Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
8. feb 2011

no, tak neviem, ci uz aj my neprechadzame na 1 spanok. Ani vcera, ani dnes nechcel spat, vykrikoval z postele, ani nepomohlo, ked som bola pri nom, znovu ho ulozila a odisla, proste nezajem. Teraz,c o som si myslela, ze uz spi, tak som tam o 15min nakukla a on vysmiaty si tam sedel zamotany do periny a spanok v nedohladne.
Ale sa mi zda, ze ked napr.dnes spal cez obed len 1,5h, tak ze to je dost malo, nie? Asi ho zajtra skusim ulozit neskor, nez zvycajne.

olifcek
8. feb 2011

ja na leto kupujem 86 😉 alebo tiez 12-18, alebo kus vacsie ;o) v lete budeme mat uz 19 a 20mesiacov uz a kedze mame 10100g, tak ratam, ze do konca roka priberieme okolo kila, cize v lete nejakych 10.5kg budeme mat, mozno viac, mozno menej 🙂

maculik
8. feb 2011

@blumka a Terezke objednavas uz na 3-4roky? Adelka ma teraz 91cm, tak neviem, ci jej staci 2-3r alebo uz mam 3-4roky, ale to sa mi zda vela...

blumka
8. feb 2011

@maculik ved to...terezka ma 95 cm..veci na 2-3 su jej ltt a na 3-4 velke...na prd...ale tiez zalezi ze co...napr. gatky som jej kupila uz 3-4 lebo z 2-3 jej uz vypadaval zadok 😀, nohavice tiez uz 3-4 lebo su jej 2-3 presne a teda nemienim kupovat kazdy mesiac nove...ale napr. tricka v pohode 2-3 ona je aj dost chuda tak aj preto tie vacsie aj na nej visia

olifcek
8. feb 2011

@zucana kukala som doobeda z MT, ze si sa pytala na zubky, nedocitavam, neviem, ci Ti @svetlankat napisala, ale je to normal x;o) jej Miska ma uz davno vsetky 4 😉
i @blumka pisala, som videla x;o)

svetlankat
8. feb 2011

@zusika gratulujem nech ste cim skor doma

vsetkym oslavencom vsetko naj naj naj aj dnesnym aj tym minulym, nejak som nestihala

maminnka
8. feb 2011

@laxity podla mna staci, ved 18 mesiacov budu mat zrovna v auguste, ak by sme kupili 18-24, tak zaciatkom leta im to bude obrovske a dobre im to bude akurat tak v zime...

laxity
8. feb 2011

@maminnka @blumka ďakujem, tiež si myslím, že 12-18 je ok...Naty má len 73 cm 🙂

inak sme sa o 18.00 zobudili a šla spať o 14.10...to tu dlho nebolo...som zvedavá kedy zalomí na noc 🙂

@maculik ja idem objednávať u inej holky, pár strán dozadu som dala link, ona má kurz 1,35 ale výhoda, že si to môžem prevziať osobne 🙂

lenica81
8. feb 2011

@svetlankat mas do golfacu aj nejaky prechodny fusak... 😕

svetlankat
8. feb 2011

@lenica81 ja nemam golfac, ani prechodny fusak nemam, mam len zimny emitex a na jar uz budeme viac za kociarom behat ako sa vozit

lenica81
8. feb 2011

@svetlankat ale ten tvoj kociarik je taky lahky, skladny a tak... tak preto sa pytam... 😉 tak vy ano, sak Miska sa uz teraz na maraton moze hlasit... 🙂

svetlankat
8. feb 2011

@lenica81 az tak nie, ale myslim ze na jar uz mozno ano

lienka2
8. feb 2011

@maculik my tiez spime cez obed len tolko, niekedy ani tolko.. niekedy aj dve hodky.. a potom taha do vecera do osmej..

lenica81
8. feb 2011

@lienka2 mne dnes Vilko dal poobedny spanok vo vytahu na 5. poschodie... chcela som ho vyzliect z bundy a ciapky, prebral sa mi a nic nepomahalo, aby spat zaspal... ale vyzera v pohode... 😅

maminnka
8. feb 2011

musim sa aj ja dnes troska pochvalit, nech stale len "neplacem", ako Natalka este "nic nevie"... dnes som jej dala na ranajky chlebik s maslom, syrom, sunkou a uhorkou, pekne naukladane jedno na druhom na tom chlebiku. Pozrela na ten vysoky chlebik a s chirurgickou presnotou dala dole uhorku - zjedla, potom sunku - zjedla, syr - zjedla a nakoniec ostal len maslovy chlebik, to sa zaskerila, akoze konecne som sa dostala k tej spravnej lahodke a pustila sa do neho. Ona s tymi prstekmi tak krasne naraba, sikovnica moja mala!

maminnka
8. feb 2011

@maculik nasa ma uz davnejsie len 1 spanok, ale trva 3 hodinky. Neviem, ci 1,5 bude pre Petka malo, kolko spolu cez den spinkaval?

maculik
8. feb 2011

@maminnka no vas ako priklad na spanok zrovna brat nemozem, lebo budem mat depky, Natalka je v tomto extra 😀 😀
Ale nie, ved Petrik tiez uz parkrat potiahol 3h a potom este poobede min.pol hodku az hodku. Ale jeho priemer je tak 2h, aj vcera tak chcel asi spat cez obed, len som ho musela budit kvoli cviceniu. Ja len tak, ze nezvyk, ked mu teraz ten poobedny nechybal, pritom ked sme boli s mm sa poobede najest, tak zival, ale to bolo o 2.
On teraz asi potrebuje cas sa sam skoordinovat, kolko toho spanku vlastne mu treba 🙂

a Natalka je fakt sikulka, my sa na taketo papanie, ze oblozeny chlebik ani nechytame, to fakt som zvedava, kedy tento level dosiahneme 😔 😀 (asi vtedy, ked konecne zacne jest chlebik 😅
ved som ti minule pisala, ze aj my sme sa len min.tyzden naucili ukazovat, aky je velky, aj to len jednou rukou, asi len 3x spravil oboma, ale to sa zrovna hral s vlasmi, takze to bola skor nahoda 😀

@lenica81 Vilko asi chcel, aby si ho v tom vytahu vozila cely jeho spanok 😀

@laxity tak to mas fakt vyhodu, ze odber osobne, odpada ti postovne. No ja uvidim, idem teraz pokukat, co tam maju a ak sa mi zapaci, tak asi objednam znovu cez tu Katku, co minule. Ostala som totiz na vecer sama, mm mi volal, ci moze ostat do noci v robote, ze si chce dorobit a zorganizovat veci, tak mam PC pre seba.

@blumka daki. Tak asi objednam 2-3r, ved ja asi toho vela nebudem. Ona sa od leta vytiahla 6cm, tak teraz uz asi tak neporastie. Veci z Tesca tiez nosi 2-3r a nohavice su jej aj dlhe, tricka tiez trosku vyhrnam rukavy.

A Petrikovi teda tiez obj.12-18mes, ak nieco vyberiem.

maminnka
8. feb 2011

@maculik aj Nytalka ukaze, aka je velka... hehe, ale to ukazuje potom na vsetko, co ja jej pytam 🙂

zucana
8. feb 2011

baby docitam v posteli ale my sme stale na 9.5 kg ...ona totiz co zje to vykaka...ona kaka viac ako ja....naraz tolko kakanice...v nocniku samozrejme vzdy....tak ja neviem ci je to normalne 😕

maminnka
8. feb 2011

@maculik ja som velmi vdacna za takyto Natalkin spanok......!

maculik
8. feb 2011

@zucana je to normalne, uz teraz ti bude pomalicky priberat. Kludne ti moze teraz aj pol roka stat na tejto vahe a nic nie je zle 🙂

maculik
8. feb 2011

@maminnka kto by nebol 😀

zoska
8. feb 2011

@maculik Neli spava uz par mesiacov len raz a vacsinou len hodinu na obed, vcera dokonca len 45minut, ale zato vecer o 7mej uz spala a rano tahala do 8.45 takze aspon v noci spi(aj ked sa budi na cumel, to je jasne)
dnes spala presne hodinu a uz teraz spinka, sice pred chvilou stala v postielke s cumlom v puse akoze som vyspata ale som ju polozila naspat a zavrela oci, tak som si vydychla, ze nejdeme buntosit

a @maminnka v dobrom zavidiiiiim ze Natalka tak dlho cez den spi 🙂 teraz by som to potrebovala velmi, lebo chcem zacat pisat pracu a za tu hodinu akurat popracem najem sa a uz nic 😒

blumka
8. feb 2011

@maminnka, som si malu predstavovala ako ten chlebik papa... 😀 nasa juli tak maximalne by vsetko pohadzala na zem 😀
@laxity ta baba co od nej objednavame tiez ma mozny osobny odber, ale teda v BA 😉

maminnka
8. feb 2011

@zoska tak to spinkaju babulky zhruba rovnako,. Nasa o 7,00 vecer zaspava a spi do 6,30 hod. A cez den spi od 11,00 do 14,00. Casovo to vyjde rovnako. Ale chapem, ze by si prijala viac toho spanku cez den...

mykky
8. feb 2011

@maminnka waw, ja môžem o takomto spánku iba snívať. Moja ide spinkať o 20.00, vstáva tak okolo 7.30,ale v noci sa budí aj 5x, začne fňukať a musím jej dať čajík, lebo ináč sa preberie a potom je aj 2 hodiny hore. Ináč si cucne a spí.No to budenie je na nervy....!!!! ☹

zoska
8. feb 2011

@blumka presne aj nasa by tak jedla, ja jej dam kusok chleba a jedine co s nim urobi je ze ho zmoli a niekde rozpatle...iba chrumky pekne papa, ale len po jednej, lebo ked je ich niekde viac tak ich rozhadzuje iba
takze @maminnka Natalka je uzasne sikovna podla mna 😉

blumka
8. feb 2011

@zoska no juli ten chlebik spapa, ale maximalne s maslom...uz viac vrstiev zavana cistou provokaciou 😀

lenica81
8. feb 2011

@maminnka tak ma sikovne prsty... co z nej asi bude... 😕 😀 sikovnica mala... 😎

u nas stale 2 spanky, teda dnes ani nie... 😅 ale uz sli vedla, na prse mi skoro zaspal...

elleniak
8. feb 2011

@maminnka aku davas sunku? detsku alebo obycajnu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre