Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. okt 2010

@lolka vsetko naj naj veru leti to 🙂
ja uz mam navarene viki este spi a ten nas tato akurat ide....tak sa mozno aj spolu najeme.....
este som mu zasivala nohavice a vidim ze tu sa uz skoro vikenduje 😉

svetlankat
8. okt 2010

Tu sme skusali novu vetrovku a mala ukazka ako poobede spinkame

blumka
8. okt 2010

@svetlankat jeej, aka vyskerena miska 😉 a super ze si uz sama sadkala 😉
inak vam poviem co nasa juli stvara...ona normalne vie kde je detska izba. ja si tu varim, ona sa mi moce popod nohy a zrazu ticho, decka nikde a len z izby pocut hranie na klaviriku...ona si to tam nasmeruje, odplazi sa a bavi sa sama 😅 Svokra mi nechcela verit, tak akurat dnes prisla hore ked som robila barikadu aby mi juli neusla zasa do izby, predsa len nemoze byt bez dozoru, tak som jej to zabarikadovala cestovnou postielkou a stolickou na papanie a sme kecali..a zrazu kukame a juli sa akosi presplhala popod stolicku a uz sa plazila..akonahle zistila ze ideme za nou, tak pridala plyn a zdrhala...svokra sa smiala na nej, ze namiesto toho aby sa ku mame tahala tak mi uteka 😀 . v tej izbe je to celkom bezpecne, nema tam na seba co stiahnut, a terezka ma postel tak ze len matrac na zemi, tak aj tam sa uz juli naucila lozit, vylezie hore, zlezie si dolu...sikulka moja..ale uplne najradsej ma ten klavir...si k nemu klakne, sadne si na paty a hra 😀 dakedy nakamerujem ako zdrha, lebo to stoji za to 😀

blumka
8. okt 2010

ked ste sa o vlaskoch bavili...Terezka mala az do roku a pol len take paco na hlave jak nejaky punker vlastne to co ma teraz je vysledok posledneho roku. juli rastu rovnomernejsie, teraz ma na vrchu hlavy take ako ked plysovu hracku pohladkate 😀

lenica81
8. okt 2010

ahojte kocky... sikovnice a sikovnikov mate doma... 😉 my stale len gulame a smiesne pohyby davame... k plazeniu daleko... a k sedeniu ani nevravim... ☹ ale neva... vsetko ma svoj cas... 😉

@lolka vsetko naj... boze, 8 mesiacov... uteka to..,

Vilko sa teraz stazuje na podlahe... joj, ci vie byt hlucny... 😀 a klokta si v hrdielku... nova zabavka...
a konecne ten zub vykukol a je na svete... 😵

blumka
8. okt 2010

baby, taka otazka odveci, neviete ako sa vola krokodil z Ariel malej morskej panny? 😅

blumka
8. okt 2010

tak nakoniec to nebola ariel ale princezna a zaba 😀 a uz som nasla 😀

olifcek
8. okt 2010

@blumka 😀

kedy cestujes?

@lolka krasne vymesacniny

olifcek
8. okt 2010

my sme dnes s mm presne tri roky, co sme randit zacali

olifcek
8. okt 2010

@jja aha, i vesticku sme mali....aaaale ciapocka je nam mala...ta strikovana bielo ruzova...fnuk

inak takto Oliv hajinka v noci, hehe a paq rano vstava cvicenim 😵

juuj, dnes mi padla pri snahe cosi preliezt na hlavicku a mame modrinku, ale len zo 4 ako bola 😒 bola som pri nej a itak som ju nestihla 😢

jaja32
8. okt 2010

@lolka vsetko naj 🙂

laxity
8. okt 2010

@olifcek ona je v tej rúžovej jednoducho cukríková krásna 🙂

@lolka všetko naj k 8 mesiačikom ukecanej šikovnej Vikinke 😵

Natálka bola na plávaní úžasná, potom sme boli s mm na obede krásne hajala a potom sme boli trošku na nákupoch, kúpila som krásne dve čiapočky...potom ukážem aká je v nich rozkošná 🙂 ...a skoro si sadla, taký malý kúsoček bol k tomu...takže vidím to tak, že za pár dní už sedká...a teraz spí a ja nebudem robiť nič iba vegetiť absolútne sa mi nič nechce...ani navarené nič nemám...takže to vidím tak, že pôjdeme si kúpiť rybu na večeru 🙂

laxity
8. okt 2010

@svetlankat a krásna bunda a Miška ani nehovorím 😵 a krásne spinká...sa ti nebudí keď už je v takej polohe?

jaja32
8. okt 2010

@svetlankat krasna je 🙂

laxity
8. okt 2010

@zucana ďakujem za radu, skúšala som volať doktorka...povedala, že mám sa trápiť ak jej viac chutí Hipp, tak mám pomaličky do toho pridávať aj moje uvarené a postupne pridávať viac a nekojiť ju hneď po príkrme ale až po hodine...keď tak jej mám dať zapiť trošku vodičky alebo čaju 😕

laxity
8. okt 2010

tak a ryba už je aj zjedená 😀 a Natálka bola hodinu hore a zalomila zase 😕

a čo kúpete či uspávate babule? 🙂

lenica81
8. okt 2010

@laxity kupeme, kupeme... teda mm... 😀 😎

sa to tu riadne prerieduje... este asi vyuzivame posledne pekne dni...

ja som dnes prechodila 5 hodin... 😕 som to akurat pocitala... susedia tu prerabaju, tak hluku by bolo a VIlko by nespal... tak dal poobedny rekord za posledne tyzdne... 2 hodky, co mi vonku daval tak 3/4 hodky... 😅

laxity
8. okt 2010

@lenica81 no super, na čerstvom vzduchu sa mu páči 🙂

ja som dnes nekúpala...boli sme na plávaní, takže v ten deň už nekúpeme 🙂

lolka
8. okt 2010

cafte zienky, Viki uz spi, muz je na stretavke s kamosmi a ja mam konecne volno 😅
vsetkym Vam dakujeme za priania a Viki posiela boztek 🙂
@svetlankat kraaasna bundicka a ta poloha malej v postielke je perfektna
😀 hlavne, ze sa nezamota a dobre sa jej spinka
@laxity kde ste kupili ciapocky ? nie nahodou v Nexte ? ja som kupila jednu hrubu v HM, ale este by potrebovala nejaku na teraz. nemas nejaky tip ? 😕

nejake mrnkoty pocujem zo spalne...

lenica81
8. okt 2010

@laxity asi mu vyhovuje chladnejsie prostredie... ale teraz si nadychame v spalni teda dost... normalne mi byvalo chladno takto v prechodnom obdobi, ale teraz... fuha... 😨

lolka
8. okt 2010

zobudila sa, ale rychlo som ju znova uspala 😵
@lenica81 tak to ste vonku pekne pospali, my davame tak max.hodinu, ale vacsinou to je 40 min.
@laxity trapite sa s prikrmami ? nam trvalo skoro 2 mesiace, kym sme sa rozjedli. ja jej varim od zaciatku, pravdu povediac jej asi viac chutilo od HIPP alebo Alnatura, ale kombinujem to. spapa aj moje, ale menej. dnes som dala napr. hovadzie masko od HIPP a k tomu som jej uvarila mrkvu+zemiak+kalerab a chutilo jej 🙂 s ovocim je to podobne, zo zaciatku jej nastruhane jablko s bananom moc nechutilo, tak davame predsnidavky, ale dnes som znova skusila a spapala 1/4 jablka + kusok bananu + asi 2 lyzicku jabl.HIPP na zjemnenie. vstko zbastila 😵 uz sa pomaly rozpapava, tak chce to len cas 😉

laxity
8. okt 2010

@lolka ja som kúpila u nás v Modre v takom fajnom obchodíku 🙂 presne na toto obdobie 🙂

na tej prvej fotke tie farby nič moc...ale sú nádherné krásne aj na ušká 🙂

laxity
8. okt 2010

@lolka presne aj Naty má tento problém...musím jej to aj ja miešať ako povedala doktorka, bo skôr mi spapá HIPP alebo Alnatura ako moje 😅 a výživu domácu robenú spapá ale nie také množstvo ako vaše detičky 😕 u nás je úspech 40g 😕 aj keď včera spapala 100g ale išlo to potom von 😔

lolka
8. okt 2010

@laxity su krasne, mala bude fesanda v nich 🙂 ja jej chcem tiez kupit aby boli na uska, hlavne aby sa dali aj zaviazat, lebo teraz si s radostou stahuje capicu 😅 no, musim ist este niekde pokukat.

svetlankat
8. okt 2010

caute babenky, dikes za pochvali,
@laxity nie nebudi, dokaze vystruhat take polohy az mi je to cudne, ze sa jej takto dobre spi. Nozky si vyklada vsade kde sa len da. sranda, ako keby ju boleli, 🙂

svetlankat
8. okt 2010

@laxity krasne ciapocky a aj svetrik

lolka
8. okt 2010

@laxity no, treba skusat a zistovat co im najviac chuti. ja povazujem za uspech, ze uz otvori usta ked sa k nim blizi lyzicka. prve susto je sice skubne, ksichti sa ako keby som jej dala citron, ale potom este otvori usta. take mnozsta ficia aj u nas, ovocia zje viac, aj 150 g, ale dnes jedla obed na 2x a dokopy to bolo 80 ml, co je uspech 😀
a uz som zhruba vystihla aj cas krmenia, nemoze byt moc hladna, nervozna a pod., to by nic nezjedla.

lenica81
8. okt 2010

na margo prikrmu, u nas zalezi ze co, ale v podstate uz sa to pomaly rozbieha... ale cukina je numero uno... to by jedol na kila... este skusim tekvicu oranzovu, alebo tak, a ruzickovy kel... a ako skoncime 8. mesiac, skusim aj cervenu sosovicku... v prvych prikrmoch mi dievcina povedala, ze uz mozme aj zeleny petrzlen, bazalku, rascu a majoran na ochutenie pouzit... samo, ze v primeranom mini mnozstve... 😅
inak jogurt u nas velmi nejde... ☹ skusala som aj s vyzivkami, aj s bananom, aj hruskou... ale ked ho dostane na jazyk, ho strasie a ked prehltne to iste... a bohovske ksichty pri tom struha... 😕

lenica81
8. okt 2010

@svetlankat nas rad kope do hocicoho a hocikoho... 😀

@laxity krasne vecicky, aj @svetlanka bundicka je krasna... pre chlapcov fakt nie su tie saticky take chutne... teda su... napr. v nexte, ale su to aj riadne palky... 😅 zatial som toho mala dost, a tak do roka este mam, ale potom uvidim, co a kde budem nakupovat... vzhladom na RP od nasho super ministra 😠 mi zostane tesco... 😅 😔 ale sak aj tam maju fajn vecicky...

@svetlanka a ako sa ti posadila... bo nas este ani neplazi... ale uz sa natahuje, tak hadam to coskoro pride... 😒

svetlankat
8. okt 2010

@lenica81 posadila sa tak, ze sa dala na styri, porcila jednu mozku a sadla si cez nu tak bokom a potom vystrela rucky a uz sedela. Myslim ze blumka to opisovala ako sikmy sed, alebo tak nejako.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre