Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
20. jan 2011

@lenica81 ani u nas ryza velmi nejde.. takze len obcas trosicku nasypem do polievky..

maminnka
20. jan 2011

@olifcek ano, do pyre som dala klasicke plnotucne mlieko a maslo... do varenia sa od roka moze, tak pomalicky skusam 🙂

olifcek
20. jan 2011

@maminnka jj, viem, ze smie... ale len plnotucne do varenia?

maminnka
20. jan 2011

@olifcek malym detom, tusim do 2 r. by sa malo davat iba plnotucne mlieko. Ja som vzdy kupovala take to 5 alebo 10 dnove, pride mi este "zive"...

olifcek
20. jan 2011

@maminnka
ja zatial nedavam mlieck do varenia, ale nevedela som, ze i do varenia plnotucne x;o) ja, ze len, ked sa maminy ponahlaju a davaju po roku uz mlieko pit, tak, ze vtedy samozrejme plnotucne 🙂

maminnka
20. jan 2011

@olifcek vidis? mna nemapadlo robit v tom rozdiel, ci na pitie alebo do varenia. Nejako som si to zjednotila. Na pitie klasicke mlieko zatial neplanujem davat. Mozno o rok.

lenica81
20. jan 2011

@olifcek @maminnka na pitie sa do 3 rokov odporucaju formule... a potom plnotucne... ale uvidime... zatial urcite nie... ale od roka sa tesim, lebo mozem aj smotanu a to potom mozme na cestovinky aj omacku spravit... a krupicu klasicky uvarit v mlieku...

inak, klasicke korenie a papriku tak az po 2. roku... bylinky asi skor podla alergii v rodine treba opatrne, ale co ine... 😕

olifcek
20. jan 2011

@lenica81 ja len skusim tu pazitku, snad nebude alergicka reakcia, uvidime... a mlieko riesit nemusim, nakolko chcem dlhobodo kojit 😉

svetlankat
20. jan 2011

@olifcek Oli podla mna ten nas s @laxity je na mile vzdialeny od toho, co si dala link.
Zajtra drzim palce na krvicke

garonka
20. jan 2011

@olifcek nepoznam 😉 a mnoho bab ju tiež nepozna 😉 ale nie každemu musi človek sedieť hm? 😵

olifcek
20. jan 2011

@svetlankat no, uz podla ceny mi to tiez tak prislo, ale funkcne sa mi zda byt taky isty... a ako si dopadlaaaa? ci vysledky este nevies? a dakujem, sveti, potrebujem to... . ccem uz mat od hemato pokoj x;o) no a paq ideme 26.01. ku neuro, ale tam je to pohoda x;o) tam ju nepichaju a neberu krvicku x;o)

olifcek
20. jan 2011

@garonka no jasne, ze nie kazdy clovek sedi kazdemu, ale na to, aby mi nesadol, ho bud musim aspon vidiet, ze na prvy pohlad nesadne, alebo paq aspon z akej takej komunikacie... ci? 😀

garonka
20. jan 2011

@svetlankat sveti ty maš aku značku? lebo ten v carefouri mi pride taky obyčajny, a mm ho chce kupiť 😕 lebo ja vysavam každy deň aj 2x

maculik
20. jan 2011

ahojte 🙂
drobci spia, kedze som s nimi do nedele sama, tak budu mat vecierku pred pol8 😅
ja som tiez zistila, ze Petikovi chuti viac to nase papanie. Alebo dokonca dnes som uz nevedela co, kedze to jeho mi nejedol, tak som mu dala kupovanu Hipp cestoviny so zeleninou a masom, od 12.mes (takze vacsie kusky) a to mu chutilo, zjedol svojich klasickych cca 100ml. Takze ja uz asi budem varievat spolu, zajtra idem robit vlockovu polievku so zeleninou, tak mu asi z toho odoberiem a uvidim, ci bude papat.

@lenica81 na to mlieko su tiez rozne nazory, niekto hovori, ze od 2r, iny ze od 3, moja lekarka je zaroven alergologicka a uz mi povolila teraz. Ale to naozajstne mlieko, par dnove, nie tie trvanlive. Ze to je hlavne tlak spolocnosti, ktore vyrabaju UM, aby sa viac kupovalo, a pokial v rodine nie je alergia na laktozu a pod, tak dieta kludne moze mlieko skor, nez od tych 3rokov. Mne sa este od roka zda skoro, zacnem asi davat tak, ako Adelke - mala skoro 2r, ked sme presli na kravske mlieko.

ale na smotanu sa aj ja tesim, min.tyzden som mala ryzu s maskom a zeleninkou a smotanou a Petik dosiel ku mne a zacal mlaskat, tak som mu dala skusit a chutilo velmi, len tak usta otvaral 🙂

v tomto stravovani je to aj tak len a len na nas rodicoch, co a kedy uzname davat za vhodne, pretoze ako @olifcek pisala, na vsetko su odborne nazory aj suhlasne, aj nesuhlasne 🙂

olifcek
20. jan 2011

@garonka no ja som u @svetlankat videla ten, cop ma, nazivo a vyzera super x;o) ale na obrazku ani ten z carrefouru nevyzera zle 😉

garonka
20. jan 2011

@olifcek 🙂 🙂 🙂

maculik
20. jan 2011

@olifcek drzim palce, nech kontrola dopadne dobre a zelezo je v poriadku 🙂

no nic, idem si caj uvarit a vykloktat solou, lebo som uplne hotova ☹

garonka
20. jan 2011

@olifcek aj mne sa pozdava ale mm že taky obyčajny je ale zatim mi vyhovuje môj genialny vysavač 😅

olifcek
20. jan 2011

aaaa, mm postreeeeh... ze tento z carrefouru ais nie je na koberceeeee, kdze to ten, drahy, je... ci?

olifcek
20. jan 2011

@maculik ☹ uz nech od vas idu choroby prec
@garonka a keby ste kupili ten drahsi ale na splatky? 😉

olifcek
20. jan 2011

@maculik .. a dakujem 😵

olifcek
20. jan 2011

@garonka 😵

garonka
20. jan 2011

@olifcek jemine ja už na splatky nechcem nič 😔 ja budem rada keď len hypoteku už len mať na krku budeme 🙄

maculik
20. jan 2011

@olifcek no, ani ja nechapem, co sa to tu tak drzi. Ja som vobec nebyvala chora, do 28r som brala max.tak 1-2x atb, co mi mama spominala, a vsetky tie choroby zacali, ked som porodila malu, ale to tiez som len sem-tam trosku prechladla, no po druhom porode sa na mna vsetko lepi, ja uz neviem, ci mam oslabenu imunitu alebo ci Adelka nosi nieco zo skolky, voci comu je ona odolna, ale ja to dostanem, ale mam uz toho celkom dost ☹

lenica81
20. jan 2011

@olifcek o com sa bavite... 😕

lenica81
20. jan 2011

jaaaaaaaaj... vysavac...

svetlankat
20. jan 2011

@garonka http://www.irobot.sk/roomba-581/ tento mame, laxity ma inspirovala, je fakt super, ja tiez vysavam niekedy aj dvakrat za den, ale teraz to robi za mna robot, je to fakt super pomocnik, ja len a len doporucujem, ale u vas by som trosku zvazovala iny typ, kedze mate plznuceho psika, je tam taka ina nadobka na zber srste, skus si pozriet tie iroboty, konkretne tuto znacku, ma najlepsi sertvis.Nas hafan neplzne, preto sme kupili tento

svetlankat
20. jan 2011

@olifcek neboj bude dobre, pisomka ok, teda mala by byt, vysledky v utorok

zoska
20. jan 2011

ahojte 😉
@zucana otrasna doktorka, trochu by sa mala naucit rozlisovat ci ma za pacienta dieta alebo pubertaka...inak nasa tiez zdvihne telefon, akoze ked bola Neli taka chora tak mi to aj vyhovovalo, ze som sa jej vzdy dovolala, na druhej strane nie je to fer voci vysetrovanemu pacientovi...

ja som dnes malej vrobila taku cudesnu kombinaciu 😅 spagety, baby spenatik spareny a na to som roztopila kiri syr a vznikla taka omacka, a napadlo ma ze masko tam chyba a neli uz bola hladna tak som este do toho zltko kydla...a ona to jedla ako sialena, ale teda aj mne to chutilo 😝

@maculik prve topky som kupila ked sa Neli postavila v 7. mom mesiaci a mala ich asi 4krat a potom uz nie lebo sa v nich spravala ako bocian a uz su jej aj tak male.... teraz ma o cislo vacsie, lebo uz viac chodi ako lozi, ale tiez ich nechce...ked jej ich dam tak sa automaticky hodi na 4 a nechce stat...asi jej nevyhovuju, su od Raka...ale len take na doma, na vonku nemam, to je v capackach zateplenych...

inak baby vcera mi kamoska hovorila, ze jej suseda ma babo a caka kym dovrsi 3 mesiace a chce jej zacat davat kravske mlieko, lebo nutrilon je drahy 😕 😕 😕
a kamoskina segra dala malemu 9mesacnemu svieckovu s knedlou, lebo otec jej doniesol na obed a urobil si srandu nech aj malemu da, a ona to vzala vazne a maly grcal celu noc
a dalsia kamoska dava dcerke od 6mesiacov varenu stravu pre dospelych, aj parky, paprikas...

takze tieto nase starosti, ze sladeny cajik, keksiky s cukrom a neviem co su nic oproti tomu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre