Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hribikana
11. nov 2010

akurat si citam,ze riesite topanocky...
manzel so svokrom vyrabaju topanocky ... slovobuv firma to je, su to certifikovane topanocky,schvalene hlavnym ortopedom slovenska ... ponukam ich aj na mimibazare,nickmam taky isty ako tu. Siju aj pre Sante, Batu, Reno ...

hribikana
11. nov 2010

@zucana - ano s tou klenbou mas pravdu, kludne moze byt topanocky bez klenby, ale tu na sr to mamicky vyzaduju, preto sa siju,ale napr.pre Sante uz sijeme aj topanocky bez klenby, podmienkou je,aby vnutorny material bol neskodny, preto najlepsie je,ked je bielej farby, farebne podsivky uz obsahuju farbiva a tie zas kadejake olova a nevhodne latky ... dalsou podmienkou je pevny opatok, aby bola pata poriadne zafixovana a aby nozka nelietala

olifcek
11. nov 2010

@blumka juj, som rada, ze my cumel nebudeme riesit x;o)

hribikana
11. nov 2010

este pridavam nieco o spominanej zirafke
Dobrý den. Trochu bych chtěl tuto záležitost uvést na pravou míru.
Ze zákona k a ž d á dětstká obuv od ve. 16 - 26 ( zhr. do 3 let dítěte) musí mít povinnou certifikaci.
Na vyžádání si ji můžete v každém obchodě vyžátat - jedná se o dokument tz."Dohoda o shodě".
"Žirafu" si vymyslela zhruba před deseti lety České obuvnická asociace, tehdy ještě v dobré míře v nápravu v této oblasti, protože trh byl zaplaven všelijakými šmejdy z Asie. Jedná se o draze zaplacený ( v poslední řadě hlavně zákazníky ) druhý atest, který se během let zvrhl na komerční záležitost, ze které zlínská instituce žije. Zkuste si vyhledat na netu, jaké výrobky dnes dostávají toto označení - dokonce i nijak nevyztužené bačkory.
Jako zástupce firmy Obuv Essi s.r.o. zde prohlašuji, že my s tímto způsobem získávání prostředků nechceme mít nic společného.
Stojí za námi více než deset let tvrdé práce a proti jiným tuzermským firmám máme i něco navíc. To navíc jsou zkušenost
ze zručského Sázavanu. Pracujeme s relativně nejnovějšími poznatky na poli anatomie dětské nohy - máme např. k dispozici výsledek posledního měření dětských nohou v této republice v podobě kopyta 3740 na kterém je vyrobena většina uzavřených vzorů z naší produkce. Design a konstrukce vzorů má plnou kontunuitu na kdysi tak slavnou sázavanskou modelářskou školu.
Přes veceřejnou šikanu ze strany ČOI, kdy nestydatě tvrdí, že jediné boty s "Žirafou" jsou ty správné, se nám podařilo za oněch deset let obsadit značnou část trhu a to bez reklam a proti pomluvám do té podoby, že kapaciita našeho výrobního závodu je obsazena a nejsme nuceni potupně pracovat za almužnu pro západní firmy.
Proto jsme se před časem rozhodli z recese ( možná trochu hloupé ), v reakci na stupňující se kampaň komerčně zaměřené "Žirafy" umístit na letáček obrázek zvířátka, jenom vzdáleně se podobající malé žirafě, jak je potupně vedena naším klaunem "Essíkem". Nikde a nikdy jsme však netvrdili, nezveřejňovali a nepublikovali skutečnost, že jsme držiteli "Zirafy", protože s tímto označením nechceme mít nic společného.
Muím se přiznat, že jsem na tomhle vlákně nerad četl, že naše bory jsou šmejd. Nejsou - jsou zhotoveny ze stejných materiálů, jaky o ty z ostatních firem. Doufám však, že v sobě mají i něco navíc - roky tvrdé práce a poctivost v provedení.
Jestli by někdo měl zájem vidět, jak obuv vzniká, nejsme daleko od Prahy - v Uhlířských Janovicích, 15 km od exitu 49 směrem na Kolín. Budete vítáni. "

Tak a este jedna vec k tomu - Zirafku ma aj obuv dovezena z Chiny !!!!!! Zirafka sa ziska na zaklade vyrobenej vzorky a vzoru - a z Chiny sa dovezie kontajner danej obuvi. Nikto netvrdi ze dana obuv je zdravotne chybna ale .... je zdravotne bezchybna ??????

zucana
11. nov 2010

@hribikana oki
inak baby pekne sme spali a znovu spime a bola som u gynekologa na kontrole a zaplatila 200 eur.ja neviem co mam robit 🙄

lenica81
11. nov 2010

@zucana 😨 🙄 riadna palka... ja viem, ze za preventivku tak ci tak dam 80, ale 200!!!!!!! sialenost...

zucana
11. nov 2010

@lenica81 to lebo robil sono 🙄

olifcek
11. nov 2010

@zucana
1. po vysetreni zdrhnut?
2. chodit na vysetrenia na sk?
😀 😀

zucana
11. nov 2010

@olifcek musim tu mat lekara...a ked budem tehu...po mojom zazitku budem mat tohto a asi pojdem kradnut 🙄

olifcek
11. nov 2010

@hribikana zaujimave.....

bodynka uz riesim so @svetlankat x;o) a topanocky...tie chcem kupovat tak, ze ich budeme mat moznost vyskusat...skoda, ze si daleko

olifcek
11. nov 2010

@zucana vidis? to mi nenapadlo, kradnuuuut x;o)

blumka
11. nov 2010

@hribikana dakujem za info ohladom zirafky, ale pravdu poviem topanky od raka niesu vobec drahe a zirafu maju takze podla mna ideal 😀 co nema rak, ja kupujem u batu...stoja okolo 20- 30 eur a podla mna je to teda dost, ked o 2-3 mesiace treba kupit zas
existuje vela vyrobcov co ponukaju topanky akoze na prve krocky a tie topanky uz na prvy pohlad vhodne nie su, ale kedze su lacnejsie tak si ich mamicky kupia...podla mna ta zirafa aspon v niecom pomoze..a nie je pravda ze kazda topanka so zirafou je draha 😉
@olifcek no oducat nebudes musiet ale ja zas nemusim juli ukludnovat celu noc, velakrat staci dat cumel a spi..vsetko ma svoje + aj - 😉

olifcek
11. nov 2010

@maculik mas email 😉

olifcek
11. nov 2010

@blumka 😝 😝 😝 😝 ja budem od prsa oducat...len neviem, kam a ako ho schovam 😀 😀 😀

lenica81
11. nov 2010

@zucana to budem mat aj ja, a k tomu sono prs... aj ked, ked este dojcim, ci mi to spravi alebo aku to bude mat vypovedaciu schopnost... 😅

lenica81
11. nov 2010

@olifcek ty sa cela schovas... a mm sa potrapi... 😀

olifcek
11. nov 2010

@lenica81 x;o)) ne ne, sa s Oliv dohodneme x;o) ze uz je velka, ze uz bude skolacka, a ze uz take nik z deticiek v takom veku nerobi 😀 😀 😝 😝 😀 😀 😀

jaja32
11. nov 2010

ahojte, mali sme poradnu - vaha 8190 g a vyska 70,5 cm....vysku mala rovnaku aj pred 2 mesiacmi 😀 😀 asi ju zle odmeral doktor a dnes mozno zle sestricka, ale vaha je ista .... 😀

olifcek
11. nov 2010

@jaja32 super x;o)

lucia411
11. nov 2010

cafte baby, ako sa mate?verim, ze vsetko fajn, my si Slovensko pekne uzivame, sme uz bez ocinka, ale tak tyzden a pol este zvladneme....nechavame sa riadne rozmaznavat a hlavne Celi mi tu rozmaznavaju 🙂 pozeram, ze risesite topanocky, aj ja sa chystam Celi kupit, no neviem este ake, ci kupit tu na SK alebo u nas v CH...odvazli sme Celi tak krasavica ma uz 10 300g....papkanie jej chuti, vsak ani nic nerobime len papkame doslova 😀 nasi a v podstate cela rodina su z nej hotovy...a mne to tak dobre padne, ked su s nou, ale akonahle sa priblizim uz chce ist ku mne...a tiez tou zmenou casu vstavame o tej 6.30 rano cca....cumlik???aj 4x v noci sa zobudi, ze ho v puse nema 😕 zajtra mame stretutnutie zo strednej, tak sa velmi tesim, uvidime sa po 10 rokoch a pospominame...olifcek ja letim do Swiss z KE, skoda, ze uz o 8.30 rano,keby to bolo niekedy poobede tak by som Vás rada videla s oliviou...a konecne by som mozno niekho aj nazivo videla z MK 😉 pekny den dievcata

lucia411
11. nov 2010

@lucia411 ale vsak aj blumka, svetlanka su z KE ci? 🙂

blumka
11. nov 2010

@lucia411 ano aj my sme z ke 😉 a ides rovno z kezmarku do kosic, ci ako? lebo keby si prisla den predtym tak by sme mohli dat stretko...

lucia411
11. nov 2010

@blumka ano ideme o 5.15 rano z KK do KE aby som tam bola pre istotu skor nie ako naposledy, ze sme stali v zapche a zmeskali sme lietadlo 😝 takze cca o tej 6.15 sme v KE na letisku...fakt skoda, ze tak skoro rano, lebo tam budem tvrdnut so Celi sama...

blumka
11. nov 2010

@lucia411 skoda, naozaj...my okolo siestej vstavame, kym dam obidve do poriadku tak je pol osmej, a kym dam seba je osem, takze to uz sa mi ani neoplati, lebo aj tak nemozes byt v hale do poslednej chvile 😉

blumka
11. nov 2010

@lucia411 a ty si priamo z Kezmarku?

blumka
11. nov 2010

@olifcek ty budes este olivke do skoly tasku balit a odstriekane mliecko na desiatu davat 😀 😅

olifcek
11. nov 2010

@lucia411 o den skor sa neda? sice byvanie...jooooj....

olifcek
11. nov 2010

@blumka nestraaas 😀 😀

lucia411
11. nov 2010

@olifcek skor olifcek ani nie, ved byvanie a tak, vsak teraz ma Celi miz maz z toho kde je a kde spinka, ma prenosnu postielku a nepaci sa jej v nej 😝tak vecer zaspi sama, ale vnoci spime spolu...
@blumka ano sme priamo z KK

lucia411
11. nov 2010

@blumka vsak to, nahanat Vás tak skoro aj s detickami....skoda fakt

svetlankat
11. nov 2010

@blumka super clanok o topanockah, velmi si mi tym pomohla

svetlankat
11. nov 2010

@zucana ja som raz poterala v zenskom magazine, ze klemba sa dietatu zacina tvarovat oklo piateho siestego roka a ze je uplne normalne do toho casu davat bez klemby. Ale len co som pocula.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre