Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sjuz7
1. júl 2009
olinka6226
1. júl 2009

ja som epidural nemala a ani nechcem... kocke co rodila zarovno so mnou to zastavilo porod a nakoniec musela ist na cisarak.

tu je ten balonik: www.epi-no.de a cvici sa s nim ze zasunies do vchodu trochu nafuknes a vytlacis, a takto nafukujes balonik viac a viac az kym nie je vo velkosti detskej hlavicky samozrejme postupne nie hned v prvy den vzdy len trosku. prijemne to moc nie je ale lepsie ako potom nesediet.

mna zas doktorka zasila tak ze som najblizsich 7 mesiacov pri kazdom sexe prichadzala o poctivost... au.

sjuz7
1. júl 2009

inak, na tej stranke, co som ti poslala, je aj zuboch v tehotenstve a ine zaujimave veci. pisala som mail badatelovi, zije v UK, ale poradi.

sjuz7
1. júl 2009

Uf, oli - nic moc 😒 , je katastrofa, ako sme zavisli na lekaroch...dik za balonik🙂, neviem, ci to ma vyznam, ked som uz rodila...?

cukruska1920
1. júl 2009

baby pisete jak keby vas zato platili 😀

sjuz7
1. júl 2009

cukruska - len chceme dat vediet aj inym co vieme ... 😅 , kto chce si precita a komu sa zapaci prida sa 🙂 , je to vec nazoru..

olifcek
1. júl 2009

olinka: to je uzasne ale...len dufam, ze to nie je moc draheeee....x;O) ake jed to ma pomoct... 😉

ja neverim, ze tie ockovania skodia babatkam, ved, keby to tak bolo, asi by to uz davno stopli..x;o) ale ja urobim ako mi moj gynekolog poradi, pretoze mu plne doverujem x;O)

ivush
1. júl 2009

Olinka6226 - ahooj, no konečne niekto z BA, odkiaľ presnejšie si ? My sme z Ružinova....Takže ja buď budem rodiť tam, alebo možno u rodičov v Košiciach, nie som ešte pevne rozhodnutá, veď je času a času.... 😉 A počula som už meno Dr. Čunderlík z Kramárov, že vraj je to veľký odborník, hlavne na UZV...ale nikdy som u neho nebola 🙂

ivush
1. júl 2009

olifcek a ty kde chodíš na gyndu ? Inak už minule som sa ťa chcela spýtať, že kde v KE pracuješ, lebo nedávno si tu spomínala, že ste mali v práci športový deň a presne vtedy mal i môj brácho vo firme takúto action....tak len, že či nie ste kolegovia 😉 😉

olinka6226
1. júl 2009

ale ano vyznam to ma... ja som tiez rodila bola som strihana a teraz ani za nic sa nedam... skoda ze som o nom nevedela skor, som mohla byt bez panenskej blany 😀

olifcek
1. júl 2009

ivush: ja sm bola na sprotovom dni firmy mojho draheho x;O) on pracuje v t-systems x;o)

olinka: supis x;O)

nemina
1. júl 2009

tak som nakoniec zvedavá komu sa epi stihne dat. tiez som citala ze niekomu zabera zle a zastaví to porod, ale ja dufam ze budem tá ktorá si epi bude len chválit. nemala som zly porod trval len tri hodiny. ale to co iná prezíva dvadsat hodín napr. tak ja som sa za tri hodiny otvorila tak ze som mohla rodit. ale boli to také intenzívne tri hodiny ze som si myslela ze bude po mne. a to sitie ani nehovorím to bola dalsia polhodinka porodu. keby som nechcela dve , tri deti tak by som si isto povedala ze uz nikdy. mozno som posero ale uz teraz mi zviera zaludok a to nie od nevolností 🙂 🙂 ale baby nechcem strasit inác je to v pohode 🙂 🙂 🙂

olifcek
1. júl 2009

nemina: ale, ja si to tak aj nejak tazko predstavujem veru, takze mna nestrasis, len mi ukazujes, ze je to ozaj hrozne a budem s tym ratat x;O)

cukruska1920
1. júl 2009

sjuz...ved to je len dobre...aspon to tu zije 😉 inak ako tak pozeram tak zachvilu uz budu marcovky 😅

nemina
1. júl 2009

ja sa aj snazim na to nemysliet ale vzdy ma to premoze.uz aby sme to mali vsetky stastlivo za sebou. ale este pred tým nás cakaju dufam krásne týzdne tehotnosti! 🙂

olinka6226
1. júl 2009

baby berte to tak ze porodna bolest je jedina fyziologicka boles a ked s nou budete spolupracovat a predychavat tak vam krasne pomoze dopracovat sa k vonavemu uzlicku radosti. tie endorfiny po porode su potom neuveritelne hotova nirvana ja som bola este 2 hodiny potom ako nafetovana...

ivush som z lamaca, ale svokru mam v ruzinove pri zimnom stadione a robim na roznavskej pri omv

podla mna ockovanie takym malym babetkam dobre nerobi ak by aj bolo neskodne, vezmite si ze je to predsa virus... tak urcite to nie je koser v 3-4dni po narodeni.

nemina
1. júl 2009

olfi pozerala som tabulku a zatial ziadna velmi mladučká mamina. vsetko zrelé zeny niekedy aj banujem ze som s detmi nezacala skor. uz som mohla mat odrodené, odkublané a za chvílu som si mohla urobit tretie takeho maznáčika.

olinka6226
1. júl 2009

joj a to epi-no stoji okolo 100eur cize malo to nie je.

nemina
1. júl 2009

olinka krásne si to napísala len horsie sa to uskutocnuje ale budem na to mysliet. 🙂

olinka6226
1. júl 2009

nooo tazko... ale da sa. prezili nase mamy a ich mamy a stare mamy... prezijeme aj my 😉

nemina
1. júl 2009

aj ja si to hovorím!!!ved som nejaká baba!

olifcek
1. júl 2009

oli: ale ked to je bolest, no x;o) no, ak sa ale musi ockovat a je to zakonom dane, asi nemame na vyber x;o(
nooo, nie je to najlacnejsie veru, aleeee....ved do 30tt mam este nejaky cas popremyslat x;oP

nemina: no jo, ale alex je dost mlada, chi x;o)

olifcek
1. júl 2009

itak sa bojim, be

cukruska1920
1. júl 2009

baby sa tu bavite o porode? ja by som radsej cisara...ale nie zato ze sa bojim ale mam k tomu vacsiu doveru

zucana
1. júl 2009

sjuz ja chodim k zubarovi do trnavy teda ked som na slovensku.vola sa Siebert neviem ci si o nom pocula. pre maminu teraz hladam zubara v BA lebo trnava je pre nu daleko ma problem s jednym zubom tak mi pls mozes dat do posti kontakt prip.nazor.
o tych ockovaniach babetok sa budem info az neskor lebo vobec neviem ako to tu chodi v IT.
inak moja kamoka rodila v amerike teraz v marci s epiduralom je detska lekarka inac a ze zlaty epidural....
a baby nosite niekto sosovky resp.sikvapkate umele slzy do oci? nasla som tu take homeopaticke umele slzy ale neviem ci si to mam dat.v lekarni povedali ze bez problemov ale zabudla som sa dokiho spytat...

olinka6226
1. júl 2009

len pre info ta legislativna diera pre neockovanie uz neplatiiii ☹

Aktualizácia (1.1.2009): Od 1.1.2009 je účinná Vyhláška 585/2008 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení. Táto vyhláška nahrádza zrušené nariadenie vlády SR č. 337/2006 Z.z. o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení, a očkovanie je tak po 15 mesiacoch opäť povinné.

zucana
1. júl 2009

blavacky ja som origos z dubravky 🙂

cukruska1920
1. júl 2009

zuci...ja nosim sosovky..

zucana
1. júl 2009

a kvapkas kvapky?

olifcek
1. júl 2009

oli: njn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre