Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
15. nov 2010

@olifcek ako je vonku? co obliekas?

svetlankat
15. nov 2010

@rivatha vsak??? no niektorym mamickam neporadis, maju vlastnu hlavu.

blumka
15. nov 2010

@svetlankat no tiez si myslim ze asi na to musi juli prist sama..ona pada len ked krivo da rucku..lebo frajerka niekde sa postavi, drzi sa dvoma potom zrazu vedla nieco ine vidi, tak sa jednou pusti a dotahuje sa tam na tu vec, niekedy krasne dotiahne a urobi tych par krockov a presunie sa, no niekedy si mysli ze sa dotiahla ale ruka sa jej smykne a spadne..ale zatial vzdy spadla bud na bok alebo sa zachytila rukami..len raz teda tresla ockom do stolicky a to tiez mam podozrenie ze jej k tomu padu dopomohla nechtiac terezka 😅
@rivatha, som sa ta aj chcela spytat ci teda cvicis, bo si raz spominala ze ides na zumbu..parada..
ja som zistila ze tu v krasnej sa tiez cvici, teda bol oznam v krasnancanovi, tak tam skusim zavolat a popytat sa na to, bolo by faj keby som to mala v podstate pod nosom 😉

zucana
15. nov 2010

rannajsia alebo co ? 😀
@maculik ja som ju davala na zadok zachytavala nech pada na zadok a teraz pekne pada na zadok a ked aj padne na temeno tak sa nebuchne lebo hlavu udrzi a polozi sama....
@olifcek kasa je zahustovadlo ako muka ale nieje to normalna muka ....preto je zdravsia.....zasyti viac dietatko .....a ma vela karbohydratov....strava dietata musi mat aj karbohydraty preto radia kase na vecer....aj ked sa pisalo (podla niekoho) ze je to nepotrebne ale aj karbohydraty su potrebne. vyvazena strava dietata v neskorsom veku pozostava zo zeleniny, masa a karbohydratov (certoviny, ryza, chlieb-vsade kde su karbohydraty najviac je zo zeleniny v zemiakoch) ked davame zeleninu a masko tak je to ako delena strava 😀 dieta potrebuje proteiny (tie su v mase) a karbohydraty (tdufam ze sa to tak vola na sk) - v kasiach a prilohach ako som pisala....a vitaminy su v zelenine a ovoci 😉 tod co ja viem 😅
inak u nas hrozna noc....asi lebo sme zmenili rytmus kvoli svokre vcera a jej obedu cize spali iba raz a to od 14-16.00 a potom do 9tej hore.zaspali sme o 9tej a potom o 11tej sa zobudila ale tak ze by som ju este uspala ale mm ze : ahoooj a hlas mm je pre nu ako nejaky signal byt horetakze do druhej sme lezkali a rozpravali sa.....a nik nekomentoval moj zazitok so svokrou vcera z vianoc 😎

maculik
15. nov 2010

@svetlankat presne, ja si tiez myslim, ze maju mierku, aj Petik ked nechce, tak zatne pusu (strasne smiesny je vtedy 😀 😵 a dost, vtedy by som tam neprepchala ani spendlik 🙂

a diky za rady, skusim ho teda vzdy za rucicky dat na kolienka a potom uz sa hadam zvali na brusko, kedze este sam nesedi. Viem, ze tymi padmi prejst musi, len ked sa bojim na to temeno aby tolko nepadal 😒

blumka
15. nov 2010

@svetlankat aj ja poznam taku jednu co radsej v troch mesiacoch sla uz zeleninu davat, lebo vraj mlieko nestaci a ze pyta jest kazde dve hodiny a ked som jej povedala ze nech radsej malej zvysi davku tak na mna kukla ako puk ze ci moze 😕 😅 no akoze nechapem 😀

svetlankat
15. nov 2010

@blumka jej to by si mala fakt super. Mne sa Miska zacala pustat oboma rukami, ked nieco zbada jednoducho sa pusti a bud sa skidne alebo sa zachyti.

svetlankat
15. nov 2010

@blumka inac ja to neviem pochopit taketo zmyslanie.

svetlankat
15. nov 2010

@maculik ja som sa tiez velmi bala zo zaciatku, skakala som ako taka opica, ale neda sa to za kazdym, Miska si chodi okolo nabytku stola sedacky, uz sa vytrepe kdekolvek.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminnka
15. nov 2010

@maculik nasa Natalia nema ziadnu mierku... kym davam, otvara pusu, ked prestanem davat, zacne kricat 😀

maculik
15. nov 2010

@maminnka tak toto ja nepoznam :D Aj ked P.nepapa zle, ale zeby sa o to nejako trhal, to nie.

no, Petik je uz hore, ideme sa hrat, potom papat a asi von, tak zatial 🙂

laxity
15. nov 2010

@rivatha zumba? na tom som ešte nebola...chcela by som skúsiť, keď je to také ospevované...ja som bola na Pilatesi a chystám sa budúci týždeň na Aquabike tak som zvedavá čo to bude...či ma to zaujme 😕 🙂

@maculik môžem potvrdiť čo napísala @maminnka videla som na vlastné oči 😀 😉

laxity
15. nov 2010

@maculik moja aj pri kojení má mierku, keď už má dosť pekne sa odpojí a hotovo 🙂

maculik
15. nov 2010

@laxity ved ja tiez, na stretku 🙂 Som len pozerala, kam sa to do Natalky zmesti 😀 ved ona je take drobatko a takto krasne papala.

maminnka
15. nov 2010

@maculik drobatko, to ano... ale ona niekedy zje viac ako jej 4 rocny brat 😀 😀 200 ml mliecka je uz malo, musime pridavat a aj tak je o hodinu hladna 🙂

zucana
15. nov 2010

@maminnka modelke natalke to dobre spaluje 😉 aj ja bych brala 😅 zato mame taky lahky obed...salaty a dojedenie misticiek z vikendu 😀

laxity
15. nov 2010

@maculik ozaj veď to bolo stretko práve s tebou 😀

@maminnka hlavne, že je spokojná no nie? 😵

maminnka
15. nov 2010

@laxity to ano... hehel ona okrem svojho jedla tak hladko pokukuje po tom nasom 🙂 musime vzdy jest naraz alebo jej dat aspon nejaku chrumku.-.. 🙂 ale to asi vsetky deti. Zlata je, ked vidi niekoho jest, tak tym svojim miniprstekom ukazuje a kričí: "hama, hama!"

@zucana veru, aj ja by som take spalovanie brala... po mne to veru nema, no...

laxity
15. nov 2010

@maminnka 🙂 u nás podobne...len Naty by skôr druhému jedla z taniera ako to svoje 😀

lenica81
15. nov 2010

caute opat... vy ste toho napisali... 🙄 ale docitane... papkacov tu mame riadnych... aj ja mam obcas pocit, ze Vilko pyta cim dalej tym viac... hlavne castejsie, lebo zeleninky spapa dost aj ovocie mu ide, banan uz len odhryza, tak o starost menej, iba ked mu s ovsenymi vlockami chcem dat, tak vtedy roztlacam... 🙂
vcera sme boli plavat a mal rozhodeny rezim, tak furt mrncal a ze co mu je, tak mm, ze nech mu skusim dat maso - som varila telacie do mrazaku pre neho a vrhol sa na to, ako keby nejedol 2 dni... 😀

@laxity a pilates sa ti nepozdaval... ja som chcela ist skusit zumbu zajtra - musim si jednu hodinu nahradit, ale som nachcipana, tak ci vobec pojdem aj moj pilates si zacvicit vo stvrtok... 😖 normalne ma lektorka pochvalila, ze vidno ze chodim cvicit, ze mi to uz dobre ide...

ja dojedam tiez zo vcera... mm, ze ho musim veeeeeeeeeeeelmi milovat, ked som tak ryzu osolila... ale to nie je v ryzi, to ta stava z kurata je taka... ble... 😝

lenica81
15. nov 2010

inak, trenujeme jemnu motoriku, rozsypem mu na podlozku burizony a papa ich... niekedy je to sranda, ale za 3 dni sa tak zlepsil... a hlavne sa zabavi... 😀

laxity
15. nov 2010

@lenica81 no pilates ok...len ja som skôr na taebo alebo zumba...také rýchlejšie 🙂 , pilates je makačka podľa mňa...a ešte mám aj bolavé koleno, tak mi to dalo zabrať...ale svalovica žiadna 😕 a precvičovateľka bola suprová...taká správna žena 😀 - idemeeee poďmeeee neulievame sa...ty sa tam vzadu nezašívaj...ja ťa vidím 😀 😀 😀 fakt mala oči všade 😝

blumka
15. nov 2010

@lenica81 @laxity ja som bla parkrat na pilates ale mna to nudilo..ale viem ze taketo cvicenia najlepsie formuju postavu. ja som kedysi doma kalanetiku cvicila a vtedy to bolo krasne vidno...
a inak som tiez na take rychlejsie ako aerobic, zumba a taebo 😉 musime niekde vyskakat ten stres,ne?
@lenica81 ja juli sice nedavam burizony ale mam doma take mini pidi neviem co, proste nieco na sposob burizonov ale je to akoze snack pre male deticky (z usa poslane) a juli uz ma taku motoriku ze ja blahova si myslim ze ju s tym zabavim a ona to len tak sprasi 😀 ju normalne podozrievam ze to niekde sfukne aby som to nenasla 😀

maculik
15. nov 2010

jej, burizony su dobry napad, vyskusam, ked teraz pojdeme na Sk.

kocky, ja mam dnes nejaky depkovy den. Okolo obeda ma to chytilo, maly uz rano bol umrncany, potom pospal a ked sa zobudil, tak chvilu bol ok a inak odvtedy je taky uplakany, papat nechcel, v kuse na mne, od rana som okrem zemle so zeleninou a kuska cokolady nic nejedla, lebo ako som si zohrievala polievku, tak spustil taky rev, ze mi islo hlavu roztrhnut, tak som to vypla a isla za nim. A som si poplakala, lebo by som tak potrebovala od nich niekam na par hodin vypadnut (mozno to vyznie blbo, ale ved hadam viete, ako to myslim) a nemozem, lebo mm chodi neskoro, dokonca tento tyzden robi aj v sobotu do vecera (organizuju nejaky workshop miesto tej Ciny, co im odpadla) a v nedelu naobed uz leti do Berlina, lebo tam ide vecer na koncert Gorillaz. Takze zase budem s nimi sama.

Teraz sme boli hodku vonku, isli sme pre Adelku, ktora este tam na chodbe chytila jeden zo svojich zachvatov, potom vonku, takze fakt zabava... Teraz su v izbe, striedavo pocujem pistanie a smiech, ale nejdem tam, hrejem si konecne tu polievku a narychlo cestoviny, lebo mm nemohol prist s tym obedom, donesie ho az vecer.

som mu volala a povedala, nech dojde skor a ja pojdem na hodku na nakup, treba potraviny, tak sa tam poflakam a aspon takto na hodku nech je s nimi. Dufam, ze dojde skor, nez o pol7, nech sa zase nemusim ponahlat ako s vrtulou v zadku... 😒

sorry za taky depres.prispevok, ale fakt je mi dnes uplne nanic 😔

lenica81
15. nov 2010

@laxity @blumka ja som skor power yogova... ale vo vhodnom case som nasla pobliz len pilates... ale mne to vyhovuje, lebo sa musim/mozem na nieco ine sustredit ako Vilko... 😅 😕 😨 ale aj rychle ma bavi, len to nemam kde do programu nabiteho vtesnat... 😀 a cvicitelka je zaklad, bola som si nahradit jednu hodinu na inom pilates a to som mala pocit, ze kam nas to nahana... 😕
a k tym burizonom... no uz aj Vilkovi to ide... nalepi si to na ruky a potom si to ozbiera... 😀 😎

blumka
15. nov 2010

@maculik, uplne ta chapem..ja mam tiez niekedy taketo dni, minule som akurat vravela mm ked sa ma pytal aky darcek by som chcela na sviatok, tak ze rano sa zobudit aby bolo upratane, navarene a ticho v dome, bola by som tam len ja, ziadny telefon, ziadne deti, ziadny chlap...proste len taky den pre seba..oddychnut si od vsetkych povinnosti a rozmyslat raz zas len nad sebou alebo nad nicim 😉

lenica81
15. nov 2010

@maculik to je pohoda... sme tu na to... tak nech teda mm dorazi vcas a odreagujes sa... 😉
Vilko je tiez umrncany, ale co uz s tym... 😔

maculik
15. nov 2010

kocky diky..
Adelka sa teraz krasne hra v izbe, Petrik prave zaspava a ja si idem k Adelke citat, dostala som od segry knihu od A.Christie o mojom oblubenom H.Poirotovi, tak konecne zacnem. 🙂

@blumka presne, byt v prazdnom dome aspon 2dni, to by mi taaaak dobre padlo. Ja viem, ze by mi drobci chybali, aj by som vyvolavala mm, ze ako sa maju, ale ja by som si mohla spat, ako dlho by som chcela, citat si, proste robit, co chcem. Ale ved aj to pride raz 🙂
A cvicit ja tiez planujem zacat, len kezde mm chodi domov neskoro a Petrik este potrebuje pred spanim moje mliecko (a z flase alebo poharika ho ani za svet nechce), tak vecer chodit nemozem. Tak sme sa dohodli, ze od januara mm bude chodit 2x tyzdenne domov cez obed asi tak na 2h a ja zatial zajdem na hodku si zacvicit+sprcha, cesta, to akurat vyjde. Len dufam, ze to fakt vyjde. ja chudnut nepotrebujem, ale spevnit hej a hlavne kvoli tomu super pocitu po cviceni co chcem robit a vlastne aj vypadnut zo stereotypu.

a uz sa tesim, ked prideme bud.stredu domov, mame ostat 8dni,a le rozmyslame s mm, ci to nepredlzime az do nedele, lebo pride z toho Mexika neskor, nez myslela a ja by som tu tym padom bola este tyzden sama, a to sa mi nechce. Chystam sa na masaz, so segrou pozriet po obchodoch, na pizzu a zmrzlinku a babku a hlavne deda necham uzit si vnucence :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre