy mesiac, kym zena takmner nikdy netusi, ze je tehotna, neskodi skoro nic x;O)

kucierka1
23. jún 2009

co sa tyka toho alkoholu, tak mna prave moj gynekolog upozornoval, este minule tehotenstvo, ze do stvrteho mesiaca sa mam urcite vyhybat alkoholu a akymkolvek drogam (aj zbytocnym liekom), lebo prave vtedy to moze najviac ublizit, ze sa vyvija vsetko dolezite... tak neviem... ja som pri malej v podstate jedla a pila vsetko (okrem toho alkoholu a drog 😉 ) akurat som nemohla vacsinu ovocia a zeleninu v surovom stave, lebo akonahle som otehotnela, tak som zacala mat hroznu alergiu prave na vacsinu ovocia a zeleniny a drzi ma to az doteraz ☹ tak som bud varila alebo kupovala predsnidavky 🙂 a dalo sa a sranda, ze najviac som jedla biele rozky s bambinom, co som ani nevedela, ze sa nemoze... a preco sa to vlastne nema v tehotenstve jest taveny syr? nejako mi to uslo..

sisiska
23. jún 2009

ja uzivam Acidofolan, myslite, ze to je malo? je tam kys. listova, B12 vitamin a zelezo...teraz ste ma uplne zmiatli, ze ci nemam brat nieco ine

blumka
23. jún 2009

olif, vsetky tie vitaminy co su urcene pre tehotne maju vitamin A v tej spravnej miere...
kucierka, tavene syry su v pohode...ale makke syry ako mozarela, feta alebo plesnove by sa nemali kvoli moznemu riziku ze maju v sebe bakteriu listeriozy, ktora je pre plod velmi nebezpecna...
http://www.zdravie.sk/sz/content/461-30567/List...

blumka
23. jún 2009

sisi, opytaj sa svojho lekara ci to staci...ja osobne si myslim, ze by sme mozno ani nemuseli do seba pchat tieto umele vitaminy ak mame dostato zeleniny a ovocia... 😉

kucierka1
23. jún 2009

dakujem blumka, tak som kludna a mozem dalej papat rohliky s bambinom 😀 ale o tej liserioze som tiez nevedela ☹ budem sa vyhybat...

blumka
23. jún 2009

kucierka, ja som na tom takisto...v prvom tehu som o tom tiez ani netusila...ale ani som nic take rizikove vtedy nejedla...

olifcek
23. jún 2009

kucierka: jeeejda, ocakavas babo v den, v ktory aj ja x;o) GRATULUJEM

mno s tym jedlom...ani pastety sa nemaju a moja kolegyna ked bola tehotna, vraj musela jest denne vela pastety, lebo by sa zblaznila, keby ju vraj nedostala 😉

a si predstavte, kolko zien nema moznost netu a citat tieto veci tu a informacie o jedlach, maju len lekara, ktory by im mal vsetko povedat...

ale na druhu stranu...babo si povie, co urcite nechce 😉 ved...i urcita velka mensina na Slovensku je riadne plodna a co tak vidim, same zdrave baba....

olifcek
23. jún 2009

blumka: jo vlastne...ja len viem, ze som sa medzi tymi dvoma rozhodovala a s drahym sme sa nakoniec rozhodli pre femibion800 x;o)

i ja si myslim, ze mozno ani nie su tie umele vitaminy nutne 😉 tak ale... 😉

blumka
23. jún 2009

olif...nikde nie je napisane ze ked budes nieco jest na kila lebo si to babo pyta, ze ochories...ale co ak prave v tej jednej pastete bude bakteria? ...Je nieco ine ked o tom clovek nevie..ale ked uz viem, ze mi nieco take hrozi, tak sa toho radsej budem stranit...ale samozrejme kazda chce pre svoje babo to najlepsie, tak sa bude podla toho aj spravat 😉

olifcek
23. jún 2009

blumka: ja ale plne suhlasim 😉 a od Vas, ktore uz aspon jedno babo mate, sa uciiim 😉 co uz len ja mozem vediet, ked nemam ziadnu skusenost, ze jo? 😉

blumka
23. jún 2009

noooo..niekedy maju maminy co su prvykrat tehu viac skusenosti ako "stare paky", lebo su viac hladne po infoskach...takzeeeeee... 😉

olifcek
23. jún 2009

blumka a my spinkat nejdeme? chi...uz aj draheho lanarim, sama tak skoro nezaspim, nez ako ked je pri mne 😎

vevoncek
24. jún 2009

cukruska tak to je super že už budeš mať vychádzky neboj potom budú aj chvíle že sa ti ani von nebude chcieť ísť alebo už všetko obeháš a ťa to už ani nebude baviť inak je to tak že len vystrčím nos z domu a už musím utekať domov ja som tiež nemala vychádzky a bolo to fakt hrozné buď som bola na nete alebo som pozerala telku a potom som už ani spávať nemohla a ani robiť sa mi nič nechcelo, lebo mi bolo blbo ale ako som začala mať vychádzky prestalo mi byť blbo. Tebe sa to cukruška tiež kráti už len dva dni a pôjdeš k dokymu a budeš mať vychádzky budem na teba myslieť a držať ti palce nech to dobre dopadne 😵

olifcek ja mám zmluvu na zastupovanie počas materskej ale nemám tam dátum ukončenia preto som si myslela že keď tá baba čo ju zastupujem nastúpila že mi dá šéfka novú zmluvu už na dobu neurčitú alebo ma vyhodí dokonca sme sa jej aj pýtali čo s nami plánuje a povedala že ešte ani ona sama nevie a potom som si pozerala vyplatnú pásku a mala som tam menej dovolenky (to už bolo v novom tomto roku) a tak som sa išla spýtať účtovníčky a až ona mi povedala že mám zmluvu do septembra ako neviem kedy mi to chceli oznámiť a aj keď ma vyhodia nemali by mi to povedať vopred? Je to zvláštne a takto funguje všetko v tejto firme kde robím preto to tam neznášam a čo sa týka peňazí tak si platím dobrovolné nemocenské poistenie tak hádam nebudem mať materskú nízku

olifcek
24. jún 2009

vevoncek: hmmm...no bohuzial Ti mozu oznamit koniec PP v dany den, ale jasne, ze slusnost a socialne citenie by mohlo zvitazit a povedat to o par dni, alebo tyzdnov skor, aby si si vedela Ty najst cosi ine /jasne, ak by si nebola tehu x;o)/ ale este stale Ti mohli zmluvu predlzit, len neviem, ci to urobia, ked s adozvedia...ja Ti alke drzim palce a ako vidim, hlavku nevesas, a to je spravne 😉

zusika
autor
24. jún 2009

ahojte.....mam citat vsetko co som vcera presvihla, alebo mi niektora v skratke poviete, co ste riesili??
ja som mala day off....po vycerpavajucom zazitku na koncerte DM..... ze jednoducha iba WOOOOW k tomu viem povedat..... 😉 nech si len mimi zvyka.....
pekny den vsetkym!!!

zoska
24. jún 2009

Ahojte,
ja mam asi spavu nemoc, vcera poobede som si pospala skoro tri hodiny a vecer som zalahla o 11tej a spala doteraz, zobudil ma ujo co prisiel odpisovat teplomerac, inak by som este asi spala...

zusika- ahoj ja som sa pridala ku vam vcera, kym som vsetko od zaciatku precitala tak som polku pozabudala, a pletu sa mi trochu udalosti s osobami, ale hadam si zvyknem 😉
inak ten DM zavidiiiim, aj ja by som chcela, ale ked v taky blby den ☹ aj Lenny kravitz bol tusim utorok, strasne, no ja sa nikam nedostanem v pracovny den...iba ak by prisli do okolia MT alebo ZA 🙂

vevoncek
24. jún 2009

olifcek vieš čo mne je to úplne jedno ako sa zachovajú kaďže som tehotná, len mi išlo o to ako to oznámiť nechcem im totižko stále klamať že som na PN lebo som chorá...

ozaj cukruska si písala že včera ťa bolelo dosť bruško si predstav že aj mňe včera bolelo ale nie celý deň len ráno a večer ale bolo to také intenzívne najlepšie mi bolo keď som pokrčaná ležala a potom som zaspala a ráno bolo v pohode ale teraz ma ešte bolí asi sa maternica rozťahuje inak je to nepríjemné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre