Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

supi
15. okt 2009

Loginka a kam chodis na melir? Inak tie tlaky mam aj ja ale to sa vraj maternica roztahuje...

alex
15. okt 2009

Supi ok, tak ak by sa ešte niekto chcel ísť spoločne pofotiť, tak dajte vedieť. Zatiaľ sme teda dve. Zuzka písala, že tak 3-4 by sme mohli byť ale aj viac, potom aj tá cena je celkom fajn. Vhodné je to tak koncom 7 až do 8 mesiaca, takže ešte je čas.
Ja sa objednám s mužíkom tak začiatkom decembra asi. Kamoška sa bola fotiť a veľmi pekné fotky majú.

kakatka1
15. okt 2009

Ahojte! Som iba na skok, ako vzdy 😅 Blumka, Tete prajeme vsetko naj k dnesnemu sviatku. 😵

alex
15. okt 2009

Ja sa pripájam ku gratulácií a Terezke prajem veľa zdravíčka! 🙂

komarik
15. okt 2009

ahojte dievčatá,
vidím že už o mne viete. Nepísala som vám nič lebo som vás nechcela strašiť.

Boli sme objednaní na 4D sono ale nejak to poplietli a zapísali nás na 2D morfologický. Tam nám lekár našiel viac príznakov na downa aj keď sme do teraz mali všetko v poriadku. Boli sme veľmi vyľakaní a tak sme dnes boli u iného lekára v BB. Ten nám downa vylúčil ale zväčšená šija hovorí o inom postihnutí - hydropse. Je ich veľa druhov. Vraj to máme v takom štádiu že to môžme mať aj nemusíme. Niektoré druhy hydropsov sa nemusia ukázať ani pri odbere plodovej vody.
Vybavili sme si odber plodovej vody u doc. Ondrejčáka v BA na budúcu stredu. Je vyššie riziko potratu lebo budem v 23tt ale vraj to máme podstúpiť na vylúčenie aspoň niektorých hydropsov a downa. V ten deň alebo nasledujúce ráno budeme vedieť výsledky. Podľa toho sa rozhodneme čo ďalej.
Zrýchlený odber plodovky stojí 10 000,-Sk tak ešte zisťujeme možnosť preplatenia v poisťovni. Keď budem vedieť niečo nové napíšem vám.

zucana
15. okt 2009

komarik drza sa....drzim ti palce...aj ked to je jedine co mozem...
mysli pozitivne...
inak teba neposlali na morfologicky v 20tom tyzdni?

andrea2603
15. okt 2009

komarik, to mi je ľúto, že máš takéto starosti ☹ . Držím všetky palčeky, aby to bolo v najlepšom poriadku.
Nech ten dlhý čas čakania, čo najrýchlejšie ubehne.

katina2209
15. okt 2009

komarik držím palce nech to všetko dobre dopadne

zuzulik
15. okt 2009

komarik, drz sa, vela sil

inak ja mam morfologicky zajtra, tak verim, ze bude vsetko Ok, uz teraz mam strach

zusika
autor
15. okt 2009

komarik, nemam slov.... tak iba ze na teba budeme mysliet a citim s tebou!!!
A velmi drzim palce nech to aj tak dopadne pozitovne

maculik
15. okt 2009

komarik, to ti povedali oni, ze je tam vyssie riziko potratu? praveze mne lekar povedal, ze cim je neskor, tym je mensie, preto mi amnio robil az v 20tt. Ze aj zenam, co maju cukrovku a musia im robit z nejakeho dovodu amnio, tak im beru vodu az okolo 22t, aby znizili riziko spontanneho potratu a inych komplikacii.
Tak ja dufam, ze nebudes mat ziadne problemy a ze vam vsetko dobre dopadne. Drzkaj sa a potom vela oddychuj.

alex
15. okt 2009

komarik držím palce, nech je to len planý poplach.
Inak aj ja som pochopila z toho čo mi lekár hovoril, že čím neskôr, tým je to riziko menšie.

lolka
15. okt 2009

komarik, siiiiilno drzime palce aj s Viktorkou, aby ste boli v poriadku a vsetky zle prognozy sa vyvratili !

alex, to fotenie vyzera zaujimavo, isla by som s Vami 😉 ak vies viac info, napis so IP

komarik
15. okt 2009

ďakujem za povzbudenie,

riziko sa už vraj znova zvyšuje v 23tt a na morfologickom som bola aj v 20tt a bolo v poriadku. Musíme len čakať.
Dúfam že už nikto nebude prežívať niečo také. Mimochodom máme dievčatko.

olifcek
15. okt 2009

Komarik x;o( bozinku, tak si prajem aby to nakoniec vsetko dobre dopadlo...je mi z toho smutno ale verim, ze to bude naozaj v poriadku...

martinaj
15. okt 2009

komarik aj my drzime palce.... nechapem, ze na jednom morfo je vsetko OK a na druhom nie.....
snad to cele je len velky omyl...

zoska
15. okt 2009

komarik ahoj,
tak toto asi nik necakal, je mi velmi luto, ze musis prezivat nieco taketo... verim ze bude vsetko v poriadku, drzim ti velmi palce...

lolka
15. okt 2009

baby, dnes som urobila super nakup. v tehu obchode 4MAMA som si kupila zimnu bundu so 70% zlavou, stala 22 eur ! bola jedina a velkost M, tak som nevahala a na zimu som s bundou vybavena 😵 ked bude muzik doma, odfoti ma a hodim foto do albumu.

co robite ? idem zehlit...

zucana
15. okt 2009

cafte ja som dovecerala a ideme kukat telku..
pocujte ani jahodovy lekvar by sa nemal?

olifcek
15. okt 2009

lolka juuuuuuuj, a ja tak zhanam vetrovecku na seba x;o((

tehu vetrovka by mi asi mala stacit vo velkosti, aku som mala, kym som tehu nebola, ze? ale v ,,normalnych,, obchodoch kukam po XL, nech ma brusko dost miesta....zatial sa zmestim do svojej M aj L ale uz to dlho nevydrzi x;o(

preco i my tu na vychode cosi take nemame? x;o(((( tu pod 1500sk nekupim nic...chjo

olifcek
15. okt 2009

zuci a preco nie?

lolka
15. okt 2009

zuci nie ? je v nom nieco zakazane ? 😕

olif, to bola veeeelka nahoda. co som obzerala gate a tricka, tak boli v normalnej cene - aj ked je pravda, ze lacnejsie ako napr.v Auparku 😖 tehu bunda by ti mala stacit v tvojej velkosti, ale je to asi indi-vindi.
tato bunda je taka, ze ju budem v pohode nosit aj potom, ved teraz mi v nej brusko skoro ani neni vidiet.

ja som si urobila ovocny salatik, tak sa napchavam vitaminmi 🙂

zucana
15. okt 2009

niekto pisal ze su jahody alergeny ci co...tak ma napadlo...

petuskaxfun
15. okt 2009

ahojte babule 🙂 no ja som dnes uplne hotova....sme obehali cely polus,hladali sme topanky pre maleho a nikde nic 😒 dosli sme pred hodkou domov a k tomu som dostala taku migrenu a ta zaha do toho,ze ani neviem,ze z coho sa mi chce skorej grcat,fuuj velmi zle myslite,zesi mozem dat ibalgin ☹

zucana
15. okt 2009

IBALGIN ISTO NIE !!!

petuskaxfun
15. okt 2009

a preco zuci 😒 akurat hladam na nete a tu pisu,ze si ho davaju na silne bolesti aj tehu na odporucanie lekara 😒

zucana
15. okt 2009

ak sa nemylim tak v ibalgine je ibuprofein a mne ho vyslovne v tehu neodporucali...ale to je na tebe....

zucana
15. okt 2009

daj si paralen...

zucana
15. okt 2009

pribalovy letak:
v posledných troch mesiacoch tehotenstva neuzivat
V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na výslovné odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť sa musia o užívaní lieku poradiť s lekárom.

petuskaxfun
15. okt 2009

idem si dat teda panadol,dufam,ze mi zaberie,este aj zimnica ma chyta ☹ dakujem ti za radu zuzi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre