Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
21. okt 2010

@laxity @alex, presne taky blok mam aj ja so soferovania aj ked neviem sama preco, lebo mame automat...ale uz sama teraz vidim ze muism zacat, terezku treba zaviest do skolky, nas na plavanie, do mesta by som obcas mohla sama skocit atd...cim su deti viac to pocitujem ako nutnost

maculik
21. okt 2010

Dobre ranko 🙂
akurat sa chystame do skolky, len som este robila nejake prevody, na ktoresom zabudla, tak som rovno nakukla sem 🙂
Tu je uz riadna kosa, dnes hlasia len 7st a v noci 2, akurat mam dilemu, co obliect Adelke do skolky. Takze beriem jej uz aj pancuchy, ak pojdu von,nech jej oblecu.

A zistila som, ze jej asi budem musiet kupit este jednu zimnu kombinezu alebo aspon oteplovacky, lebo jedny bude potrebovat mat v skolke a jedny potom doma, ked budeme chodit poobede a cez vikend von... A to som si myslela, ze ako super, ze jej je stale dobra ta z min.roku a nemusime kupovat...

alex
21. okt 2010

@blumka Tak s automatom nie je problém, to som nedávno skúsila a to je lahoda.
@laxity ja si vždy vravím, že už musím začať pravidelne šoférovať, ale nikdy sa neodhodlám. Ja idem len keď musím.

blumka
21. okt 2010

@alex no ved prave 😅 ale ja som 11 rokov nesedela za volantom, takze to akokeby som od zaciatku zacinala

alex
21. okt 2010

No už máme po spánku.

laxity
21. okt 2010

@blumka presne pre toto som sa naučila šoférovať kvôli malej...aby sme netrčali len doma, aby sme nemuseli mm zaťažovať takými vecami....a takto si krásne vyrazíme kam chceme, kedy chceme 🙂

no nič idem ja, Naty nespala možno pospí v aute, tak pate a príjemné stretko babule 🙂

alex
21. okt 2010

cukruske sa 19.narodil Simmonko 3690g a 50cm 🙂

dorotka2
21. okt 2010

@laxity prideme, prideme, dohodneme na stretku a prideme. 🙂 My sa uz hlasime tiez na treti kurz plavania teraz a asi uz posledny, predsa len je to dost peniazkou a chodim s kamoskou, uz nikto nejde ani na treti, tak uvidime, kam nas supnu. Instruktorka nas chvali, viki sa krasne chysta do vody na potopenie uplne krasne, zavrie ocka a nadychne sa, uplne to je vidno,je to uplna parada. A uvidime ako dalej, mozno ano, mozno nie,lebo ked vidim tie deticky, co chodia uz rok, tak je to uzasne a mame aj kde trenovat, teda tak o mesiac, takze uvidime. 🙂
Inak v pondelok na stretko pojdem zo Senca, takze by sme sa mohli niekde na polceste stretnut a ist spolu.
@laxity @alex @blumka ja soferujem od osemnastich, stale. Teda najskor menej,nemala somauto, no potom mi ochorela maminka a bolo ju treba vozit do Bratislavy kazdy den, hore dole na ozarovanie, takze som musela. Jedine, ked som nesoferovala, bolo v anglicku, teda raz som to skusila,no ked som sa vratila, nevedela som, ako na kruhaci, to bol des,normalne som musela pockat, kedy pojde auto z druheho vjazdu. Tak som chodila taxikom a sedela som namieste spolujazdca, takze u nas soferovom, tak som bola zmetena. Inak soferujem vela a myslim, ze celkom dobre. Teraz sice opatrnejsie, no niekedy som bola ako fitipaldy, moj tata niekedy robil v autoskole, takzer asi geny. 😀

dorotka2
21. okt 2010

@alex to je super, hlavne, ze su obaja v poriadku, aspon dufam. Nepoznam ju z cias red tym a neviem, co sa stalo, no aj tak jej drzim palceky, nech jej prinesie vela radosti

maminnka
21. okt 2010

@zucana presne preto, co pises, ja takmer vsetko kupujem v Hainburgu, maju vsetko bio, maso, zeleneinu, ovocie... ale aj na SK sa da kupit, su rozne objednavkove sluzby, donesu az domov.

alex
21. okt 2010

@dorotka2 Tak to šoférovanie ti závidím. No verím, že aj ja sa raz do toho dostanem 🙂

alex
21. okt 2010

@maminnka Kde chodíš v Hainburgu nakupovať?

maculik
21. okt 2010

tak sme doma, Adelka mi ani pusu nedala, isla som jej len umyt flasu na vodu, ktoru sme tam vcera zabudli a ked som sa vratila, ona uz medzi detmi, tak som jej len zakricala cau a isla...

Petrik zase odmietol ovocie, dnes som mu spravila len banan a do toho kuuusok jablcka a zjedol 2lyz a koniec 😒 Nechapem, ved doteraz jedaval pekne, ci uz vyzivu (ktoru ma ale radsej) alebo samotne ovocie. Tak asi pojdem zajtra nakupit znovu ovocne vyzivy a uvidime, ci aspon tie bude papat. Prip.mu tam vzdy skryjem kusok cerstveho a mozno aspon tak to zje.
Zeleninku papa pekne, aj na veceru som mu dala a zjedol polku velkeho poharika, tak neviem, preco ovocie zacal odmietat.

@alex jej, ze gratulujeme, riadny chlap 😵

co sa tyka soferovania, ja som si vodicak spravila, ked sme sa zoznamili s mm, ale nesoferovala som potom vobec, len sem-tam mu trklo, ze ma ide zaucat, ale v BA sme sa k tomu nedostali, potom odisiel do Bruselu, potom ja do Luxu a on do Bonnu, no a sama som sa bala. Az si pred 4 rokmi raz cez leto zlomil ruku, tak som musela prist sem za nim a zo dna na den zacat soferovat, lebo nemocka bola od nas daleko. Este ze bolo leto a moje auto (par mes.predtym mi kupil 10r Fiat Cinquecento, take male prditko 😀 bolo malinke, no mali ste vidiet tie moje zaciatky. Lezal v tejto nemocke, dke teraz byvame, to je na velkom kopci, jasne, ze krizovatky su tiez v kopci, moje rozbiehanie na rucnej bolo na nulovej skusenosti, takze asi 4x mi to zdochlo a aj som veru tukla do auta za sebou(nastastie chlap bol v pohode a mal velke auto, takze sa mu nic nestalo), no po par dnoch som akosi do toho vhupla a teraz si neviem predstavit, ze nemam auto, a hlavne s 2drobcami.

laxity
21. okt 2010

@alex gratuľujem 🙂

laxity
21. okt 2010

@maculik to je ozaj malé prdítko...ja mám tiež malé auto Fiat Grande Punto...a som hrozne spokojná, ale viem šoférovať aj na väčších nerobí mi to zatiaľ žiadny problém 🙂

moje dieťa zaspalo pred pol hoďkou tak čakám a pádime 🙂

laxity
21. okt 2010

@dorotka2 dám ti ešte vedieť či idem na stretko 😉

maculik
21. okt 2010

@svetlankat oki, pozriem ten krem a poslem ti ho, jo? Idem si to zapisat 🙂
a este pre overenie - to je taka nizka krabicka, ze? lebo na tom obrazku to az tak nevidno, ale ja som to mala v takej nizkej. Tak neviem, ci je aj vacsie balenie alebo nie.

maculik
21. okt 2010

@laxity no my sme ho predali min.rok v aprili, lebo tom som nastupovala do prace a stahovala sa sama s Adelkou do Luxu a to auto je predsa len malo bezpecne... Pre mna samu ok, ale ked mam v tom vozit dieta, tak to nie. A este aj male je, kocik sa tam nedal dat a kedze sme vedeli, ze bude skor ci neskor (nakoniec skor 😀 dalsie babo, tak som si kupila Fiat Punto (chcela som tiez Grande, ale mm ma vacsie auto, tak netreba 2 velke). A som velmi spokojna 🙂

maculik
21. okt 2010

@svetlankat uz som to nasla - 150ml 🙂

maminnka
21. okt 2010

@alex do Billy a Intersparu.

maminnka
21. okt 2010

ja soferovanie milujem, teraz mam velke auto s automatom, to jazdi skoro same... 😵 😵

dorotka2
21. okt 2010

@maminnka tak to sme dve, co to milujeme, no ja mam teraz tie vacsie afto ako som mala pred tym, no ja radsej tie male.Mam mercedes c klasse, no pred tym sommala peugeot 206cc, a to bolo afticko,male, rychle, kabrio. 🙂No prijala by som nejaky hatchback radsej, som nenarocna. 😀

avaka
21. okt 2010

ahojte,tak tu uz vacsina povyrazala na stretko.. 🙂
ja som si urobila spenat,ste mi ho vcera pripomenuli aj malej spravim,ale az ked sa zobudi,nech ma teda cerstvy.. 🙂
inak s tym soferovanim 😒 ,ja ani vodicak nemam,mohla som si ho spravit uz na skole,ale sa mi nechcelo rano vstavat 😅 a nebolo mi ho treba,auto som nemala...,ja som taka koza a potom som sa do toho uz nikdy nedotlacila...ale ako sa narodila mala,tak som si dala zavazok,ze si ho na materskej spravim,tak dufam,ze ano,lebo je to naozaj hrozne sa stale na niekoho spoliehat a byt odkazana,kto ma zavezie,pripadne chodit pesi...alebo sediet doma 😠 ,len to musi este mm kupit nejake afticko,lebo ma teraz len velke firemne.. 😅
Baby pekne stretko,aj ked vy uz asi zurujete... 🙂

maminnka
21. okt 2010

@avaka vsetky nezurujeme 🙂

avaka
21. okt 2010

@maminnka no aspon ze tak,lebo uz by som zavidela.. 😀

avaka
21. okt 2010

idem si teda postahovat videa na youtabe...ked uz mam cas..

zucana
21. okt 2010

cafte baby aj ja milujem soferovanie 😵 mam novy peugeot 207 a som spokojna aj ked pretym som mala novu hondu civic ale ja som mala strasne vela aut 😀 a tiez sa mi pacia velke...mm ma lexus hybrid s automatom a na toms a super jazdi...on ma radsej mensie auta ale tak ja som vybrala rodinne a casto si ho vymiename 😎
inak som bola na masazi...poznam v blave uzasneho masera v medifere a som ako znovuzrodena on ej aj fyzioterapeud a vzdy ma napravi....no a letim domov ze musim nakojit a uspat a moje dieta spi....segra ju uspala...ved ona ma uz ani nepotrebuje...a zda sa miz e pije menej mlieka 😖
@laxity ja len k tomu placu tvojej malej...viem ze ti to je luto ale podla mna musi aj ona trosku si zvykat na takekot...ved ked bude s detickami potom aby mala zazitky a trosku cvicila emotivne myslenie....ti si maminka ale moj nazor je ze nemozem od detitiek odopriet malu ked potom place ze nevie zaspinkat hm?inak sa na teba tesim 😉 ale ako sa rozhodnes ty 😉

zucana
21. okt 2010

aha 😅

zucana
21. okt 2010

a tu je ten stolik
a ked som tu ja nik tu nie je 😕

zucana
21. okt 2010

@maminnka a v bille maju aj bio maso?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre