Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
24. okt 2010

ahojte 🙂
noc o 10% lepšia ako včera, už toľko nemrnčala, len 1/2 hod, ale za to vkuse pricucnutá, bože a keď si spomeniem, že prvých 5 týždňov mi spala od 21.00 do 4.30 a podarilo sa aj do 6.00 😵 ... no je mi až do plaču 😢

veľmi neplánujte kedy odstaviť dieťa, lebo čím je staršie tým je to ťažšie 😉 , hlavne keď je to taký závislák 😅 . Lenku som chcela odučiť keď mala rok, potom rok aj 2 mesiace, potom .... a nakoniec som prestala kojiť až keď mala 1a10mesiacov. Ráno som bola vždy rozhodnutá, že končíme, ale keď nabehla a pýtala mnam-mnam a nechcela som dať, tak ešte tými malými prštekmi ukázala, že len takto máličko a k tomu taký anjelský výraz, tak som neodolala. Až raz sme sa dohodli, že pôjdu s mm na víkend k svokre a vtedy sme ju odučili. Ale by ste sa čudovali, ja som si normálne poplakala, že mne to chýbalo 😅 , asi som vadná 😅 A mlieko žiadne iné nechcela piť, až keď mala vyše 2 roky, tak si raz Branko nalial mlieko a ona si odpila a chcela tiež, tak potom už len kravské krabicové pila samozrejme, že zo šálky.

No a idem variť, peknú nedeľu.

blumka
24. okt 2010

Dobre ranko 😉
@matesl ako uspavam? na rukach..niekdy ked ju pocujem ze sa mechli na postielke tak rychlo utekam a ked sa este neprebrala uplna staci ju ponosit minutku dve, niekedy musim pol hodinu skakat na lopte a niekedy ako predvcerom ked to nevystihnem sa zobudi uplne a to si musim len 3 hodiny pockat kym sa znovu neunavi 🙄 Niekedy ju upokoji mlieko, ale to jej nemozem dat ako vy co kojite, kazdu hodinu napr. takze to nie je bohvieco, no ale zatial zijem 😅 Cez den uspavam v kociari takze to nie je take strasne , len tie noci...
no a tuto noc, sice spala ale tak ze kazdu hodinu som bola hore, asi ju trapia zubky lebo sa prehadzvoala, mrncala a plakala zo sna..

Este som chcela k tej flasi...teraz maju deticky 8 mesiacov do roka sa zmenia, uvidite ze vela veci vam uz budu rozumiet, ked budete nieco od nich chciet, to uz bude uplne ine dieta ako je teraz...ked zistia ze uz nie je mliecko z prsnika bud ho nebudu chciet pit vobec alebo ho vypiju z hocicoho 😉
Ale tak mi napadlo, neprinalezi mi to sice nejak riesit, kedze nekojim, ale nechcete kojit dlhsie? viem ze asi kvoli tym nociam to chcete stopnut, ale tusim aj tu na koni su rozne debaty ako skoncit len to nocne a denne nechat...len kvoli mlieku sa pytam, lebo ak prestanete kojit, bud budete davat kravske, co od roka nie je prave najidealnejsie, alebo UM co tiez nie je prave najlacnejsie...hm? ved deti uz nemusia v noci papat...no len cih to asi treba oducit nejakym sposobom....to mi len tak napadlo, ze skoda by bolo to podla mna nejak nasilu ukoncovat, ked cez en si mozu cuckat...

cukruska1920
24. okt 2010

Ahojte...tak uz to mam za sebou.... vcera sme prisli domov 😵

jaja32
24. okt 2010

@olifcek dakujem krasne 🙂 ale v IP nemam nic ☹

alex
24. okt 2010

Dobré ránko!
@laxity ďakujeme 🙂
my sme spali celkom fajn, síce každé dve hodinky hore, ale pocuckal a spinkal ďalej.

svetlankat
24. okt 2010

@cukruska1920 gratulujeeeeeeem nech ste zdravucky, a ake ste mali miery?

blumka
24. okt 2010

@cukruska1920 super, gratulujeme...a ako? som zvedava...pis 😉

jaja32
24. okt 2010

@alex vsetko naj, naj 🙂

olifcek
24. okt 2010

@blumka presne tak uvazujem s tym mm x;o)
@cukruska1920 jej, som na mobile, ale paq z pc kuknem foto, ak mas nahodene
@jaja32 idem kuk, komu som IP poslala, hehn

alex
24. okt 2010

@cukruska1920 Vitaj! Tak si sa aj ty dočkala 🙂 a čo maličký, aký je?

svetlankat
24. okt 2010

@alex vsetko naj naj naj

cukruska1920
24. okt 2010

Malinky sa narodil 19.10 o 9.35 cisarskym rezom.... mal 3690g a 50cm... papame, mliecko mam len mam strasne naliate prsia a neviem ako to odsavat aby som nedostala zapal ☹

jaja32
24. okt 2010

...a dobre ranko 🙂 my sme spali asi od 18.30 do piatej a potom do 7,40h, len dni su zle na spanok. Ja uspavam podobne ako @blumka na rukach alebo radsej na fit lopte. Mne v kociku spinkat nechce potvorka.

@olifcek ta cervena sa mi paci, dnes alebo skor zajtra vybehneme do mesta tak kuk nieco

@andrea2603 no, cakame ta 🙂

jaja32
24. okt 2010

@cukruska1920 blahozelam, ze ste to krasne zvladli 🙂

olifcek
24. okt 2010

@jaja32 Tebe sla ta posta, preposlem, @cukruska1920 poradim, len musim byt na pc, neboj, zvladneme

jaja32
24. okt 2010

@olifcek hmmmm, budem cakat 🙂

olifcek
24. okt 2010

@jaja32 ip preposlana. Mas tam aj new kusky, zn.cherokee som nekukala, ja ju nemam rada

jja
24. okt 2010

🙂 ahojte baby, iba tak narychli...mam tu svokru 😉 idem varit...ale nestijala som citat vsetko iba par prispevkov dozadu...k tomu dojceniu...preco chcete prestat? ja osobne sa v tom vyzivam...oddychnem si pri tom, ked sa kajka napapa potom je to uzastny pocit, a v noci? no budi sa a je mi lepsie jej vytiahnut prso ako vstavat a ohrievat UM...ale tot iba moj nazor...a ako @olifcek aj ja chcem dojcit co najdlhsie...dufam ze mi to vyjde 😎 a k tomu vstavaniu..no je to na nervy, dokonca vcera som bola na zrutenie...dosli svokrovci , mm krstni ja som bola nevyspata..ale dnes je to uz lepsie a viem ze to vecnost trvat nebude. raz pisala adka ze kedy si ich takto uzijeme, ked budu mat 18? uz vidim na mojej 11-ke ako s nou puberta hadze a skoncili nase objimania a mojkania...tak si uzivam zatial maleho cvrcka 🙂 ale kazda mate iny nazor, to beriem... 🙂
peknu nedelu 🙂

maculik
24. okt 2010

dobre ranko 🙂
@zoska dakujem, uz si uzivame, akurat su s Adelkou vonku, ja dovaram obed, Petik buva, poobede pojdem zase ja s nim von a ony dve budu spat 🙂

@avaka praveze mi spal, dala som ho pred pol5 a spal do 17,25, akurat sme s mm odchadzali, lebo uz sme meskali, nastastie ten vlak na letisko stihol. Keby spaval kazdy den takto, nevadilo by mi to 🙂 Ale este lepsie by bolo, keby spaval v noci...

@andrea2603 adka, no tomuto sa ja chcem vyhnut, ze oducat ho, ked uz bude mat svoju hlavu, to by mi prislo tazsie odolat, ked by vypytoval alebo si to vydobijal. Mozno to fakt nepojde a nakoniec budem odstavovat velmi dlho, ale ved uvidim. Ja si to tiez uzivam, oddychnem si pritom, mazname sa, ale - mozno budem teraz trochu sebecka, ale co uz - potrebujem uz sa ist niekam aj zabavit, od Adelkinho narodenia som nikde nebola viac, ako 2-3h, v marci mame ist na svadbu Vladkovmu naj kamaratovi a chcem sa uz zabavit. Viem, mozno si poviete, ze to je sebecke, ale co uz. A mozno naozaj to skonci tak, ze oducim len to nocne kojenie (aj ked neivem ako, @blumka @olifcek myslite, ze annag by mi poradila?) a denne este ostane, ale zase on uz cez den nepije vela.
Takze uvidime, ako to skonci.

@cukruska1920 gratulujem aj ja, riadneho chlapa mas 🙂 A tie prsia sa ti znormalizuju, odstriekavaj si to zatial rukami aspon na zaciatku, kym maleho pricucnes, nech mu to nejde prilis prudko. Ale to uz asi vies 🙂

olifcek
24. okt 2010

@maculik ja som zatiall bez olivky tiez nebola nikde...vlastne, az na uplny zaciatok, co sme boli dve hodky prec, kupit nabytok x;oD dalsie ked budem chciet, az Oliv bude mat tri roky...tak snad tiez aspon na dve hodky do mesta dokazem dovtedy vybehnut, medzi tym bude Oliv s mm, lebo nemame ju komu dat, no x;oD

@annag Ti isto poradi, ale co ja som citavala, tak deticky skor cez den uz nechcu pit mm, no v noci chcu...

maculik
24. okt 2010

@olifcek no ja cez den nemam problem, to uz viem, kedy asi bude chciet pit a kedy nie, takze mozem ist prec, ale skor mi ide o tie noci, vyspat sa konecne a prip.ist napr.na tu svadbu a pod.
No ved to su len take plany 🙂
Napisem annag a uvidim, co mi povie. Lebo Petik je na tom nocnom cuckani zatial dost zavisly, ale ako hovori @blumka a sama si to pamatam na Adelke, uz to bude o 2mesiace ine, uz bude viac chapavy a potom v roku ani nehovorim.

no, ideme papat, tak dobru chut aj vam, poobede zase nakuknem 🙂

olifcek
24. okt 2010

@maculik moja Oliv je zavislacik riadny, chii...uz sa i rozne hry hra s cuckanim, ci pri nom, he he

olifcek
24. okt 2010
selyma
24. okt 2010

@cukruska1920 blahozelam, pocity mas ake?

jaja32
24. okt 2010

@olifcek dakujem, ale zas nic neprislo ☹

olifcek
24. okt 2010

toto mi mm kupi na vianoceeeeeeeeeeeeeeeeee, som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

http://datacomp.sk/asus-eee-pc-black-10-1001px-...

ale povedala som mu, ze touz mam ale i na narodky, tak sa len zasmial 😵 je to taky ten malicky notacik x;o)

zoska
24. okt 2010

ahojte, cakame kym sa mala zobudi a idemem k nasim...mm dnes doobeda gazdoval s malou, som si trosku zdriemla 😉
ja chcem preto prestat okolo roku, pretoze mala ma v podstate uz moje mlieko len na ranajky a veceru a v noci...cez den po prikrme uz kojenie nevyzaduje, niekedy ho aj odmietne ak chcem dokojit... proste to tak nejak vyplynulo samo, ze jej staci prikrm...takze ked postupne nahradim ranajky a veceru, co do roka bude...tak nocne kojenie odmietam jamozno sebecky, ale uz teraz som na pokraji sil....predpokladam ze teraz ju asi fakt trapia zubky, lebo stale sa budi s placom...ale postupili sme o level vyssie...z 5-7 zobudeni v noci sme sa presunuli na 7-10, takze tak 😔

ja som stastna ze som mohla vobec s mojimi malymi prsiami kojit vobec doteraz...keby mala vyzadovala kojenie cez den, tak mpzno porozmyslam, ale takto nie...

@cukruska1920 gratulujeeem 😵 vela zdravíčka 😉 tie prsia- stale masiruj v teplej sprche, odstriekavaj bud ručne alebo odsavačkou, ak sa ti robia hraudky, nech aj mm pomasiruje...viem ze je to bolestive...ja som si toho uzila...aj mi v nemocnici zakazali nakoniec pit tekutin vela a vysadit caje na kojenie...asi po 8 dnoch to odznelo a upravilo sa to samo...takyto naval ocakavaj aj na konci sestonedelia...
udrzuj si prsia v teple a umyvaj len cistou vodou a casto...aby ti tam neostali slinky po kojeni
drzkajte sa

zucana
24. okt 2010

babce dakujem krasne bolo super 😵
boli sme do druehej rano.mama pisala ze vsetko ok ale rano mi povedala ze ma hladala a plakala za mnou 2 krat....ale potom spala do 7mej a potom od 8mej do 9.40 😵 anjelik moj a ma hladkala a drzala a nechcela ist k nikomu sa bala ze pojdem prec.,.
@olifcek ja odchadzam vo stvrtok...
a stretko plati hej?lebo este nestiham docitat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre