Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. aug 2010

@maminnka vidis..asi mala blbe dni 😉

blumka
22. aug 2010

ja som teraz juli nic tri dni nedavala a som aj rada, lebo by som si nebola ista ze ci to ma 6. chorobu alebo nejaku alergiu

maminnka
22. aug 2010

@zucana presne toto stvara aj Natalka 🙂

blumka
22. aug 2010

baby, inak, pamatate sa na tu moju susedu, co mi stale budila decko a ine veci?
minule jak nam odfuklo a polamalo trampolinu, tak sa bavila s mojou svokrou o tom a vyjadrila sa ze ona je aj rada...my sme vsetci ostali s otvorenou hubou stat, ze ako to tak nahlas moze povedat, ze je rada ze nam polamalo trampolinu 😕 a moja svokra najlepsia, povedala ze to preto polamalo lebo ludia zavideli 😀

ale no uznajte..ako take nieco moze povedat clovek, ktoremu som bezne bravala decko aby si poskakalo s terezkou a vysalilo sa na nasej trampoline..a to este mala volny pristup kedykolvek aj ked nebudeme doma.. 🙄 taka som trosku sklamana

olifcek
22. aug 2010

@zucana ale niekedy papa zeleninku i neskor, podla toho ako den vychadza 😵

maminnka
22. aug 2010

@blumka cista zavist! tvoja svokra jej dobre povedala!

zucana
22. aug 2010

@blumka co si ja ju nedavam na nohy iba kvoli foto alebo tak na sekundu nech si na mne poskace....len ma to prekvapilo ze najk skoro nie?

olifcek
22. aug 2010

mm pise rodinke, tak pastujem...je tam aj link na fotky....ta baba v celych ciernych plavkach je ta, co som spominala, ze sa uci s detickami cosi na vyske a praxi a taaak

niekedy na jar prisiel moj zamestnavatel s ponukou zajazdu do hajduszoboszla (madarsko), doprava zdarma, vsetko ostatne sme si mali hradit my. ja som v madarsku este nebol, oli sa myslienka tiez pacila, tak sme sa prihlasili.

cca 2 tyzdne pred odjazdom si oli uvedomila, ze mala oli bude zrejme potrebovat pas (male deti ho potrebuju aj ked je to v ramci eu). no a vzhladom na to, ze urady maju cely mesiac na jeho vybavenie, az do poslednej chvile sme trpli, ci sa to stihne. ako uz vsak viete, pas nam nakoniec urobili tento piatok, tj den pred odjazdom 🙂

kedze sme s tym, ze pojdeme uz prilis nepocitali, balenie bolo trosku hekticke a pretiahlo sa az do neskorych vecernych hodin, nasledkom coho sme spali asi 4 hodiny. cesta autobusom zabrala 4 hodiny a bola to myslim dobra priprava na septembrovu cestu do zapadnych krajov.

na benzinke sme mali ony spominane ranajky. platit tisice, ci desattisice huf za bezne veci (listok, obed) bol dost zvlastny pocit.

na kupalisko sme dorazili o 10:00, je to obrovsky komplex umelych bazenov, prirodnych nadrzi, toboganov, atrakcii. s kolegami z prace sme sa hodnu chvilu potrapili s hladanim volneho miesta, ale nakoniec sa nam to podarilo. olifka bola z noveho prostredia, zvukov a pachov natolko unesena, ze dovolila mamke na chvilku sa vzdialit a ist si zaplavat.

popoludni sme sa sli do mesta trosku prejst, popozerat obchodiky a samozrejme sme si nemohli odpustit najoblubenejsie jedlo oli: halaszle.

odkaz na fotky: http://picasaweb.google.com/jose1711/Hajduszobo...

s pozdravom,

jose+oli+kicibabo oli
subject: ranajky za tisicku..

olifcek
22. aug 2010

@zucana mne oliv napriklad uz asi pred dvoma ci troma? mesiacmi zacala mat snahu lozit, no paq to preslo a zacala zase az teraz x;o))

blumka
22. aug 2010

@zucana, ved mozno sa ti postavi v 8. v 9. zacne behat 😉 juli sa snazi plazit uz mesiac a stale nic... 😉

blumka
22. aug 2010

@maminnka, ja viem ze zavidi...ved parkrat boli take vystupy kvoli tej trampoline...jej syn chcel ist skakat a ona hystericka lebo ze co ona potom bude robit, ked sa odstahujeme ze ked si teraz zvyknu a take hovadiny....a to akoze ked oni nic na dvore nemaju to uz ziadny sused nemoze? 😕
ale tak verejne do oci povedat ze je rada ze nam polamalo nieco co v podstate aj oni vyuzivali...no comment...

olifcek
22. aug 2010

@blumka hrozne divna zenska....to dnes nik nevie povedat dakujem a len zavidi???? 😠

blumka
22. aug 2010

@olifcek ved to ☹ velakrat som jej davala pozor na maleho ked sa chcel ist ku nam hrat a ona nemohla lebo kojila alebo bola akurat v zahrade...a teraz ju vidno casto s dalsou susedou, ktoru predo mnou minule leto ohovarala...akoze ja som o nej vedela ze ona je taka jednoducha zena co v zivote nebola mimo dediny ale tak trosku ma to prekvapilo...ja som asi naivka

olifcek
22. aug 2010

@blumka VIDIS? a dobri ludia sa nakoniec stanu skeptickymi a uz nepomozu tym, ktori by si to velmi vazili

blumka
22. aug 2010

@olifcek ale ja ne 😀

laxity
22. aug 2010

@zucana ďakujem moc 🙂

@olifcek no vidíš, že je super aj inde ako doma...určite to treba opakovať je to dobré aj pre Oliv keď má rada spoločnosť 😉

laxity
22. aug 2010

kamoška prišla z poradne má synčeka 7 mesačného a už sa jej stavia na nohy a pediatrička jej povedala, že to ho nemôže tak dávať...jednoducho, že musí prve štvornožkovať...netreba to urýchľovať a pýtala sa či si sám sadol...povedala, že nie no to tiež bolo hrozné pretože ona ho už dáva sedieť 2 mesiace a pekne sedí 😕

a moja malá by sa aj plazila ale nejak jej to stále nejde 😀 ...s mojou pomocou keď jej dám za nohy pomôcku 😵

zucana
22. aug 2010

@blumka akoze ani nejde o to ze to vyuzivali ale ze povie ze je rada ze vam nieco znicilo sa hroza
@olif aky pekny vylet vidis to
@laxi ja som pocula ze niektore deli nestvornozkuju....ale samo nedavat to robit same...
inak my tu mame komara v obyvke ktgory stipe viku a nedarisa mi ho chytitt uz ho mala na hlavke a ja ho chytila do dlane a usiel....som strasne nastvana....

maminnka
22. aug 2010

@laxity ja tiez nedavam Nataliu stat, ale ona to robi sama, tomu sa zabranit neda. Zasa aby ste si nemysleli, stoli sice na nohach, ale hlavu ma pri tom na zemi 😀 Na druhu stranu, sa vzdy pobavim, ked lekarka povie, ze MA najprv lozit. Chcem vidiet, ako to dieta donuti. Niektore deti ani nelozia, plazia sa a hned zacnu chodit.

blumka
22. aug 2010

ja myslim ze ti lekari to myslia tak, ze nechat dieta same nech robi co chce...ak sa mi Juli postavi v 8. mesiacoch a nebude chodit po 4 tak uz tomu nezabranim, pretoze ako nahle bude vediet chodit po dvoch tak jasne ze na 4 uz nepojde...ale zasa aj to moze byt stimul pre dieta ked ho len tak postaivm na nozicky akoze len na 30 sekund kvoli fotke, napr. pretoze detom staci malo aby zistili ze existuje aj nieco ine ako sedenie, alebo lezanie a potom chcu robit len to ine a samozrejme ze sa na to nejak upriamia a miesto toho aby sa snazli na zemi dostat na 4 uz chcu ist na 2 lebo vedia ze sa to da...
to je tak ako so sedenim..ja som juli este nikdy nedala v kociku sediet...raz sedela kvoli jednej fotke...viem ze keby som ju dala sadnut, tak uz mi nikdy v kociari nepolezi a uz by mi jej bolo luto ze place ked lezi, uz by som ju dvihala do sedu..ona by sa tak sediet naucila ale to nie je spravne..lebo jej chrbatik a svaly na to este nie su ready...
proste ide o to detom neukazat ze nieco ine sa da robit...
ak na to pridu sami, tomu nezabranime ale ak im to co len raz ukazeme tak uz mozme cakat ze to budu chciet robit

olifcek
22. aug 2010

@blumka nemyslim, ze je rodic, ktory dietttko aspon na chvilu nedal sediet, ci postavit, hic len kvoli fotke, cize babatka sa takto aspon maju sancu naucit, ze sa da aj ine ako len lezat ;) ja si myslim, ze ukazat im to trebaaaa, aby sa o to snazili, ale sameeee ;)

blumka
22. aug 2010

@olifcek tak ti poviem, keby sa hovorilo ze sa moze prikrmovat od 5. mesiaca tak by sa prikrmovalo od 4., keby ti lekar povedal, ze mozes dat sediet, len kvoli fotke, tak na kazdej fotke olivka sedi, keby ti povedali ze mozes ho stavat na nozky, tak ho das stat kazdy den, lebo sak si povies ved to len na chvilu..
ver ci nie..julinka sedela len raz, kvoli tej jednej fotke a neverim ze si ona sama nesadne lebo nevie ze sa to ma...
na nohach vzopreta este nestala, len u lekarky ked ju vysetruje, a neverim ze sa nepostavi..
to co robia lekari na prehliadkach su vysetrovacie metody a nie metody ktore mi mozme pouzivat doma aby sme deti motivovali...clovek ma v sebe v mozgu zakodovane ze sa raz posadi, postavi alebo bude chodit po 4, netreba mu to ukazovat...ani prevalovanie na brusko si neukazovala a olivka to zvladla sama...
podla mna nieco detom ukazovat aby to zvladli naozaj netreba...je jasne ze neudrzim 6, ci7. ci 8. mesacne dieta len lezat, ze uz je zvedave a chce vidiet, tak sa aj vzorpie na nozkach ked ho drzis..ja len hovorim o tom, ze to netreba robit casto a vyhovarat sa ze sak tym neskodim, lebo sak mu len ukazujem aby to neskor zvladlo

podla niektorych odbornikov by sa dieta do 9. mesiaca ani nemalo zvislo nosit, kvoli tazkej hlavicke 😉

blumka
22. aug 2010

a este to, ze si pisala ze im ukazeme ze sa ine da...ja praveze nechcem juli ukazovat ze sa ine da robit ako lezat...naozaj nepotrebujem aby sa mi v 8. mesiacoch postavila na nohy a zacala utekat...nech si pekne polezi..ani mi nevadi ze je len na bruchu a nelozi po styroch...neviem, mozno som v tomto divna ale nevidim dovod preco by som jej nieco take mala ukazovat a urychlovat nieco...ked bude mat 3o tak si nik nepsomenie ci sedela v 7. alebo v 10. mesiaci...a ked bude mat rok a bude lietat tak budeme len vsetky bozekat ze kde su tie casy co len deti lezali a nasli sme ich tam kde sme ich polozili

laxity
22. aug 2010

šak to, že keď začne stáť tak sa vyhne štvornožkovaniu...je to naozaj indi vindi a na silu niečo robiť...Nataly furt sedí ale sama si ešte nesadla a nevie si ešte udržať až tak rovnováhu...ale tak keď nechce ležať tak čo s ňou mám čakať kým sa sama posadí to môže byť aj za mesiac aj viac možno 😕 a vy vôbec nedávate sedieť?

@blumka asi tak ako píšeš dieťa robí čo je schopné robiť...tak načo to siliť 🙂

@olifcek a keď ju mávaš za pc, tak ako? poležiačky lebo papá? 😀

@maminnka veď to, že zabrániť sa tomu nedá...

maminnka
22. aug 2010

nasa Natalia tiez este nelozi a neponahlam sa, nech si na to pride sama. Pohybuje sa po byte vselijako, ale je to skor take prevalovanie, ako cielene lozenie. Ked mi syn zacal v 10 mesiacoch chodit, ja som z toho bola nestastna, zdalo sa mi to skoro. Bala som sa, aby si neublizil tym, ale potom ma vsetci upokojili, ze ak to zvladol sam, ublizit si nemoze. My sme ho nikdy za rucicky nevodili, naucil sa sam popri nabytku.
Natalka mi na kolenach sedi iba vtedy, ked jej striham nechty. Sedenie sa jej nepaci, a nie je to tym strihanim nechtikov, lebo to ma, paradoxne, rada. Skusala som ju posadit, nema zaujem. Nestaviam ju na nozicky, stavia sa sama, ale ako som pisala, hlavu ma pritom na zemi, takze to sa ani nepocita hadam.

olifcek
22. aug 2010

@laxity jj, ked sme pri pc, oliv papa, cize leziiii

@blumka mne niekedy i napadne to nosenie 😒 ale i v manduce, priznam sa...snad je to fakt ok

@laxity olivku nepodopierame ani nic podobne...ale ked sa hrame a salime, nijedy na par sekund ju podrzime v sede, ale zase....je o nas opreta, cize je chrbatik gulatejsi

@maminnka chodenie mame tiez tak na plane, nevodit za ruciku, nie, kym sama chodit nezacne...ak bude mat rok a pol a este nebude chodit, vtedy to budem riesit s lekarmi, skor ee 😵 😵 tiez sa neponahlame... 😉

olifcek
22. aug 2010

@blumka i toto je pekne, ze? ale uz kukam original pyzamka

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2417209

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. aug 2010

@rivatha jj, i oliv je pohybliva...i ked to vravela neuro, prislo mi to potesujuce, ale nezdalo sa mi..ale poslednych par dni je z Olivky hotove sidielko...uz sa snazi i prelozit nas, ked lezime x;oDDD no ale nesedime, samozrejme, takze som zvedava, co bude od nas 30teho chciet neuro...

aaa uz som si vybrala skolu na plavanie...az dnes sa ozvala posledna z troch, a prave oni sa mi pacia...idem s nou dohodnut i to, aby nam neprepadol termin, ked budeme na dovolenke.....chcela by som zacat uz bud. tyzden, ale pravdepodobne nas budu ockovat, a to min. den pred a 3 dni po, sa nema cvicit, takze by to bolo zbytocne...uz sa tesiiiiiiiiiim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre