Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
1. júl 2009

zusika, moj nazor je ze cim viac penazi pchame do vrecka lekarom tym su horsi...no ale na druhej strane ked za svoju robotu nemaju poriadne zaplatene, tak beru peniaze od nas...je zaujimave, ze v usa som nemusela nikomu nic strkat do vrecka a kazdy jeden doktor bol mily..aj ked prave prisiel zo saly, kde mal narocnu operaciu, este sa mne ospravedlnoval, ze cakam dlhsie ako inokedy. A o sestrickach ani nehovorim..u nas mam niekedy pocit, ze sestricky su mudrejsie ako lekari...no ale to je aj o starostlivosti statu o nich...nasi su nedoceneni, dobri lekari preto odchadzaju a nam tu ostava vacsinou len ten "vykvet"...ale ako vravis..nehadzme vsetkych do jedneho vreca...poznam pediatra, ktory pride za dietatkom domov, ci je den alebo noc ale poznam aj taku gynekologicku, co sa ku nej zeny boja chodit ale kedze je v malom meste nemaju na vyber...
Ja sa na druhy porod tesim...pravdupovediac uz ho chcem mat za sebou a verim, ze natrafim na ludsky pristup a mile sestricky...a ze budem potom pri porovnavani mojich porodov povedat, ze boli rovnake 😉

zusika
autor
1. júl 2009

jaaaaj blumka, daleko este do porodu 🙂 🙂
..som teraz pozerala letenky do toho milana a veru bude z toho nieco.... ceny leteniek isli na 5€ aj s poplatkami...a to minuly tyzden skocili cez 60€...rozumete tomu??? sialenosti robia....

olifcek
1. júl 2009

ivush: pan doktor mi ale odporucil prist, tak som sla...a predpisal mi duphaston a ascorutin /ten ale vraj dojciace a tehotne nesmu uzivat, tak som este pisala panovi doktorovi, ze preco ho nedporucaju. no pan doktor, hoc je mlady, je uzasny profik, takze ja si vezmem aj aj/ x;o) jedno mam pre istotu na udrzanie a druhe na posilnenie stien.

nevidel ziadne krvacanie ani nic podobne, ale chcel mat istotu on i ja. vzal mi uz aj dva stery na nejake vysetrenia,ked uz ma tam mal, hehe, je uzasny. a pozreli sme sa i na babatko. uz ma 17,5 mm, povedal, ze sa ma babo velmi dobre, ze pekne rastie, ze to vychadza na 8tt a 2 den, co je super x;o)

ivush: ale velmi pekne dakujem. ja som si aj myslela cely cas, ze je to proste v pohode, ale...ked lekar povedal, nech vzdy pridem, ked ja cosi nezvycajne, tak som radsej prisla x;O) aj som mu povedala, ze ja k lekarom chodim, len ked uz fakt musim. tak sa zasmial, a povedal, ze ano, ze su pacienti, ktori chodia i ked vobec netreba a ti, ktori nechodia, az ked je zle. ale povedal, ze ja ako tehotna, nech urcite vzdy pridem k nemu, alebo na pohotovost, ked sa cosi vyskytne x;o) je uzasny, paci sa mi, ze nic nenecha na nahodu...

a jo, odporucil mi pohodu, pokoj a sexualnu abstinenciu, chi. a to uz dva tyzdne abstinujeme, hehe

baby, i u nas moze byt partner pri porode, to uz je standartom x;o)

blumka
1. júl 2009

olif, tak to vyzera ze mas odborinka doktora 😉
a viem ze moze byt partner pri porode..ale moze byt od prvej chvile ako prides do nemocky? ja som mala manzela pri sebe cley cas a teda rodila som poriadne dlho...neviem, preto sa pytam...ja som len citala o tom, ze manzela zavolaju az ked sa ide priamo rodit...ale kym sa zena otvara tak tam nie je...no podla mna su prave tie prve chvile dolezite, ked ta ma kto povzdbudit, chytit za ruku, ked ta vsetko bolo...potom ked som uz rodila som ho tam ani velmi nevnimala cez tych vsetkych lekarov 😀

olinka6226
1. júl 2009

ahojte... teraz som vas docitala mam teraz dost roboty (uzavierka+behacky po doktoroch) zapojim sa kratko do debaty:

otehotnenie: samko 1 rok pred planovanym tehu a toto mimi skor o 2 mesiace ako som chcela... ale stale si vravim ze radsej takto ako sa ako niektore maminy roky snazit a trapit, cize mali sme stastie.

dovolenka: my sme sa v piatok vratili z turecka a neznasam ho. Precestovala som toho vela, ale takyto otrasny pristup som nezazila a v 5* hoteli uz toboz nie. Z europskych hlavnych miest milujem Pariz bola som tam asi 20x a stale nemam dost 😀 Rim je fajn, ale pariz je pariz...

porod: moj prvy porod bol v podstate v pohode. doktorka celkom ok, sestricky na porodnici otrasne, potom mozno uz vdaka tomu ze som bola na nadstandarde boli super. (ine sestricky) tentokrat si ale pripravim dobry porodny plan pretoze chcem max prirodzeny porod (v ramci moznosti a neohrozenia zdravia svojho i dietata) cize chcem rodit v polohe klacmo, bez nastrihu, oxitocinu a trhania plodoveho vaku takze asi tak... budem asi musiet byt velmi asertivna aby som to dosiahla. ved uvidime. ale na porod sa tesim velmi.

vcera som bola na potvrdenie tehu u doki a povedala ze drobec je velky na 6,5 tyzdna. cize nevolnosti mozem este len ocakavat 😖 a to som sa tesila ze v minulom tehu mi bolo zle uz od 8tt a teraz je to aj napriek malym nevolnostiam v pohode...

olifcek
1. júl 2009

blum: neviem, ale viem, ze saca je super a verim, ze tam moze byt partner cely cas x;o) chi, ved..zistiiiime si, no nie? itak sa tam my dve asi stretneme x;O)

zoska
1. júl 2009

olinka- tak to je blbe, ze sa ti dovca nepacila...uz som to tiez zazila a nic moc teda...len som lutovala prachy 😒
ale v Turecku sme boli min.rok na svad. ceste a bolo super, ale hotel sme hladali cez recenzie na nete, nie podla obrazkov a popisu v katalogu, uz som poucena...bohuzial

no a porod...este na to nechcem mysliet, ale z nastrihu mm strach strasny a to sitie potom.... no bojim bojim, o nastrihu som citala ze nemusi byt ked sa pred porodom cvici s nejakym balonikom...ale este sa tym nejdem zatazovat

granado
1. júl 2009

Ahojte čakateľky. Ja som bola včera neplánovane u lekára /zobrať si PN/ a samozrejme že sme pozdravili aj moju bublinku. 15. 06. sme boly iba dutinka a dnes nám krásne bije srdiečko. Podla PM som 7+š a podla sona to teraz je 6+6. Meriame 8,5 mm. Som zvedavá kolko narastie do budúcej kontr. ale teraz že rastú strášne rýchlo/ako huby po daždi?/ 😀 Ja neako celý deň iba pospávam a neviem či ma nebude bolieť zub.

blumka
1. júl 2009

olif, ved preto chcem ist do Sace, ze som na nu pocula same chvaly... 😉 bola by sranda keby sme sa tam stretli 😀

blumka
1. júl 2009

ja idem o hodinu z domu...myslite na mna a na moje babo...dufam, len ze sa tam z tej horucavy nezlozim 😅

zoska
1. júl 2009

granado gratulujem k srdiecku 😵 ja idem bud. tyzden na sono, tak dufam ze uz tiez bude 🙂
tomu zubu nejak dohovor...to by bolo blbe keby ta bolel kedze analgetika by sa nemali...

olifcek
1. júl 2009

blum: moj lekar je uzasny, naozaj x;o) keby boli vsetci lekari ako on...

zusika
autor
1. júl 2009

olif, ale ty si teraz menila lekara, nie?

olifcek
1. júl 2009

baby, hlavne nezabudnite ist ku zubarovi, lebo pokazene zuby su zdrojom infekcie x;o( mne to lekar odporucil hned ako som tam bola prvy krat x;o)

ewelyne
1. júl 2009

Ahojte baby 🙂 pisete ako dive 🙂

Olinka, moja rec- co sa tyka druheho porodu, ale kde tu v BA? Inak som aj rozmyslala nad dulou, aby ma doprevadzala do nemocky... doma so mnou rodit na SK asi nikto nebude, jedine, ze najdem nejakeho lekara, ktory sa na to da 😀... A myslela som, ze ona by hajila,moje poziadavky vnemocke...a bola neoblomna , ked ja nebudem vladat uz ani rozpravat 🙂 no ktory lekar v BA a v kt. nemocnici si k tebe dobrovolne klakne na zem, ked rodis? Ked zistis daj vediet. Ja tiez nechcem ziadne tlmice, oblbovaky a oxit...

Blumka, Olif- Manzel s tebou moze byt na SK len tych finalnych 10-15 minut ked uz rodis ale nie od zaciatku.... aj to sa mi nepaci, lebo v podstate nikto s tebou nemoze byt, ani mama, ani sestra... uplne od zaciatku... tak to budem asi nachodbe cakat do poslednenj chvile... 😀
A musia absolvovat hromadny pohovor s nemocnicnou psychologickou a ta musi dat potvrdenie a take dristy a strata casu a papierovacky... no dovidenia..

My ideme do Chorvatska na dovolenku na dva t. no ja sice neviem ako zvladnem cestu v aute... ale uvidime.
Ja som rad, ze aspon pocas VS som co to pocestovala a videla... ked som este popri skole letuskovala 🙂
Ale do USA a Austrálie by som tak rada isla a hlavne na Nový Zéland 🙂

Zoska, aj ja chodim so sackami a niekedy nestiham dobehnut... Minule sa mi to stalo v autobuse ☹ale mala som sacok, ale tie pohlady....

V piatok idem na odbery, tak sa tesim-netesim, lebo mam prist nalacno... ach jaj...

granado
1. júl 2009

už som skúšala volať aj zubára a sestrička srašne milá mi to vysvetlila. Môže sa dávať injekcia/že tá konkrétne sa nedostáva do krvn. obehu, že je to lokál ale že môžu sa dávať aj tie bežné keď treba. A inak proti bolesti ak budete potrebovať, paralen neuškodí/s mierou/. A k zákazom, bacha na zmrzlinu kôl.salmonele.

blumka
1. júl 2009

ewelyn ani mne sa to nepaci...ked uz poslednych 15 minut tlacis tak manzela ani nevnimas... naco tam akoze potom je? podla mna je omnoho dolezitejsie, ze je pri tebe ked sa trapis tych niekolko hodin pred. Ja som rodila 30 hodin, tak si fakt neviem predstavit ako by som to zvladla sama...manzel za mna vsetko vybavoval, ked ja som u nevladala hovorit..on bol vlastne taka moja dula 😕 😀

olifcek
1. júl 2009

ja si vydupem, ze ho tam chcem a basta x;o)

blumka
1. júl 2009

olif, budeme dupat dve?

olifcek
1. júl 2009

blumka: jo, plus nasi mm x;O)

blumka
1. júl 2009

xixi to bude v saci vyzerat? inak bola si tam uz niekedy pozriet? vies ako to tam vyzera? a co vlastne ta nemocka ponuka? viem ze je este cas, no som zvedava..

zucana
1. júl 2009

cafte baby no vy ste sa zas rozpisali...vidim ze ja budem mavat poobednajsie sichty so zoskou a vy doobednajsie 😝
no tak zhrnme to tu...takze my sa chystame sem do Lignana pride aj moja sestra s priatelom (na tyzden v auguste) a ked bude vsetko ok tak pojdeme v septembri na 2 tyzdne na sardiniu 🙂
co sa tyka lekarov tak ja mam super lekara ktory ak bude vsetko ok tak ma aj odrodi...bohuzial okrem toho ze pracuje v nemocnici tak je sukromny a za kazdu navstevu so sonom platim 150 EUR. a co pojdem teraz na tie geneticke testy tak to stoji 200 EUR. No a za tieto peniazky baby sa k Vam doktor musi spravat ako ku kralovnej a tak to aj je. a este je to aj po znamosti. tak dufam,ze mi manzela necha pri celom porode a izby som videla su celkom ok ale chcem sama izbu tak neviem co to bude stat....
Tu totiz keby ste nesli k privatnemu tak idete do nemocnice a tam vam sono roi vzdy iny lekar a mate narok iba 4sona za tehotenstvo a pokial si nerezervujete hned na zaciatku tak nie su miesta...
co sa tyka zubara tak ja chodim pravidelne lebo som po takom zakroku z min.roku a moje zuby su hroza takze ja pojdem po 3 mesiaci ked bude uz s mimim vsetko ok.
granado co sa tyka zmrzky tak vacsina sa uz z vajec nerobi takze nie je problem.staci sa opytat ci je bezvajecna...povedala by som ze 90% uz sa nerobi z vajec iba z mlieka...prevareneho...ked som mala 16 robila som v zmrzlinarni juj to bolo davno
😀
olif spis neboj vsetko bude ok a malinky supis rastie 😉

blumka
1. júl 2009

olif akurat som sa docitala ze v nadstandardnej izbe v Saci moze byt manzel aj pocas celej prvej doby porodnej

zoska
1. júl 2009

ahoj zuci, dnes nemam poobednu , mam povinnosti 😀
Inak to su riadne peniaze co platis 😨

no ja momentalne nemam na zmrzku ani vlastne na nic chut... za chvilu musim vyrazit z domu a uz zhanam nederave tasky, ale dufam ze sa situacia z rana nezopakuje 😖

alex
1. júl 2009

ahojte, tak od včera som oficiálna tehuľka, mám knižku. Prvá poradňa a prvé sono, nás čaká až 10.8., to sa ešte načakáme...

zucana
1. júl 2009

alex gratulujem kto mi tu slubil oscanovat tu tehu knizku?
zoska tak neva...budem aj ja nieco robit....alebo mozno tuniekto bude 😉
blumka no tak sa dajte s olif do nadstardandnej izby a mate to vybavene 😎

zoska
1. júl 2009

baby co som pocula tak u nas je tiez mozne aby bol manzel pri celom porode...
pred troma rokmi nam zrekonstuovali pavilon porodnice, sesterka tam rodila, bola na nadstandarde aj s manzelom ubytovana, sestricky sa k nej spravali ako ku kralovnej, malu mala pri sebe, v predsieni mala vlastnu toaletu a sprchu a v izbe mala postielku, manzelsku postel, prebalovaci pult, vanicku a stol...radio a telefon, vsetko nove no luxus...ale aj ostatne izby su pekne a so sprchami az na to ze tam niesu manzelske postele ale postele pre tri mamicky

sjuz7
1. júl 2009

Caute kocky🙂 - tak som sa dostala na PN, a teraz ma mrle zeru v posteli...Som v 6tt a 7d podla poslednej m., ale babtko je mensie, takze asi o tyzden menej. V nedelu som zacala krvacat ale bolesti som mala uz tyzden - tak na pohotovosti som dostala duphaston a ascorutin, a vcera mi moj gyn. pichol nieco na zastavenie krvacania. Brucho boli stale, teraz navyse este zacalo pichat dost silno v pravo dolu - vobec neviem, ci to suvisi s tym, ze som rano behala s vysavacom... :( , ale slubila som si, ze uz nebudem. Musim sa naucit komandovat svojich dvoch chlapov - aj ked najradsej si vsetko urobim sama 🙂 , ved to poznate. 😉 Ten moj 15-rocny pubis hadze labu na vsetko - ale manzel je fajn, akurat ja mam z toho hemungy 😖
Termin mam 17.2. 2010, ale pochybujem, ze to bude vtedy...prvy syn sa narodil o 2 t skor ako som mala termin. Inak, po 15 rokoch byt tehotna je zazitok 🙂, je to uplne ine, ako vtedy. Ani som nevedela, ze cakam bejby, a teraz same komplikacie. Dufam, ze sa babatko udrzi tam kde je a uspesne ho donosim🙂

alex
1. júl 2009

a k tomu snaženiu a teda ako to vyšlo. My sme sa snažlili o bábo dlho, dokoca som bola pred umelým, v auguste sme mali ísť na to, takže nám sa podarilo skoro po 2 rokoch intenzívneho snaženia a 4-5 rokoch nechráneného milovania. Je to taký náš malý veľký zázrak.

Babule a chcete mať mužíkov pri pôrode? Ja určite.

olinka6226
1. júl 2009

moj by si to nenechal ujst. na prvy porod som ho lamala a teraz pojde na 100% len by som chcela aby bol so mnou cely cas a nie az ked som na stole....

co sa tyka rodenia v klaku, ja si kludne klaknem aj na stol... to nie je problem... len proste odmietam tlacit do kopca riadene a odmietam aby mi skakala sestricka po bruchu aby sa dieta posuvalo dost rychlo podla ich predstav 😠

ten balonik sa vola epi-no a ja ho uz mam 😵 treba trenovat od 30-32tt svagrina prvorodicka ho pouzivala porodila bez nastrihu s 1 malym vonkajsim stychom a jej dcerka vazila 3700g cize ziadne drobatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre