Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
15. nov 2010

@maculik, tak tak..hlavne nech si babka s dedkom uziju poriadne 😀
a som sa ta chcela spytat...ty nechavas petrika v izbe sameho spinkat? a mas ho v postielke? lebo by som mozno skusila s juli tak ale nemam na postielke bocnicu a ona na 100% vylezie z postielky ked tam nebudem lezat vedla nej...

maculik
15. nov 2010

@blumka ano, sam buva v spalni. Je tam bocnica, my nemame tu stahovaciu, ale tu, co sa da spodok dat vyssie a nizsie. Ja som ho uz asi pred 5-6t zacala ucit zaspavat sameho, a podarilo sa aspon tak, ze pokial nezaspi pri papani (to sa stane vacsinou vtedy, ked je uz faaaakt velmi unaveny, teda ked vstane rano skor, nez zvycajne), tak ho dam do postielky, ked dopije a on po chvilke zaspi (bud uplne bez plakania ako dnes, alebo niekedy musim raz-2x ho ist pohladkat a odist.
Lebo dovtedy sme fungovali tak, ze som ho musela hladkat, kym nezaspal, a to teda nechcem, lebo ked som s nimi casto sama doma, tak musim byt aj s Adelkou.

blumka
15. nov 2010

@maculik dakujem a v noci ked ti tolkokrat papa tak si ho nechavas pri sebe ci ho hore dole prehadzujes? lebo ja uvazujem zeby som znova dala bocnicu a tym padom by som mohla z izby odist a skusit to tak ale zas bez nej ked jej davam mlicko tak jej len strcim flasu do pusy a ja vlastne lezim a len ruku vystrcim a ked bude bocnica budem musit bud ju prelozit alebo sa ja posadit a tak jej davat papat ...ale mozno to vyskusam

olifcek
15. nov 2010

od rana uz domaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a este bych bola vonku, ale stratila som bundicku, tak som trielila dom

idem docitat

olifcek
15. nov 2010

@rivatha 7 hodin vkuse vie byt hore, a i tolko jej staci na spanok, no x;o) ale mne nieeeeeeeeee 😀
@svetlankat prepac, neodpovedala som, v tom case sme uz doma neboli x;o)
@zucana no OLivka delenu stravu nepapa urcite.... a papa casto chlebik, i zemiacky, ci cestovinky, takze karbohydraty/uhlohydraty nam nechybaju i napriek tomu, ze kase nepapame 😉

niesom zastancom kasi, ale zajtra pojdem kuk, dnes nevyslo a podla zlozenia uvidim, ze co

svetlankat
15. nov 2010

@maculik aj ja mam obcas take dni, takze sa vobec neospravedlnuj, je to uplne ok.

zucana
15. nov 2010

@olifcek ja som nenapisala ze vam chybaju alebo ze vy papate delenu stravu.napisala som ze zelenina s masom je ako delena strava. urcite ked jej das na veceru chleba s masom a zeleninou bude sytejsia ako ked jej das iba zeleninu s masom....a nemusis byt zastancom kasi....daj ryzu alebo kukuricu ...ja sa na vareni dost namakam pre viki a je to omnoho pestrejsie ked dam kukuricnu muku, ryzovu, multicerealnu alebo pohankovu..... 😉
ale ine som chcela....aj my sme boli vonku....prvykrat na ihrisku....viki sa moc pacila bola aj na hojdacke a na kolotoci a dnes sa stalo nieco krasne ...
viki bola v hopsadle...som ju tam dokrmovala...vsetko spapala a potom ma objala ze chce ist von a jak ma drzala za tvaricku povadala MAMA.iba raz a tak jemne ma objimala pri tom nadherny pocit 😵

olifcek
15. nov 2010

@zucana x;o) ja kase samozrejme ale skusim, ak sa mi zapaci zlozenie x;o)

krasne fotocky 😵 😵

gratulujem ku krasnemu prejavu naklonnosti... i mne sa to velmi luuuubi

cukruska1920
15. nov 2010

Ahojte dievcata...mam problem a potrebujem poradit...moje prsia dosluhuju funkciu distribucie mlieka tak od dnes dokrmujem.... poradte mi ako mam postupovat... s pripravou lebo som z toho magor.... treba prevarat aj lucku alebo staci ked zarobim a ohrejem v ohrievaci

zucana
15. nov 2010

@cukruska1920 ja isto neporadim.....ale olif ti poradi ako o mlieko neprist a nemusiet dokrmovat...resp. annag 😉

olifcek
15. nov 2010

@cukruska1920 chces s kojenim prestat? v tomto tyzdni kojenie este neprestaaaaaava.. preco myslis, ze dosluhuju?

olifcek
15. nov 2010

@zucana toto su tie chicco topanocky???

lenica81
15. nov 2010

@olifcek cista ryza, kukurica, pohanka... teda tie bio... 😉

@zucana... 😵

olifcek
15. nov 2010

@lenica81 jj, kuknem take len 😉

dakujem, baby

zucana
15. nov 2010

@olifcek ano preco?

svetlankat
15. nov 2010

@lenica81 ked som citala tvoj prispevok, utekala som kupit burizony, mm mi prave vravi, ze este tak ticho u nas nikdy nebolo, chytit nam to celkom ide, ale do pusinky to uz ide tazsie.

svetlankat
15. nov 2010

@cukruska1920 nevzdavaj to, ono ten zaciatok je vzdy veeeeeelmi tazky....

cukruska1920
15. nov 2010

@olifcek nechcem ale asi nemam mliecko 😔 maly bol hodinu pricucnuty tahal tahal ale asi na prazdo....potom som ho dala dole a rev jak hrom... teraz spi ale neviem na ako dlho...to zaspal skor od unavy...a mam ich mlandrave jak lokse ☹

svetlankat
15. nov 2010

@zucana jej krasne fotky, Miska miluje hojdanie na hojdacke. A verim ti, ze to bol uzasny pocit, ten najkrajsi na celom svete vsak? neopisatelny, dufam, ze aj k nam uz coskoro dorazi.

blumka
15. nov 2010

@cukruska1920, ak chces zachranit kojenie napis do temy dakujeme annag, baby ti tam poradia co mas robit...ak sa ti to nepodari a budes musiet davat UM tak ja ti poviem ako robim um ja..prevaram obycajnu vodu z vodovodu a davam juli aj terezke som davala izbovu teplotu...mozno to nie je uplne najspravnejsie ale teda nevedela som si predstavit ako v noci ked dieta krici od hladu mam cakat ci uz len minutu dve na zohriatie...baby su zdrave takze asi to az taky problem nie je 😉

blumka
15. nov 2010

@cukruska1920 mliecko sa tvori pocas kojenia, takze malicky bude mat presne tolko kolko potrebuje..mozno cucal tak dlho kvoli brusku, kvoli zahe, kvoli prdom, mozno mu tecie slabsie ako by on chcel..ale hlavne ty musis verit ze to mliecko mas a teda ak vladzes a chces to zachranit naozaj to nevzdavaj a pis rychlo annag

svetlankat
15. nov 2010

@cukruska1920 mne Miska plackala po kazdom kojeni, nemusi to byt hned od hladu, deticky v tomto veku jednoducho placu, je hovadina co pisu knihy, ze najedene prebalene neplace. miska mi plackala vkuse a to bola brebalena napapana, tiez som mala pocit ze je stale hladna, ze nemam mlieko, ale bol to omyl, skus si odsat ci pojde mlieko, aku mas odsavacku. Mozno sa len zleprikladate

lenica81
15. nov 2010

@svetlankat 😀 😎

lenica81
15. nov 2010

@cukruska1920 my sme malo priberali, tak som nasadila homeo a prikladala a prikladala... skoro furt som ho mala na prse... po 2 dnoch sa to rozbehlo... nevzdavaj to... annag aj mne pomohla... jej stranka je plna dolezitych info...
dojcenie.wordpress.com

lenica81
15. nov 2010

@cukruska1920 a ako aj @svetlankat pise, spravne prilozenie je najdolezitejsie... na stranke su videa a fotos, ako a co... ja som sa to tiez musela naucit a cumlik nepouzivat... nas Vilko tiez plakaval, dostal koliky koncom 3. mesiaca... 🙄 tak sme nabehli na infacol... 😔

zucana
15. nov 2010

@svetlanka aj slzick ami vysla 😅

olifcek
15. nov 2010

@zucana su super

@cukruska1920 pis @annag prosim....si na zaciatku, mm mas iste dost... moja mala prve MESIACE bola pricucnuta nonstop...hodinu cuckala, potom zaspala a cuckala, i naprazdno, samozrejme, paq sa prebrala a zase aktivne pila...

svetlankat
15. nov 2010

@zucana to ti verim, fakt krasny pocit

zucana
15. nov 2010

@olifcek dik a dnes som este kupila tieto...mali za 20 eur (povodna cena 53) 😉

zucana
15. nov 2010

foto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre