Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
18. aug 2010

@katina2209 tak to robim aj ja, ja som predvcerom kupila take male kelimky vo velkosti vyzivovej flasky, je to taka mala dozicka. Tiez podla toho sa riadim, ale gramaz neviem

blumka
18. aug 2010

@katina2209 @zucana, len nezabudajte na to ze kasa je v podstate mliecna davka 😉

zucana
18. aug 2010

@katina2209 Dik moc ukludnils si ma trosku pisala som aj kamoske pediatricke a mak
la v noci tiez vypyta casto este mlieko
a nic take podstatne co by som mala vediet ? ;)

katina2209
18. aug 2010

@blumka ano mas pravdu 😉

zucana
18. aug 2010

Kazdopadne poobede dam miesto ovocia mlieko nech to' ma vyvazene

blumka
18. aug 2010

podla mna sa fakt nemame kde ponahlat..ja prikrmujem mesiac a od pondelka zacnem juli davat na olovrant ovocie...ma trosku problem s kakanim tak snad jej nejake to jablcko pomoze 😉

zucana
18. aug 2010

A mame skoro o 1 mesiac viac ;)

blumka
18. aug 2010

@zucana ano..ale o 3 prikrmy viac 😉

zucana
18. aug 2010

O 2 prikrmy Ale oki ja som cerpala z toho odcteba ze vzorovy jedalnicek tak som sa teraz zlakla .....

katina2209
18. aug 2010

@zucana mne pediatricka povedala,ze mliecko nasim detickam uz nestaci,ze potrebuju aj vitaminky a hlavne ovocie a zeleninku a masko vzdy cerstve,ze presnidavky vyzivy len ked nemas pristup k cerstvemu.
Kazda chceme pre tie nase deticky len to najlepsie, prveho som kojila rok a tiez som davala takto a chvalabohu nema ziadne alergie, boli sme aj na tych testoch koznych, lebo teraz nechce papat kym bol maly jedol pekne a chvalabohu nema alergie a lekarka mi tiez povedala,ze nech sa nestresujem, ze ked bude hladny si vypyta no jemu by stacilo raz za den tak ho musim trochu do toho tlacit 🙂

blumka
18. aug 2010

@zucana ja sa nejdem hadat ani nic take, to vobec nemam v umysle..si sa pytala ci to je podla nas oki..podla mna teda nie..ak 6 mesiacov, alebo teda 5,5 dieta pije len mlieko a zrazu pocas mesiaca a pol dostane aj zeleninu, aj maso aj ovocie aj lepok tak si myslim ze to je dost napor na jeho traviaci system...
ja hovorim za seba...nemam sa kde ponahlat ani sa nebudem, zakladna potravina je stale mlieko, aj ked uz nielen mlieko, lebo deti potrebuju uz aj ine ziviny a vitaminy......Terezka je alergicka na pel..ak bude na potraviny aspon si nebudem ja vycitat ze to preto lebo som neico uponahlala...

zucana
18. aug 2010

Mala itak vacsiniu rano potompije vela mlieka a niekedy ani nechcela tak Som lludnejsia Ale jedno teda vynecham a za kasu nie som neviem radsej ja zeleninku
moja je alergik tak preto bojim a nechcem zanedbat nic a takto ma casak zaviedol

blumka
18. aug 2010

@zucana a co sa tyka vzoroveho jedalnicka, mas asi na mysli ten, kde je napisane od 7. do 9. mesiaca...takze tiez je to myslene postupne...a tam tiez napr. je len jedna ovocna davka, a dve zeleninove reps. miesto jednej z nich kasa ;)
ale nevadi..ako napisala katina, narocky ziadna z nas nerobi zle, kazda chceme pre svoje babo len to najlepsie ;)

zucana
18. aug 2010

@blumka Ved ste mi vy pisali ze mam dat maso skor a lepok na konci 7 men
ho nie? Vcera som dala prvykrat aj to' som pokaslala?

blumka
18. aug 2010

@zucana neneee...tak som to nemyslela zuci...jasne ze aj masko treba aj lepok aj ovocie aj zeleninu..ale preco vsetko dat v priebehu jedneho mesiaca? nic si nepokaslala, len si sa trosku rozbehla 😉

lucia411
18. aug 2010

hallooo Zuci...vitaj spät.,,,,ale nepokaslala....ja mäsko davam od 5 mesiaca a pohoda.....no ale zacala som s prikrami od 4.mes

zucana
18. aug 2010

@blumka Tak pockam s tym lepkom ?

zucana
18. aug 2010

@blumka A marhulu a melon cerstvy davas ?

olifcek
18. aug 2010

@zucana ZUZI i podla mna ides na to moc hrrrr...co som citala, tak mesiac obed, po mesiaci olovrant ci desiata, po dalsom mesiaci to druhe a tak dalej...x;o)

nam prave zhorela zeleninka s maskom, sme na to zabudli x;o((( snad mi Oliv dovoli zajtra uvarit x;o)

olifcek
18. aug 2010

@ssstanka krasne si kupila

zucana
18. aug 2010

no a keby bol net tak sa tu poradim a som kludna teraz som to takto pokaslala....tak od zajtra jedno ovocie vynechavam a dam teda miesto toho mlieko ale s tym lepkom teda ako???

dorotka2
18. aug 2010

baby, ja som varila tiez viac davok, mala papa ako o zivot, papame od soboty a dnes som prvy krat odvazila a spapala 125 gramov, dufam, ze som to nejak neprehnala. A inak som sa bavila s babami, jedna ma 11 mesacneho chlapceka, druha uz 4 rocnu dceru a teraz maleho synceka a obe mi vraveli, ze prikrm sa nesmie prihrievat. To znamena kazdy den varit cerstve, neodkladat do chladnicky. Ze ak, tak do mrazaku, lebo je to aspon nejake to konzervovanie. Poculi ste uz o tom? Myslim to varene, vyzivky z obchodov su ine, tie su zavarane, tie mozu ostat v chladnicke.

olifcek
18. aug 2010

@zucana nic si nepokaslala, nebooooj...

olifcek
18. aug 2010

@dorotka2 ja varim na dva dni....a skladujem v chladnicke vo vyzivovych flastickach, ohrievam vo vodnom kupeli...

dorotka2
18. aug 2010

@olifcek ved ja viem, a vraj to by sa nemalo, aj som to niekde citala, zajtra skusim najst a napisem

blumka
19. aug 2010

@zucana, zuci, lepok daj, trosicku, v ramci obeda, do zeleninky zavar halusky alebo vlocky alebo cestoviny bezvajecne...
ja nedavam este ziadne ovocie...stale sme len na zelenine..ovocie az od pondelka ak sa teda nic nezmeni

blumka
19. aug 2010

ludia, my sme mali otrasnu noc 🙄 uz druha za sebou 🙄 juli boli brusko, takze dnes dam len mliecko

olifcek
19. aug 2010

@blumka http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2415927

u tejto baby som vyhrala plysaka, pisala mi , ze ked si cosi vyberiem, preda mi to za vyvolavaciu cenu a postovne len jedno budeeeeee

olifcek
19. aug 2010

@blumka co papala? 😒

zucana
19. aug 2010

@blumka Ja ze ti zjedla mala marhulu asi som zle videla 😅
tak nemusim sa bat nic sa viki nestane?
A ona itak vecer iba dojedala z obeda....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre