Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
9. feb 2011

@jja , @blumka všetko naj oslávenkyniam dnešným 😵

@zusika tak veeeeeľmi sa teším s tebou 🙂 😵 , ani sa nenazdáš a budeš s detičkami doma 🙂 . -ešte raz gratuľujem a želám veľa zdravíčka a usmiate tváričky drobcov 😵

@avaka Liv sa tiež postavila asi pred 2 týždňami sama v strede izby, ale odvtedy nič a zatiaľ nechodíme, no vyzerá to tak, že nesklame tradíciu mojich detí a nezačne chodiť pred svojim 1.rôčkom, aj Branko a Lenka mali 13,5mesiaca, keď sa rozchodili 🙂

andrea2603
9. feb 2011

@lolka krásne dievčatko 😵 je Viki, nebála sa "ohňostroja"?

olifcek
9. feb 2011

@andrea2603 i u nas to mozno vyjde na 13,5 mesiaca x;o)) ale saq... do 17 mesiaca casuuuu z;o) i ked ja sa uz moc tesiiiim x;o)

andrea2603
9. feb 2011

@olifcek však sa dočkáme 😉 , Liv vie super stáť, včera stála v strede izby a v chytila to svoje auto-odrážadlo a dvíhala ho skoro nad hlavu, som kukala ako puk, že to aký rambo 😀 😀 😀 No ale keď má urobiť krok, tak hneď padá na nos 😒

maculik
9. feb 2011

@laxity prosimta, ta kocka ma kurz 1,25 ci kolko si pisala?

blumka
9. feb 2011

@jja vsetko najlepsie Karolinke 😵
@zusika krasne miery maju deticky, tych par dni co budete naviac v nemocke ubehne raz dva a potom zacne realita..ale krasne 😵 som rada ze mas tiez februarovciatka..to su najlepsie deticky..budu ti robit len radost 😉

a dik za gratulacie 😀
juli bola z darcekov taka vyvalena ze po 2 hodkach od zobudenia uz spi znova 😀 a Terezka dupla do pedalov a usla nam na bike-u do chodby..skoro naburala...pedalovat vie ale este nekeruje, kuka na nohy a nie dopredu 😀
a jej prva reakcia, kuka na bicykel a ze "mamka, ale ja som chcela fialovy" no vobec nie je narocne to dieta...ma ruzovo-bielo-fialovy 😀 teraz sa tu hra so vsetkymi hrackami co dostali aj ona aj juli... 😵

blumka
9. feb 2011

a u nas chodenie tiez nehrozi, juli chodi totiz po kolenach, normalne ako po dvoch ale nie po chodidlach ale po kolenach..este aj ich dava pred seba ako ked kroky robi 😅 Terezka zacala chodit 21.2 tak uvidime ako to zvladne juli 😉

laxity
9. feb 2011

@maculik 1,35 ale to máš v podstate jedno u koho objednáš veľký rozdiel to nie ale tak ja som predsa objednala u tejto kočky 🙂

maculik
9. feb 2011

@laxity uz som to nasla 🙂 ta druha kocka ma 1,38,ale presne ako hovoris, velky rozdiel to nie je, uz som jej to poslala, dnes ma tiez uzavierku 🙂

Inak, dobre ranko 🙂

Boli sme rano na ockovani, ani velmi neplakal, len asi 5s a potom uz sa vyskieral. Pichli ho do ramienka. V polke marca mame ockov.proti meningitide, tu je to povinne. A potom uz pokoj.

blumka
9. feb 2011

a este vam musim povedat, rano mi bolo brutalne zle, na wc som presedela asi pol hodku, riadne krce v bruchu, ked som sa kukla na seba do zrkadla tak som sa az zlakla, total biela a spotena..fuj...sla som si este lahut, lebo ma chytala triaska a moj zlaty manzel dosiel za mnou, hodil na mna taky zamilovany pohlad a vravi mi: " vyzeras presne ako pred 3 a 1 rokom, nenamalovana, strapata, bleda" 😀 😀 😀

blumka
9. feb 2011

@svetlankat si sa pytala na gatky na 1,5 roka, isto existuju...ja som ich ale nehladala..a kupovala som v nexte alebo v carrefouri maju niekey take vacsie balenia za dobru cenu a su celkom kvalitne alebo aj cez bazar..ale nie pouzivane

maculik
9. feb 2011

@jja @blumka Karolinke, Juli a Terezke vsetko naj k narodeninam prajeme a Petrik posiela pusinku (konecne nie je usopleny, tak moze 😀

@zusika krasne miery maju drobcekovia, som rada, ze pribudli dalsie zdrave februarovciatka a prajem vela mliecka a sil, aby ste mohli co najskor ist domov 😵

maminnka
9. feb 2011

@zusika blahozelam k dvom uzasnym detickam, verim, uvidis, porastu veeelmi rychlo a drzim palceky, aby sa mliecko rozbehlo!

maculik
9. feb 2011

@blumka zlaty manzel 😀 😀
a Terezka proste vie, co chce, uz od mala 😉 😀

@svetlankat ak mate v KE H&M, tak tam maju male gatky, dokonca take, co maju ten zadok trosinku sirsi, ze pre plienku. Adelka ich tak nosila, ked sa oducala, ale este mala plienku. A teraz ich stale nosi, ten zadok nie je taky siroky, ze by to vadilo, proste je prisposobivy. Su to od 18-24mes.

olifcek
9. feb 2011

@maculik do raamena? to uz mmr si dala???
@andrea2603 fiiiha, silacka veru... no my sme tiez hned do sedu sli, ked sme len jednu rucku chceli, ale uz asi 4 dni druhu rucku neda, velmi sa OLivke paci takto chodit x;o) takze uz sem tam skusam nedat ruku, resp. odtiahnut, Oliv si len musi byt proste ista x;o)
@blumka 😀 zeby....? a chcem fotooo z rozbalovania darcekov

maculik
9. feb 2011

@olifcek to bolo mums, rubeola, osypky, ci co. Kiahne som nedala. Tu sa to ockuje s rocnou prehliadkou, aj ked Adelka to mala az v 1,5roku, lebo ked mala rok, tak mala kiahne a potom sa nemoze pol roka ockovat.
A veru, do ramienka, ja som zabudla, ze aj malu tak ockovali, uz mal pekne pancusky vyzlecene a dr ze ale to ide do ramienka.

na sk sa to kedy ockuje? a je tam tiez mening.povinne, ci len dobrovolne?

elleniak
9. feb 2011

@maminnka kde prosim Ta kupujes tu sunku?

blumka
9. feb 2011

@olifcek neni to to co mas na mysli...ja neviem baby co vy tu riesite moje tehotne-netehotne brucho, ked ja som tu jedna z poslednych co ma narok otehotniet..ked tu bude mat kazda jedna uz 2 deti tak potom mozte blumku podpichovat 😀 😀 😀
foto z rozbalovania nebude, lebo sme si s mm povedali ze nejdeme fotit a kamerovat ale si to uzit..totiz vzdy jeden z nas foti a potom poriadne ani nevie ako a co deti dostali lebo sa sustredi na fotenie...ale uz potom mame nejake fotky ako sa hraju s darcekmi aj sme trosku nakamerovali ako sa juli hra...dostala taky vlacik paradny..ved dam na fb tak uvidite...
u nas este budu 2 oslavy tak tam uz niekto druhy pofoti 😉

olifcek
9. feb 2011

@maculik takze mmr, ktora sa u nas picha v 15-18 mesiaci...u nas sa s rocnou zyvkne davat len tretia davka tej serie do noziciek...

niesom teraz na pc, ale len na notaku a tu nemam prehlad ockovani...

hehe, Olivka sa mi rehuna zo spanku 😀

olifcek
9. feb 2011

@blumka tsss, ked do Teba sa da super podpichovat, sa zabavis, neurazas, a vraaaatis i s urokmi 😝 😀 😀

no |FB, tak snad sa k tomu dostanem paq x;o)|

olifcek
9. feb 2011

no, idem ja k mojmu uzasniatku malickemu x;o)

blumka
9. feb 2011

@olifcek 😀

jaja32
9. feb 2011

@blumka mne sa stratil prispevok pre vas na fb... tusim skriatkovia zauradovali 😀 😀 tak este raz vsetucko naj 😉

Moze oranzova tekvicka sposobit bolesti bruska? Natalka vcera zaspala az o 22. hod. a velmi plakala a este aj zo spanku plakala a to sa opakovalo o pol jednej v noci...poprdkala a plakala....ja uz som takmer s nou plakala ☹ Vcera mala po dlhej dobe oranzovu tekvicku a nic nove...tak myslim , ze to bude kamen urazu

blumka
9. feb 2011

@jaja32 dakujeme, sa nevyhovaraj na skriatka 😀
hmm..ono vies, moze to byt hocico, ved aj tebe raz jedno sadne a druhykrat ti to iste nesadne 😉 snad uz je natalka ok...
juli bola pre zmenu hore od jedenastej do pol druhej..ale neplakala, nerozpravala len lezala a prevalovala sa obcas zamrknala, to som len prestrcila ruku cez tycky pohladkala ju...bolo vidno ze chce spat ale nevie zaspat...

svetlankat
9. feb 2011

@maculik @blumka dakujem,

svetlankat
9. feb 2011

@blumka vsetko naj naj naj tvojim krasnym babam

zucana
9. feb 2011

bre ranko
@zusika velke gratulujem a iba zdravicko zelam 😵
@blumka vsetko naj detickam nech ti robia radost ako doteraz
@jja vsetko naj kajke aby bola taka sikovna ako doteraz
my sme prave dojedli cely biely sojovy jogurt s bananom a 2 keksikmi 😕

inak som vam chcela este napisat 2 zazitky z vikenku....
bola som na velkej a ked som si davala hore nohavice a este som nesplachla tak mi padol rovno do hovna (s prepacenim) moj mobil....zvysok si domyslite co som musela spravit preto aby fungoval...
no a mamina so segrou sli dat viki na nocnik a ked jej davali dole plienku vypadlo jej hovienko a oni si nevsimli a dali ju dolu a ona nan topankami stupila a cele ho rozlapla....
😀

svetlankat
9. feb 2011

@jja vsetko naj naj naj

jaja32
9. feb 2011

@blumka no, co uz...ale snaha bola a prve co som dnes urobila otvorila fb a pisala, teda druhe najskor som dieta nakrmila 🙂 Snad uz bude dobre. Chudiatko aj zo sna fnukala.

blumka
9. feb 2011

@jaja32 uz to tam je, takze ziadny skriatok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre