Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
28. aug 2010

@raa2 daj fotooooooooooooooo tych vlasooov

blumka
28. aug 2010

@raa2 s tym si vobec nelam hlavu, ja som aj tak prekvapena ze sa juli uz dava na 4 ..pretacat sa zacala neskor ako Terezka a toto tak zavcasu...Terezka mi po 4 behala az ako 9. ci 10. mesacna..od 8. mesiaca sa plazila ako partizan a dovtedy nic 😉

vidis, mamina tu je, tiez by mi mohla vlasy zafarbit 😉

avaka
28. aug 2010

@olifcek ,ja ze ja mam dat foto vlasu,co sme tahali 😀 😀

blumka
28. aug 2010

@avaka 😵 aj mna vie pobavit ale aj nazlostit 😀

blumka
28. aug 2010

juli sa budi tak sa lucim..papa...Terezka je s babkou vonku 😵

avaka
28. aug 2010

no idem kocky,pojdeme na prechadzku,ked sa princezna zobudi,este spiiiiiiiii. Prijemne som tu zrelaxovala pri kavicke 😉 Niekedy sa mi ju nepodarilo vypit aj dva tyzdne 😅

raa2
28. aug 2010

@blumka mne mama to aj zle zafarbila, lebo mam to iba hore a zo spodu vobec nic a som sa aj cudovala ze jej vela farby ostalo a ako rychlo to spravila 😀 len sa bojim toho ze by som ich nedonicila, lebo dalsia farba behom 2 tyzdnov...inak vypadavanie sa mi ustalilo, uz je to take ako pred tehu, chvalabohu.
@olifcek ak stihnem odfotit tak dam 🙂

raa2
28. aug 2010

my cakame na tatu, isiel do obchodu, o 11 dam malemu papat a pojdeme do ulic 🙂

olifcek
28. aug 2010

@avaka veru, prvych par tyzdnov, ci mesiacov bolo tazkych, teraz uz sme si zvykli a babatka sa i zmenili 😵 😵

my ideme dnes tiez von ale az okolo 13tej x;o)

ivka79
28. aug 2010

Ahojte, tak my už máme vonku aj druhý zúbok... 😉 tak dúfam že aspoň mesiac teraz nebudeme plačlivý :D...ale to by som asi veľa chcela 😀

NEviete poradiť, kde na nete by som našla obrázok detského chrupu, kde by sa dalo zapisovať ktorý zubček vyšiel?

olifcek
28. aug 2010

@ivka79 su take knizocky v ktorych je i chrupcek 😵 😵

svetlankat
28. aug 2010

caute baby, tak ja som sa az teraz dostala na net, boze nic nestiham, obskakujem muzicka i Misku. Obed uz skoro hotovy, Miska uz hajka. Tak aspon trosku posedim.
@blumka svokra bola v jysku a tu stonozku uz nemaju, je mi luto.

svetlankat
28. aug 2010

@ivka79 gratulujem k druhemu zubku
@blumka i vam gratulujem k zubku

Uz tu mame skoro vsetky zubate slniecka 🙂

olifcek
28. aug 2010

my budeme asi posledneeeeee so zubkami teda....mozno i v inom 😉

zucana
28. aug 2010

@olifcek hod link pls na tie knizky u nas zuby este nic....
inak caute vcera bole ste narocnejsi den ako predvcerom a myslim,ze asi tu v najblizsej dobe s narocnostou dietata budem vyhravat (neiritujem pisem fakty )
vcera sme boli 3 hodiny u alergologa....najprv jej robili tie testy na rucicku napichali tie habadury vika bol auzasna len vedla nej bolo take 3rocne dievcatko a sa zlakla jeho revu tak zacala plakat ale potom uz tichucko.pak sme cakali na vysledky a potom sa slo k lekarke....mame zatial mlieko a vajcia a trosku bola aj muka ale iba trosilinku tak musime v pondelok na krv aby bolo vidno z krvi presne hodnoty a dovtedy zatial ani muku nemozme....potom nasledoval dietolog a napisal co mozme jest . ano mozme lebo ja som na takej istej diete ako viki cize nemozem mlieko ani vajcia a musim vapnik v umelych tabletkach. cize to moje mleicko bude asi zo stresu ale ja to vydrzim. aj ked lekarka hovorila ze do 6 mesiacoch je najdolezitejsie kojit a potom je mlieko IBA ako doplnok a dieta zvladne zivot aj bez neho (samozrejme ze keby nekojim musim prejst na sojove mlieko) ja chcem kojit a modlim sa kazdy vecer aby aspon do roka.najblbsie je ze viki musi na obed a vecer zjest toto: v 180-200 ml vody 30 gramov masa, 2-3 lyzice ryzovej alebo kukuricnej kase a do toho nejaku zeleninu plus lyzicka oliv.oleja.mozem na ranajky ovocie a mlieko ako doteraz.len ja neviem kedy mi akoze tolko zje lebo ona sice jedavala castejsie ale menej a vzdy potom mlieko pila.(VZDY ) cize to zeby som mlieko stracala lebo som menejcsto kojila to si nemyslim ved tie co koja rano a vecer iba a maju dost aj sem tam cez den....no nic.proste uvidim.dnesna noc bola kazde 2-3 hodky hore na pocucanie ale asi aj teplom to bude a o 10 zjedl asi 150 ml ovocia a teraz sa dopila mliekom a spi.az o 14.30 skusim toto jedlo spravit 🙄 lebo vraj potrebuje ona aj carbohydraty aj proteiny a vobec neplati ze na obed zje vela musi aj naveceru 2krat proste.
potom sme sli pri more za zoskou.pozravuje vas jej mala je velka modelka je dlhsia ako viki a ma dlhocizne ruky.trosku grckala ved Nelka (aj viki trosku ale pred zoskou ani muk 😅 ) ved zoska da foto lebo ja v tom strese som zabudla fotak a baby sa k sebe mali....vsetci traja su moc zlati a boli sme na drinka prechadzke 😉 prisli sme az o 23.00 ale precitala som vas 😀
dnes rano som sla kupit darcek lebo tej kamoske sa narodilo to dievcatko tak ju idem vecer kuk do nemocky a baby akoze takto sa tesila z malej: porod super iba 2,5 hodiny a mala sice vazi malo 3100 gramov ale ma vel aciernych vlasov po mne a nie je skareda po otcovi lebo jej brat ten teda bol...to je asi starost kazdej mamy ci bude male pekne a po kom bude..... 😕 tak ja bych sa asi tesila z 2,5 hodinoveho porodu ale nemam slov ja bych praveze povedala ze jej muz je krajsi ako ona 😀
a platila osm inac u lekara 36 eur a ziadnu zlavu deticky nemaju cize tie krvne testy to bude ina palka 🙄
no a boli sme este v bio obchode tak mam sojove mlieko a jogurty a tofu syr tak sa tesim a ziadne kolace ja to asi neprezijem 😔

zucana
28. aug 2010

trosku pozitiva je ze do 3 rokov to ma prejst a ze u 99% deti do prejde do 6tich rokov a ze schudnem mozno ale som nastvana lebo ten ekzem ma z toho a mi to vravela moja kamoska lekarka ale moja lekarka teda vikinkina ze nie 😠

svetlankat
28. aug 2010

Baby a este taka hlupa otazocka, co to je ta separacna uzkost? Mne Miska cez den nesotane s nikym, ani s mm velmi nie. Pohra sa s nim ale musi ma vidiet aspon raz za cas ze som pri nich. v noci spinka bez papania, budime sa len aby sme sa popravili lebo je uplne nasukana niekde v rohu postielky. A to vstavam vzdy ja.

blumka
28. aug 2010

@olifcek take uz mame 😀
@zucana, fuuu..no nezavidim, ale vy to s viki zvladnete a neboj prezijes to 😉 zo zaciatku vyzera vsetko hrozivo, ale da sa to zvladnut...vidim to na svagrine..presne toto ma jej starsia..a mladsie dvojicky uz nie 😉 iank oni si s mm potom ako ich malej toto zistli dali niekde na sk robit celkovy rozbor svojho organizmu a tam im vysli nejake divne vysledky, lekar im vtedy povedal ze nech sa preliecia obaja, dal im nejake lieky, lebo ze ak otehotneju tak bola velka pravdepodobnost ze aj druhe babo bude mat take starosti...tak oni sa preliecili, potom sa im narodili dvojicky a su uplne ok 😉 tak sa skus na to popytat 😉

svetlankat
28. aug 2010

@zucana juuuj moja ale sa natrapite, ja verim ze to prejde a bude dobre. Kamoske gratulujem.

svetlankat
28. aug 2010

@zucana ale inac je to dobra palka za tie testy

zucana
28. aug 2010

@blumka mozes mi zisti ake testy?lebo tu je to dost blbe na opytanie sa takehoto niecoho.musim prist s niecim konrketnym co chcem vysetrit a co preliecit hm?

zucana
28. aug 2010

@svetlankat toto bolo len za vysetrenie a v nemocnici cize akoze statne to poplatok jak bolo u nas ze 20 sk.za testy dam vediet ale pocitam minimalne 150 eur zaplatim

zucana
28. aug 2010

baby mam trochu mlieka odsateho od vcera o 10.00 mozem jej ho teraz spravit s tou gebuzinou co jej mam spravit?preslo uz 26 hodin

svetlankat
28. aug 2010

@zucana fu ina palka, to hej. Niekde sa pise ze mliecko moze stat v chladni 24 hodin a niekde sa pise ze 48 hodin. Podla mna 26 hodin je este v pohode.

blumka
28. aug 2010

@zucana popytam sa 😉

raa2
28. aug 2010

caute baby, tak ja uz vypadam opat ako clovek 🙂 vlasy pekne prefarbene, podstrihnute. tato to zvladol s matkom na jednotku, cely cas maly prespal, asi sa mu paci spat v obchodnom centre 🙂 my ideme vecer grilovat, tak sa tesim uz, i ked trochu pofukuje, ale snad nebude az taka zima. maly mi teraz vonku spinka, svoju polhodinku dava 🙂 a tetka kadernicka povedala ze mam dobre tie vlasy, ze nie su skoro vobec znicena, na to ze som nebola pol roka u kadernicky, ze ten sampon Vischy im pomaha. chcela mi predat aj nejake serum na padajuce vlasy za 30 evry, ale to som odmietla ze nebudem aj tablety, aj masku na vlasy a este aj serum na hlavu davat. ved ten sampon a tablety ma stoja mesacne 28 eur.

@zucana chuda aj ty aj mala, snad sa vam to polepsi a bude casom dobre..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoska
28. aug 2010

ciao ciao 😀 😀
ahojte babulky 😉
tak sme doma , vybalene su uz 2/3 veci a Nelka spí 🙂
Mali sme sa fajne, mm pomahal a staral s, paradne som si oddychla 😉
vcer nas prisla kuknut @zucana comu sa doteraz velmi tesim, ze dosli, lebo chudatenko Viki si hlavku udrela, potom testy a vecer chytili vela aut na cestach ☹ ved pisala.... Zuzi mam vas pozdravit, mm povedal ze si velka symposka a to on od cudzich ludi si drzi odstup a vcera komunikoval az mna prekvapil , no a ze sa musime este stretnut, lebo dlzime pozvanie a kedze nasi mm su podobne hanblive povahy na konverzaciu tak ze to musia napravit 😅 😀

@avaka vitaj 😉 tak som rada ze mas dom tiez šidielko 😉 odkial si?

a inak baby co nove? preletela som poslednych 6 stran, nieco som zachytila, ze tu bol vymazyny prispevok? 😕 napiste k tomu daco viac pls, som zvedava 😅

a ste mi chýýýýbali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre