Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. júl 2009

nasi o tom nevedia, a dozvedia sa az na svadbe x;O) ak to nebude skor vidiet...

ja by som teraz vazila 62 kg, ale ked som drahemu hovorila o chudnuti, mala som 66, preberali sme babatko a suhlasila som s nim, ze nemame na co cakat, ze sa lubime a babo chceme. no a tak som zacinala na 66, teraz mam asi 67, ale..problem ist na velku, takze mozno nieco medz 66 a 67 x;o) vysku mam 174 alebo 172, fakt neviem, stale inac, hehe

olifcek
2. júl 2009

my ked doma lezime alebo stojime, drahy mi tiez svoju rucku na brusko priklada x;o)

zusika
autor
2. júl 2009

olif, to vydrzis az do svadby???? ako casto si s vasimi, lebo ja dost a proste ja nic neviem mat len tak pre seba - sme dost otvorena rodina a bavime sa naozaj o vsetkom.... no a mna moja mama odhadla okamzite... 😀

olifcek
2. júl 2009

ja uz ked mam vahu pod 62 som veelemi chuda x;o( ale tak...na teraz to nehrozi, hech

olifcek
2. júl 2009

zusika: nasi mozno tusia,kedze sme mali zasnuby a 4 mesiace na to ma byt svadba x;o) ja som s nasimi malo, velmi malo, nemame cas x;o)

a jasne, vydrzim to, ved z mojho okolia to vie len 6 ludi x;o) z toho su traja kolegovia

olinka6226
2. júl 2009

no ja som si robila test ked bola mama u nas a muzovi som povedala este v ten den a ten to vykecal vsetkym aj ked som vravela ze to este nie je iste..

olifcek
2. júl 2009

hehe...no ja a drahy, ked sa nas pytali, ci cakame babo, sme odpovedali a dodnes odpovedame : nic nie je vylucene

zusika
autor
2. júl 2009

no nasi by ma denne spovedali keby bola svadba tak "narychlo"
obdivuhodne!!!
baby, ved vy ste take postavicky, ze aky problem??? mne sa pred otehu podarilo ist na 66 - predtym som mala (cez 70 - psssst!! 😝 ) no a teraz uz som zase niekde pri 67-68.... boky a strehna, moj problem - no a este som krpec oproti vam - 168.... takze som riadna zenska 😉 ale ani moj manzel nie je vysoky ani "vytraseny" takze k sebe pasujeme 🙂 ale ako hovorim, je mi to uplne fuk!!
dnes ideme znamym co maju este mesiac do porodu... karamatka ma nejake problemy, teraz ju vypisali na rizikove a chpdi stale do nemocnice....som zvedava co sa deje... dufam, ze budu obe OK... mala ma vraj nejaku vecsiu hlavisku a musi ist cisarskym...a este k tomu nejaky zapal v tele... teraz, ked uz by mala len oddychvovat a denne chodi po lekaroch.... ideme ich povzbudit....

ivush
2. júl 2009

No Blumka, nie, po cisáraku väčšinou ten prvý deň-dva nemáš bábo u seba....Najprv si na pooperačnej izbe a potom ťa preložia, ale nedajú ti ho hneď....

....a presne, ja som tiež za kojenie podľa potreby, žiadne pevné intervaly sa u malých novorodencov nedajú čakať - hlavne tie prvé týždne kým sa mliekotvorba upraví tak je v podstate lepšie čím častejšie je dieťatko prikladané....! No ja som s kojením fest bojovala na začiatku, mala som "rozbité" bradavky a podobne, takže som už ako hotová vyškolená laktačná poradkyňa...ozaj...Ale oplatilo sa, v podstate malý ešte dodnes si sem tam cuckne 😉 Ale je fakt, že "komplikovanosť" kojenia ma na materstva prekvapila (zaskočila) vari najviac, pretože fakt to nie je také jednoduché ako to vyzerá.... 🙂

A čo sa týka postavy, tak ja som pribrala v tehu možno 12kg, čiže som mala nejakých 62kg ale v podstate z pôrodnice som iŠla domov s nadváhou 1kg - ako 51kg 🙂 no ale to som bola asi rarita...ja som mala všetko v brušku, na sebe prakticky nič 🙂 Takže do cca mesiaca po pôrode som chodila v svojich netehotenských šatách....

zusika
autor
2. júl 2009

ivush, stastny to clovek si.. 🙂

olifcek
2. júl 2009

zusika: no ja mam draheho krasne urasteneho a ma skvelu pigmentaciu. trosku slniecko zasvieti a uz je hnedyy, ja som presny opak, hehe, drahy tmave vlasky, ja plave x;o)

vies, ze sa vezmeme sme uz davno vedeli x;o) ale drahusik chcel takyto postup, tak to mame takto x;) hehe

ked je kojenie bolestive, da sa to i odsavackou robit, ze? do flasky a z nej...ked su napriklad prsniky zapalene...

ivush: Ty si zrejme typ postavy jablko, ze?

ja ako zusika, hruska, hech...

sjuz7
2. júl 2009

ewelyn - co sa tyka ockovania, tu je link, kde mas napisane ako sa vyhnut ockovaniu http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
a samozrejme rizikach ockovania mozes napisat aj svoju skusenost. je mi to velmi luto, a taktiez som z toho tak vytocena ako ty, kde stat berie to pravo ti kazat povinne ockovat cloveka - a o nahlasovani nasledkov ani nehovorim...ja svoje dieta nedam zaockovat vobec - nech mi aj naparia pokutu, je mi to jedno. na rizikach ockovania je vsetko, preluskaj si to, su tam aj pribehy, legislativa a i. zaujimave veci.

zusika
autor
2. júl 2009

kocky, balim....tesilo ma dnes s vami.....docitania zajtra!!!
pekny vecer prajem!!!! 😉 pa!

zucana
2. júl 2009

baby ja som mala ked som dosla do talianska 50 kg a pribrala som tu 3 kg potom som mala prve missed pribrala som na 55 a teraz mam uz 56 a vidim to narukach a prsiach ze som taka gula ☹
co sa tyka mien tak tu sa to nenosi ze po tatovi a mame takze mam stastie 😀
a prve tehu mi svokor nosil same dobroty...bola som v oktobri vtedy vedel zemam rada gastany tak kazdy den som mala gastany... potom strasne plakal prvykrat v zivote som ho videla plakat on je dost vazeny clovek a najavo city nedava...teraz sa preto netesi - aj ked mi nosi vselico zo sluzobiek ...naposledy vcera ze siltofka z cannes aby som sinepripiekla hlavu... no ja co siltofky nemusim 😀 tak som si ju dala do obchodu 😕

zucana
2. júl 2009

juj moj muzik je drobec s chuduckymi atletickymi nozinkami 😀 a akazdy den sa vazi a kuka do zrkadla a pyta ma ci je tucny...ma 73 kg
a co sa tyka bruska sem tam pohladka ale nechce este...az ked bdue iste...aby nebol smutny
a este jedna vec co vcera...ze uz sa teda nemilujeme dost dlho lebo sak nemali by sme este a on ze ci sa nemozme aspon hrat (teda so mnou) a ja ze no neviem lebo maternica sa stahuje pri orgazme tak zacaal napodobnovat ze ako sa pri tom tvari a nafukuje male pri tom stahovani skoro som sa zneho pocurala 😀 😀 😀

olinka6226
2. júl 2009

sjuz... to uz od 1.1.2009 neplati... pisala som to vcera. ked si pozries stranku na ktoru badatel odkazuje http://www.ockovanie.org/povinne-ockovanie-aktu... tak to uvidis... je to velka skoda ☹

ivush
2. júl 2009

olifcek - co myslíš pod pojmom postava ako jablko ? 🙂 lebo hruška viem, ale jablko ? no moju postavu asi lepšie vystihuje termín, že ako slíž, špagetka či palička 😀 😀 😀

olifcek - iste, dá sa odsávať, ale je to hroooozne nepraktické a pracné....mám kamarátku, kt. syn odmietal prsník a veľmi veľmi chcela aby bol kojený tak odsávala 7mes, ale sa namakalaaaa ako kôň doslova...nie každý je tak disciplinovaný a vydrží to...lebo zatiaľ čo ja som bábo za 10min nakojila tak ona možno hodinu sedela nad odsávačkou a odsávala aby odsala potrebné množstvo...a musíŠ odsávať 5-6x denne (aspoň 1x v noci) ak o mlieko nechceš prísť....proste keď sa dá, tak určite sa vyhnúť odsávaniu....

olifcek
2. júl 2009

ivush: jablko pribera len do bruska, nie stehna, nie zadok, len brusko x;O)

moja sestra pouzivala aj odsavacku, ale slo jej to velmi sikovne...x;O) raz dva to mala

olinka6226
2. júl 2009

ja som pouzivala odsavacku a na elektricku medelu nedam dopustit. odsavala som si len prebytocne mlieko zo zaciatku, pripadne ked som mala zapal prsnika a horucky. raz som bola mimo ba bez maleho a tlacili ma prsia od kamosky som si tam pozicala rucnu odsavacku a teda to bol rozidel. som sa namakala a vysledok ziadny. tak som sa na to vykaslala. trosku sa mi ulavilo ale mat taku odsavacku asi ju hodim do kosa. svagrina ma elektricku avent a ta je kombinovana a tiez nic moc. elektricky ide len na jednu rychlost a to velmi pomaly to to ma rucne odsate (odsavacka na rucnom mode) rychlejsie... takze ostavam verna medele 😎 elektrickej

olifcek
2. júl 2009

olinka x;)

olifcek
2. júl 2009

ja si este pamatam, ze ked sme boli mali, mamka si normalne z prsnika mliecko vytlacala...striekalo to rovno do nadobky, ktoru mala pripravenu x;o)

sjuz7
2. júl 2009

Oli - ale menil sa zakon? nemenil....

sjuz7
2. júl 2009

Vies, ze mi to je celkom jedno, Olinka..🙂, ja radsej zaplatom tych 15 tisic Sk, ako by som mala babatko dat ockovat...preto som sa pytala na tie cechy - u nas si asi neustrazis ockovanie na 4 den v porodnici - ani nevies, ze ho zaockuju.. 😒 V cechach by som sa vyhla aspon TBC, a u nas dalsim ockovaniam. aj ked musim najst detsku, ktora nie je tak zaryta za ockovania ☹ . na rizikach ockovania by mali aj v tomto poradit.

blumka
2. júl 2009

ja tiez hlasujem za elektricku medelu 😀 ..mlieko bolo raz dva ale aj tak by som to nedokazala robit sedem mesiacov ako ivuskina kamaratka...aj tak je to pracne a clovek potom nemysli cely den na nic ine, len na odsavanie a mlieko a to potom moze liezt na mozog 😉

sjuz7
2. júl 2009

citat zo stranky o ockovaniach:
Zdá sa, že ubezpečovaniu o vysokej bezpečnosti neveria ani samotní lekári. Rôzne štúdie potvrdzujú, že veľká väčšina z nich sa očkovať odmieta, čo im však nebráni nanucovať očkovanie svojim pacientom .

Lekári odmietajú očkovanie proti ružienkePodľa Journal of American Medical Association sa očkovaniu proti ružienke odmietlo podrobiť 78% lekárov a až 91% gynekológov. Pritom rubeola je nebezpečná najmä pre tehotné ženy, s ktorými gynekológovia denne prichádzajú do styku.

Každoročné očkovanie proti chrípke - očkujú sa lekári a zdravotné sestry?Poďla Associated Press (z 9.10.1997) sa proti chrípke neočkuje až 70% z nich.
Niektorí z nich už ale prehliadli a napriek nepríjemným osobným dôsledkom sa snažia povedať pravdu - napríklad v decembri 1994, kanadská autorka bestselleru Lekárska Mafia (Medical Mafia), Guylaine Lanctot, M.D. pre Medical Post uviedla:

"Lekárske autority ďalej klamú. Očkovanie je pre imunitný systém katastrofou a v skutočnosti choroby spôsobuje. Vakcináciou v skutočnosti meníme svoj genetický kód.... o desať rokov od dnes budeme vedieť, že najväčší zločin proti ľudstvu boli práve vakcíny." Niekomu môžu takéto vyhlásenia pripadať príliš radikálne, ale skúsme sa zamyslieť, akú má vyštudovaný lekár motiváciu k takýmto tvrdeniam? Je zrejmé, že výroky tohoto typu mu v jeho profesii veľa priaznivcov nezískajú a môže si nimi akurát tak narobiť problémy a zničiť si kariéru.
Na druhej strane stojí obrovský konflikt záujmov zo strany farmaceutických spoločností, ktoré sú finačne motivované, aby napriek hore dôkazov tvrdili, že vakcíny sú bezpečné.
Komu uveríte?
koniec citatu.

olinka6226
2. júl 2009

sjuz to si ustrazis... babo mas na rooming in teda aspon v BA vsade, a na ockovanie ides s babom ty. teda aspon tak u nas bolo. Co sa tyka ockovania, niekoho strasila lekarka zastavenim materskej ci rodicovskeho, ale na to zo zakona nemaju pravo, bol tu uverejneny list z ministi erstva kde to potvrdzuju. drzim palce vsetkym co nechceme mat ockovane deti. boooze este dobre si pamatam pred par rokmi bol v tv prispevok o rodicoch, ktori ockovanie odmietali a ja som si tukala na celo aki blazni a o co im ide. a teraz po tom vsetkom co viem, si tak tukam pri mamkach co su striktne za ockovanie. teraz nikto nic v zlom je to kazdeho osobne rozhodnutie. no teda az tak nie je kedze je ocko povinne 😠

blumi suhlasim, kojenie je velmi pohodlne oproti odsavaniu.

sjuz7
2. júl 2009

Olinka - teda s babatkom na vsetky vysetrenia chodim ja - neberu ho sestricky? Vies, pred 15 rokmi to bolo inak🙂. Rodila som U Kocha - kvoli tomu, ze len tam mohol byt otec pri porode - ale babatka lezali inde, a nosili nam ich na kojenie. Ta miestnost, kde lezali bola hned vedla mojej izby, tak som ich stale pocula🙂, isla som sa pozriet na Viktora, a videla som na stoliku nachystane flasky s umelou vyzivou ! skoro ma porazilo - tak som si dala zavolat lekara a zakazala som im prikrmovat moje babatko - odvtedy mi ho nosili vzdy ked bol hladny - skoro stale🙂, ostatnym mamickam kazde tri hodiny...hrozne. Takze od narodenia ho mam pri sebe - a staram sa o neho sama? Ta nadstandart izba na Kramaroch - moze tam so mnou byvat manzel?

sjuz7
2. júl 2009

Aktualizácia (1.1.2009): Od 1.1.2009 je účinná Vyhláška 585/2008 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení. Táto vyhláška nahrádza zrušené nariadenie vlády SR č. 337/2006 Z.z. o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení, a očkovanie je tak po 15 mesiacoch opäť povinné

olinka6226
2. júl 2009

sjuz ved to je to co som vcera skopirovala 😢 skoda a tak som sa tesila...

co sa tyka kramarov tak ja som mala maleho od seba len po porode, kym som prisla zo saly boli 2h rano a kym mi ho priniesli som zaspala,tak sme sa videli az o 6 rano, inak by bol so mnou hned. a potom uz nebol odo mna prec ani sekundu. tak to je aj na standarde aj na nadstandarde. na nadstandarde moze byt aj tvoj manzel ale mam pocit ze potom jeho stoji noc 1000sk a teraz neviem ci teba nahodou tiez nie 1000sk, alebo 500. Ja som bola na izbe s inou mamickou a platila som 500sk/noc. Na nadstandard nedam dopustit ta kupelna na izbe je fakt na nezaplatenie. ked si predstavim ze 2 kupelne na poschodie pri tom ako som sa sprchovala aj 5x denne by ma asi porazilo nehovoriac o tolkych zachodoch...

sama by som na izbu nechcela ist. jednu noc som bola sama lebo mamina co bola so mnou odisla a druhu mi dali az na druhy den a to bolo teda hrozne. stale som pocula maleho ako place ked som bola v sprche a on pritom nic... ani pokecat nebolo s kym.

ivush
2. júl 2009

A ešte k tomu kojeniu kočky - zvyčajne po pár týždňoch tie trampoty s kojením prejdú a potom je to náááádherný pocit, ako to bábo hľadá prsko a s obrovskou vervou sa pricucne 😉 Nádherný pocit.

Olinka6226 - Ty si ale rodila prirodzene, či nie ?

No ja som rodila v Košiciach a tu bol nadštandard o tom, že som bola sama na izbe, mala som tam kúpelňu a manžel mohol chodiť na návštevu na izbu, zatiaľ čo pri obyČko izbe sú návštevy na hnusnej chodbe kde je prievan, problém kde si sadnúť a tak má otecko prakticky nulový kontakt s dieťatkom počas celého pobytu v nemocke....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre