Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
17. jan 2011

ahojte 🙂

@lenica81 ze krasne.. tu na vyhode je zase hmla, akoze na obed to vyzeralo ze bude mozno aj slniecko ale dakde sa schovalo zase.. tak som troska aj vymrzla 😅

@olifcek, dobry napad to bol mixnut ciste acidko s bananom 🙂

@maculik, @zucana skore uzdravenie drobcom 🙂

a baby ani mi nespominajte ze uz budeme mat rok, tak strasne rychlo to zbehlo a kde su tie nase male uzlicky co sme si domov doniesli 😕

zucana
17. jan 2011

Baby ja som fatale hosti na vikinkinu oslavu a ze 30 😅 Aj Kamoska z usa dojde

maculik
17. jan 2011

@lenica81 diky 🙂 vies co, to ani nie je choditko, len min.vianoce to Adelka dostala pod stromcek, to je taky domcek a na kazdej strane nieco je a strieska sa da dat dole. A Petik akosi nahodou sam zistil, ze pomocou toho moze chodit a teraz ma zabavku 🙂
ja davam mliecko z toho NUK poharika, co dala @zoska link. Ale zatial papal len 2noci, teraz, ked ma horucky, chce len prso...

maculik
17. jan 2011

@zucana to sosterà zona false niello znamena, ze nie dobra oblast? 😅

ked spominate tie rociky, tak teraz v skolke bola mamina s malilinkym babatkom, kocky, ono mohlo mat tak tyzden-10dni, uplne malinka, bola vo vajicku a zabalena v kozusinkovom fusaku, len hlavicka v cervenej strik.ciapke a rucicky jej trcali a buvala, take malinke vtacatko 😵 Aj je mi luto, ze ja take uz nezazijem, len niekedy v buduc.pri segrinych a brachovych. Ale to je uz ine...

Petik buva, mohol by aj 2h, spanok v chorobe prospieva...

zucana
17. jan 2011

@maculik ano 😀

lenica81
17. jan 2011

@lienka2 som si isla o 10 min lahnut s malym, a ze aka hmla aj u nas... 😀 ale ked som bola vonku bolo nadherne... 😉

zucana
17. jan 2011

@maculik mm nasiel toto je to kusok od nas a mm to videl aj nazivo....
http://www.letsbookhotel.com/en/italy/padova/ho...

zucana
17. jan 2011

@maculik mm nasiel toto je to kusok od nas a mm to videl aj nazivo....
http://www.letsbookhotel.com/en/italy/padova/ho...
len cena je vyssia....potrebujes asi lacnejsie co?

laxity
17. jan 2011

@zucana inak aj my máme na pláne niekedy v júni ísť do IT, tak určite by som sa ozvala a bola by som rada, ak by sme sa videli 🙂 aké už budú tie naše baby veľké...ale všetko závisí od mm, čo s robotou a tak...

zucana
17. jan 2011

@laxity jasne!!!!!dojdi 😵

zucana
17. jan 2011

@maculik tak cena vraj cca 70 eur na noc ...treba to pozriet a otvaraju tento vikend...mm ze mi ho aj ukaze ze je kusok od nas a je krasny...

maculik
17. jan 2011

@zucana jej zuzi, diky, mm o chvilu dojde, tak mu to ukazem a skusime tam brnknut. Neviem, aka cena je ok, to ma na starosti mm, vacsinou to nejako vzdy zjedna 🙂

zucana
17. jan 2011

@maculik ok len keby nebrali tak tam poslem ja mm lebo mozno otvoria az tento vikend....

zoska
17. jan 2011

caute baby,
som bez notebooku, lebo sa pokazila nabijacka, ach jaj 😒 teraz mam mm sluzobny...
dakujem za ratulacie k vymecacninam 🙂
Nelka vcera akurat urobila 2 kroky, potom sice padla na gauc, ale krasne to bolo 🙂 a prerezal sa jej vcera konecne 3.zub, potrapil nas aj tuto noc aeste a dnes uz trci aj druha horna jednotka, a mari sa mi ze aj jednu hornu dvojku vidiet...takze polroka sme boli dvojzubec a teraz sa to vsetko naraz pustilo 😅
a dnes zacala robit rybku- to ju mm naucil, ze lica vcucne a perami hybe ako ryba, perfektna je, ani mne to niekedy tak dobre nejde...
a dnes este aj zacala konecne tapi tapi robit, lebo vzdy ked som povedala urob tapi tak mi dala papa a dnes tapkala cely den...
jaaaj anjelik moj, kolko zmien za taku chvilu a ak je uz velkaaa 😕
no a este nova zabavka, ktory mi isto infarkt prinesie je, ze sa chyti pri stolicke na krmenie toho pultu, akurat nan zo zeme dociahne a zdvihne nohy a visi ako opica...ale ta stolicka sa zacina kyvat s nou, predsa len ma uz 10kil...ked ju vidim ze sa zacina po stolicke sapat tak mi az zle je, furt jej beham za zadkom ...

@maculik Petkovi skore uzdravenie, coze ho to trapi? nadcha s takymi horuckami? hmmm, a jedna kamoska mi vravela, ze sirup stahuje lepsie teplotu z hlavicky ako cipok....ale neviem odkial to ma ci od dr. ...
no a ked mala Nelka nad 39 tak mi kamarat dr. a kamoska co ma tu pediatricku co k nej chcem ist a este jedna kamoska co ma dve deti radili z vlastnej skusenosti dat 1/4 diazepamu aby nenastali febrilne krce a ked som to spomenula v nemocke, tak mi povedali ze som dobre urobila...
a nad 39 nam najlepsie pomohli zabaly.... dala som Neli na osusku a zakryla som ju vlaznou plienkou, asi len o 1 stupen chladnejsou ako bola horucka , zabalila do tej osusky a este prikryla dekou, na zaciatku plakala, ale hned sa jej ulavilo a vzdy nam v tom zabale zaspinkala...
ale dufam, ze Petko uz horuckovat nebude a nebudes to potrebovat...

uff baby sorry za dlzku...abstak po 2 dnoch a neviem kedy sa sem opat dostanem 😀

maculik
17. jan 2011

@zoska jej, Nelka je sikulka, takze dalsi chodec uz tu bude o chvilu 😵 A vymyselnicka je to teda riadna, s tou stolickou, ako na to vobec dosla, opica mala 😝 🙂

No Petulik dnes uz lepsie, vlastne rano mal este vyse 39, ale potom, ked sa o 12 zobudil, uz mal len 38,5, to som ani cipok uz nedala a cez den mal stale okolo 38-38,5. Poobede spal zase skoro 2h a zobudil sa s dobrou naladou a uz mal len 37,9-38,1. Tak som rada, cipok som uz nedavala, uvidime, ako bude v noci.
Ja som mu sirup zatial neskusala dat, mam nejako zafixovane skor tie cipky, lebo napr.Adelke sirup na horucku nezabera.
Zabaly som mu neskusala dat, aj ked v noci sme to silno zvazovali... No povedali sme si, ze este pockame a ak sa zobudi znovu taky, tak dame. A diazepam som nedavala, ale mam take ine tabletky (nechce sa mi ist pozriet na nazov 😝 , ktore funguju ako diazepam a tiez su proti tym febr.krcom, tu som mu celu dala o polnoci, ked mal 39,5. Mam ich este odvtedy, co sme boli predminuly december na Sk a Adelka (mala 1,5r) dostala 40ky, cely den aj noc, neklesali, tak som s otcom (mm bol kdesi na Bali ci kde na sluzobke) o 2 v noci leteli na pohotovost, dali jej injekciu na tie krce a predpisali tieto tabletky. Nakoniec po 4dnoch sa z toho vyklula 6.choroba, ale teda to boli najhorsie 4dni s nou, ako som jej to nevedela znizit, ako plakala v noci pri zabaloch (ale tiez po chvili vzdy v tych osuskach zaspala), ako ani nemrnkla, ked jej z rucky brala dr krv, co zistovala, ci nema zapal, len tam tak lezala...

a saty si si nakoniec ake vybrala? (nech zmenim na lepsiu temu 🙂

zoska
17. jan 2011

@maculik tak dufam ze sa to uz len zlepsovat bude s tou teplotou, teda december a januar bol pre mnohe nase deticky akysi kriticky, co sa choroby tyka 🙄 😔

no a saty som nakoniec vybrala z tohto linku, tie spodne- sivo- ruzovo zlte, minule som aj foto dala, ale nekvalitne tak radsej tu kuk, lepsie ich vidiet...
www.ever-pretty.com/product-HE09059-BNWT-Sexy-R...

@maminnka my tahame nachladnutie 10ty den 😒 alee konecne prestala Nelka vcera vecer chrcat a uz ma len sopliky, mozno ale aj zo zubov, neviem fakt, ale rano som vysavacovou odsavackou teda riadne vytiahla, inak vyzera ze uz je ok, tak drzim aj Natalke palce nech sa vylieci uz konecne 😉

no a tu sa teda pekne nakupuje 😀
maniacky...
my s mm ideme na nakupy cez vikend 😀 ste nas inspirovali 😉

zucana
17. jan 2011

@zoska jeej sikulka nelka pozdravujeme 😵
Projekt este nem ? 😉

zucana
17. jan 2011

@maculik a co mm na hotel lebo hlavne aj je ze tento je kvazi v centre...

selyma
17. jan 2011

Ahojte mamky. Ak viete, poradte mi. Dr.predpisala Klaudike do nosa antibiotika pamycol tusim sa to vola. Ma to taky hlupy system na kvapkanie, nie je jednoducho mozne, aby Klaudika podrzala nos, kym jej to tam kvapnem. A tak som vymyslela system, ze si to dam do striekacky a tak jej dam trocha do jedneho nosa a do druhehopardon nosnej dierky). Ma to byt po 2 kvapky. Ale uz sa mi par krat stalo, ze som celu davku striekla len do jednej dierky()to ta striekacka sa niekedy tak rozbehne)No a mm povedal, ze do druhej jej tym padom uz nemam davat, aby jej to neporobilo nejaku sarapatu v brusku. Je to spravne? Dufam, ze som jej tym neuskodila. Neviem ako na to. Poradite? Ak viete

zoska
17. jan 2011

@selyma nemas take kvapkatko z nosnych kvapiek? tym by to slo aj po kvapkach a asi aj lepsie ako striekackou...iba to umy horucou vodou a ak nemas, tak zajtra kupte nejake kvaply s kvapkatkom, alebo mozno sa da v lekarni zohnat aj samotne kvapkatko...

@zucana dakujeme,
projekt? kdezeee? listujeme katalogy, kukame na nete a mm ma dohodnutu ohliadku nejakych vzorovych domov s 2 firmami...myslilm ze to este par tyzdnov potrva kym cosi vyberieme...

selyma
17. jan 2011

@zoska vidis? Nenapadlo mi. Dufam, ze som jej nejak neposkodila tym mojim striekanim

lubinka9
17. jan 2011

@selyma nahodou som postrehla prispevok.. pri pamycone sa musi dodrziavat presne davkovanie. Najlepsie ked si kupis v lekarni kvapatko, tak sa ti podari dodrzat davkovanie. Mam s nim skusenosti, fakt je to blby system ten davkovac. Do druhej dierky by som ale dala i tak, takto liecis len polovicu nosteka 😉 Ak sa bojis ucinkov na zaludok skus davat nejaky cas po jedle, ked sa zaludok naplni.

selyma
17. jan 2011

@lubinka9 dakujem, zajtra letim do lekarne. Isto to je lepsie aako som doteraz davala. Ale ako to tam nabrat? Flasa sa asi neda otvorit

zucana
17. jan 2011

@zoska vsak nie finalne Ale co sa pacia 🙂

maminnka
17. jan 2011

@zoska uz 10-ty den? ach jaj... Natalka uz chrci menej, dnes som to uz hadam len raz zacula, ale sopliky sa z nej stale leju. Aj ja odsavam, ale ona z toho ma hrozu, meta sa pri tom, strasne sa boji :( :(

selyma
17. jan 2011

@maminnka klaudika si tusim uz po tyzdni odsavania zacina zvykaat, uz sa tak nebrani

maminnka
17. jan 2011

@selyma ked ju vidim, ako strasne krici, az sa zachadza a pritom sa na mna diva, ani oci nezavrie, tak mam take vycitky svedomia, ze revem s nou :(

selyma
17. jan 2011

@maminnka ja tiez. Je to strasne. Najprv jej pcham nieco do nosa (preplachujem) a potom odsavam a nakoniec jej davam kvapky. Ved to dieta ma pomaly ale isto zacina nenavidiet

zoska
17. jan 2011

@zucana jaaj no musim vymamit od mm linky, lebo niektore su z katalogov a hadam aj na nete budu...ale jemu sa pacia tie moderne kockaze pasivne domy, akoze niesu skarede ale ja som taky klasickejsi typ chcela tak hladame kompromis

@maminnka Neli mi tiez plakavala a metala sa ale posl. dva dni ked vidi odsavacku tak sa rehoce a fuka nostekom akoze fu fu ideme robit a krasne drzi...asi uz je z toho zmagorena 😅

lalipop
17. jan 2011

@maminnka my sme si uz na odsavanie zvykli. nasa mala sosliky uz asi trikrat od narodenia takze v odsavani som profesionalka. ale som rada, ked to nemusime absovovat. prajem vam skore uzdravenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre