Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
19. okt 2009

ja viem moja, ani mne, len malilinko malo niekedy, ale radsej sa na tom zasmejem, lebo nic nestoji za to, aby mi odisiel...my tak isto 2 a 1 mesiac 🙂

petuskaxfun
19. okt 2009

No zivot s nimi ale ani bez nich nie je lahky 😀

petuskaxfun
19. okt 2009

Dobru nockuuu vsetkym 🙂

olifcek
20. okt 2009

Bre ranko. Ja uz v buse, smer kardiolog. Dnes to uz snad vyjde, chi

katina2209
20. okt 2009

dobré ránko, olifcek držím palce, petuska ja si myslím,že keď budeme na materskej tak stačí tak 2-1 mesiac pred pôrodom ja budem rodiť v ružinove tak tam by som chcela chodiť a s tými chlapmi máte pravdu, ešte ste s nimi kratúčko 🙂

lolka
20. okt 2009

dobre ranko 🙂
vcera ste toho teda popisali.....aspon mam co citat pri ranajkach v praci 😀
olif, dobre vybavte 😉 ja uz mam kardiologa za sebou.
ja by som chcela ist tych 8 tyzdnov pred terminom na MD. aj tak uz bude zima, sneh, Vianoce, tak si spravim doma pohodu.

lolka
20. okt 2009

baby, kedy doki stanovi presny datum porodu a tym aj odchod na MD ? plati to co uz mam v tehu knizke alebo to este upravi ? po poslednej kontrole som si vsimla, ze mam v knizke, ze je mala vacsia o tyzden....ale doki to nespomenula, iba ze je vsetko ok. 😕

katina2209
20. okt 2009

lolka berú termín podľa poslednej menštruácie, ja idem tiež 8 týždňov a ešte mám týždeň dovolenky tak by som mala ísť ako ty posledný pracovný deň 11.12.Aj môj malý je vačší o týždeň,ale ich zaujíma termín podľa menštruácie alebo podľa toho prvého ultrazvuku v 10 týždni

lolka
20. okt 2009

aha, takze mi to vychadza cca na toho 11.12. a k tomu mam este 10 dni dovolenky, takze v robote skoncim v novembri. 😉 takto som to už aj predbezne nahlasila sefke, aby vedela 😵
ja uz sa tak tesim, ked budem doma.....treba urobit poriadok v byte, aby sa pomestili veci pre Viki, muzik bude malovat spalnu, dufam, ze budem vladat aj vacsie upratovanie.... 😅

alex
20. okt 2009

Dobré ránko, ja som dnes pospala dlhšie.

Baby ale na materskú sa nastupuje 6 týždňov pred pôrodom, 8 týždňov, zo zdravotných dôvodov.

alex
20. okt 2009

Mne to vychádza až na 15.1. 😒

katina2209
20. okt 2009

ja nastupujem určite osem týždňov aj pri Markovi som tak nastupovala treba sa dohodnúť s dokym

alex
20. okt 2009

Tak to je fajn. Aj ja by som tak chcela. Uvidíme...

katina2209
20. okt 2009

Materská dovolenka - je ospravedlnené voľno v práci považované však ako výkon práce, počas ktorého vzniká zamestnancovi nárok na dovolenku, a toto obdobie nie je dôvodom na krátenie dovolenky.

patrí každej žene v súvislosti s narodením dieťaťa a to v dĺžke 28 týždňov, osamelej matke a matke, ktorej sa narodili dve a viac detí v dĺžke 37 týždňov,
začína sa najneskôr 6 týždňov pred predpokladaným dňom pôrodu, najskôr však 8 týždňov, čas nástupu však určí lekár,

katina2209
20. okt 2009

takže v zákone sa tiež píše,že určuje lekár čas nástupu záleží od neho keď máš alex dobrého dokyho tak v pohode keď mu povieš,že chceš ísť 8 týždňov predsa je to záťaž na celý organizmus tak podľa mňa ti to potvrdí, nebude ti robiť napriek inak ja by som už išla najradšej teraz mám hrozne spavé obdobie a to som v práci už od pol ôsmej a budem tu do pol šiestej 😒

lolka
20. okt 2009

alex, tiez si myslim, ze doki ti nebude robit problem ist 8 tyzdnov pred terminom. skor si myslim, ze to zalezi od zeny, kedy si povie resp.vypyta sa od dokiho.

janielah
20. okt 2009

ahojte 🙂 katina, ty si dobraaaa, ja som v tychto veciach uplny puk...
aj pracujes v tejto oblasti?

alex
20. okt 2009

kati no ja sa s ním pokúsim dohodnúť... ešte je otázne či nezostanem doma už začiatokom decembra, keďže mi 8.12. končí zmluva a aj keď sa šéf vyjadril, že so mnou ráta, pri ňom nikdy neviem... Už hľadajú aj náhradu za mňa, tak sa mu asi neoplatí mi držať miesto.
Ja som dnes tiež vstávala o hodinku neskôr, lebo sa mi nechcelo.

janielah
20. okt 2009

ty, alex a to moze takto tehotnu zenu vy..? to neni na to nejaka ochrana?

alex
20. okt 2009

jani, ak by som mala zmluvu na dobu neurčitú, tak nie. Ale ja mám zmluvu na pol roka a on mi ju nemusí predĺžiť.

janielah
20. okt 2009

aha, tak to je smola....ale matersku ti bude platit, ci?

lolka
20. okt 2009

jani, ak si alex za posledne (myslim) 3 roky hradila min. 270 dni nemocenske poistenie, tak ma narok na matersku a to ze jej skonci zmluva na to nema vplyv.

alex
20. okt 2009

ako vraví lolka, ak si za posledné 2 roky, bola nemocensky poistená min. 270 dní, tak na materskú nárok je.

katina2209
20. okt 2009

áno jani pracujem, ja tu mám tiež náhradu, ktorú teraz zaúčam ale dali jej zmluvu na dva roky keby som sa chcela prípadne po dvoch rokoch vrátiť... alex aj keď si na materskej aj na pn ťa nemôže vyhodiť no ale keď máš zmluvu na dobu určitú nič moc, to už záleží na tom ako sa dohodnete, ale materskú normálne dostaneš aj rodičovskú, len keď máš zmluvu na dobu určitú tak ti miesto nemusí držať jedine,že sa s ním dohodneš,že sa chceš vrátiť aby ti ju predlžil...záleží na ňom

zucana
20. okt 2009

cafte baby ...vysledky krvi stale nic....
inak ja som na tkz. predmaterskej a 3.12. sa musim ist nahlasit na normal matersku...tiez termin podla datumu poslednej menst.
inak moj muz sa vcdera zranil pri fotbale tak som uz ani nepisala...vytkol si zas clenok na tej istej nohe ako pred 2 mesiacmi ktora sa mu mesiac hojila a teraz to ma tak opuchnute a modke a take vyvalene a ledva chodi a nechce k lekarovi....zabijem ho????? 😔

zucana
20. okt 2009

ze drzat miesto 2 roky....jaaaj tu vam ho drzia 6 mesiacov max. ale tak ja by som chcela najst inu pracu....po roku a pol ....takze muzik sa bude musiet postarat uz teraz bojim ako to zvladneme 😒

katina2209
20. okt 2009

zuci na slovensku ti musia držať miesto 3 roky zo zákona aspoň niečo môžu ti po tých 3 rokov povedať,že nemajú pre teba prácu ale musia ti dať odstupné 2-3 mesačné podľa toho koľko máš u zamestnávateľa odpracovaných rokov... inak s tými chlapmi je to hrozné ich dostať k lekárovi zúfalstvo to poznám...

lolka
20. okt 2009

zuci, tak take zranenia ako mate momentalne vy doma, dobre pozname....moj muzik ma z basketbalu kotniky uplne v pr.... 😒 no chlapi, co uz s nimi, ze ? 😅

ja si matersku asi riadne uzijem, lebo vyzera to tak, ze sa nebudem mat kam vratit.....s nasou firmou to nevyzera na dlhu existenciu. takze po MD si budem hladat nieco nove 😖

zucana
20. okt 2009

no a mame pokazenu vodu v kuchyni resp. bateriu a tak musim tam mat taku misku a mame taku velky suflik ktory nevieme vybrat a uz tyzden a pol cakame na servis a som sa uz vytocila lebo ked nedojdu dnes tak ja zajtra ziadnu veceru uz nerobim....
a potom ze mame byt v klude a nestresovat sa

katina2209
20. okt 2009

no to sú ale drzáni ale to je tak všade zuci ja napríklad už čakám na dokončenie kuchynskej linky vyše mesiaca a včera volali mužovi,že stratili ten nákres čo u nás vymeriavali takže znova nám to budú musieť vymerať bohvie kedy to vlastne budeme mať no zúfalstvo a to som chcela mať do vianoc všetko hotové 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre