Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
7. dec 2009

garonka, ty si dva tyzdne predo mnou, takze ja v tvojom case uz budem chodiaca velryba... a to len tajne dufam, ze chodiaca 😀

ewelyne
7. dec 2009

ahojte baby 😉

zusi, pripajam sa, vsetko naj 😉

zoska , jani, hajdylca- vela zdaru pri DP a v skole...

idem aj ja premerat brusisko moje 😉
ja som pribarala 5 kil dokopy 😕 to co... pri prvom to bolo viac asi desat... no ved do februara stiham, ze?

zuci, pomylilo ma to, lebo ked sme sa bavili o tych tamponoch, tak si pisala, ze ta zvnutra nevystruje od zaciatku vobec.. tak preto... tak potom by ani tie tampony nemali byt problem, ked ta vystruje bezne palpacne.

ale faktom je oli, ze to by sa uz fakt nemalo robit.. opytaj sa na to, kamoskam nerobili ani tym v zahranici a jednej tak lekarka uvolnila zatku... mozu to urobit usg. a palpacne jedine tym zasitym...

ja idem zajtra do tej slavnej poradne,ta k uvidime, lebo mala bola naposledy panvovym...
😕

mmaarrttiinnaa
7. dec 2009

ahojte v prvom rade zusi vsetko naj naj hlavne krasne zdrave babenko
ja mam 108 cm to si myslim ze celkom ok ale uz mam 18 kg hore ma este niekto tolko lebo ja som uz zufala ☹

olifcek
7. dec 2009

ewe mozno preto i rukou pozeral, lebo sa neotvaram..ale pravdou je, ze ked som spinila par hodin po vysetreni, bala som sa, ze prave ona sa mi uvolnila x;o((( nastastie ale ee....lekarka v piatok to videla i vut.sonom a fakt nemusela ist hlboko...tak uvidime 17.12. ...

blum mas mensie brusko ale celkovo si mensia...prave toto lekari nelubia...porovnavanie sa x;o)))

garonka
7. dec 2009

ewelyne ja som pribrala len 6kg nemaj strach babo si berie živiny od teba 🙂 u mňa je zas moje o dva týždne väčšie no nechapem v koľkatom tyždni to vlastne som podľa mrchy v 30tt ale podľa babenka v 32 tt zaujímave či aj niečo take existuje 😕

ewelyne
7. dec 2009

garonka, to je sranda, lebo aj mne povedali, ze mala je vacsia o 2 tyzdne 😉

garonka
7. dec 2009

ewe tak to asi porodíme skôr čooooooooooo? 🙂

olifcek
7. dec 2009

garonka existuje...i mne sa lisi posl.utz od prveho a to o 2 tyzdne...

asi vsetky berieme umele vitaminy, zeee? teda my s vacsimi babatkami...

martulanr
7. dec 2009

garonka z toho si nic nerob ja som mala na zaciatku 3tyzdne rozdiel potom iba jeden este na jednom sone sme boli dokonca o dva tyzdne vacsii a teraz som zvedava co povie zajtra a kedy mi urci termin pôrodu

maminnka
7. dec 2009

aj nasa mala je o vyse tyzden vacsia, ale vobec sa necudujem, lebo lekari stanovuju termin podla poslednej MS a ovulaciu, teda aj priblizny cas otehotnenia pausalne hadzu do stredu cyklu. Lenze ja to mam napriklad uplne inak a viem, ze som otehotnela na 5. den cyklu a nie na 14. den. Takze sa vobec nedivim, ze je vacsia ako tabulky hovoria, ved aj vznikla 😀 skor

garonka
7. dec 2009

olif

tak budeme mať babenka skôr 🙂 no ja vitamíny neberiem len prvy trimester som brala kyselinu listovu a odvtedy som brala lieky na pečeň 😕 tak asi babu robili dobre 🙂

blumka
7. dec 2009

garonka alebo porodite o tyzden neskor a malych 5 kg valibukov :D

mmaarrttiinnaa
7. dec 2009

kocky aj moj malicky je o dva tyzdne vacsi idem do 31tt a on je na 33tt velky

garonka
7. dec 2009

marti tak tak malokedy vedia povedať presne termín aj kamoška rodila predčasne vraj v 33tt to vraj podľa cyklu ale maly sa jej narodil vraj v 36tt podľa pediatrov

maminnka
7. dec 2009

ja v tomto tehu neberiem vobec ziadne vitaminove doplnky, len na zaciatku Duphaston, ale to je hormon. No ale po zajtrajsom krvnom obraze, kam idem, mi urcite minimlane zelezo nasadia, ja mam vzdy velmi malo zeleza. Najviac som ho mala, paradoxne, ked som bola 7 rokov vegetarianka.

martulanr
7. dec 2009

aspom budeme doma skôr 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

blumi ah jaaaaaaaaaaaaj 😀 no ja sama som mala 4,20 kg 😀

blumka
7. dec 2009

ani ja neberiem vitaminy...bolo mi po nich zle

olifcek
7. dec 2009

mne dava to, ze je mala vacsia pocit bezpecia...ak by teda prisla na svet akoze skor...

no itak este minimale 6 tyzdov chcem aby vydrzala, kde je x;o)

ja viem, ze sme malicku spodili 13.5, den pred ovulaciou sme mali....chi....a o 5 dni test ukazal, ze sme tehu x;)))) a nie 5.5 co oni vzali, lebo vtedy bol prvy den posl.menstruacie

blumka
7. dec 2009

no garonka, tak to mas dedicneee 😀

olifcek
7. dec 2009

ja som mala nejakych 2,600g, ci jak, ale drahy mal 4200g, hech

martulanr
7. dec 2009

ja chcem asi rovnakeho ako som mala 3580g 50cm to mi staci 😀

garonka
7. dec 2009

blumi a brat mal 4,60 prebohaaaaaaaaa a mamina rodila klasicky joj som ju ale ľutovala ale vravela, že to bolo v pohode 😕 no vytlačiť skoro 5kg dieťa je fuška 😀

garonka
7. dec 2009

marti to su fakt idealne miery 😉 keby sa nam podarilo čo? 😀

zucana
7. dec 2009

cafte baby tak som spat a mam nakupene a uz tam dufam pred vianocami nepachem.... 😉
ani nenapisem kolko som minula.....
ewe ja si nemyslim,ze mozes napisat vetu ze : ale faktom je oli, ze to by sa uz fakt nemalo robit
to akoze mam mojmu doktorovi povedat ze prepacte ale nemozete ma vysetrovat palpacne ani vnutronym usg lebo kamoska na konikovi mi povedala ze by sa to nemalo robit....olif ked chces ty to skus....ja skusim verit lekarovi a snad bude vsetko oki...alebo baby kolke z vas vysetruju palpacne prip.vnutornym utz? aby sme videli porovnat....
maci drzim palceky nech to dobre dopadne...
inak ohladne tych obvodov...zalezi podla mna aj kolko sme mali pretym nie? kuk do tabulky kto zapisoval od zaciatku (skoro...chvalim sa 😀 napr.ja )
a ja mam uz 13 kg hore 😅 a viete co je este pravda vraj? ze vysoke baby priberaju menej 😝
am este jedna mudrost...tie merania teraz uz su nie take presne...aj ta vaha...moze tam byt vykyv az 500 g co su akurat 2 tt.... dnes sa hram na mudru 😀 😝

zucana
7. dec 2009

minule som pisala ze suseda vytalcila 5 kg a 55 cm a mala musela byt v inkubatore ako trpela ...3 dni
ale myslim ze mala tehotensku cukrovku tak preto

maminnka
7. dec 2009

Zucana, mna vysetruje vzdy palpacne, aby zistil stav krcku. Vysetrenie ma neboli a ani som z neho nikdy nekrvacala. Ultrazvuk zvnutra mi robil iba na zaciatku, teraz mi robi len vonkajsi. A mam CS2.

andrea2603
7. dec 2009

ahojte.
Asi vás nestihnem dočitať 😒 .

Tak aspoň k tomu čo som zachytila.

Oslávenkyni všetko najlepšie!

Macu, aj ja som bola dnes s Lele u lekárky, už 3 deň sople a kašel a večer jej trošku vystúpi teplota. Tak popočúvala a vyzerá to na začínajúci zápal priedušiek, tak nasadila antib.

Aj ja mám o týždeň väčšie bábo ako by malo byť 🙂 , my tu začneme hádam rodiť už v januári.
Na druhej strane, Lele bola vždy o 1-2 týždne menšia akoby mala byť, tak mi ešte termín posúvali z 3.3. na 10.3. a malá sa narodila 19.2. s váhou 3200g a 50cm. Tak už teraz berem tie ultr. s rezervou 😉 .

Idem sa naobedovať, hladoš už pýta jesť 🙂

martulanr
7. dec 2009

waw take velkee bábo

garonka
7. dec 2009

zuci ah jaj to je už veľke babo na klasicky pôrod 😕 ale je pravda, že diabetičky maju väčšie babenka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre