Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
2. dec 2009

Caute kocky...som tu dlhsie nebola...prepacte mi to.... clovek fakt zlenivie,ked ma tu dovolenku.... alebo sa najde vzdy nieco dolezitejsie na praci 😀
ako sa mate? Co nove?
U nas postarom..teda okrem toho, ze drobec ma uz teda poriadne tlaci dole..akoby uz kazdym dnom chcel ist von...a o jeho hyperaktivite ani nehovorim....

martulanr
2. dec 2009

kati ja som este na materskej s malym a magne 2 krat za den

zoska
2. dec 2009

no tak mi to nedalo a som ten kos na plienky este raz pozrela a mam aj ja ti sacky...len neviem kde sa budu dat kupit nahradne 😕

moja segra chce aby som rodila 5.2....to je na jej narodky 😀

olifcek
2. dec 2009

zuci vyhovorkyyyyyyy x;oD

deda jo, kolegyna do mna ,,huci,, ze 3.2. je krasny datum, ona ma vtedy narodky...uvidime, ako Olif rozhodne x;D

olifcek
2. dec 2009

deda chodis vela cikat? a inak, vraj je lepsie ist na MD uz tento rok...to mi lekar prezradil...

juj, ja sa chcem prisposobit vychadzkaaaaaam, a nie furt len doma byt x;o)

zusi ze? riadne nam davaju o sebe vediet..a aj Ty niekedy mas pocit, ze stucha do krcka alebo take cosi?

deda
2. dec 2009

zoska tie sacky sa daju objednat cez internet na stranke www.maderna .sk ale zda sa mi že boli dosť drahe.....
olif to je uple jedno kedy to bude, Olif bude vedieť kedy ma prisť hlavne nech je pripravena....aby bolo všetko v poriadku

rivatha
2. dec 2009

Zapojim sa opat par riadkami, ak mozem, damy 😝

olifcek, preco je lepsie podla tvojho lekara ist tento rok na matersku? Premyslam, ale malo by to zavisiet od tvojho prijmu. Ak si mala lepsi za 2008, tak je lepsie ist este tento rok, ale ak si mala lepsi za 2009, tak je lepsie az od januara ist na MD. Aj kvoli debatam o zvysenom rodicovskom prispevku je to mozno lepsie, ale to si nie som ista...

olifcek
2. dec 2009

deda kazdy mi vravi, ze mala vie, kedy moze prist...tak snad dobre rata a pride nacas x;o)

deda
2. dec 2009

Zoska pozerala som to a ta nahradna naplň stoji 11,58 eura a mala by byť na 180 plienok,aj tak sa mi to zda dosť drahe....

olifcek
2. dec 2009

rivatha t neviem, viem ale, ze ma vplyv aj prijem, no neviem, co vymysleli od januara...uz som to nesledovala velmi x;o)

ja som mala prijem lepsi tento rok, ale nie o vela oproti minulemu roku, takze mne je to jedno z tohto hladiska x;o)

RD nema vplyv na to, kedy nastupis na MD x;o)

loginka
2. dec 2009

aj ja uz mam monitor na poste, len po neho ist 🙂 deda a ako si ho odskusala? ze si nedychala?
zucana ja beriem zelezo uz dlho a dobre ho znasam, akurat na stolicu je blby, a zapijaj ho pomar.dzusom, alebo nicim inym s vitaminom C

zoska
2. dec 2009

deda dakujem za info 😉
no je to riadna palka teda 😒 snad najdem aj dakde inde potom, alebo mozno vychytam nejaku akciu

selyma
2. dec 2009

Ahojte babky. Vidim, ze rozoberate uz MD. Ja asi ani nebudem mat narok, ked nestihnem do konca roka na matersku, kvoly pol rocnej lehote. Ja som momentelne na urade. Takze, ked sa nic vazne nestane, pojdem na MD az v januari. Uvidime, koez by sa nic nestalo. Aj ked by sa peniaze zisli.
Dnes mam nejaky smutny den, neviem preco, aspon male mi robi dobru naladu, ked tolko kopka. Este tyzden a idem do poradne, dufam, ze vsetko bude OK. Kedy sa zacina chodit na castejsie poradne. Teraz este idem po mesiaci, ale vie, ze sa to ma niekedy skratit.

olifcek
2. dec 2009

A TIE SACKY sa nedaju kupit ako normalne sacky do obyc, kosa? sa nevyznam, tak pardon, ak je to divna otazka x;o)

olifcek
2. dec 2009

selyma a nevies nastupit na md este v tomto roku?

zucana
2. dec 2009

logi jo s pomar.dzusom som zapila 😉 aj men tak lekar povedal...
kolko mas mg v tabletke? ja 525
inak ja som v pomykove s tym angelcarom lebo mam matrac 11 cm ci kolko tak neviem co mam kupit...

selyma
2. dec 2009

Olif, to zavisi od stavu, ci bude dobre alebo nie. Ved aj tok o tom rozhoduje doktor.

zoska
2. dec 2009

olif, obycajne sa tam asi nedaju dat, toto su take speci co neprepustia smrad a su v takom koliesku nastrkane odkial sa vytahuju...no neviem to dobre vysvetlit 😀

zuci no neviem, mne sa zda ze matrac by mal mat max.10cm

zoska
2. dec 2009

http://www.maderna.sk/novorodenec/monitory-dych...

zuci precitaj si diskusiu pod clankom

loginka
2. dec 2009

zuci, ved kup taky co su na plienku, napr. snuza ci ako

baby a ten zvyseny Rodicovsky prispevok plati pre tych, co nie su zamestnani?

Národná rada SR dnes schválila nový zákon o rodičovskom príspevku. Podľa nového zákona, účiného od 1. januára 2010:

- oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania – nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné,
- rodič, ktorý pred čerpaním rodičovského príspevku poberal materské, bude mať po skončení poberania materského až do dovŕšenia dvoch rokov veku dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 € mesačne,
- v ostatných prípadoch bude rodičovský príspevok vo výške 164,22 € mesačne (pozn. suma platná v súčasnosti od 1.9.2009)

selyma
2. dec 2009

Nie, pre tych co nemaju narok na matersku, ti nemaju narok ani na zvyseny RP, pre tych je ten stary RP

selyma
2. dec 2009

To som asi aj ja. ☹

zoska
2. dec 2009

logi...ak si bola zamestnana a platila si si poistenie a po nastupe na matersku si sa vzdala zarobkovej cinnosti- cize nebudes chodit do prace ani na pol uvazku, ale budes doma s babom tak sa to na teba vztahuje

deda
2. dec 2009

tieto sacky su proti zapachu, preto su take drahe ja by som tam tiež radšej kupovala obyčajne ale tie by nemali taky učinok a nedali by sa tam tak pripevnit do toho koša...
loginka vyskušala som ho tak že som mala ruku položenu na madraci a ked som ju dala preč tak hučal alarm lebo vlastne pri dychani sa hybeš a ked nedychaš tak sa nehybeš tak to je asi to iste ako ked na tom madraci nič nie je...a skušali sme aj vysielačku čo bola k tomu na prenos zvuku,do inej miestnosti a funguje...sa vytešujem..inak moj mužik si vytkol v praci členok tak za chvilku pojdeme na pohotovosť lebo to ma take opuchnute ako 2členky dokopy.za rok a pol sa mu to podarilo už 3 krat.dufam, že to nebude mať zlomene....chuda moje...

zusika
autor
2. dec 2009

olif,to ani nie...mna skor tam dole zaboli,ked si sadnem...akoby mi tam zavadzala ta jeho hlavicka....obsac je to dost take az bolestive....no a ked stucha-kope-natahuje sa...tak najviac do stran.. a kedze uz ma aj nejaku tu silu, mam pocit ze mi ze brucha vyskoci .... je to sice mile,ale niekedy az zaboli
Zajtra mam na plane navstevu porodnice, dufam, ze budem z toho pozitivne naladena 😀

Deda,a ty si z TT? uz su teda trhy? ja sa chystam v pondelok....asi...
pocuj a neplanujes chodit na laktacnu poradnu...teraz zacne v materskom centre... buducu stredu...bude to 4x

selyma
2. dec 2009

Vysielacky sa hodia aj mne, kedze mam spalnu trohu dalej od izby. Ake ste kupovali? Objednavali ste net, alebo z obchodu?

deda
2. dec 2009

baby v spravach je o porode siamskych dvojčiat...

loginka
2. dec 2009

zoska a to ze som teraz na PN to neovplyvnuje? poistenie za mna plati zamestnavatel a to vzdatie sa zarobkovej cinnosti, to sa nejako nahlasuje?

joj nemohla by som byt pravnickou 😒

zusika
autor
2. dec 2009

kocky, ale ta zvysena suma RP je aj tak iba na dva roky.... potom to klesne na rovnaku uroven ..na tu nizsiu...
a ano...je to pre zamestnanych, resp.tych ktori si plne platili vsetky odvody...

zoska
2. dec 2009

logi PN na to vplyv nema, teba sa to tyka, budes mat zvyseny RD 🙂

tam ide o to , ze ak sa mamicka po porode rozhodne pracovat, ci uz na dohodu, alebo na pol uvazku tak straca narok na zvyseny RD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre