Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. dec 2010

@zoska @garonka no, ved ja vravim nie som lekar, ale teda nejde mi do halvy preco ini pediatri nedavaju tabletky na zuby a niektori davaju, asi to nie je az take podstatne a naco nieco pchat naviac do tych malych telicok...a ockovanie kym nemusim nedam...my sme boli na poradni pred tyzdnom a pol a lekarka ani necekla o ockovani, najblizsie ideme koncom januara, tomu sa uz asi nevyhneme, ale to bude mat juli uz skoro rok..ved je to predsa rozdiel 9,5 mesiaca a 12 😕

raa2
13. dec 2010

@blumka aj my sme dostali tie tabletky na zubky a dokonca uz v pol roku...

raa2
13. dec 2010

@blumka a to povinne ockovanie je naozaj skoro...nechapem..

olifcek
13. dec 2010

mate pravo odmietnut ockovanie mimo kalendara pficialne schvaleneho
http://www.najmama.sk/clanok/224731/prehlad-pov...

tie tablety na zuby sme my povinne museli, dnes uz sa vie, ze genetika ma co do toho, udajne

olifcek
13. dec 2010

@zoska @garonka na vasom mieste idem za zubarom, nie pediatrom

blumka
13. dec 2010

...moja kamaratka tiez davala synovi nejake tabletky na zuby s obsahom fluoridu a maly ma teraz 4 roky a predne 4 zuby horne ma vypadnute...a lekar jej najprv tvrdil ze to kvoli tym tabletkam, neskor ze to nie kvoli nim, tak ale chrobaka v hlave maju no...a maly vyzera ako upirik teraz...vraj ale trvale zubky mat bude ok, to len tieto mliecne...

a nedalo mi to, nasla som toto:
...ale vo vseobecnosti plati, ze fluor vo forme v akej ho obsahuju tabletky Natrium fluoratum nie je pre zuby prinosom, skor naopak. Totiz fluor vytlaca zo zubov, kosti vapnik, pretoze sa lepsie viaze.
Sice sklovinu naozaj spevni, ale fluor ma ine vlastnosti ako vapnik - zuby su potom sice tvrde, ale krehke. To iste aj o kostiach. Fluor z tabletiek sa zial viaze aj v kostiach, vytlaca z nich vapnik - za nasledok mame teraz generaciu osteoporozy.
Ziadny mlady lekar ani zubar, ktory pozna tieto vyskumy, ti Natrium Fluoratum neodporuci. Nasa zubarka ma doslova varovala. A nasa pediatricka, mimochodom dost stara, ale znala, mi tiez vravela, ze to je absolutne nepotrebne.
Na zdravie zubov je potrebna hygiena, pravidelne a kazdodenne DOKLADNE cistenie kazdej plosky detskeho zubka.

olifcek
13. dec 2010

@blumka 😉

avaka
13. dec 2010

Luckam,vsetko naj.. 🙂 🙂 este som to stihla 🙂
@maculik,pozajtra by sme mali mat vysledky,som zvedava,no preto sme boli,ze mala ma uz 3.x dlhsiu dobu uplne suchu pokozku a svrbi ju to velmi 😔
a krasne zimne fotecky mate 🙂

@olifcek ,ved aj nasa dnes strasne plakala,chudatko,uz si to pamata,ved tento mesiac ju uz 5x pichali 😔 a koznu mozes zmenit asi po 1/2 roku,ale nie som si ista...
@zucana,a ja kojim teraz dost casto,E mala obdobie,ze vobec nechcela,len pred doob.spankom a vecer + v noci a teraz si pyta casto,ja jej dam mlieko,aj ked obed nezje,alebo chlebik dam,lebo co ju necham hladnu?ani uz neriesim intervaly,ako casto a vodicku davam,po prikrme,rada si da,az sa tak potesi,ale len zopar glgov si da,dohromády cez den max.20 ml 😅 a potom po chvili pyta mlieko
myslite,ze nevadi,ked som jej na vecer(ale nie uplne pred spanim) zacala davat rozok(chlebik) s nastrujanou zeleninou?Kase nechce ,zeleninu ledva trosku na obed,no co bude na veceru?
Ja som dnes bola 2 hodky na kave(tusim prvy krat od porodu 😅 ),tak s tatom gazdovali spolu,vraj aj 4x mlieko pytala,ale potom vzdy zabudla

zucana
13. dec 2010

@avaka Podla mna ten chleba neva ked jej nerobi zle;) nech aspon Papa chlebik
o tych tabletkach na zuby som nepocula....
My spime v postielke aj ked 2 krat SME uz plakali trosinku Ale vydrzime 🙂

garonka
14. dec 2010

kuk 😵

@olifcek doktorka hneď volala zubarke ta odporučila predpisať tie vitamíny ale neva nam pomôžu 😉

uf noc celkom v poho teplotu sme nemali jupíí 🙂

laxity
14. dec 2010

dobré ránko baby

ja len na rýchlo už si nepamätám čo kto písal, ale viete mi poradiť s čím mám urobiť cviklu? Keď tam nechcem dať mrkvu...s čím iným sa to hodí? ďakujem moc 🙂

garonka
14. dec 2010

@laxity skus zemiačik a tekvicu ja som dala aj mäsko a šmakovalo 😀 len ta podivna farba v plienke stala za to 😀

laxity
14. dec 2010

@garonka ďakujem moja mám buď hokaido alebo cukinu 😕

svetlankat
14. dec 2010

@laxity ja som dala tak ako @garonka zemiak masko, ale bez cvikle a tiez chutilo. Mne osobne nie, ale Miske ano

svetlankat
14. dec 2010

Baby napistemi kto ma aku stolicku na krmenie, len znacky popr linky, objednali sme tu co ma olifcek ale dostupnost az v january tak hladam inu, bola to pepe babydesign.

laxity
14. dec 2010

@svetlankat túto majú myslím viaceré baby je super http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-stolicky...

laxity
14. dec 2010

baby a ešte otázka myslím, že máte niektorá sedačku do auta Kiddy...čo mi viete na ňu povedať? Vraj má v predu niečo čo zavadzia 😕

svetlankat
14. dec 2010

@laxity
@lenica81 dakujem baby,mne sa velmi paci ta pp, videla som ju u blumka a fakt su dobre. Si s nou spokojna a pouzivate ju kazdy den? u tych lacnejsich ze sa trha potah, tak neviem.

laxity
14. dec 2010

@svetlankat peg perego a tá chicco sú dosť podobné 🙂

svetlankat
14. dec 2010

@laxity to hej, uz mi z nich ide hlava prasknut

laxity
14. dec 2010

@svetlankat mne z autosedačiek 😅

svetlankat
14. dec 2010

@laxity boze keby bol len jeden druh oco by to bolo lahsie, nie?

lenica81
14. dec 2010

@svetlankat tato je taka gumena... myslim, sedadlo, takze sa to dobre utiera, ale zatial ziadne opotrebenie nebadam... kazdy den rano, naobed, poobede a vecer... 😉 paci sa mu tam, ale len na jedenie ho tam davam... troska je ostara s tym stolikom, takze zatial ho mam odpojeny, kedze ho krmim a ked je chrumky, tak obcas mu ho nainstalujem...

svetlankat
14. dec 2010

@lenica81 preco ostara, tazko sa dava dole?

lenica81
14. dec 2010

@laxity no... k tym sedackam, ak chces len na kratke trasy, tak je to jedno... my sme volili maxi cosi, lebo je pohodlnejsia, volnejsia, lepsie sa naklapa a v tej kiddy bol taky natlaceny, i ked patri k stihlym babatkam... a tie chranice pri hlave... no, je to tesne, pomaly nemohol hlavou otacat... takze v kazdom pripade odskusat... skocte do brendona, tam maju sedacie x vela, a potom sa rozhodnite a kupte cez net lacnejsie... 😅 😀 😉

lenica81
14. dec 2010

@svetlankat nie, to nie, ale ja furt tie 2 poistky nejako blbo tlacim a vyklopenie (ked je nainstalovany), aby si ho poskladala, a furt sa nervacim... ale ked budem mat s tym vacsiu prax, tak to iste bude dobre... 😅

lenica81
14. dec 2010

@laxity my cestujeme daleke trasy a teraz v podstate chodime na noc, aby prespal celych 5 hodin, takze preto sme volili mc...

svetlankat
14. dec 2010

@lenica81 dakujem ti

laxity
14. dec 2010

@lenica81 my tiež musíme voliť takú, ktorá je vhodná aj na dlhšie trasy chodievame aj 300km za rodinou 🙂 . Dnes ideme do Brendonu, tak snáď sa zadarí niečo 🙂 ďakujem

@svetlankat veď to, tak je to so všetkým, či topánky či sedačky... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre