Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
28. dec 2010

@svetlankat no ja ju chcem naučiť už konečne normálnejšie papať...ráno mala mm, teraz ovocie, zase pred spaním mm, potom bude obed-zelenina k tomu čajík a potom neskôr opäť kojenie a poobede chcem dať zase ovocie a večer kaša a mm

svetlankat
28. dec 2010

@laxity my mame rano mm, desiata ovocie, neskor jej ponuknem ale vacsinou sa nenapije,obed zeleninka masko, neskor jej tiez ponuknem ale nikdy sa nenapije, olovrant mm, vecera kasa alebo jogurt na striedacku. pred spanim este mm, no a vnoci sme zacali vstavat kazdu hodinu, presne ako hodinky

svetlankat
28. dec 2010

@laxity no a niekedyna ranajky, ale nie je to pravidlo chlebik s maslom, podla toho co potrebujem spravit a ci ju potrebujem zabavit a na olovrant, tiez to nie jepravidlo skusame kusky jablcko banan, ale z toho mi nezje vela, vacsinou sa s tym bavi

laxity
28. dec 2010

@svetlankat fúha ale iba sa napapá a spí ďalej?

a jogurt môžme ako často?

svetlankat
28. dec 2010

@laxity ano napapa a spi dalej, akurat minulu noc neviem co to bolo ale bola hore od pol noci do jednej, ale dufam ze to nejaka vynimka. Neviem preco sa nam tie intervaly tak skratili,
my papame jogurtik kazdy druhy den, jeden den kasu na druhy jogurt. Dr na poradni mi vravela, aby som davala na olovrant, ale my sme si to uz takto zauzivali ja to uz menit nebudem. Dr chcela aby som ju na veceru kojila, alebo potom kasu. Ale ja ju kojim tak ci tak, kedze chodi spinkat o osmej tak ju stale pred spanim kojim. A aj tak o deviatej je hore na kojenie a potom kazdu hodku

laxity
28. dec 2010

@svetlankat bo ja dávam jogurt ráno na desiatu...a vždy kojím pred spaním inak mi ani nezaspí 😅

maculik
28. dec 2010

Ahojte, tak som uplne chora, vcera rano som bola kaput, tak som isla k svokrinmu dr a mam nejaky infekcny zapal priedusiek ci co, hned mi dal atb, vcera som cely den prelezala (prvykrat od Adel.narodenia sa mozem normalne liecit, lebo doteraz som to vzdy prechodila), chvalabohu, ze ma to nechytilo doma v Nem, lebo mm by si volno vziat nemohol a neviem si predstavit, ze v takom stave, ako som bola vcera, by som musela fungovat s detmi.

Blbe je, ze asi aj Petulik to odomna chytil, vcera nespal do pol2 a potom sa budil kazdu hodinu, dnes pre zmenu sice spal do pol2 (jasne, ze s budenim), ale od pol2 do 4 bol hore, aj chcel spat, ukladal sa, ale nedalo sa mu. Aspon ze cez den pekne buva. Mame tu znamu dr, dnes sluzi v nemocke, tak poobede tam Vladko a svokra s nim pojdu, nech ho pozrie, ci nepotrebuje atb.

@zoska joj, a to z coho chytila tu salmonelozu? 😨

viac napisem neskor, idem lezat, kym sa da. Svokra velmi pomaha s detmi, vobec sa nemusim starat, sice stavia Petrika v kuse na nozicky a chodi s nim (nie je to dobre a neda si povedat), ale inak je stale s nimi a ja mozem oddychovat.

laxity
28. dec 2010

@maculik hlavne, že ti pomáha...to si treba vážiť...a skoré uzdravenie prajem

svetlankat
28. dec 2010

@maculik skore uzdravenie, nech ste cim skor fit

avaka
28. dec 2010

caute koceny 🙂

@maculik ,joj,takto Ta to draplo? 😔 zelam skore uzdravenie....inak veru s tym chodenim s Petrikom Ti asi velku sluzbu neurobia...potom tak bude chciet stale...ja to s malou radsej ani neskusam...lebo jej staci ukazat raz,ako ked som ju vysadila na parapetu a potom bolo kriku,az ma bubienky boleli,co tam tak stale chcela ist... 😅 tak si beha okolo gauca a nechce so mnou chodit,kedze nevie,ze sa to da..ani sa na mna nespolieha,ked stoji a len tak ju chytim za ruky,tak sa spusti na zadok,asi sa boji,ze ju pustim... 😅 ,sice svokor spominal,ze uz bude behat za rucicky,ale asi nebude,kedze urcite nema v plane k nam prist vzdy rano o 8:00 a ohnuty do vecera bezkat 😅
@zucana,aka Sikovnica Viki 😵 ,u nas to len vyzeralo tak,nasa herecka len urobi divadlo,potlaci a ide prec 😀 .tak to necham na neskor
@laxity,@svetlankat,aj my teraz tak papame ako pisete...ake davate kase?a s cim? ja davam na veceru,alebo chlebik a davam asi 2 hodky pred spanim,som citala,ze neskor sa nema...vy kedy?a robim babylove s bananom,alebo hipp presnidavkou,s jablkom nechce...
@svetlankat,to mate asi take obdobie s tym spankom,alebo tie zubky,nasa sa budi kazde 2 hodky a ked je zle tak kazdu hodku ,alebo aj 1/2 😒 a trva to uz cele mesiace...ale vcera po uspati prespala 4 hodiny 😕 a predvcerom 3,tak nad sa to lepsi 😵
my sme teraz doma cela family,tato ide az po novom roku neviem kedy do prace,normalne nezvyk 😅 ,mame naruseny rezim 😀 ,ale musime to vyuzit,hadam aj sanky vytiahneme.....
vcera sme boli v OC,E sme uspali vonku a uz bolo vela hodin,tak mm s nou zaliezol do vnutra,ze je kosa a ona spala aj tam ako zarezana,do 17:30 😕 ,tak vecer zaspala o 21 ej
a teraz snezi a snezi,tak ked sa zobudi,neviem,co vymyslime...
pekny dnik vsetkym 🙂

dorotka2
28. dec 2010

Ahojte babulky. Dodoatocne prajem krasne sviatky, skor som sa nejak nedostala na MK. @zoska Duam, ze Vas pustili domov a ste v poriadku a mate za sebou vianoce, aj ked oneskorene, no na datume nezalezi, ide o atmosferu a lasku, a tu davate malej Nelke naozaj vela.
@svetlankat no tak neviem, ci su nejake zacarovane noci, lebo my sme na tom rovnako. Viki bola vcera od jedenastej kazdu hodinu horre a nie a nie zaspat, aj chcela, lebo onanormalne zaspi pri kojeni v noci, ked sa preberie,no vcera ani nahodou, tak som prebdela takmer celu noc. Aj mi nejak nechce papat, stale jelen nalepena na mne a cucka, dufam, ze to bolo nieco vo vzduchu a dnes sa uz vyspime. 🙂
@maculik skore uzdravenie zelam, hlavne kym pojdete spat do nemecka, nech si zdravucka, aby si o mala aspon o nieco jednoduchsie s detickami.

zucana
28. dec 2010

Cafte aj rano SME kakali do nocnika 😉
@maculik skore uzdravenie
@avaka elka INA heerecka
inak baby uz zohrievate v mikrovlnke?
A my papame takto:
rano mliecko
desiata ovocie
12 pred spanim mliecko
o 14 obed
17 olovrant chlebik a mliecko
19.30 vecera
22.00 mliecko

zucana
28. dec 2010

Cafte aj rano SME kakali do nocnika 😉
@maculik skore uzdravenie
@avaka elka INA heerecka
inak baby uz zohrievate v mikrovlnke?
A my papame takto:
rano mliecko
desiata ovocie
12 pred spanim mliecko
o 14 obed
17 olovrant chlebik a mliecko
19.30 vecera
22.00 mliecko

avaka
28. dec 2010

@zucana ,caves 😎 ,s cim davas chlebik?ja s maslom a na to nastruham uhorku,alebo kalerab,alebo kalerab s mrkvou,ale este by som nieco,nech sa toho nepreje zachvilku 😅
veru je herecka a ako si vynucuje teraz placom....a sleduje ako reagujem 😕
vcera jej vravim,poskrabkaj maminku a skrabkala ma 😀 ,zlata...asi mi to chcela vratit,ked som jej ja skrabkala chrbatik 😀

avaka
28. dec 2010

@zucana a v mikrovlnke sa snazim nezohrievat,len par krat som,ale asi uz budem,lebo pre jej 4 lyzicky sa mi neoplati taka ceremonia so zohrievanim.. 😒

raa2
28. dec 2010

ahojte dievcata, my sme cele sviatky rozbehani 🙂 stedry den doma, prvy sviatok vianocny v BB u svokrovcov a svagrovcov a druhy sviatok ZA u nasich, kde sme doteraz. Len nejako som nestihala sa pripojit a publikovat. sviatky pekne, najviac hraciek dostal martinko, dostal tatrovku, tu ma najradsej zo vsetkych hraciek. aj odrazadlo dostal, ale to zmontujeme az neskor, pisu ze az od roka aj nieco je vhodne, tak mu ho doma zmontujeme.
idu nam dalsie zuby, cize momentalne 4 naraz, tak je zabava 🙂

@zucana my uz dlhsie kakame aj cikame do nocnika, ked mam dobry den tak zachytime vsetko 😉 super ze sa Viki paci 🙂 a zohrievam malo v mikrovlnke, vacsinou som iba caj v nej hriala .
idem vas docitat trochu.

zucana
28. dec 2010

@avaka ja nezohrievam...iba vodu....aj tak si da 3 glgy....
a nasa si tiez vynucuje ale ako sa dokaze nervovat by si nechapala 😀 jak jej tato 😝
inak chlebik len natrham....my maslo nemozeme....takze ma suchy chlieb a potom mliecko ☹

svetlankat
28. dec 2010

@avaka ja kase moc neriesim, kupim aka je prave v akcii, alnaturu sunarku, hoc aku

svetlankat
28. dec 2010

@zucana ja zohrievam v mikrovlnke

lienka2
28. dec 2010

ahojte 🙂
@avaka ja robim domace kase, uvarim vo vode krupicu klasicku alebo kukuricnu, nakrajam jablko alebo banan alebo hrusku, pridam trocha UM a mixnem.. kupovanu kasu sme zatial nemali 😅
@zucana, ja zohrievam vsetko v mikrovlnke, zo zaciatku som vo vode ohrievala, ale teraz uz takto..

a nas drobec sa posledne dni stale zlosti, ked mu nieco nejde ako by chcel, ked mu neurobime po voli.. normalne zacne revat uz len cakam ze sa hodi o zem, ale to zatial nevie.. 😅 a najhorsie je, ze sa neda ani prebalit, dakedy ho musime dvaja drzat, obliekat po vecernom kupani ani nehovorim.. 😖 nepomahaju ani hracky do ruky, ci nejake ine veci ktore bezne nema k dispozicii.. uz neviem co s nim.. neda sa stale striehnut na reklamu a vtedy prebalovat 😔

zucana
28. dec 2010

@lienka2 vitaj v klube...aj u nas tak...ale este to viem ukocirovat....
a stale hadze hracky zo stolicky na zem....
inak dosla nam pozvanka na ockovanie....21.1. a potom o mesiac dalsie a dalsi dalsie...
v januari :antidifto-tetano-zltacka B-polio.haemophilus-antimeningocco c
vo februari : ovcie kiahne- cierny kasel- roolia
v marci: antipneumococco 7 valente

to kto ma tomu rozumet????

olifcek
28. dec 2010

maso, ci ine bielkoviny sa v mikrovlnke nemaju ohrievat, lebo sa tam znehodnocuju. Ja ohrievam vo vodno kupeli vsetko, prip.prilejem kusok horucej prevarenej vody do papy. Citala som len posl.par prispevkov. Inak i nasa oliv sa vie paradne certit a uz vidiet, ze si buduje svoju osobnost. To pozorujeme asi od 10?mesiaca.

olifcek
28. dec 2010

my uz skoro tyzden nejak odmietame prikrm, ale o to viac mm papame. Na prsniku aj usiname, jasna vec. Je to uzasne.

olifcek
28. dec 2010

pisem len z mt. Tak sa uz aj lucim. @svetlankat tesim na stretkooo. Cas upresnim v dohodnuty den, podla toho ako oliv vstane. Pekny den baby, papa

svetlankat
28. dec 2010
laxity
28. dec 2010

@zucana ja ohrievam v mikrovlnke

@avaka momentálne mám Hipp ovsenú kašu a dávam samotnú

je lepšie do kaše večernej nejaké ovocie pridať? ako píše @lienka2 bo neviem 😕

jaja32
28. dec 2010

Ahojte, je tu este nejake decuro 🙂 , ktore papa mixovanu stravu? My tak asi budeme papat az do 18-tky. Nemixujem len banan. Snazim sa kazdy den,aby mala v papani hrudky. Niekedy spapa ale väčšinou musim mixnut. Chlebik pekne spapka a dokonca aj jablcko, ked jej dam kusky. Tiez je trosku certova, tlacia sa 3 zubky.

Baby co este mozem malej pridat? Chlebik, masielko, smotanovu natierku Lucina papame...zeleninku, maso tiez. Dajte nejake rady. Ja uz som v koncoch.

olifcek
28. dec 2010

@jaja32 my papame mixovanu i len tak celu, v rucke 😉 ake uz takmer tyzden mi nezje skoro nic mixnute, snazim sa, aby to bolo aspon 100g denne, inak papala okolo 150-200g na jeden chod, hech...

jaja32
28. dec 2010

@svetlankat citam, ze davas kasu vecer...neboli vas brusko. Ja davam na olovrant a potom uz len mliecko.
A este som zabudla.... ponukate detickam papat hocikedy, alebo ked je cas ...myslim ranajky, desiata......atd. Natalka papa kazde 3 hodiny a niekedy si myslim, ze som hrozna a nedoprajem jej aj medzitym. Samozrejme, ked nas vidi papat, dam jej rohlik, alebo chrumku....

jaja32
28. dec 2010

@olifcek aj natalka ma teraz obdobie, ze malo papka, niekedy sa mi chce z toho plakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre