Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
2. okt 2009

ewe, ja som sa o to ockovanie zacala zaujimat viac az teraz...terezka je zaockovana, chvalabohu nemala ani raz nejake tazkosti, len jeden krat po tom prvom ockovani v 3ch mesiacoch tusim mala v noci trosku napuchnutu nozicku ale to rychlo preslo..ziadne horucky ani nic horsie...mna len akosi naplasilo ako sa o tom zacalo viac pisat a hovorit a ked sa clovek nad tym zamysli, tak fakt preco by som mala do seba a este aj do svojich malych deticiek pchat nejake virusy, ved nezijeme v nejakej rozvojovej krajine...TBC je napr. u nas u na takej hranici ze je to porovnatelne ba lepsie s tymi najvyspelejsimi krajinam...len ja mam zasa v sebe potom taku dilemu, ze co ked nedam ockovat a babo naozaj ochorie prave na to co malo byt ockovane, to by som si do konca zivota vycitala...Najhorsie je ze akosi sa tie nepriaznive ucinky ockovania tutlaju, je to zvlastne...na sprostosti v tejto krajine peniaze su ale na poriadny vyskum a informaciu mamickam nie...
V stredu som pozerala Modre z neba, pozerali ste niekto? Bola tam 26 rocna dievcina ktora ochrnula v roku a pol po podani nejakej injekcie lebo vraj mavala casto anginy a toto im poradili lekari....ja by som asi umrela keby sa nieco taketo stalo Terezke...neviem ci slo o ockovaciu latku alebo nie, ale proste take veci sa stavaju a nechcem aby sa stali u mna....proste uz to ockovanie u mna nie je take jednoznacne ako kedysi...

uff ale som sa rozpisala 😀
na morfo idem 11:30, potom este kadetade po meste ale budem sa ponahlat vam oznamit spravy 😉

alex
2. okt 2009

blumka, ja som to modré z neba tiež pozerala. Naozaj je to taká diskutabilná téma, očkovanie. Asi nemáme na výber a povinné očkovanie musíme dať, ale určite nebudem dávať nič navyše. A budem len dúfať, že nás nejeké nežiadúce účinky obídu.

blumka
2. okt 2009

alex, asi tak...pravdupovediac ja ani neviem co je u nas povinne, terezku mi zacali ockovat este v usa, tak fakt neviem co je povinne tu...budem sa musiet na to poriadne pozriet

zusika
autor
2. okt 2009

zuci....naco si to robis?? naco citas take veci??? zbytocne sa znepokojujes a potom nespis 😉
ja nemam chut nic citat, sekeltujem prijem informacii a uz vobec netuzim vidiet ziadne video o porode.... chcem si o veciach urobit vlastny nazor, tesit sa na ne a mat svoj zazitok..... tot moj nazor

maculik
2. okt 2009

ahojte kocky, tak vcera som sa uz neozvala, lebo mi cez obed volali z jasli, ze Adelka ma zase hnacky a mam prist pre nu. ☹ Takmer cela jej trieda je doma, je to virus. Tak sme boli u dr, ma nasadenu dietu, moze len jablko, banan, ryzu a mrkvu (to bude tazsie, lebo ryzu nema rada a mrkvu len s nechutou zje), no a ranne a vecerne mlieko zatial moze, lebo nema hnacku viac ako raz denne.
A nejake lieky dostala, tak dufam, ze zaberu. 😒

Dnes k nej dosiel Vladko, dala som mu instrukcie, tak hospodaria sami.

Idem sa konecne naranajkovat a trochu vas zbezne precitat. 🙂

lienka2
2. okt 2009

ahojte 🙂 pracujuce tehulky dokedy planujete pracovat? lebo mne uz to ide niekedy na nervy trocha, hlavne ti "chapajuci" ludia 😖 nepotrebujem aby ma niekto obskakoval, ale troska empatie by asi nikoho nezabilo 😠

hajdylca
2. okt 2009

alex neviem preco som si pamatala ze 13 000- je dost mozne ze som si to pomylila, ze 15 000, ale opytam sa muza lebo viem, ze sme nad nim chvilku vahali, a sme sa na to pytali, ale to je cena iba za sportovy+ ta skladacia vanicka (neviem ako sa vola)+ autosedacka... mne sa moc ten neo nepaci- ta sportova cast a to jej polohovanie sa mi vobec nezda poholdne pre baby... ale vraj tu na nete pisala jedna holka, ze v polsku maju concord za neviem aku uzasnu cenu- hned ako to najdem, hodim link 😀

hajdylca
2. okt 2009

Alex tu je ten link https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a pisala to Marika6 24.3.09 o 8:41- neviem, ale ci je to este stale aktualne... lienka2 ja planujem ist tych 8t pred porodom, ak bude vsetkok v poriadku, ale ak sa necitis v robote dobre tak sa daj uz vypisat- ak sa mas niekde nervovat a stresovat to Ti zato nestoji- aspon ja si myslim ...

alex
2. okt 2009

hajdy ďakujem, si poklad 🙂

lienka2
2. okt 2009

hajdy, len neviem ci sa doma nebudem viac nervovat.. co budem robit cele dni.. 😖 mne sa v praci paci, ja v pohode vsetko robim, len ludska blbost je niekedy taka ze sa veeeelmi cudujem.. 😠 nejako si to budem musiet vybavit, a keď sa nepodari tak ostanem doma..

hajdylca
2. okt 2009

a aby som nezabudla- tak mne skor to stretko toho 14.10., ale aj toho 13. by nebol problem, skor 14 😀 alex za malinko- a dakujem 😔 😵 ideme teraz do polska tak mozem kuknut, ci ho tam nebudu mat- inak moj muz chce ist z targu este tam sa pozriet, tak uvidime, kam nakoniec pojdeme... lienka2 pokial sa da skus sa nad tou blbostou len pousmiat, a hodit za makovicku, ale ak je to moc tak ver tomu, ze domka si najdes vela veci co budes musiet robit 🙂 vsetky veciny poprat- ozehlit, poupratovat, budes chodit robit prieskum do obchodikov, ze kde co maju, co sa kde oplati- o vsetkom nas informovat tuto 😉 a zachvilku budes mat Samka uz domka (inak aj ja by som chcela Samka, len uvidime co sa tatovi bude pacit🙂

maculik
2. okt 2009

lienka, a na pol uvazok sa ti neda pracovat? Ze by si aj ostala v praci, aj mala viac volna. Ci to sa zase neoplati financne?

Ja ockovanie tiez davam len povinne, kiahne sme sice uz mali, ale aj keby nie, aj tak by som ockovat nedala. Proti TBC sa tu uz neockuje, co som aj rada. Na Slov.sa o tom tiez uz diskutuje, no ktovie, ako dlho potrva, kym to zrusia.

Z casopisov ja odoberam Mama a ja a Dieta, no uz si necham len Dieta, v Mama a ja sa mi zda, ze vela pisu o tom istom. V Dietati su podobne clanky plus este vela naviac.

maculik
2. okt 2009

blumi, drzim palce, nech nam poobede oznamis, ze sa drobec ukazal 🙂

loginka
2. okt 2009

cafte, jeeeeeee blumka som velmo zvedava 🙂 drzim palce aby babo ukazalo co ma 😉
zuci, zakaz citat blbosti! 😒
inak videli ste v stredu na Prime ten novy serial Preslapy? som sa nasmiala, akurat tam zienka bola pred porodom, jej muz mal vsetko nastudovane a ona nic, zriadil speci porodnu linku, aby nebola nikdy obsadena, presiel si par krat rozne trasy Prahou do nemocky a nakoniecsamozrejme, ked to na nu prislo bol na golfe a telefon mal jeho kamarat, ktory za nou dosiel namiesto neho

inak to video nieje nic strasne, len pekne fotecky 🙂 sama pohodicka 🙂
ja som sa len zlakla toho dvojickovskeho bembela, ved ja to neudrzim na tele, pomoooooooc!

alex
2. okt 2009

hajdy tak popozerajte v Poľsku a potom čakáme info, čo sa oplatí 😉

zusika
autor
2. okt 2009

kocky to stretko tusim asi skor 14.10. - lebo niekto ma s utorkom problem a na stredu nikto neprotestoval.... tak asi toho 14.10. predbezne - ANO??? Avion, 16.30-17.00

no a dokedy v praci? fyzicky som tu iba do konca tohot mesiaca a od 1.11. uz budem robit IBA z domu, co mi vyhovuje, lebo nemusim denne cestovat 70km - vstava o 6. a prichadzat domov o 18.0 - v praci to mam v tomto super....
a este mam dva tyzdne dovolenky...takze to vycerpam v decembri podla toho, kedy mi daju nastup na MD...

ozaj kocky...vy ste sa uz pytali, kedy vas chce Dr. vypisat? ja to chcem nadhodit na najblizsej poradni - 30.10. ze nech sa viem v praci zariadit.... myslite, ze sa Dr. da ukecat, aby mi to dala niekde medzi 8.-6. tyzdnom?? teda este pred vianocami??

lienka2
2. okt 2009

hajdy, a keby som sa dala vypisat tak budem mat vychadzky? resp. asi iba obmedzene a za dve hodiny ja nic nepobeham.. 😖 lebo vsetky obchody s detskymi vecami mam dost daleko od domu.. navyse uvidim co mi doki povie po dalsej poradni, uz mi 2x spominal zasivanie krcka a vtedy uz fakt len doma ostat.. ale dufam, ze tomu sa vyhnem..

zusi, na matersku mozes nastupit 6-8 tyzdnov pred porodom, tak neviem preco by mal mat doki problem..

zusika
autor
2. okt 2009

no lebo nie je, ze pokial nemas problemy ides az 6t, pokial si nejake rizika, tak az vtedy ides 8t??
ja neviem, pytam sa.....

mmaarrttiinnaa
2. okt 2009

ahojte konecne sa hlasim po dlhej dlhej dobe a mam dobre spravy vcera som si bola pre vysledky tripple testov vsetko je v poriadku riziko DS nizsie nez 1z50000 a riziko NTD 1z6900 tak mam radost
blumke drzim palce ja idem na morfo v pondelok
este k tym ockovaniam mojej kamaratke obycajne ockovanie proti chripke spustilo sklerozu multiplex este chodi ale o par rokov neviem

lienka2
2. okt 2009

zusi, mas asi pravdu.. pozeram v tehu knizke je tam ze v 32tt mat. dovolenka zo zdrav. dovodov, a od 34tt nastup na MD..

olifcek
2. okt 2009

ahojte baby,

zuci si zlata, ze si si na mna vcera spomenula....x;o)

nestihala som sem prist veru a po praci som sla haji....

draheho mam od vcera prec, siel k rodicom do noveho mesta nad vahom, takze az do pondelka som sama...

dnes som bola u gyneko sestricky na krv, v pondelok idem po vysledky, potrebujem ich v utorok na vysetrenie srdca...sestricka gyneko vravela, ze mi dava urobit aj krvny obraz a kukneme paq na to zelezo u mna x;o)

potom som sla do nemocnice na dalsi odber kvoli stitnej zlaze, paq este ku obvodakovi po papier na kozne, kde uz som ale bola, len im papier musim zaniest. bala som sa, ze mam jedno znamienko nedobre, lebo sa zmenilo a prislo sa na to, ze to nie je znamienko ale tzv. starecke znamienko, co sa en vypaluje. blbe je, ze ich mam veeela, i na pravom prsniku par, tak si ich vsetky dam z tela povypalovat dusikom...akurat, ze prsia az po dokojeni x;o)

pridala som do tabulky ruzi23, orchidku a zuzulik. hned aj napisem IP s pokynom, ako sa k tabulke dostanete x;O)

v tabulke si vsimnite, ze mame dve zalozky...automaticky pridete do bruska, ale mame aj my-1.kolo, je prima pisat info tam i tam x;oD

vevoncek je tam 2x, hehe...ja tam novu babu vzdy pridam, ale vevons a asi nenasla....je to tam podla abecedy x;o)

blumka
2. okt 2009

no ahojte...uz som tuuuuu 😀
babo sa ukazalo, ziadny hanblivcek...a je to DIEVCATKOOO 😀 ...s manzelom sme sa celu cestu domov smiali ze ako ide on teraz kazdemu vysvetlovat ze on stale tvrdil ze to bude dievcatko 😀 😀

maculik
2. okt 2009

blumka, tak gratulujem k dalsej kocke 🙂 🙂
Meno uz mate vybrane?

alex
2. okt 2009

Blumi gratulujem k ďalšej babuľke 🙂

maculik
2. okt 2009

ja som prave dosla z obedu a vobec sa mi nic nechce, no roboty mam nad hlavu..

matka, gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

olifcek
2. okt 2009

blumik tak gratulujeeem..manzelik bude mat doma babinec x;o)

kakatka1
2. okt 2009

Blumka gratulujem, Tete ste vacsiu radost ani urobit nemohli, sestra je vzdy na nezaplatenie.

olifcek
2. okt 2009

kakatka no ja a moja segra sme sa nikdy moc nemuseli..az teraz je to kusok lepsie x;o) ja som vzdy chcela starsieho brata...mam troch mladsich surodencov totiz...po mne segra, a paq dvaj abratia x;o)

kakatka1
2. okt 2009

Olif, no to asi ako kde. Ja mam o 4 roky starsieho brata a surodenecky vztah 0 bodov. Preto som vzdy tuzila po sestre.

mmaarrttiinnaa
2. okt 2009

blumi blahozelam 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre