Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
21. aug 2010

@zucana zuci, vyzera to dobre...podla obrazkov to sluzi aj ako odrazadlo aj ako choditko, co si tlaci babo pred sebou a este to ma aj bonus, ze ked je lenive tak ho moze mamka potlacit...super...mne sa to paci 😉

zucana
21. aug 2010

@blumka dik blumi len sa tam nedaju blokovat kolesa na tom levovi sa daju?je to inak zlacnene na 69.90 z 89.90 ale iba do konca mesiaca....tak preto 😉

zucana
21. aug 2010

inak mame box vysiel nas aj s takym kobercom ze 118 eur ale platila svokra a je taky velmi pevny a lahko sa zatvara...
tento ale zeleny
http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProd...

no a v benetone mali vsetko detske oblecko za 3 eur...takze saty co predtym stali 49.90 mame za 3 eur aj bundu akoze by ma svihlo keby to kupim za origos cenu sila.....

jaja32
21. aug 2010

@blumka sikovna je Juli, mne to iste zacala robit vcera Natalka, tiez som si myslela, ze len tak. Boli sme v obchode a ona velky usmev a tapkala rucickami, tak som jej zacala spievat a ona sa rehotala. Teraz vzdy, ked zacnem hovorit tap, tap tak tapka ruckami 😀

blumka
21. aug 2010

@zucana nedaju sa ani na tom levovi blokovat kolieska...preco to potrebujes?
@jaja32 ale su sikovne tie nase baby 😉

juli je uz asi lepsie, rehoce sa dookola, ma len zvysenu teplotu po odratani 37,7 😉

jaja32
21. aug 2010

@blumka uz ked sa rehoce, tak je dobre 🙂
veru sikovne su a najviac sa mi paci ako caka, ze sa na nu pozrieme a rychlo zacne capkat 🙂

blumka
21. aug 2010

baby ☹ my sme boli dnes na nakupe v papiernictve, kupili sme tereze veci do skolky a mne prislo tak luto...kupila som jej aj nove sponky a mm sa ma pyta, ze ci aj to bolo na zozname a som sa normalne v obchode rozrevala tak na pol oka, ze to nezvladnem 😀 ...ona sa tak tesi a ja sa tak bojim ako tam moje chudatenko bude spinkat same, ze kto jej pofuka bibinko ked spadne ☹ ja viem ze to prehanam, ale ked na jednej strane viem ze to uz potrebuje ist medzi deti a ja viem ze ona to zvladne a aj viem ze bude doma trosku klud ze si aj ja oddychnem a potom si budeme vzacnejsie ale na druhej strane si mi tu bude smutno kym bude v skolke ☹

blumka
21. aug 2010

@jaja32 juli praveze tapka ked ju nikto nevidi a spieva si pritom...musim to nakamerovat 😀 a ked sa pozrieme tak strci jednu ruku do pusy akokeby sa hanbila a prestane...ale potom ked zacneme spievat tak znova tapka...zlata je 😵

suzon78
21. aug 2010

Ahojky 😉
@jaja32 no tá moja podobne, papala o 02:00 a potom až o 9:00 a to si dáva ráno často takúto pauzu, keď som jej ponúkala o 5:00, zobudila sa mi a veľký rev, že nechce, tak som ju dala k sebe a ešte sme pospali do 6:00, vyhrala sa, zaspala a až o tej deviatej sama spapala a aj to len 40ml, tak mi to nedalo a dokŕmila som ju v spánku. Ale potešila ma, včera spapkala príkrm sama pekne 100g, dnes síce trošku menej 70g, ale konečne ho už zase neodmieta....no a manžel ma prekvapil, večer som vybehla do Tesca, mm sa mal zatiaľ s malou hrať a o 19:00 mala papať, tak som upalovala domov a ja prídem a Timka na rukách a spokojnučká práve fajne odgrgla, manžek ju nakŕmil sám, tak ma potešil a spapkala mu 100ml 🙂 doteraz som ju vždy kŕmila len ja, vedela som ako na ňu a občas jej bolo potrebné dudel pootočiť a v správnej polohe držať, aby jej nezabiehalo...a on ju nakŕmil v hrazdičke pri TV a malá si flašu držala vraj sama...no nechápačky 😀

jaja32
21. aug 2010

@blumka prefíkané su 🙂 Vcera sme boli na nakupoch a Natalka cely cas v obchode vyspevovala 😀 , kazdy sa len obzerala.
Terezka je uz velka slecna...a mamina musi zabojovat. Oddychnes si a naberies silu, aby si sa mohla potom az do vecera s nou jasit 🙂

jaja32
21. aug 2010

@suzon78 Ahoj, tak odteraz bude krmit mm, mozno z teba citi nervozitu. Natalka, ked nechce papat, tak ju supnem do kocika a skusim jej tam dat papu...vacsinou to zaberie, ale dnes ani to nezabralo. My sme dnes papkali masko a celkom jej chutilo...ale cez 100 g sa nepresupneme.

suzon78
21. aug 2010

@blumka jéééj zlatá musí byť, vidno, že sa jej maminka venuje 😉 , musím aj ja skúsiť malú naučiť, ako si začala, na kolenách a rúčkami si jej robila ťapi ťapi, ťapušky išli mačky na hrušky? 😉

suzon78
21. aug 2010

@jaja32 to nevadí, i tak si myslím, že tých 100g je krásne...malej obľúbené jedlo je zemiak s brokolicou, ale zajtra skúsim aj ja zeleninku s mäskom. 😉 mrkvu moc nemusííí

jaja32
21. aug 2010

@blumka prosim, prosim, napis mi tvoju verziu tap, tap tapusky.... 🙂

suzon78
21. aug 2010

Ja som toto našla, blumi, ty aké spievaš?

je to Tap tap tapusky
isli macky na hrusky
driapali sa na vratka
popadali do blatka
urobili bac

alebo
Tap tap tapusky
isli macky na hrusky
popadali do vody
podriapali kozusky

tap,tap,tapusky
isli macky na hrusky
potrhali kozusky
zavesili na vrata
pride krajcir poplata

Ťap ťap ťapušky
išli mačky na hrušky
popadali do jamy
všetky hore nohami

pred cestou k lekárovi:
Ujo lekár ten má moc!
Vždy pribehne na pomoc,
keď nás bolí nôžka, bruško,
preverí aj hrdlo, uško.
Na boliestku nájde hneď
zaručene správny liek.

teuska
21. aug 2010

ahojte babulky 🙂

@suzon78 jeeeeee to je super
ja spievam
tap, tap, tapusky,
isiel Petko na hrusky,
podriapal si pancusky,
povesal ich na vrata,
pride zobrak zaplata.

Babenky o akej zabe ste vcera pisali?

blumka
21. aug 2010

@suzon78 kolko verzii 😕 😀
ja spievam dve..ine nemozem, bo ma Terezka jazdi, ze to sa ne tak spieva 😀
tapi, tapi tapusky,
isli macky na hrusky
potrhali kozusky
zavesili na vrata
pride krajcir poplata

a este toto:
tapi tapi tapi
dala mama papy
este ma este da
bo Julinku a Terezku rada ma 😀

jaja32
21. aug 2010

@suzon78 super...je velmi vela variacii..ja si nepamatam tu co som ako malicka rozpravala ☹
tap, tap tapusky
isli macky na hrusky
popadali do blata,
potrhali pancusky,
povesali na vrata
prid kocur poplata

jaja32
21. aug 2010

@blumka to je ona...super 🙂

blumka
21. aug 2010

@suzon78 a tapkame tak ze teda sedi mi na nohach a ja jej tapkam ruckami alebo jej terezka tapka ruckami..alebo ked lezi v lehatku tak jej tapkame vsetci 😀 proste co pride a kedy pride a kto pride tak tapka 😀
ona to ma rada od malinka

matesl
21. aug 2010

babyyyyy

a s tym spenatom mi neporadite? 😅 😅 😅

blumka
21. aug 2010

@matesl ja som sa na ten spenat pytala nedavno v teme o prikrmoch..jedna vravela ze je lepsi z pretlaku, jedna ze mrazeny,tak si vyber co tebe vyhovuje...ja kupim asi pretlakovy

teuska
21. aug 2010

baby davate uz aj masko? a ake? kupili ste a male kusky zmrazili?

blumka
21. aug 2010

@teuska ja mam kralika z domaceho chovu, uvarila som ho, naporcovala do tych malych kocociek co sa lad robi, zamrazila, vybrala, dala do sacku a teraz uz len vyberam po jednej kocke

teuska
21. aug 2010

@blumka dakujem, ja rozmyslam, ze kupim kuracie prsia a ked si ho uvarila, tak si ho rozmixovala a potom dala zamrazit? a zajtra rozmyslam dat mrkvicku a ryzu, moze byt aj taka kombinacia?

suzon78
21. aug 2010

@blumka @jaja32 fakt je tých verzií strašne veľa, no asi ako sa komu lepšie šikuje. 😉
ja malej spievam varila myšička kašičku, jeden dva tri štyri päť a uspávaku, čo som jej ešte spievala v brušku, že:

hajaj buvaj buvičkaj
len mi pekne zaspinkaj
až sa bude ocko pýtať
či už išla Timka spinkať
odpovie mu mamička
Timička už buvičká 😉

suzon78
21. aug 2010

baby zo sklíčka asi moc nedávate, že?

teuska
21. aug 2010

ako zo sklicka?

suzon78
21. aug 2010

@teuska myslím kupované 😉 ja dakedy kombinujem, zemiak uvarím doma a brokolicu pridám kupovanú, či to moc nieje zdravé?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre