Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. nov 2009

ahojteeeeeee....ja uz lebedim na Orave...jupiiiiii...tesim sa na ten oddych...
my sme dnes boli s Terezkou na hudobnej skole pre take male deticky ako je ona...zo zaciatku to vyzeralo, ze nic moc ale potom v aute kym sme sli na Oravu, tak si asi plhodinu opakovala co sme tam robili, mavala ruckami, tlieskala si a stale opakovala ze bola v skolke s detmi a s tetou 😀 😀

neviem co ste pisali, len som zachytila ockovanie...ja urcite nie 😉

selyma
13. nov 2009

Ahojte babky. Tak u mna sa teraz asi zacala zapcha. Tak strasne ma bolelo v noci brucho, musela som si vziat cierne uhlie. A az okolo pol noci som zaspala, ked prestalo boliet.

selyma
13. nov 2009

Aj ja som dnes pocula, ze sme rizikove, co sa tyka ockovania, ale ked poznam ludi, ktori sa dali zaockovat a just vtedy dostali nejaku chripku

olifcek
13. nov 2009

no ja sa ockovat iste nedam...manzel sa tiez nedava ockovat proti nicomu, ako ani ja a sme zdravi...nasa imunita nam staci x;o) beriem vitaminky, tak snad...x;o)

juj, skrine od vcera stoja, zajtra este zajdem kupit samolepiacu tapetu, ak to nebude moc drahe a pustim sa i s bratrancom do prace...ja povykladam veci so skrin a on bude makat s tapetou x;o)))

len musim presne pomerat wc a kupelnu x;o)

zoska
14. nov 2009

ahojte 🙂
želám vám pekný víkendík všetkým 😉

my odchádzame na Liptov na dvojnásobnú oslavu 70tky...hmmm kolaciky , torta a veela jedla .. uff 😀

olifcek
14. nov 2009

citala som si tu temu s annamariou...hm...jej zivot...osm stastna, ze my sme tu ine x;)

zucana
14. nov 2009

vidim ze tu opat nikto nie je 😕
my sme boli v centre kupili si obedik a teraz oddychujeme a potom budeme makat....teda ako kto 😀
olifcek ty ako ?

olifcek
14. nov 2009

zuci, bola som dve hodky v hornbachu..kupit tesnenie a vybrat si tie tapety....rozhodla som sa, ze pojdeme tapety definitivne kupit s drahym, ale najprv ine veci kupime x;o) 

no aspon mam to tesnenie, to sa teraz da, aj skrinka do kupelne a paradicka, mozem konecne pozmyvat a poukladat veci...

len...tie dve hodky chodenia ma nejak zmohli. vlastne...unavena niesom, ale neskutocne ma bolia boky v podbrusi...tak si chvilku posedim, nech paq vladzem...

kupila som si mandarinky, jablcka, pistacie, bounty, polomacane keksicky a mrazene hranolceky, si ich urobim s reznikmi na prirodno x;o)

janielah
14. nov 2009

olifka, ty slamenna vdova..do kedy este 😒 ?
taka som pysna na teba, manzel sa bude tesit, ked pride domov, bude velmi prekvapeny 😉 a bude sa tesit, ze ako sa dobre ozenil 🙂
to mne ten moj povie vzdy ked mu navarim nieco co lubi 🙂
ja som bola dnes zasa v skole, clovece, by ste mi neverili, ako slizky moze byt jeden profak...fuuuj....
inak som si zasa poplakala dnes riadne, tak mi je smutno, ze musim ist zo svojho bytu prec...cela moja domacnost...uz nebudem mat...zasa budeme len v jednej izbe...ach jaj... ☹

zucana
14. nov 2009

janinka nebud smutna a neplackaj ved to je len docasne...a uvidis budu lepsie casy a potom si vymenite za vacsi vytik a budete si pekne nazivat.... 😉
my sme popremiestnovali trosku co som chcela tiez trosku s nervami...dufam,ze sa mi zmesti kos do spalne aby som nemusela davat prec nocny stolik 😒

olifcek
14. nov 2009

janka este tyzden...az o tyzden v nedelu pride manzelik....ale aj to az okolo polnoci, myslim x;o(

juj, mi vyhrkli slzicky po Tvojej druhej vete....dakujem 😵 okna su zatesnene, kable schovane, dlazka umyta, skrine poutierane, cakam kym poschnu a pomalicky zacnem veci do nich ukladat a krabice davat na balkon ;)

janka....verim, ze je Ti smutno x;o( aj mnne by tak bolo veru. super ale je, ze ste spolu a verim, ze to takto i zvladnete a paq bude uz len lepsie x;o)

zuci len opatrne ;O) ja uz citim velmi podbrusko...dost boli, tak snad to o chvilku prejde...x;)

zucana
14. nov 2009

olif sikovna si...ja sa bojim tazke veci a preto o vsetko musim prosit muza a niekedy sa mu nepaci ze preco toto takto a toto takto a ze aka prazdna je ta izba a chce tam este ponechavat veci tak to ma tak vytocilo...ja tam praveze nechcem mat nic aby potom ked pride nabytok tam bolo prazdno a hlavne ked pridu robit elektriku a policky aby sa na to neprasilo...ale ja nechapem ci to je tazke pochopit....
a potom ta prejde nalada aj vsetko robit..
a inak vika cez vikend skoro vobec nekope resp. velmi slabucko....ja to nechapem....

olifcek
14. nov 2009

ved ja som zab udla na papanie...idem si urobit hranolky s reznikom x;o)

olifcek
14. nov 2009

zuci ani ja nic tazke nedviham...a vlastne, uz aj tri kila citim na podbrusku...tak robim jednoduchsie veci...ale krabice si prenesiem, alebo po dlazke potiahnem ku skriniam x;)

ale inak...osobne by som to riesila ako i Ty...uvolnit izbietku treba x;o)

my detsku neriesime vobec 😕 predpokladame, ze tak dva, tri roky mame cas 😵

vika asi menej kopka, lebo sa viac hybes a tak ju tym uspavas, hm ? x;o)) len jej daj cosi sladucke a uvidis ako sa rozhybe x;o))

i oliv stichla, ale asi preto, ze nepapam....idem to napravit x;o)

zucana
14. nov 2009

len chod pekne papat...trosku ju teraz citim jak sedim ale tak pomenej....ale sranda ze proste cez vikend ked som s muzikom...aj ked lezim a cakam ze zacne ako vzdy ...ale nist...
no ja tam riesim postielku a prebalovaci kut s vanickou lebo my nemame vanu ....
a aj skrinky na oblecko pre nu...ja sa proste tesim ako som to super vymyslela a dokazala vsetok nabytok zuzitkovat ze nakupime len minumim a proste este sa mu nepaci....takze tak...preto som taka smutnejsia 😒

olinka6226
14. nov 2009

ahojte, dlhsie som nepisala tak si ma snad este pamatate 😉 mala som trosku fofry v praci,potom sme rekonstruovali byt, potom sme boli postupne chori, samko ja aj muz... snad sa mate vsetky dobre a nie su ziadne komplikacie u nikoho. a teraz idem pocitat par stran nech som aspon trosku v obraze.

zucana
14. nov 2009

ale oli...jasne ze pamatame...no ako? tak snad ste uz vsetci oki.... 😉

olinka6226
14. nov 2009

ano ano mame sa super. samko teraz sice zas sopli, ale nic vazne. uz mam klud aj v praci aj doma, po prerabkach byt vyglanceny, takze vianocne upratovanie sa nekona, iba take drobne bezne. Kedze sme sekali elektrinu v celom byte a potom cely byt malovali a kopec ineho, tak tu bol taky bordel a prach ze som musela umyvat aj skrine co boli oblepene igelitom z vnutra a prat vsetky veci 😀 tak sme ich rovno aj prebrali a vyhadzali ci darovali dalej veci co nam na nic nie su.

co sa tyka ockovania proti chripke co ste tu spominali tak ja ani nahodou. Vakcina je sita prihorucou ihlou a vedlajsie ucinky mozu byt ovela zavaznejsie ako samotna chripka a ockovanie este nie je zarukou ze chripku nedostanete... cize pre mna je menej riskantna cesta posilnovania imunity vyhybania sa masovym akciam (napr byt dlhe hodiny v hypermarketoch a pod) tak snad sa chripke vyhneme.

olinka6226
14. nov 2009

jo a mne to vychadza 72 dni do porodu. ale pocitala som s kalendarom, lebo ked som dala stranku prenology.com tak mi to vyhodilo nejaku somarinu

olifcek
14. nov 2009

zuci hech...muzik si uvedomi najneskor zajtra, aka si skvela, ved uvidis x;o)

hranolceky sa uz pecuuu....mnam x;)

oli isteze pamataaaame x;o) fuuuu, esteze nemusime elektrinu sekat...sice by nebolo zle pomenit to, ale nem teraz x;o)

zucana
14. nov 2009

no my ideme sekat takych 20 cm v tej vikininej izbe...posunut to hore....lebo tam nie je ziadne svetlo len taka stojacia lampa...
😒

olifcek
14. nov 2009

zuci povedz si, ze toto nebude trvat vecne...to si i ja niekedy hovorim 😀

olifcek
14. nov 2009

oli sekali ste asi steny v kazdej izbe, ze jo? brrrr...

olinka6226
14. nov 2009

olif sekali sme cely byt komplet (3 izby+chodba, wc, kupelna a kuchyna) byvali sme 3 tyzdne u mamy lebo nabytok zo spalne isiel strykovi (ostala len postielka pre mimco) a nabytok z ostatnych izieb musel byt v strede miestnosti kvoli tomu aby sa dobre dalo na steny dostat. a kedze tu bolo prachuuuu tak som navstevy obmedzila na minimum. dobre ze to mame uz za sebou. tu to bolo uz urgentne. chystali sme sa na to vyse roka (setrili prasule lebo vysekanie elektriny+material 2300 eur + malovanie 700 eur + material v hodnote cca 150 eur) no a potom samozrejme ze nova garniza do kuchyne, zaclony, novy nabytok do spalne + vstavana skrina(cca 1700).... tak sme radi ze sme na to uver nemuseli brat. Ale trosku sa nam oproti rozpoctu podarilo usetrit tak uz mam aj novu pracku so susickou 😉

zuci 20cm nie je taka tragedia, to mozes byt pri tom a drzat vysavac... mate panel alebo tehlu? my sme mali nevyhodu ze mame panel...

olifcek
14. nov 2009

oli jj, viem z pocutia od par ludi, ze sekanie elektriny je riadna drina, a riadny bordel, a, ze sa v byte fakt neda v tom case zit..

a veru, je to i draha zalezitost....aleeeee, uz mate na veeeela rokov pokoj, ak nie uz navzdy x;o)

matka331
14. nov 2009

ahojte,,baby nemate niektora napisny zoznamveci ktore budeme potrebovat pre babetko...?velmi by ste mi styym pomohli ...ja este enmam nic kupene iab neakee vecicky .. a uz zacinam byt z toho nervozna ze este nicnemam a ani neviem co vsetko potrebujem

zucana
14. nov 2009

my mame tehlu nastastie....
mati ja pojdem do obchodu a co uvidim tak kupim 😀

olinka6226
14. nov 2009

ja nekupujem, mam nasetrene po samkovi a dostanem od svagrinej este nejake veci. mati inak zo zaciatku ti stacia nejake dupky a bodynka velkost 50-56 zo dva svetriky, capice, rukavicky a overal zimny. z kozmetiky zatial nekupuj nic. co potrebujes hned dostanes v porodke a co budes potrebovat radsej dokup. ja som bola pri samkovi akcna nakupila kozmetiky este 2-3 roky budeme minat 😀 a to som nieco aj rozdala. zopar plienok na grcky, plienky do porodnice, nekupuj vela balikov naraz, radsej dokupujte priebezne, lebo plienky nemusia sadnut (alergicke reakcie, precikanie a pod)

matka331
14. nov 2009

babenky a viete o tom ze aj puskarova ma vo february termin?
zuci juj ja som normalne smutnaa s toho ze este nic nemam dnes mato tak vzalo ze este nic nemaaam a nai neviem co mam mat ..............

olifcek
14. nov 2009

ani ja nekupujem zatial nic. segra ma zasobuje, chi x;o)

este to tu nemam, ale uz je cosi u rodicov, ktori byvaju na tom istom sidlisku. mamka mi to prinesie, ked uz budem mat poukladane veci v skriniach...x;o) lebo zatial nepotrebujem dalsie tasky x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre