Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
20. jan 2011

@svetlankat no len zatiaľ nám sú topánočky nanič, len na image, keďže chodiť sa nám nechce 🙂
@maminnka áno, je to chlapisko, aj keď neviem z čoho, keď moc toho nepopapá, najviac mu chutí mm 😀

olifcek
20. jan 2011

@avaka jj, kebyze mi oliv pije malo mm, tak by som tiez davala vodicku 😵 😵

svetlankat
20. jan 2011

@olifcek ako tak, nieco som kukla

alex
20. jan 2011

náš malý tiež neplače so slzami, teda niekedy trošičku zaslzí, ale také slzy ako hrachy nemal ešte ani raz.

svetlankat
20. jan 2011

@alex mas dobre mm 😀 😀 😀

olifcek
20. jan 2011

@alex mas uz ine mm ako kedysi, takze z toho je chlapiskoooo... 😵 😵 my tiez samostatne nechodime... iba ak pred sebou cosi tlacime, alebo ked jej dame obe ruky, tak ide, no jakmile dame len jednu, ide do sedu, boji sa pustit a pritom, ked sa salime, tak tancuje i bez opory 😵

maculik
20. jan 2011

kocky, ja prve topanky este nemam... Doma je stale v pancuskach, tie protismyk.capacky s gumou naspodu sa mu aj tak vzdy zosuchli, tak uz mu ich ani nedavam. A von ma len kozusinove capacky do fusaku.
Svokra sa ma dnes pytala, co Petikovi na 1.narodky, ale hracky som dala zakaz, dostane tu Tatru, tak som povedala, ze ked chce, moze mu v aprili, ked tam budeme, kupit topanocky. Ci budu prve, neviem, mozno dovtedy sa rozchodi a budeme musiet kupit tu, ale topanocky sa zidu, tak hadam na to nezabudne 🙂

Je tu este niekto, kto vobec nenosi topanocky? 😕

a vodu my tiez pijeme, som rada, ze mu to ide z toho slamkoveho poharika. bud cistu alebo cajik, striedam. Nepije nejako vela, len si sem-tam cucne, ale pije 🙂

maminnka
20. jan 2011

@olifcek ani my sa nevieme... poznam ludi, co nedali ziadne ockovania, napriek tomu, ze ich prve dieta ma vsetky. Intenzivne citia, ze robia pri tomto dietati spravne. Ktovie... intuicia je pre mna velmi dolezita a ak som o niecom silne presvedcena, ze konam spravne, urcite to ma nejaky dovod, ktory asi bude vidno az po dlhsom case, ale bude zrejmy. To sa mi uz viackrat potvrdilo.

svetlankat
20. jan 2011

@alex ju my sme uz mali, aj dnesmala taky zachvat pri obliekani a slz tolko ach jaj

zucana
20. jan 2011

😉 cafte
aj my sme zacali konecne pit vodu ...100 ml za den....caj nechce ani citit a to je sladeny a ani stavicky iba voda jej chuti....
boli sme dnes na kontrole v jednom roku nase miery su 76 cm a 9450 gramov ale upresnim vecer lebo viki sa nechela dat zmerat ani odvazit...vlastne hnusny zazitok dnesneho dna...

prisli sme viki bola dobrucka pekne ju popocuvala a vravi dr ze jaka si dbrucka...potom som ju vyzliekla a ze ju ideme omerat a pochytat....v tom jej zazvonil telefon a 10 minut som tam s holou viki co som jej akurat body dala chodila a ukazovala jej veci v ambulancii ...potom dr ze ideme merat a viki uz nechcela...tak nejak s velkym revom sme omerali pochytali a ze ideme vazit...viki sa ale neviem odkedy boji vahy aj tu nasu som zrusila vzdy revala na nej....no tak ze dr ide von mam skusit sama....ale vika nie a nie....rev a potom zhodila taku sosku dr a rozbila ju...tak dr sa vratila ze fasa vazili sme so mnou ale vobec to nebolo presne....potom este oci, usi a uplne dr nechutna a viki revala jak tur....potom dalsi 10 min.telefonat...viki tam sedela...pozerala si kalendar....dr to videla a zobrala jej ho ze este aj ten mi pokazis...potom dosla sestricka ze uz hodinu mame meskanie pacientov ze ci sme uz skoncili....potom dr ze viki je iny charakter a kedze ja nemam ziadny tak so mnou bude zametat...ked sme vysli sestricka ze no co huncutka uz si dovrieskala???? vika jej normalne odsekla takym hnusnym hlasom....normalne vypapulovala akoby
takze ked sa prestahujeme menim dr lebo viki by bola dobrucka keby ta dr bola privetiva a aspon trochu vynaliezava....
a ze sa odtrhava od prsa lebo chce sa len mojkat chvilu a nenechat ma spat....
no a mame trosku upchaty nostek ale vsetko je ciste...uska boli trochu cervene lebo strasne revala vraj a ze ked nebude mat teplotu neni dovod zajtra neockovat....takze tak
teraz pekne zaspala v postielke 8aj ked isto sa o chvilu preberie a bude ma hladat)
svieti tu slnko a potom pojde viki so svokrou na chvilu von a ja dozehlim....
no a dostali sme od kamosky z usa 100 eur na anrodky tak neviem co mam viki kupit rozmyslam ze nema este bycikel....co vy na to' resp. trojkolku ..nejake tipy ?

no a toto mi dnes doslo od segry velmi sa mi to paci:
Podľa dnešných pravidiel a zákazov by sme my, deti narodené v 40., 50., 60., 70., 80. rokoch, nemali vôbec šancu prežiť... Naše postieľky boli namaľované farbou, ktorá obsahovala olovo. Nemali sme žiadne pre deti bezpečné fľaštičky na medicínu. Žiadne poistky na dvere a okná, a keď sme išli na bicykli/kolobežke, nemali sme helmy. Pili sme obyčajnú vodu z hadice a nie z fliaš. Jedli sme chleba a maslo, pili limonády s cukrom a neboli sme obézni, pretože sme stále lietali niekde vonku. Z jednej fľašky sme obvykle pili niekoľkí, ale všetci sme to v zdraví prežili... Niekoľko hodín sme sa morili a stavali motokáry zo starých nepotrebných vecí, jazdili sme z kopca, len aby sme prišli na to, že sme zabudli na brzdu. Až po niekoľkých pristátiach v plote sme ju domontovali. Skoro ráno sme sa išli hrať von a prišli sme domov, až keď vonku svietili lampy . Rodičia si užili pekné nervy, ale mobily neexistovali, takže nebolo kam volať... Nemali sme žiadne Playstation, Nintendo eller X-box - vlastne ani televízne hry, žiadnych 99 televíznych kanálov, žiadny surround-sound, počítače, chatrooms a internet. Mali sme kamarátov, boli sme vonku a vyhľadali sme si ich!! Spadli sme zo stromu, porezali sme sa, zlomili si ruku či nohu, vyrazili si zuby, ale nikto kvôli týmto úrazom nebol zažalovaný. Boli to úrazy a nikto neniesol vinu - len my! Bili sme sa, mali sme modriny, ale naučili sme sa to predýchať. Našli sme si hry s loptičkami, palicami a jedli sme i trávu (hlavne šťaveľ). I keď nás druhí varovali, nikdy sme si nevypichli oko. Posledných 50 rokov bolo explóziou nových nápadov. My sme mali voľnosť i zodpovednosť - naučili sme sa chovať a poradiť si... Gratulujem!!! Pošli tento list každému, kto zažil toto veľké šťastie a žil ako dieťa!!!
mm poznamenal ze manzelky neboli na Modrom konikovi

😀

sorry za dlhy prispevok 😕 😅

blumka
20. jan 2011

ahojte, ja len tak na skok ;)
@maculik, juli este nema topanocky 😉

olifcek
20. jan 2011

@maculik ja davam olivke len sem tam topanocky a ked sme v obchodaku, prezujem ju do nich, rada chodi okolo laviciek a tak 😉
@maminnka ja napriklad vidim, ze je oliv velmi zdrave a silne babo... a u mmr som presvedcena, ze nesposobuje autizmus a ine, ze len zrychli uz existujuce symptomy... no na druhu stranu.. je tam otaznik...

avaka
20. jan 2011

@maculik ,my nenocime topanky,len capacky a doma pancusky 🙂 ,ja som len aktivne kupila topanky a su v krabici 😅

@olifcek ,@cukruska,ani my nemame ziadne ockovania naviac...a zatial ani sopel nebol,len 2 dni kasel a teplota neviem z coho raz 😕 klop...

alex
20. jan 2011

@olifcek Jakub sa zatiaľ len postaví a trošku posunie, chodiť nechce, ani keď ho chytíme pod pazušky. Ale tak nikam sa nemusí ponáhľať. Inak včera šikovník rozbil malý tanier, stiahol ho zo stola, nestihla som zachytiť...

A ešte k tomu nerváčeniu, čo ste sa tu bavili. Tak náš krpček to je hrúza, keď mu nedovolím vysávač chytať, alebo proste ho zoberiem preč, keď robí niečo čo by nemal, tak hysáči.

olifcek
20. jan 2011

@zucana jj to poznam 🙂

olifcek
20. jan 2011

@alex ja som chodila az na 15 mesiacov, lebo som bolo velikanske /obezne/ dieta, he he, takze mame casuuuuu 😵

maculik
20. jan 2011

super kocky, tak som rada. Ved ja planujem kupit potom do kocika, ked uz nebude fusak, aj ak este nebude chodit, ale tak aby nebol len v ponozkach. Len teraz sa mi to zda zbytocne.

@zucana aj mne to prislo, pravda velka to je 🙂 A ten stavel, mnaaam, to si pamatam, plnu zahradu sme toho mali 😵

a blba doktorka, tak predsa ked ma pacienta, nech vybavuje telefonaty sestricka a ak to bol mobil, tak ho mala zlozit. Alebo mala poslat sestricku, nech dovazi a domeria, a nie vas nechat cakat. POtom nech sa necuduje, ze Viki je nervozna, ved dospeli neradi cakaju, co potom male babo 🙄

avaka
20. jan 2011

@zucana 😀 , no u nas to sedi + este,ze nas mama nahanala po kolajniciach,ked sme mali ist do skolky a zliezali sme z mosta k rieke... 😕
inak,super dr., 🙄 ,je to naozaj o pristupe,u nasej bola taka sestricka,ale uz nie je 😉

maminnka
20. jan 2011

@maculik topanky sme kupili, lebo Natalka uz chodi... aky by nie, tiez mame len capacky

alex
20. jan 2011

@zucana no tá doktorka iná krava... škoda reči.

a ten mailik to tiež poznám. Pravda pravdúca, si pamätám že my sme behali v lete v kukurici, hrali vybíjanú, skákali gumu a dnešné deti len pred telkou, alebo počítačom sedia.

olifcek
20. jan 2011

@maculik ja tiez... topanocky sme kupili, lebo oliv zacala hodne chodit, tak aby si zvykla i na topanocky... ale nedavam vzdy, a len na chvilu 😉

avaka
20. jan 2011

no a my nemozeme mat len ponozky a capacky,my musime mat pancuchy!,lebo takto pride,len co prejdeme z auta do vnutra 😀

avaka
20. jan 2011

@alex ,ozik,odkial mate to vozitko,co mas na FB?ake je?dobre sa ovlada?

alex
20. jan 2011

@avaka no to je šikulka.
To máme od našich k Vianociam, ale máme to priamo zo skladu, keďže mi tam pracujú sesternice.
Ovláda sa dobre, len čo nám tam vadí je, že je to také plastové a aj koliečka, síce sú trošku pogumované, ale strašne to hrkoce. No a ak si všimneš, tak pred sebou má taký telefónik s takým držiakom, tak to sa chystáme dať dole, lebo to tam zavadzia.

svetlankat
20. jan 2011

@zucana krasne mierz, aj ked nie uplne presne ale krasne

svetlankat
20. jan 2011

@avaka sikula, u nas to tiez tak funguje, ked su len ponozky a capacky

avaka
20. jan 2011

@alex aha,lebo ja som pozerala toto
http://www.babytrend.sk/smoby-trojkolka-be-fun-...
ale pozeram,ze to vase ma uplne ine to ovladanie,lepsie,tak kuknem niekde este 😉

avaka
20. jan 2011

no idem babky,ked sa zobudi,nech ideme niekam von 🙂 ,pekny dnik 🙂

alex
20. jan 2011

@avaka zdá sa mi to ovládanie podobné.

inak tu ju majú, len toto je novšia kolekcia, my máme staršiu:
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

lenica81
20. jan 2011

@laxity topanky rastu... 😕 😀

zucana
20. jan 2011

@avaka perfektna je ella

lenica81
20. jan 2011

@maculik ani my nenosime, chodi tak 2 kroky okolo gauca, inak nic... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre