Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
15. mar 2011

@zoska tak to mas supeeeeeeeeeer 😵

matesl
15. mar 2011

@avaka aj ja davam obed po spani, je culy, pekne papa a pred spanim sa aj tak koji, tak naco ;)

matesl
15. mar 2011

@lalipop ty uz davas malej salamu?

laxity
15. mar 2011

ahojte

@matesl ja dávam kinder šunku 😀 ale iba sem-tam 🙂

lenica81
15. mar 2011

ahojte baby...

my obedujeme tiez po spanku a na desiatu ma len mlieko, lebo by mi asi ani obed nezjedol... 😅

ja som skusala tu 96% sunku z morcacich prs z lidla, ale kedze nema zuby, tak mu to velmi neslo... sa tu tocite okolo stoliciek, a my mame 4... 😀

lenica81
15. mar 2011

@avaka mala jaka zlata a mamina modelka... 😵 😉

laxity
15. mar 2011

@lenica81 aj ja som pred chvíločkou pozerala fotky @avaka nádherné, malá veľká parádnica a mamina veľká kočka 😵

matesl
15. mar 2011

@laxity sunku, ale salamu? mne ju maly nechce 😅

laxity
15. mar 2011

@matesl salámu som neskúšala teda 😕 ani neviem akú by som mohla aj rybu by som už mala dať nejak na to zabúdam 😕

laxity
15. mar 2011

no nič idem ja na oneskorený MDŽ kam chodíme cvičiť, tak sa tu majte krásne a pekný dník 🙂 🙂 🙂

zucana
15. mar 2011

cafte baby ja v robote ....viac v inej teme 😉
chcela som ale skopcit co mi kamoska vyborna pediatricka v usa napisala na moje otazky ohladne ockovania a toho telicka co mala viki a ine ste to tiez spominali.....tak aby ste mali infosky 😉
Toho prevnaru sa neboj,sanca umrtia ak sa nakazis pneumokokovou meningitidou, pneumoniou, sepsou je ovela vyssia ako sanca umrtia po vakcine. V cine to bola konkretne vakcina prevnar 7, co sa u nas v usa pouzival 10 rokov asi rok uz pouzivame prevnar 13( co ma viacero roznych pneumococcov). Tiez sa vsetko este vysetruje, nehovorim,ze to nebolo z ockovania,ale tiez musia tie pripady vysetrit ci tam aj nieco ine nebolo, nejake ine zdravotne ochorenie. jednym z mala ale popisanych neziaducich ucinkov po prevnare je apneicka pauza( zastava dychu) ale popisana iba pri predcasniatkach. neboj aj nas maly ma uz 4 prevnary v sebe.a v 12 mesiacoch sa tu davaju minimalne 4 vakciny spolu. nech si baby na mk tiez precitaju hrozne pribehy a umrtia na dane ochorenia u neockovanych deti aby mali informacie z oboch stran. nehovorim,ze ockovanie je 100%ne,ale tieto hrozne choroby co su takmer eradikovane maju ovela horsie nasledky. Co sa tyka vikinkinej koze , to je normalne , vola sa to medicinsky cutis marmorata a jeto vlastne to co si ti popisala ak jej je zima presvitaju zilky. male deturky si nevedia este dobre regulovat teplotu a velmi lahko sa podchladia

katina2209
15. mar 2011

Ahojte dievcata tak ja sa konecne hlasim po prerabke kupelne co nam celemu vchodu vymienali vsetky trubky vodne,odpadove a plynove viete si predstavit co to bolo prachu a spiny na zaplakanie vsetko pilili v byte....
Uz sa tu da nejako byvat len spravili to hrozne som totalne nespokojna a este chcu za to 100 eur...
@maculik dufam,ze pojdeme na chatu tesime sa
My mame teraz take hrozne obdobie s jedenim je to otras som rada ked mi vobec 3 krat denne nieco zje mlieko nechce ziadne ani vidiet to len zo mna si co to pocucka a som z toho v riadnom strese uz aj pochudol no mama mi stale hovori neboj vsak nezomrie od hladu sam si vypyta ked bude hladny no ja sa mu snazim ponukat a on len zavrie usta a nic teraz som mu dala rohlicek tak ho mrvi on si da raz do ust a vybavena vec....
Vcera napriklad zjedol rano pol bananika potom obed trosku kuraciu polievku, olovrant 3 lyzicky jogurtu a vecer asi 120 kasu trosku je to malo no neviem ci mam cakat ci ist s nim k lekarke...poradte mi...najviac ma mrzi,ze nechce ziadne mlieko okrem toho co si zo mna vytaha a toho je malo preto,ze ani rano nema uz take mokre plienky ako maval....
@ zucana ty uz pracujes a ako je?

zucana
15. mar 2011

@katina2209 viac v inej teme....
@maculik ale ved velka noc je az v aprili a v marci sa meni cas teda???

maculik
15. mar 2011

DObre ranko 🙂
@zucana dnes rano, ked sme sa uz na chodbe obliekali do skolky, tak Adelka ze "ako sa volala teta, kde sme boli na navsteve?" a ja rozmyslam, ze aku tetu myslim, tak vravim "teta Peta, co ma v brusku babatko?" (lebo tam sme boli min.tyzden) a ona chvilu ticho a potom ze "teta Zuzka sa vola?" a mne doslo, ze mysli teba 🙂) A potom ze "a dievcatko sa vola Fiki" :D lebo som jej to V tak zdoraznovala, ze ona si to asi zapamatala takto 🙂
Ale zlata, ze jej to takto z nicoho nic napadlo 🙂

tu sa ukazuje krasny den, len neviem, ci budeme moct ist von, Petrik ma 37,5 😒 Sopli a kasle, ale to by nevadilo, len ta zvysena teplota ma mätie, ci ho brat alebo nebrat na prechadzku.

@avaka krasne fotky, som pozerala uz aj na FB 😵

maculik
15. mar 2011

@zucana dokelu, mas pravdu 😀 jasne, ze posledny marc.vikend, co nie je Velka noc, len obycajny vikend 😀

zucana
15. mar 2011

@maculik jeeej 😵 ze ju pozdravujeme a ze sa dufam,vidime 🙂

olifcek
15. mar 2011

@zucana o vakcinach tu ja pisat nebudem... prevenar konkretne uz vobec nie, kto chce info, nech pise @manof, @petot alebo http://www.slobodavockovani.sk alebo http://rizikaockovania.sk/sved.html

ockovane dieta sa nakazi ako i neockovane, ma to u ockovaanych mat len lahsi priebeh, to mi uz potvrdila i nasa pediatricka... no nie vzdy to ma lahsi priebeh... jej slova...

pribudaju i lekari, kt. s ockovanim vsetkeho nesuhlasia...

ja sa vakcin ,,bojim,, lebo mam info...

@svetlankat no ale prisla som kvoli Tebeeeee, vsetko naaaj k meninkaaaaaaaaaaaaaaaam!!! 😵 😵

olifcek
15. mar 2011

ideme my von, je tu 14stupnov, sice polooblacno, ale parada...

krasny den prajem

andrea2603
15. mar 2011

ahojte 🙂
@zucana myslím na teba, aby ti práca vyšla podľa tvojich predstáv 🙂

Tu je tiež krásne 😵 , pôjdeme pre Lele do škôlky, tak oblečiem asi len hrubý sveter a zakryjem nožičky dekou, jarnú vetrovku ale pre istotu dám si do tašky 😉 Doobeda som bola v meste, ešte keď som pozerala, tak skoro v každom koči dieťa nababúšené vo fusaku 😨, nechápem, veď vonku na slnku je skoro teplejšie ako vnútri v byte.

@svetlankat 😵 😵 😵 , krásne meniny 🙂

zucana
15. mar 2011

@olifcek aj ja sa bojim ockovani a nepozeram ani take veci by som nespavala...a preto aspon zistujem nejake kladne veci pre mna a mamicky, ktore tiez davaju ockovat lebo to tak vyzaduje spolocnost a uznava za spravnu vec (ta spolocnost-maminky mozno ani nevedia co je spravne tak ako niekedy ani lekari co je spravne alebo lepsie)

@andrea2603 dakujem napisem do inej temy 😉
tu leje a ma liat cely tyzden...

avaka
15. mar 2011

caute baby 🙂
dik za pochvaly 🙂
u nas to dnes zase zacalo buntosenim o 6-tej,tak som dala cucat uz prazdnu didku a zaspala do 8.45 😕 😅 ,len sa nam tym uplne zmenil rezim....isli sme do mesta do DM,zastavila som sa v robote ,tam som dala desiatu,skoro nic nezjedla,tak som obed ani nedavala a to uz bolo 12:40 a zaspali sme az o 13:45,vsetko mame akosi naopat,inak spava okolo 11:tej

@zucana aj ja uz radsej zle necitam o ockovani,aj tak ju musim dat zaockovat.. 😔
a drzim palce v praci
@maculik som sa zasmiala na Fiki 😀 😀
ja som tak Ele zdoraznovala,ze ako s vola,ze ved vies povedat E a la la la tiez hovoris(ale to vravi s vyplazenym jazykom),tak teraz vravi,ze sa vola - láá 😀
@katina2209 ,joj,to Ti nezavidim,taketo prerabky a s detickami.... 😔 ,ja ked si predstavim,viac ako rok do zadu,ako to bolo u nas....no som rada,ze uz to mame za sebou...

laxity
15. mar 2011

@svetlankat všetko najlepšie k meninám prajem 😵

katina2209
15. mar 2011

@avaka mala je nadherna pozerala som fotky a uz sa ti inak rozpapala okrem dneskajsku? Ja sa bojim ked nechce papkat tiez cucka prazdnu didku rano a potom neviem kedy mu mam nieco ponukat ked skusam o deviatej este nechce a vstava o 7,15 vacsinou...
Inak chvalabohu,ze to uz mame za sebou som sa narobila ako taky kon..... a sme vacsinou 4 krat za noc hore co chce didku a potom spi vacsinou dalej a uz sme presli par krocikov sami no este aj tak najradsej stvornozkuje zubkov mame 5 a teraz sa tlaci horna dvojka siesty

laxity
15. mar 2011

@avaka my tiež každý deň do šiestej vstávame, bola by som najradšej keby aspoň do siedmej potiahla aj pre ňu by to bolo lepšie, takže stále dva spánky

a tu hrozne leje...a moji zlatúšikovia sú na prechádzke 😅 , tak sú schovaní pod prístreškom a Natálka spinká 😀

baby Ba zajtra kedy teda? @lenica81 @alex @dorotka2 @matesl @katina2209 a ostatné 🙂

blumka
15. mar 2011

BUJAKA ZENY 😀 konecne mame normalny interneeeeeeeeeeeeeet 😀
zhrnte mi tu prosim vas co nove?
len v poslednych riadkoch som zhliadla ze @laxity a @avaka vstavaju o siestej..tak vas potesim mi o pol siestej 😀

zoska
15. mar 2011

@blumka caweees , vitaj v modernej internetovej spolocnosti 😀
ja som vcera po par dnoch pisala, ze nemam casu, lebo Nela lieta ako drak a mam cas len ked spi, aj to len vecer lebo cez den som si zvykla spavat s nou 😅
baby riesili ci este fusak treba...ja som uz vyse tyzdna len s dekou, pripadne sa ideme prejst bez kocika...

no a viacero deticiek trapia zubky

laxity
15. mar 2011

@blumka my do šiestej...takže, tak ako vy a predvčerom o piatej 😀 😅

blumka
15. mar 2011

@laxity aj u nas sa uz stalo ze o piatej ale to je tym ze uz o siedmej vecer spi, tak potom rano buntosi ale ked ide neskor vecer tak vstava medzi siestu siedmou

@zoska, ja cez den tiez nebudem stihat byt velmi na nete, jedine ked mala spi, konecne je uz aj v ke krasne pocasie, dnes sme boli cele poobedie vonku, urobili sme si prechadzku od nas ku svokre, pesi je to asi 45 minut, este sme sa zastavili na cintorine, pri svokre sa deti posaleli trosku...
a este mam aj tak vela robotky v dome, takze net je posledna vec, ktora sa dostane na rad

ja uz fusak nenosim, teda zalezi ake je pocasie, ale dnes napr. som mala len deku

laxity
15. mar 2011

@blumka aj u nás tak, bola vonku spala od 17.45 - 18.45, prišli domov, dala sa do pyžamka a spí ďalej, takže ráno sa mám na čo tešiť 😅

a ako sa býva?

my tiež už dnes bez fusaku 🙂 a veľa veľa behala sama bez pomoci 😵 😵 😵

svetlankat
15. mar 2011

baby dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre