Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
15. nov 2010

@garonka i ked asi ani to nepomoze, lebo vcera ako som pisala, okolo 23:30 spapala 200g mrkvicky s hovadzim maskom a hajat sla az o hodinu na to, hech....

garonka
15. nov 2010

@olifcek hladoška vidíš tak dam Olivkin jedalniček svokre a vtedy povie, kto veľa papa 😀 😀 😀

svetlankat
15. nov 2010

dobre ranko baby, u nas noc trosku tazsia ako obvykle,ale co uz. Juj dnes to vyzera naozaj na pekny den.
@olifcek Olivka aka hladoska.

jaja32
15. nov 2010

@garonka tak ja som vcera mojmu mm vecer hovorila, ze ci malo malej Natalke nedavam papat. Ona papka kazde 3 hod. a napraska sa dost. Normalne som zacala nad tym uvazovat. Kazde dieta spapka kolke ono chce. Snad by si aj Natalka vypytala viac. Tobi je krasnucky a stihlucky...nech spapka aj vagon a co? Nam hovoria, ze aka je Natalka baculata... iste, samozrejme nie je vychrla, ale nie je ani baculata. Liciska ma a preto to hovoria. Vazime cez osem kil, myslim, ze akurat.

@olifcek ja som tiez mala v karte, teda este mam - nevygumovali to, ze som obezna a posielal ma lekar na odtucnovaciu kuru... a ortoped sa raz pytal mamci, ze ci mi dava jest otruby...opilec jeden 😀 Kila mam navyse, hneva ma to, ale uz od malicka s tym zijem 🙂

@blumka ty si bola tucna? to hadam nie

jaja32
15. nov 2010

juj, dobre ranko som zabudla, ci uz hadam aj den. Vstavali sme o 6.30, ale ja som hore od stvrtej.

garonka
15. nov 2010

@jaja32 krasne su detičky aj bacuľate aj štíhlunke, hlavne, že su zdrave a spokojne ale ta moja svokra je des, no čo tobi skratka ma rad jedlo s tym neurobím nič 😅
važí okolo 10 kg ale pred mesiacom mal vyšku 77 cm tak na ňom sa tie kilečka stratia
inač dotyčnej osobe dosť vadí, že ma aj cumlík v puse dudel volame fujara 😅 ale tobimu dosť pomôže pri zubkoch vidím, že je kľudnejší

garonka
15. nov 2010

ani mne sa nezda že bola @blumka niekedy tučna tak to nieeee, ona ma super štíhlu postavičku 😉

jaja32
15. nov 2010

@garonka juj, dudlik je u nas na prvom mieste a co mam urobitl... sama si ho da do ust a dudluje. Ked nie ten tak hracky. No ja som radsej ked tam ma dudlik ako palec....videla som dietatko, ktore malo palcek uplne deformovany, pretoze ho stale cmulala. Teraz uz je to o.k.... vyrastla a nejako sa to popravilo. Neviem ako vase deticky,ale ta nas stale ma nieco v ustach.

A samozrejme, ze baculate deticky su krasne tak ako stihle. Mne sa velmi pacia tie miselinky...juj

olifcek
15. nov 2010

@garonka kludne daj x;oD a pritom nieje mischelinka, ale krasne pevna je x;o) a krasne zaoblenaaa

@svetlankat veru... nas hlados.. uz aj idem kuk tie spoje, vcera nejak nevysiel cas ci co...

@jaja32 ja viem byt pekna, len musim na sebe pracovat... hrudnik mam vzdy vacsi, aj boky, ale pekne to vyzera, ked mam tych 62-65kg pri mojej vyske, pretoze ked mam tu vahu, tak som i pekne pevna, lebo to mam z cvicenia a pohybu c;o)

svetlankat
15. nov 2010

juj baby a k tej obezite, ja ked som bola v plienkach do kazdeho prikrmu mi museli pridat krupicu, inac som to vypluvala na vsetky strany. Mamka vzdy vravela, ze to bol hrozny humus, kuracia polievka a v ne krupca. No proste vo vsetkom. Mamka mi davala veceru vzdy o siestej a o desiatej ze som vzdy jacala tak mi tatko uvaril krupicku, svojejnajmladsej najkrajsej musel 🙂 . No a tak mi dali super zaklad na obezitu. vzdy ma na skole volali tucibomba, este aj pocas tehu mam v karte ze mierna obezita, fnuk

olifcek
15. nov 2010

my mam estastie, ze oliv ani cumel a ani palceky necmula 😉

svetlankat
15. nov 2010

@jaja32 a aj na Misku mi rodina vravi, ze jej davam vela papat ze ma licka ako skrecok. Ja si to vobec nemyslim, pri nasej vahe 7500 g.

olifcek
15. nov 2010

ja som bola taky tucko do dvoch rokov... paq som sa zacala tahat a vlastne som bola tucna len raz, a to taka ako teraz, ze 73kg pri vyske 172cm, ale cely zivot som sportovala az na to obdobie... takze verim, ze ked na jar zacnem s plavanim a postupne pridam dalsie aktivity, ze to bude len a len lepsie x;O) nastastie na viac ako 75kg som nepribrala x;o)

olifcek
15. nov 2010

@svetlankat Tvoja Miska vobec neposobi ako tucko, ved je taka utlucka, vlastne.. neviem sa vyjadrit... taka akurat...

my uz mame 8600g, hech

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek moj vahovy rekord 85 a to som tak nabrala v USA z tej ich super stravy.

olifcek
15. nov 2010

@svetlankat
http://www.imhd.zoznam.sk/ke/index.php?w=3023ef...

zastavka predposledna, Dargovskych hrdinov MiU

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek ale ja som vzdy chodila s vahou hore dole. Aj ked sa mi podarilo schudnut, tak som to potom cez zimu vsetko nabrala spat. Takze mi ta stihlost nikdy dlho nevydrzala

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek dikes, ja som uz tiez kukala, bricky mi chodia kazdych 1é minut tak netusim ktory budem stihat, ale ozvem sa. Popripade by sme sa pockali par minut i na zastavke, alebo potom az u lienky, len ja budem volat tebe, neviem ani priezvisko a nemam ani telefon

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek Miska teraz haja, tak dufam ze sa dobre vyhaja a poobede bude vesela. Aj ked nas trosku trapia dasienka, ale to uz hodnu chvilu

jaja32
15. nov 2010

@svetlankat podla fotiek ma miska krasne licka, ale to nie su vypasene licka, to su take prirodzene. Mna tak tiez volali v skole. Citila som sa ako kralovna, ked som schudla 30 kg, ked som vysadila tabletky pribrala som 5 kg a tehotenstvo 10 - 11 kg. Teraz to nejako neviem dat dolu. Pri diete som nervozna a vycerpana z malej, tak este chvilu pockam. Vaha nejde hore, ale ani dolu a citim sa ako rozkysnuta knedla 😀 😀

jaja32
15. nov 2010

@svetlankat ja som mala 95 kg a schudla na 65

svetlankat
15. nov 2010

@jaja32 to si fakt krasne schudla, podla fotiek vyzeras akurat. vobec nie na nadvahu

olifcek
15. nov 2010

@svetlankat ja este musim cosi vybavit.... okolo 12tej by som mala koncit pri postovej, tak paq rychlo budem utekat na bus, nech stiham trolej na mieri, lebo nastupim pri jumbe uz x;o))

svetlankat
15. nov 2010
svetlankat
15. nov 2010

@olifcek inac vcera mi dala kamoska tie udaje na byt, tak som to u nej aj zabudla na stole, ale zbehnem po to dnes. ale az vecer, kedze ona je teraz v praci, mrzi ma to

blumka
15. nov 2010

bujaka 😀
no si predstavte ze blumka-babatko bola mala gula a blumka-pubertacka sa raz nastvala, zaprela sa a schudla 10kg behom roka (ked som mala 17) a odvtedy si vahu drzim, samozrejme tehotensvta neratam, to vzdy som pribrala okolo 20kg ale islo to dolu. Ja si musim strazit hlavne stravu, lebo v strese mi chuti, ked mam kramy zjem vsetko sladke co je doma a potom sa pustim do slaneho az kym ma mm nestopne..samozrejme ked sa hybem tak je to este lepsie 😉

@olifcek, ak ti mozem poradit, tak ja by som o polnoci alebo teda 23:30 olivke nedavala uz jest zeleninu s masom ani ovocie...je to podla mna o takej nocnej hodine dost tazke na zaludok...mozno radsej nech len cucka mliecko, aj ked asi ta to vycerpava...alebo teda fakt jej skus radsej viac dat jest cez den...a posledne taketo prikrmove jedlo by som dala okolo siedmej-osmej, ked chodite spat tak neskoro..ale asi o tej jedenastej uz nie...
nie som odbornik tak sa radsej mozno popytaj v teme o prikrmoch alebo pediatricky ale mne to logicky do mojej hlavy nejde zeby som napr. ja jedla o polnoci zeleninu s masom...to by som tazko spala 😉

a teda neviem ktore deti su tu tucne..podla mna tie ktore jedia vela sladkosti a piju plnotucne kravske mlieko, a jedia vela kasi a krupice...a take tu medzi nami nie je..tak uz sa netrapte nad tym ci je alebo nie je tucne...nikde nie je napisane ze dieta ma vazit tolko a tolko, kazdy je jedinecny, ale vy najlepsie viete ze im davate papat zdrave potraviny, zeleniku, ovocie a nie zbytocne cukry a tuky z ktorych hrozi obezita...tak uz dost 😀

olifcek
15. nov 2010

@blumka dakujem za radu x;o) papali sme okolo 20tej, s tym, ze som myslela, ze to uz bude stacit, no nestacilo pytala papat.. ona to pyta otvaranim a zatvaranim pusinky... ale jj, dam jej papat viac cez den... x;o)

mna sa mamka pytala, ci malej davam cukor.. ja, ze nie veru... tak, ze preco nie? ze im to odporucali, denne jednu kocku cukru davat... hech... ina doba ine zvyky

svetlankat
15. nov 2010

@blumka 🙂 krasne si to napisala

laxity
15. nov 2010

ahojte

@jaja32 super rozdiel...ja neviem zhodiť 5 kg ktoré mi ešte vadia 😅

@olifcek podobne aj mňa to teší, že Naty ani nedudluje ani necmúla palček 😵...aj keď možno niekedy by sa zišiel...ale našťastie veľmi málo plačká 🙂

laxity
15. nov 2010

@blumka 🙂 🙂 🙂

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek no a preto tu riesime nasu obezitu 😀 😀 😀 😝 , prave som si spomenula na spenat, idem si napisat velky odkaz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre