Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. okt 2010

@teuska ja olivke trham kusocky, alebo jej nachystam dopredu do misticky a papa sama x;o))

olifcek
14. okt 2010

@avaka ja fakt nechapem, co riesia...my sme sice chytili velke tempo v priberani, ale tak...i keby nie, vahu by lekari neriesili...dolezite je, ze E pribera

avaka
14. okt 2010

@maculik ,ved ja nechcem riesit,len dr.chce tusim pacientku... 😒
@blumka ,to som od Teba odkukala,dat pred nu rozok na tacku.. 😉 🙂 ,ja som jej davala do ruky,ale ona si odkusuje(trha) take kusy... 😕

@teuska ,normalny,nie cierny..
dobru nocku,idem spat,zase ma boli hlava... 🙄

avaka
14. okt 2010

@olifcek ,ja si tiez myslim,som zvedava,co mi tam povie,ale zbytocne ma stresuje...,dik 😉

teuska
14. okt 2010

@maminnka
@olifcek baby nestraste, nerobim testik, este mi nemeskaju, a dufam, ze ani nebudu, ja som mala od porodu zatial len 2 razy, tak som si oddychla a myslela som, ze si dlhsie oddychnem od nich pri kojeni, no ale mesiac po tom ako som zacala prikrmovat potvory prihrmeli 😅
a krmite deturence uz v stolickach na krmenie? My sme ju dnes zniesli z povaly a je nejaka rozhegana, budeme to musiet kuknut, nech sa pod malym nerozpadne 😀

maminnka
14. okt 2010

@blumka to si vystihla, ze to klape, lebo je kratko doma 😀 😀 poznaaame 😀 😀

@rivatha presne, vzdy ked mi spali v inu dobu, tak som to dokonca povazovala az za utok na moje osobne slobody, ze ani tu hodinku casu na seba nemaaaaam... bola som z toho miestami zufala.

@maculik wow, ze 8,5 kg.. ja som tiez zvedava, co nam povedia buduci tyzden.

@zucana paraaadny uces, co povedal na to tvoj zakonity?

@teuska ano, ja na krmenie pouzivam stolicku, ale ta nasa sa da dat aj do takmer lahu. No ale kedze uz sedi, nechce lezat ani za svet, hned sa dvihne do sedu.

olifcek
14. okt 2010

@avaka bud v pohode x;o)
@teuska ja zatial menstruaciu nemam a vytesujem sa tomu, snad este dlho budem x;o))

my papame mne na kolenach alebo v stolicke veru ;)

teuska
14. okt 2010

@avaka mate problemy s priberanim? nejako mi to uslo, aj my sme mali problemy, doktorke sa nezdalo, ze za dva tyzdne pribral len 5 dkg a museli sme o dva tyzdne znova sa ist odvazit a jedol stale rovnako a pribral 20 dkg, tak bola spokojna, my mame 8200g a meria 76cm, a kedze sme mali porodnu vahu 3610g, tak sme na tom asi rovnako, tiez sa mi nezda, ze by bol chudy

olifcek
14. okt 2010

@teuska a myyyyy, sa musim pochvalit i Tebeee

porodna 1940g a 43cm
teraz 7700g a 69cm 😉

matesl
14. okt 2010

@zucana mne je jedno kde ;) dajte mi len vediet
idem spat bo bola tazka noc a den som vycerpana, maly zahlieneny takze ho dusi a grcka uz tie hlieny, tak idem haji.
cafte 😖

blumka
14. okt 2010

@teuska len biely chlebik 😉 aj ja krmim v stolicke ale mne sa da dat do takej polohy ako je vajicko..ale juli uz tiez obcas sama sadla takze pomaly asi uz prejde na sedenie normalne
@maminnka to si teraz vystihla ty, z tym utokom na tvoju slobodu 😀

teuska
14. okt 2010

@olifcek vy ste velike sikulky, hlavne Olivka 😉 🙂 vy nas aj predbehnete 😅
idem aj ja spinkat, som rada, ze som dnes netrpela samomluvou 😀 velmi dobre mi padlo si s vami pokecat a normalne sa citim ovela lahsie, este mozno zmaknem aj riad umyt 😀 dobru a pokojnu nocku vsetkym prajem

olifcek
14. okt 2010

my sa ideme hrat....som zvedava, kedy ju unavim a pojdeme haji x;D

maminnka
14. okt 2010

takto sme oblepili stol, ked bol syn maly 🙂 neustale sa do tych hran buchal hlavou...
a ako vidno na fotke, on si z toho postupne odtrhaval a ochutnaval 😀
cez vikend ideme tu izolaciu kupovat znova, nakolko pricezna ide v jeho slapajach 🙂

maminnka
14. okt 2010

este jeden pokus

zucana
14. okt 2010

@cukruska aj my sme 19teho.drzim palce 😉
baby dik moc za komplimetos 😵
tak teda AUPARK oki palacinyk sice nemozem ale budem sa na vas pozerat 😝 a slintat
inak dnes u kadernicky taka 70tnicka (velka panicka) ze deti treba hned do vedlajsej izby dat spat a robila sa mudrou (lebo majitelka salona ktora je v 9tom mesiaci tehotenstva a este farbi vlasy) sa tam s nou bavila tak som jej skocila do usmevu ze kojim a mala spi s nami a ona ze ked mate to stastie a mate mlieko ja som to stastie nemala a muz je pediater a vzdy o polnoci zarobil malemu flasku mlieka a dal tam vela cukru ....tak tym som skoncila rozhovor 🙄

zucana
14. okt 2010

babce a este otazocka....v utorok ideme na SK a mam tam autosedacku kiddy (ktora rastie z dietatom a da sa prisposobit babu) je sice od 9 kg ale nasa ma 8,5kg ... myslite ze ju mozem vyuzit a tym padom nemusim do lietadla brat vajicko?

martinaj
15. okt 2010

@zucana podla mna neber vajce, malu ti nikto vazit nebude 🙂
inak caute baby, dlho som tu nebola 😀

laxity
15. okt 2010

dobré ránko 🙂

dnešným oslávencom prajem všetko naj @teuska a ostatní 😕

@lolka asi nás aj dobehnete 🙂 , my sme sa nejak zastavili...prestala som užívať vápnik prestali rásť zúbky 😀 , ale od dnes ideme piť vápnik opäť bo aj maminu bolia kríže 😅 ...áno presne o to viac sú vytúžené 😵

@avaka 7x 😀 , jojo som si všimla videá, že E krásne dáva papá...a aj si to povie je to úžasné je síce staršia ale krásne pokroky 🙂 ...ja som si to tiež všimla, že nie každý deň má na to náladu 😀

@olifcek ty tu nemachruj s vašimi kilami 😀 😝 😉 , lebo ešte budeš písať, že zlatých 6 kg keď mala 😀

@zucana no úprimne povedané...fakt ti to pristane...sympoška veliká 🙂 , stretko myslím, že môže byť vyhovuje aj mne...snáď už trafím bez pomoci @dorotka2 🙂

Ja dnes ani nejdem na plávanie, som dostala mrchu a mám ju dosť silnú takže ani nemám chuť 😅 , tak čakám kým sa mi dieťa zobudí a ideme von ale počasie je otras teda...ale treba si zvykať 😀

laxity
15. okt 2010

@maminnka a ja že to je Natálka 😀 , veľmi sa podobajú 😵 , ja som to dnes ráno mm spomínala, že to musíme aj my kúpiť 😵

@martinaj no vitaj ty stratená 😀, veď na stretku sa vidíme nie? 😕

jaja32
15. okt 2010

@blumka zelame vsetko najlepsie a najkrajsie TEREZKE 🙂

zucana
15. okt 2010

vsetko naj oslavencom dnesnym 😵
tu to uz dnes bude vikendovat ? 😝

laxity
15. okt 2010

babulky taká otázka chcem Naty objednať tieto legíny ale dodacia doba je 3-4 týždne...akú veľkosť jej mám objednať? 80 alebo 86 radšej? ďakujem

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8951604&tab=1

maculik
15. okt 2010

Dobre ranko 🙂
My noc celkom ok, budil sa sice asi kazde 2-3h, ale bez revu, len sa napapal a zaspal. Takze po tych par poslednych nociach celkom prijemna zmena.
Teraz buva, bol akysi unaveny, tak zaspal skor. Ja nevarim, polievku som spravila vecer a maso mam od vcera.

@laxity a kolko ma Natalka teraz cm? Pokial ma okolo 70-74, tak jej bude stacit podla mna 80. Ale este tam ked tak napis, ci tie velkosti zodpovedaju skutocnosti, lebo niekedy sa stane, ze sa nakoniec zdaju byt vacsie alebo mensie.

@maminnka a to je aka izolacia, co ste dali okolo toho stola?

@blumka aj ja sa pripajam a prajem vsetko naj Terezke k meninam 😵

my stale krmime v kresielku, kedze este sam nesedi, ale uz aj tam sa taha do sedu, ale to len tak, ze sa pritiahne a pridrza rukami. Stale ho opieram naspat, ale pisti. To iste v kociku 😠 Ale uz sa zacal davat na bok, tak hadam do par tyzdnov pride na to, ze sa z toho da aj posadit 🙂

judit00
15. okt 2010

Ahojte baby, chcem sa len spytat, moj maly ma 8 mesiacov a stale nemame ani jeden zubok, myslite ze je to normalne? vsetci mi hovoria ze mozem byt rada ze mu aspon dlhsie vydrzia, tak ale neviem...

laxity
15. okt 2010

@maculik tak ona mala 23.8. 67cm 😕

laxity
15. okt 2010

@judit00 je to normálne...je to individuálne niekomu skôr ako nám a verím, že ich bude mať dobré aj tak a niekomu neskôr 😉

maculik
15. okt 2010

@judit00 je to normalne, neboj, nasej Adelke vysiel prvy zub az v 9.mes. A poznam deti, ktore ani v 1.roku este nemali zubok. Takze zatial mate cas 😉

Laxity, hm, tak ja by som asi objednala 74 😕 Ale ak to chces na jar, tak 80.

avaka
15. okt 2010

Dobre ranko 🙂

@teuska ,ja myslim,ze nemame problem,ved na poradni vzdy pekne pribrala,len na gastre nas stresuje... 😒 ,ale papa malo zeleninku...
Ozaj kocky,robim telacie,zemiak,mrkva,kalerab,robite to ako polievku,ci skor kasicku?ja som skusala aj aj,ale je to asi jedno,,,,mixujete este?,Pre nas varim kapustnicu,som zistila,ze som ju nejedla od Vianoc... 😅 ,ale potom som kojila,potom som zistila,ze nasa kapusta sa pokazila a cas bezaaal... 😅
@blumka,vsetko naj Terezke 😵

@maminnka ,to ma v pusinke tu izolaciu? 😅 ,Inak,tiez som myslela,ze to je Natalka 😵 ja som zase u nas na prechodovej liste nasla srobik trcat,tak ten musime rychlo poriesit,ked plazi... 😕

Ja tiez krmim v kresielku,ale dnes ideme konecne pre stolicku(neviem kde ju vopchame...asi dame jednu normalnu do pivnice),ale v tom kresielku E tak vymysla,ze mam fakt problem ju nakrmit...

laxity
15. okt 2010

@maculik to nie na jar, tak na doma, keď bude loziť po byte...sú také teplejšie môže aj po parketách vezmen 80-tku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre