Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
22. mar 2011

@alex 😉

ideme my do hajan... 😔

lenica81
22. mar 2011

@andrea2603 ze na kolotoci... 😀 😀 😀

maculik
22. mar 2011

AHojte kocky,
tak sme doma od dr, nie o vela mudrejsi ☹ Zase vsetko ciste, akurat usta sa jej nezdali ciste, dlho pozerala, nerozumela som presne, ale asi tam je zacervenale (nie hrdlo, ale dutina) a nejaky povlak alebo co, no len trocha. Inak vsetko ok, vzala mu krv z prsteka (museli z dvoch, lebo z toho jedneho uz potom nevedela ani kvapku vytlacit) na leukocyty, ale su v poriadku, tiez moc skontrolovali (cakali sme chvilu v cakarni, nastastie som mala cajik, tak som mu davala stale pit), aj ten ma cisty, tak uz fakt neviem. POtom dr bola este za mnou, ze asi je to virus a ze ak teda este bude mat do stvrtku nad 38 (do 38 sa vraj nemam trapit....), tak mame dojst a tie usta mu skontroluje.
Len ja uz sa aj bojim, je to tyzden, co ma stale minimalne zvysenu teplotu okolo 37,5, a vecer mu stupa nad 38. Tak hadam vie, co robi, tato dr je fakt dobra, aj s Adelkou k nej chodime, doteraz ziadny problem, aj teraz ho dlho pozerala, ale viete ako to je, pochybnosti mate stale, ked ide o drobca :(

Teraz buva, uz bol hotovy, ja idem spravit obed a sadnut si na slniecko na balkon. Poobede pojdeme von, potom pre Adelku, aj s nou este ostaneme vonku a podvecer domov.

laxity
22. mar 2011

@lenica81 stále má dva spánky, takže je určite unavená a to chodí spávať skôr večer 🙂 . A kam máš v pláne vybehnúť pozrieť topánky?

@alex budete v poriadku a pôjdete von aj vy...neboj, len nech je Jakubko v poriadku 😉 ...a ti verím, že sa tešíš...a samozrejme aj my na žúrku 😀

laxity
22. mar 2011

@maculik až teraz čítam, tak čo to môže byť...tiež by som mala obavy, takže ťa chápem a o aký vírus ide? 😕 nech je Petrík čím skôr v poriadku 😔

zucana
22. mar 2011

@maculik juuj to ma mrzi....tak mozno je to fakt nejaky virus co sam prejde...ako som ti spominala...ona ti nepovedala aky virus by to mohol byt? lebo jedine sirokospektralne antibiotiko by ti asi dala...neviem 😖

monika_123
22. mar 2011

ahojte...baby prepacte ze sa vam sem pletiem ale potrebovala by som poradit...Chcem z UK pre kamoskinho maleho objednat botasky ale neviem ake cislo,je tiez narodeny vo februari 2010...Nema niektora z vas topanky pre drobcov s UK cislovanim???

zoska
22. mar 2011

@monika_123 ahoj, mam doma dvojo tenisiek a kazde su ine aj v cislovania aj vo velkostiach...takze nike mam UK 5.5 a maju vnutorny rozmer 13,5 cm, moja mala ma nohu 12,5cm, cize za par tyzdnov v nich uz bude behat a druhe mam pumy s cislom UK 5 a tie maju vnut. dlzku az 14cm, cize tie mozno az na jesen vyuzijeme

monika_123
22. mar 2011

@zoska dakujem pekne...asi objednam pumy tych tam je dost na vyber,cize 5 mu hadam budu 🙂

zoska
22. mar 2011

@monika_123 nieje za co 😉 , 5 mu budu urcite, mozno si na ne bude musiet pockat do leta kym nozicka dorastie, ale lepsie akoby mali byt male

zoska
22. mar 2011

@monika_123 aaa pozeram ze tiez Martincanka?

maculik
22. mar 2011

@laxity @zucana veru neviem, co to moze byt, ani dr nekonkretizovala. Len kazala sledovat. Cele tieto posledne dni a noci su hrozne, je uplakany, potom zase vysmiaty, potom pride, polozi si mi hlavu na kolena a lezka, tak ho hladkam, v noci sa budi kazdu chvilu, uz si ho aj beriem do postele a spi so mnou, aj ked potom ho musim prelozit, lebo teraz fungujeme na starom matraci, ktory je taky uzky, ze je len tak-tak pre nas dvoch, a tym, ze on sa v spanku potom da kolmo na nas, tak nie je sanca sa zmesti. Ale bud.tyzden uz ideme kupit nove.
Tie spodne dvojky uz ma uplne biele, len cakam, kedy sa prerezu, stolicky dolne ma uplne napuchnute, ale prerezat sa zatial asi nechystaju. V kuse si sucha pusinku, bud ruckou alebo o nieco, a hrozne skripe zubami a sankou.

Inak, dnes bol krasny den, ked sa vyspal (2 3/4h), trochu zjedol z obeda a isli sme von, potom pre Adel, tam sa chvilu v skolke pohral s pieskom, isli sme do lesa a na luku a domov sme dosli o 5, lebo Adelka uz bola hladna, vzala som jej len banan, aj z toho jej polku zjedol Petrik.

Teraz uz vsetci spia a ja asi pojdem za nimi pomaly...

zoska
22. mar 2011

@maculik Maci ved ale uz bolo dost dni a noci ked ste teplotovali...co viac mas odsledovat? akoze, teraz ta nechcem nejak stresovat, podla mna ty si ok, lenze ta dr. by podl mna mala navrhnut nieco...ved to nieje v poriadku ked dieta tak dlho teplotuje a strieda sa mu malatnost s normalnymi chvilami...
no a k tomu spanu...on ti takto dlho cez den spinka? lebo mne Neli spinkala naposledy vyse 2 hodin tesne pred hospitalizaciou...uz bola vysilena a dehydrovana zo salmonely, ze spala cez den tak dlho....
ale to je iny pripad...
viem ze brala krv z prsta aj moc, ale mala by si podla mna este poziadat o vytery z hrdla a nosa (kvoli streptokokom a stafylokokom?! neviem ci dobre pisem)
a este asi aj krv normalne z rucicky na krv. obraz celkovy a vnutorne prostredie (to nam v nemocke robili obden)
budes si ista ze si ziadala vsetko,co si mohla a ja uz duuufam ze petik bude ok co najskor

najlepsie by bolo, keby mu vysli naraz zo 2 zubky a bolo by to vyriesene 😉
drzte sa

monika_123
22. mar 2011

@zoska, no rada by som uz bola martinčanka hladame nejaky 3izb byt v mt,najlepsie košuty nevies o niecom takom? 😀

zoska
22. mar 2011

baby inak nas vyhlad z okien ked je pekne 😵
dnes som fotila ked mala spala 🙂

lalipop
22. mar 2011

@zoska nadherny vyhlad, to su martinske hole?

lalipop
22. mar 2011

dnes sme boli cez obed na prechadzke, ktoru mala vacsinou prespi, ale dnes sa vy spala za hodinku, tak sme sa isli pohrat na decke ihrisko. posadila som ju na hojdacie auticko a ona bola cela happy, ze kde to vlastne je a ani vystupit nechcela. po desiatich minurach som ju z neho dostala a este som ju trochu povozila na kolotoci a ona aka proficka 😀 sa postojacky hned chcela tocit 🙂 zajtra pojdeme zase.

zoska
22. mar 2011

@lalipop ano 🙂 na prvej su martinky- vysielac a jedna zo zjazdoviek , na ostatnych zvysok malej fatry

zoska
22. mar 2011

@lalipop aj my sme boli na ihrisku uz, mala tiez nadsena...hojdacie veci ju zaujali, ale dala som ju na najmensiu smykacku a akoze spustila...no a potom som to musela urobit este milionkrat, nechcela odtial odist 😀

lalipop
22. mar 2011

@zoska tak to poznam, mam dve starsie pri ktorych som si tiez takto precvicila chrbat 😉 pretoto malej zatil neukazujem

zoska
22. mar 2011

@lalipop mas vyhodu skusenej maminy 😉 nuz poberam sa do postele asi ked tak pozeram kolko je hodin... 😕

dobruuu

maculik
23. mar 2011

dobre ranko,
my noc zase hrozna, kocky, ja mam pocit, ze sa to stale zhorsuje :( Predtym aspon zaspal, ked som ho nakojila, aj ked to bolo x-krat za noc, ale teraz je uz 3.noc hore od cca 11 do cca pol1-1. Prevaluje sa, mrnci, place, proste otras. Minule noci sa aj Adelka zobudila, tuto noc nastastie spala celu (ma izbu hned vedla spalne). Ked som mu v noci natierala dasienka, tak jedna dvojka je uz prerezana, tak aj druha bude v tychto dnoch, ale neviem, ci ho tie stolicky trapia alebo co. No uz mam dost :(
Dnes mi mm donesie obed (sice az vecer, ale neva), tak idem rychlo spravit len polievku a cez obed si tiez lahnem. Poobede chcem ist s nimi na ihrisko, uvidim este, ako sa dohodneme s kamaratkou.

@zoska no ved to, ze to mal tyzden, to je dost... Vcera uz bol bez teploty, dnes zatial tiez. Ale je nervny, viac place, jeduje sa, neviem, ci sa zle citi alebo co. Rozmyslam, ze aj tak zajtra k tej dr este pojdem, nech mu pre istotu tie ustocka a hrdlo este pozrie, ci sa mu to nezhorsuje, ved sama povedala, ze je zvedava. A tie testy, neviem, skusis sa spytat, ale ani neviem, ci tu zvyknu robit vytery, Adel bola tolkokrat chora a hocikedy velmi dlho kasel alebo sopliky, a nikdy jej nebrali ziadne vytery :(

@matesl vy ako, je to trosku lepsie, ci sa tiez stale trapite?

lolka
23. mar 2011

dobre ranko,
@zoska kraaaasny vyhlad 😉 tiez sa nam naskytol, ked sme sli na Liptov
tak Viki sa najviac tiez paci smyklavka. vzdy sa ju snazim presunut aj inam, ale nieeee....a este sa jej pacia schody na preliezkach. a ked uz vyjdeme hore na tu plosinu a dalej je to uz pre vacsie deti, tak ju taham dole a ona sa zacne jedovat 😅
@maculik joooj chudacik Petik....keby tak deti vedeli povedat co presne ich trapi ☹ zubky teda vedia riadne potrapit 😖 snad to nie je nic vaznejsie

dnes rano ako sme mm vyprevadzali do roboty o 7.45 hod., tak Viki ukazovala na kocik a snazila sa tam dostat.......akoze pred 8.00 odmietam chodit na ihrisko.....hladna, neumyta 😅
a vcera som dostala kramy 😖

maculik
23. mar 2011

@lolka veru, keby tak vedeli povedat :(
no ja som prave volala s kamoskou, tak poobede sa nestretneme, lebo ona je tehu a pre istotu, kedze neviem, ci P.nema nejaky virus, aby ju to nechytilo. Ale povedala mi, ze ma kamosku a jej 6mes dcerka mala nieco take, ako Petik, tiez tyzden teploty, ziadne zle vysledky a tiez nieco v pusinke, a nakoniec sa z toho vyklulo nieco s herpesom alebo afty, uz nevedela presne, ide mi to presne zistit a poslat nazov tej choroby, nech kuknem priznaky. Proste po celej pusinke mala nieco, no a ak to boli tie afty, tak spanombohom, to mal kamoskin maly a chudacik 2t nevedel poriadne jest, ale on mal tu tazku formu.

Ideme my von, chcem kupit Adelke nove hracky do piesku, lebo min.rok postracala, teraz jej ich rovno podpisem :/
a asi aj do lesa este pojdeme, nech sa pekne Petrik unavi a buva 🙂

@zoska on spava ako kedy, niekedy len 1,5h, inokedy skoro 3. Priemer je tak 2- 2 1/4h.

Tak pekny dnik prajem 🙂

lenica81
23. mar 2011

ahojte baby... krasne je dnes vonku...

sme boli s Vilkom na cviceni s babatkami... sa mu celkom pacilo, len sme jedini, co nechodia samostatne... ale to hadam pride... 😅 a cestou spat mi odpadol... a to ani doobedne mlieko nedal... tak ak vstane, tak bude mat dieru v bruchu... 😀 idem mu nieco ukuchtit...
a s tymi topankami, som vcera bola pozriet u batu, ale som skoro infarkt dostala, lebo nechcel sa mi postavit na to meratko... 😠 🙄 a tie detske topanocky su dost tvrde, takze odsledovat, kde ma prstek je problem... a maju malo na vyber so snurkami... a take vyssie... no tak hadam na tych kramaroch zajtra pochodim lepsie... dame si asi vylet v manduci a povezieme sa autobusom, nech ma z toho aspon zazitok... 😅 hadam ma to nedorazi... 😔 o kolko vacsie ste kupili, ako vam to nameralo... 😕

raa2
23. mar 2011

ahojte, ako sa tu mate? my sme stale niekde prec, lebo matka chytilo chodenie vo velkom style, tak len chodime a chodime..teda za ruky chodime a mna boli chrbat ako slak. konecne sa vyjasnilo, tak sa uz da byt aj vonku...
rano sme uz boli vonku od 10 spi, tak uvidim do kedy potiahne...matko uz dost rozprava, tak sa z toho tesim...
ideme do ziliny poobede, matko ostane so starkou do soboty alebo nedele a my s mm ideme na lyzovacku do jasnej, tak dufam ze este bude nejaky sneh 🙂

idem si vas trosku pocitat, kym sa matko zobudi, tak som zvedava ake mate novinky a ake robia deticky pokroky...

lolka
23. mar 2011

@lenica81 kam chodis s Vilkom cvicit? ja som tiez chcela chodit, ale kym som sa spamatala, tak uz boli rozbehnute kurzy a teraz ked je uz pekne, tak budeme asi stale na ihrisku 😉
ja som s malou isla o 10.00 von, ze bude spat v kociku (to je jej cas) a ona nist........tak sme sa poprechadzali, nakupili, v Tescu som jej kupila vybavu do piesku, doma rychlo dovarila polievku, napapala sa a zaspala asi za 5 min 😉

avaka
23. mar 2011

🙂 caute kocky
@zoska,nadherny vyhlad....my mame vpravo matersku skolu a vlavo cintorin.. 😅 😀

@maculik, boze Maci,nech uz mu tie zubky vylezu... 😔 a ak by mal afty,tak to by dr.videla hned nie? 😕
@lenica81 ,ani nasa si nechcela zmerat nohu,ale ked som jej doma vychvalila topanky,tak na dalsi krat uz zmerala,aj poskusala... 😎 ,ale prsty krcila stale...a tie topanky od raku,sme kupili skoro o 1cm vacsie,ze tak to my byt,ale mne sa zda,ze tam mohla mat aj menej...

a veru hracky do piesku pojdeme aj my kupit,lebo tiez sme zacali chodit na ihrisko,je to super,tak na smykalku nebudeme velmi chodit,nech tam nemusime byt potom celu dobu.. 😀
poobede ideme plavat,ked E videla ciernu tasku,uz aj ukazovala vodu,cela stastna... 🙂
@lolka 😀 a ved preco nezoberies Viki von aj v pyzame?... 😀

alex
23. mar 2011

Ahojte,
tak sme boli u doktorky, máme prvé antibiotiká. Jakubko má zapálené hrdielko, zobrala nám aj výter a aj uško má podráždené, tak aj na to dostal kvapky. Zatiaľ teplotu nemal, teraz hajá, tak som zvedavá, čo bude, keď sa zobudí. V noci mal 39,2 . Našťastie to ale nesie statočne, je stále vysmiaty, tak som rada, že sa až tak netrápi zlatíčko moje.
Stretli sme aj @lenica81 ako išli z cvičenia s Vilkom. Ten fešák ma zbadal skôr ako mamina a tak sa pekne usmial na mňa. Asi si ma už pamätá 😉

@zoska krásny výhľad. Inak mm bol na vojne v Martine na Podháji.

loginka
23. mar 2011

caute kocky,
deti este spia, tak to vyuzivam - tahaju uz od 11 takze super! Vcera som ledva stihla navarit, potom ked sa zobudia, uz noc nemozem robit, nedovolia mi, musim kvocat pri nich, inak rev.
No nic, juj tak vam zavidim tie ihriska, ja chodim zatial len na obzeracky. Netrufam si ich vyberat, ved co by som s nimi robila, rozlozili by sa mi tak po trave 🙂 Uz nech aspon chodia, aj ked aj to nebude vyhra, ako ich ustrazim.

Ozaj @maculik, ako sa Ti Petik hra v tom piesku, ked nechodi, posadis ho tam? Nepapa piesok?

No uz pocujem rev

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre