Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
25. nov 2009

ozaj vsetko naj naj naj katkam 😎

zusika
autor
25. nov 2009

leni...trocha skorice nemoze vadit 🙂
aj my sme na 5.posch...
dole este peso dam, niekedy aj rada....ale hore... to by bol problem aj pre mna....
inak, zachytili ste...ze slonica je tehotna DVA ROKY!!!
tak to uz klobukcik dole....

idem sa najest,lebo uz tiez umieram....
Zuci, nemas aspon kusok chlebika.... pekne odsvokricky...tak bud sa stara alebo nie,no nie? 😉

kika58
25. nov 2009

cafte kočenky,
v prom rade vsetky Kačenkam, nech ste zdravučke aj s babatkami v brusku
ste tu debatili o vahe, tak ja mam tiez +10 kil naviac a ste ma ukludnili, ze nie som sama 😅
no a sa bojim co mi lekar povie ze ci to nie je vela, tak hadam nie, pre tehu som mala okolo 58 a teraz 68, ono este keby to bolo tych 4-6 kil v celku vpohode
a ja som si dala rybaci salatik juuuuuuuuuj ci mi padol vhod

kika58
25. nov 2009

zusika o tej slonici som to vedela nejakych 23 mesiacov chudatko, tak to keby sme my tolko mali nosit brusko
😒

maculik
25. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak rano som mala poradnu, velky uzltrazvuk a ctg, maly sa ma k svetu, ma skoro 1600g, ozvy srdiecka su ok, kontrakcie ziadne. Tie bolesti su vraj normalne, ale problem je v tom, ze je dost nizko a hlavickou velmi tlaci na krcok. Nevedela mu ani hlavicku kvoli tomu pozriet. Tak mam vraj vela lezat. No, lahko sa hovori, ale pri Adelke tazsie realizuje 😝 . No letiet vraj zajtra mozem, takze teraz na Sk necham realizovat sa v starostlivosti o malu svokrovcov a potom nasich, a ja budem oddychovat 🙂

maculik
25. nov 2009

a mam +10,5kg, nepovedali mi na to nic 🙂
a aj ja sa pripajam, vsetko naj Katkam 🙂

katina2209
25. nov 2009

Synček má to znamienko pekné rovno také podhovasté nad riťkou aspoň si ho baby budú poznať 😀

hajdylca
25. nov 2009

aj ja prajem vsetkym katka len vsetko najlepsie, ja som bola dnes u zubarky, chvalabohu nemam ziadny kaz, ani dasna chytene... len ma sestricka nahnevala, ze naco som prisla uz 2. krat za rok na preventivku, a doktorka, ze asi preto ze je tehotna, a ona ze to fakt? ze ona si nevsimla.. ze mam nejak rozlozene..

zusika
autor
25. nov 2009

ale baby, ved 10kg je uplne super..budem len rady!!!
budeme ako lanky po porode 😀

kika58
25. nov 2009

😝 no mne sa to zda tiez v celku v pohode nepridem si tucna, len moj lekar mi naposledy zacal vraviet ze som odposledy vela pribrala ze to nie je fyziologicky normalne a podobne dristy 😝 som si len pomyslela ze to moze len sprosty chlap povedat co nebol tehotny a nevie, ze ta vaha naozaj ide hore aj bez prejedania sa a to u kazdeho inak, preto som mala tie obavy ale uz nemam 😅 😅 😅

zucana
25. nov 2009

😀 jaaj babce ale slonica je taka velka ze si to ani nevsimne ze je tehu
inak ja som mala na zac. tehu 55,5 kg a teraz mam 67 kg 😒
a svokra teda prisla doniesla ale vyhdoila som to do kosa lebo sa jej to cele rozvarilo...takze jem cestoviny s maslom a grankom....
a zisu ani chleba nemame lebo sme na chlebovej diete co znamena ziadny chleba...lebo v IT sa je chleba furt so vsetkym....
a v piatok idem do obchodu lebo v sobotu pride segra tak nech je cerstvo nakupene...dnes vecer dame pizzu...zajtra som predorodnej priprave takze nieco vymysli muzik a na veceru spravim specialitos - panvica-telacie so zemiakmi na cibulke
v patek to isty toast na obed a na veceru asi nieco vymyslim 😀

zucana
25. nov 2009

ozaj jani aj mne vravia ze mam velke brusko ale doktor povedal ze mam pekne gulate....a kedy hodite foto baby?
ja dnes...som sa prave rozhodla ze ked pride muzik za chvilu nech ma ofoti...a vobec nedoplnate do tabulky...musim vas sprdnut lebo olif musi lezkat 😠

zusika
autor
25. nov 2009

🙂 idem sa polepsit zuzi 🙂
lucim sa na dnes s vami
pa zajtra 🙂

maculik
25. nov 2009

zuci, ja doplnam, len posledne 2t som zabudla, ale dnes to doplnim 🙂
a brusko hodim tiez mozno.

ja mam dnes kuracie masko, cez noc bolo v paci, tak som ho len vyprazila, a s ryzou. A cokoladku 🙂

olif, tebe mala hned od zaciatku tak tlacila na krcok a potom sa ti zacal skracovat? Lebo mne tiez velmi tlaci, tak dufam, ze sa mi tiez nezacne skracovat, kedze lezat sa mi velmi neda 😒

hajdylca
25. nov 2009

inak olif, ja mam tiez tak s cikanim, ze idem na wc a potom znovu mam pocit ze mi treba a ked aj skusim tak len par kvapiek... a najhorsie je ked idem dole po schodoch... vtedy mam pocit, ze sa uz uz docuram... a ked sa dlhsie prechadzam ma tak "picha" v boku... a brusko mi inak tvrdne stale, sice nie pravidelne, ale stale neviem kolko krat za den, davam si raz za den magnezium- lekar mi inak ani nekazal...

katina2209
25. nov 2009

baby a ja asi začnem nosiť vložky ,lebo keď náhodou kýchnem tak si cvrknem 😀
inak ja musím tiež to magne b6 brať lebo som zabudla v poslednej dobe 😒

maculik
25. nov 2009

hajdy, vraj to tvrdnutie je ok (neviem, ci zusika alebo kto to tu uz dnes pisal), aj kontrakcie uz mozu byt, je to na pripravu. Len teda neviem ako tebe, ale mne je to dost neprijemne a aj bolestive, kedze ma boli cele brucho a krize, ako 10x zosilnena bolest pri kramoch 😝
tiez som to nemala pri prvom tehu, takze nic moc 😒

No ale nech sa nam to len pekne pripravuje a ked pride na vec, drobci z nas lahucko vyklznu a bude pohoda 😉 😀

deda
25. nov 2009

ja si davam magnezium B12 2x denne,to mi kazala doktorka,lebo mi casto tvrdlo brucho ale už je to lepšie,ja som zatial pribrala 8kg,9.12. idem na poradnu tak uvidime o kolko to bude viac,inak dnes som balila prvy darček k vianociam, pre mužička....aj tak mi to tak neptrpada, že čo chvila su tu vianoce......

katina2209
25. nov 2009

jaj maculík keby si mala pravdu ja si tiež vravím,že keď ma tá panva tak veľmi bolí ,že to sa mi postupne rozťahuje a potom už len šup a malý bude na svete 🙂

andrea2603
25. nov 2009

zusika, ja som priberala v predchádzajúcich tehu tak postupne a ten posledný mesiac už asi ani nie.
Ale sa ešte pripravte na nejaké tie kilečká navyše, veď idú Vianoce a to si vyložíme nohy a budeme len papkať 😉

deda
25. nov 2009

myslela som B6, včera som sim asi po sto rokoch robila krupičnu kašu,mnam.....bola fantasticka...Tomáško ma kope jak divy,niekedy rozmyšlam ako tie jeho kopance vydržim pred koncom ked už teraz su take intenzívne.. 🙂

hajdylca
25. nov 2009

deda vsak uz ani nie za mesiac 🙂

maculik viem, viem, ja som aj dokymu to hovorila, a povedal, ze by to nebolo v poriadku, len ak by to bolo v nejakych pravidelnych intervaloch... hej je to velmi neprijemne... ale verim, ze nam to teda pomoze 🙂

no ja sa na porod vobec netesim- tesim len na to ze bude drobec na svete, ale na ten "akt" vobec... skor mam z neho paniku a stres a pod.. ale o tom az neskor sme si predsa slubili 😀

alex este k tej p. Jezikovej vraj sa tam da dovolat do 7:45, ale ze vraj je tam nenormalne plno, a ze tehulky mozu chodit iba raz za tyzden a je to vraj kazdy prac. den o 8,11, a 13- ale neviem, ci som to uz nahodou nepisala...

andrea2603
25. nov 2009

baby, moja segra brala magnézium pri 2. tehu, lebo sa jej začal skôr skracovať krčok,bolelo ju zospodu a potom nie a nie porodiť. A 1.pôrodom mala úplne v pohode a rýchly. Nehovoria vám lekári, že potom tých pár týždňov pred termínom to magne. treba vysadiť?

maculik
25. nov 2009

hajdy, no ved aj ja som sa bala a povedala to dnes doktorke, tak hadam vedia, o co ide 🙂 a ani na ctg nic nebolo, ziadne kontrakcie, tak som bola rada. Najblizsie idem 14., mala som ist 11., ale to rano este len priletime a asi budeme s malou unavene. A potom idem 28. Vzdy na ctg a aj uzv spravi.

a neboj sa vopred, mozno budes mat taky super porod, ze do roka sa rozhodnes rodit znovu 😀 😀

maculik
25. nov 2009

adka, cca v 36t treba magnezko naozaj vysadit. Priblizne vtedy, ked zacneme pit ten malinikovy caj.
Aj ja som to tak spravila a prenasala som len 2dni 🙂

zucana
25. nov 2009

babce dala som foto 😉

deda
25. nov 2009

pekne bruško zucana,budem musieť hodiť aj ja niekedy nove foto bruška,...baby ja už mam skoro všetko pripravene, dokonca aj do porodnice,som doma na pnke, tak asi preto mi tak vyšiva,od nudy....už nech je februar...potom sa určite nudit nebudem...ja mam v poslednej dobe take otrasne sny že by som mohla aj nejaky serial hororovy natočiť....ale to je asi normalne...

andrea2603
25. nov 2009

macu, že do roka znovu 😀 . Mne po pôrode syna, sestričky zagratulovali a že nech si o rok prídem pre dcéru, vtedy som odprisahala, že mňa tam už nikdy neuvidia, a už idem 3krát 😀

deda
25. nov 2009

Baby lučim sa,idem k našim....na navštevu

lolka
25. nov 2009

cafte tehulky 😉
macu, super, ze v poradni vsetko tak ako ma byt 😉
kati, vsetko naj, naj, naj k meninkam prajem, hlavne zdravicko pre teba a chlapcov 😉
zucana, pekne brusenko 😵 ja mam tiez vydatny obed - chleba vo vajicku, mala som na to strasnu chut 😝

ja som pridala fotku bruska cez vikend a musim sa aj pomerat a doplnit do tabulecky 😅
dnes som bola na cviceni pre tehulky a Viki cvicila cely cas somnou, brusko sa len tak vlnilo 😀
nam pred par dnami tiez nesiel 2 dni vytah a kedze sme na 4posch. tak som fucala ako lokomotiva - no des 😖

andrea - nikdy nehovor nikdy 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre