Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
8. dec 2009

olif ja mam pre novorodeniatko taku odsavacku s balonikom-pumpickou a ked bude vacsie tak kupim tu na vysavac...vraj je velmi dobra a nemusis sa bat ze to vytiahne z babatka nieco viac ako by malo 😀

ved skusene maminy nech napisu

zucana
8. dec 2009

zosi aj ja mam taku...a su tam take filtry takze ma uistili ze nic nemozem vdychnut 😀

olifcek
8. dec 2009

zuci a myslis, ze ja viem, co tym mysleli? x;o))) hlavna vec, ze boli vysledky bre,. hehehe x;o))))))) lsestricka mi cosi hovorila o krvnej skupine k babatku, to sa ale robilo i na zaciatku, tak neviem, ci to bolo opakovane, potom cosi o zltacke hovorili...

ja osobne niesom ockovana voci nicomu, co nebolo v detstve povinne, lebo to neuznavam, nie na sebe, mam silny imu system...cize ockovania voci zlatacke, ci chripke a pod., nemam...ale proti TBC maaaaam, pred rokom, ci dvoma som bola opat x;o)))) bo to sa vraj musi, tak co uz s nimi x;o)

olifcek
8. dec 2009

zosi jj, taka sa i mne zda fajna..s tym balonikom...som niekde na nete nahodou nasla v minule, ze i take je a aj to milo vyzera 😵

olifcek
8. dec 2009

i ked je jasne, ze voci zltacke imunitu asi nemam, len si stale zvonku ruky umyvaam...x;o))

olifcek
8. dec 2009

Medzi 32. a 34. týždňom vám v tehotenskej poradni okrem klasických vyšetrení, ktoré sa robia každý mesiac (zmeranie krvného tlaku, vyšetrenie moču na prítomnosť cukru, bielkovín a krvi, hmotnosť pacientky, gynekologické vyšetrenie, ozvy plodu), urobia i odber krvi na kontrolu protilátok, krvného obrazu, testu na syfilis a AIDS. Koncom tohto týždňa už môžete odísť na materskú dovolenku – osem týždňov pred vypočítaným termínom pôrodu na základe poslednej menštruácie je podľa zákona najskorší možný nástup na materskú dovolenku. V prípade, že ste vypísaná už skôr, na rizikovom tehotenstve, nečerpáte do 32. týždňa materskú dovolenku, ale ste na PN. Naopak, ak sa cítite dobre, môžete robiť až do konca 34. týždňa (t.j. 6 týždňov pred vypočítaným termínom pôrodu), čo je najneskorší možný nástup na MD.

Váš hmotnostný prírastok od začiatku tehotenstva: cca 8 – 11 kg

toto mi teraz budu robit z krvicky x;o)

olifcek
8. dec 2009

ale tie protilatky este chcem najst...bo to mi uz v minule robili...x;o)

zucana
8. dec 2009

olif a aku mas krvnu skupinu?
ja som ockovana len proti tej zltacke a HPV ziadne chripkove som tiez nemala...
a cmv si tiez prekonala tak som to aspon este na zaciatku pochopila takze aj tam mas protilatky 😉
no ja uvidim co mi da robit ci aj na HIV a sifilis lebo to robil na zaciatku ale asi budem musiet aj kvoli odberu tej pupocnikovej na to ist....

olifcek
8. dec 2009

zuci jj, to so zvieratami mam tusim zasebou, hehe...tiez som sa a nic neoytala, ked povedali, ze je vsetko ok...len mi sestricka povedala, ze tuto pisem pozitiv, ale nebojte sa, v tomto pripade je to ok...a podla toho, co sme sa tu bavili, to bolo asi to, co pises, ze? X;O)))

kto ho vie, co robia v IT xo)

ja si to kukam s
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

olifcek
8. dec 2009

a krvnu skupinu mam A+

zucana
8. dec 2009

olif nie to cmv je cytomegalovirus to je ine ako to so zvieratami ako ty vravis 😉 to je toxo...a je dobre vediet ci si to prekonala lebo ked hej tak mozes aj salamy aj surove maso a nemala by si to uz dostat...lebo si to raz prekonala...
v IT robia viac menej to iste...len neviem co aj na konci 😎
takze to budu tieto protilatky na tu zltacku a toxo a mozno ten cmv kontrolny
akurat doniesla svokra horucu cokoladu robila a ja ze dnes budem so sladkym sa krotit ...ale nedaj si uz je v brusku 😝

zucana
8. dec 2009

inak niekedy je lepsie sa nepytat aspon nestresujes 😉

olifcek
8. dec 2009

zuci no ja si uz nepamatam, ale viem, ze Ty jo, lebo vtedy som to z tehu knizky opisovala, ani som tie pismenka vylustit nevedela, ale Ty amo, takzeeee....aspon uz viem, co som to prekonalaaa, a ze mozem pastety papat nadalej x;o)))))

i ja lubim horucu horcku coko....juuuj, az budem moct, skocime s drahym do delikateso, tam maju original coko, mnam, mnam xo))) ale jutre idem na krv, tak sa dnes krotim a nejem nic sladke x;o))) ani mastne nepapam, i ked...rano som mala chlebik s pastetou a mam i teraz na to chut...

olifcek
8. dec 2009

ci mam kuknut do knihy este raz?x;O))

zucana
8. dec 2009

olif ja si pamatam len to cmv Igg pozitivne...toxo si nepamatam a prave a toxoplazmoza to by si mohla to surove maso 😉 pasteky su pasterizovane to s tym nic nema...tie sa maju iba obmedzit kvoli toxickym latkam resp.vyssie mnozstvo konzervacnych latok 😉

olifcek
8. dec 2009

hehe, takze co?

zucana
8. dec 2009

taj ja neviem 😀 ked budes pri knizke resp.pojdes na wcko tak pozrieme 😉 🙂

garonka
8. dec 2009

zuci mala som obe IGg IGm pozitívne tak si to overuju ešte raz no mam ešte 3 dni nato kym sa rozmyslím ktorý deň na infekčne dorazím, nerada by som sa šupla do preplnenej čakarne ale čo už 🙄

olif ja mam krvnu skupinu 0+ ale som Rh negatív no a na protilatky mi krv už nebrala sestrička len na syfilis no ten nemaaaaaaaam 🙂

inač rozpravka bola super zaspala som 😀

zucana
8. dec 2009

ja chodim na krv o 10:00 do 10:30 beru...to je tam uz menej ludi a mozem ist dopredu 😉
gari co znamena ta + za nulkou ked si Rh negativ???
ja som totiz AB+ co znamena RH pozitiv 😅

zucana
8. dec 2009

jahorsie tu je to ze kam sa chodi na krv chodia proste vsetci rozny pacienti ktori potrebuju ist na krv...ziadne take ze ides do ambulancie a sestricka ti berie krv...tu vela doktorov ani sestricky nema....vramci setrenia 😕

garonka
8. dec 2009

zuci no u nas beru krv od 7:00 do 8:00 a kopaaaaaaaaa ľudí 😠
no čumím do knižky a krvna skupina matky 0+ a vedľa su Rh protilatky je tam poznačene neg. 😕 ale to je asi oki lebo by mi brali krv

garonka
8. dec 2009

no a ja som zvedava na hŕbu ľudí v čakarni lebo minule bola rada až vonku a kym som sa dostala dnu bolo presne 8 hodín a už ma nechcela vziať ale keby som bola ticho no neviem že som tehotna a ma zrazu nevezme? no ešteže tak

zucana
8. dec 2009

gari nechcem robit mudru ale to + alebo - znamenaju tie Rh...mozno to patri k niecomu inemu 😅

zucana
8. dec 2009

tu je to na cisla..ked prides o 7 dostanes sa na radu o 8....
ale ako som spominala tehulky idu dopredu a hned ich beru....

garonka
8. dec 2009

zuci asi tak maš pravdu 😀 to len ja som asi ako blbec 😀 😀 😀 😀
bože zjedla som už 5 medovníkov snaď nam do Vianoc vydržia a nech mi hepatalky nestupnu lebo ma šľahne 😕

garonka
8. dec 2009

zuci tak idem k vam do IT lebo tu malokedy beru ohľad na tehuľu

zucana
8. dec 2009

ja bych radsej na slovensko kde by mi brali krv u gyndaka a nie byt medzi ludmi co bohvieco maju 😀
inak som robila tie rebierka na obed s pyre a bolo ich asi 14 kuskov tak som sa pytala svokry ci nechce na veceru lebo pride z Libie svokor a ona ze ok ze 3 kusky...no a tak sa mi vydarili ze muz na obed zjedol 6 kuskov a ja 3 tak na veceru nam moc neostane 😅
inak easy....umyla som rebierka, nasolila, dala kecup, cesnak na kusky, cebula na kusky a bazalka susena (korenie) zamiesala dla na 2 hodky do chladnicky a potom upiekla v trube v zakritom kastrole hodka a pol max....a uzasne 😉

zucana
8. dec 2009

inak maminka mi kupila tento vankus...
http://www.rajdeti.sk/popup_add_image.php?pID=3...
kto nema este podla mna super cena a lepsi ako tie gulickvoe vraj...tu stoji taky vankus ze 60 eur.... 😔

garonka
8. dec 2009

zuci ja som si recept opisala mňam mňam hoci ja nesmiem rebierka 😠 ale dietne mäso už mi ide hore krkom 😠 a na večeru som si objednala pizzu a basta 😀
ja mam guličkovy ale nemam nervy ako sa mi tie guličky posuvaju inač sa na ňom dobre spí a neskôr ho posuniem babu aby si na ňom len tak ležkalo 😀 juj a tvoj vankušik je prekrasny, a naš stal 50 € 😕

garonka
8. dec 2009

zuci a my zvykneme robiť rebierka s medovou omačkou, k tomu je príloha kukurica orestovana na masle a k tomu varene zemiačky mňam toto by som jedla každý deň 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre