Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
14. dec 2009

citala som ze tie bolesti treba brat ako nieco "dobre", co Vas stale viac priblizuje k vytuzenemu babatku, neviem ci sa to da...., ale zase psychika je velka carodejnica, ale fakt tie pocity musia byt indi vindi a je zbytocne to k niecomu prirovnavat, moj nazor

mne napr. jedna kamoska povedala, ze jej bolesti zubov boli horsie ako porod, ine sa driapu po stenach a nemozu od bolesti existovat...

zucana
14. dec 2009

presne logi vsetko zavisi kto je ako schopny vydrzat bolest a aky typ bolesti....
o 4tej idem do centra este posledne 2 darceky pozriet a potom ideme k dokymu.... bojim bojim nech je vsetko oki...

maculik
14. dec 2009

zuci, drzim palce, nech je vsetko ok 🙂
My okolo 5 odchadzame do Luxu, takze tyzden tu nebudem, kedze tam nemam PC. Ale budem na vas mysliet, ako sa mate a potom sa hned ozvem 🙂 Teraz idem pobalit zopar veci a hraciek, kym mala este spi.

loginka
14. dec 2009

urcite je zuzi
maculik, drz sa a oddychuj, musis!

maculik
14. dec 2009

logi, skusim 🙂

zoska
14. dec 2009

ahojte 🙂
pisomku som hadam napisala dobre, mam celkom fajn pocit 😉
dneska som kupil domace trubicky - oblatkove vianocne od spoluziacky co ich pecie, su so skoricovou aromou, asi ich rozbalim 😝

maci tak sa drz, oddychuj ako sa ti najviac bude dat...
co robi ten tvoj manzel? teda ak to nie je tajomstvo 😉

zucana
14. dec 2009

maci stastnu cestu a oddychuj 😉 a dik aj tebe logi
potom dam hned vediet
zosi mnaaam trubicky...

katina2209
14. dec 2009

Ahojte včera mi padol internet takže som sa pripojila až dnes v práci martula ja mám tiež také strašné bolesti tých panvových kostí niekedy taká ostrá bolesť ako keby mi tam nôž vrazili...
ešte týždeň v práci a som doma ešte že mám sedavé zamestnanie nejako to už zvládnem darčeky ešte nemám pokúpené iba pre synčeka a pre ostatnú rodinku nič ale skúsim niečo pozrieť na budúci týždeň v pondelok to som už doma synček ešte v škole tak dúfam,že niečo popozeráme aj s mužíkom...
ja som tiež rodila bez epidurálky a budem aj teraz tiež mi hovorila kamoška,že z epi hrozné migrény....
bolesti som mala asi šesť hodín a vkuse som chodila mne museli plodovú vodu napichnúť asi preto to bolo dlhšie ale niektoré ženy majú aj dlhšie bolesti je to individuálne
ako sa dnes máte na vianoce by mohlo pekne snežiť čo vy na to?

zoska
14. dec 2009

inak k tym kremom na zadok... ja rozmyslam nad sudocreamom alebo bepantenom..bepanten ma vyhodu, ze sa da pouzivat aj na bradavky....
kamoska mi vravela, ze jej na bolave bradavky najvic pomohol lanolin, ale vraj je drahy 😕

teraz neviem co mam kupit ked je velky vyber...predbezne som vylucila tu rybilku

zoska
14. dec 2009

kati snezit ma uz v stredu, takze mozno budu biele vianoce, ak bude mrznut 😉

ja idem v stredu cez sturec, hadam bude prejazdny 😒 , dnes rano na sturci bolo -10, ak bude snezit v stredu tak dufam, ze cestari budu makat

katina2209
14. dec 2009

zoska lanolin je výborný na bradavky...
a tá rybacia masť je vážne dobrá tú nám dávali v nemocnici a ja som potom používala krém na riťku od bubchen ten bol veľmi dobrý

katina2209
14. dec 2009

zoska tak si dávaj pozor, možno budeš potrebovať aj reťaze ideš do školy?

katina2209
14. dec 2009

no len či bude pekne na snežené aj v Bratislave ja nemám rada takú čľapkanicu 🙂

maculik
14. dec 2009

zoska, on robi pre United Nation (teraz co je ta konfer.o klimat.zmenach v Kodani, tak napr.tam bol), ale tieto 2 cesty ma sukromne - do Berlina ide pozriet nasich znamych a na futbal a do Osla ide, lebo zbiera mile a aby mu neprepadlo tych 30tis nalietanych za tento rok, tak este 3tis musi tento rok nalietat. A potom sa mu prenesu do bud.roka a v 2011 planujeme za to ist do Kanady 🙂

a gratulujem k pisomke, kolko este mas tento semester?

no, mala je uz hore, tak pred odchodom este nakuknem.

zoska
14. dec 2009

jj kati do skoly, dnes bola cesta sucha, no ale hlasia to snezenie...a cestarom to niekedy dlhsie trva... retaze som za tie roky este pouzit nemusela...klop,klop, ale mam ich v aute...
ale dufam, ze sa tam nevykoti nejaky sikovny turecky alebo bulharsky kamionista, ktory tam bude pobehovat po ceste v slapkach a kratasoch 😠

no asi si dam poradit v lekarni...zatial kupim bepanten, a ked nesadne tak poslem draheho na nakupy 😉

zoska
14. dec 2009

maci no takze sukromne...som sa zlakla ze 26teho do roboty 🙂
tiez musim mojmu Vladkovi povedat nech si zisti ako je to s tymi milami 😉
v stredu mam skusku, v pondelok pisomku a potom 2 skusky ustne v januari...takze este 4 krat do BB pojdem a potom diplomku odovzdat

katina2209
14. dec 2009

zosi este,že nemáš také veľké bruško a môžeš normálne šoférovať mne by sa už teraz veľmi ťažko dalo... ešte že ma vozí manžel do práce aj z práce
zosi ešte že nemáš tehotenskú sklerozu keď sa musíš učiť ja na veľa vecí zabúdam,niektoré si už musím aj písať 🙂

zoska
14. dec 2009

tehu sklerozu bohuzial mam, ale snazim sa ju ignorovat 😀

zucana
14. dec 2009

kati a musis este do tej roboty?lebo akoze mala by si lezkat 😉
ja si prave pisem otazky k dokymu a normalne som zabudla co som chcela...neviete co sa mam opytat ? 😅

katina2209
14. dec 2009

zucanka musím to ešte vydržať do piatku však si tu aj vykladám nohy keď sa mi zle sedí... na materskú idem 2.1.2010 tak ešte čerpám dovolenku od pondelku....
no vidím zuci,že si na tom s tou sklerozou skoro ako ja len ty máš už skoro všetko pripravené pre vikinku ak nie všetko 🙂
a stromčeky si písala tu sú také drahé aspoň sme sa boli pozrieť v sobotu, taký pekný aj 35 Eur tak budeme mať asi umelý a ľudia ako blázni ešte že som sedela v aute a mužík vybehol,lebo normálne zúfalstvo pred tými vianocami cez víkend sa ani neoplatí z domu vyliezať 😉

maminnka
14. dec 2009

jaaaaj, aj ja chcem byt uz doma, nohy vylozeneeeee.-.... pomooooc

katina2209
14. dec 2009

maminnka ešte pracuješ? a dokedy?

maminnka
14. dec 2009

katina, ja asi za do porodu :(

maminnka
14. dec 2009

k tej rybacej masticke, sudocremu a inym: podla mna kazdemu dietatku a amicke vyhovuje nieco ine, treba na zaciatok kupit male balenie a ked sa osvedci, az potom vacsie. Nam napriklad najviac pomohol infadolan 🙂

zoska
14. dec 2009

infadonal, to som este nepocula...no cim vacsi vyber tym vacsia hlava z toho 😕
ale urobim to presne tak...kupim male balenie asi toho bapantenu a potom uvidime ci sa osvedci a kedze bepanten je aj na bradavky aj na zodocek tak to mam vybavene...ak nesadne, poskusame ine 😉

katina2209
14. dec 2009

zoska v nemocnici ti určite dajú tie mastičky a podľa toho budeš vidieť či budú dobré 🙂

zoska
14. dec 2009

fakt? v nemocke daju? 😕 to ma ani nenapadlo, ze by mi v nemocke daco dali, ved aj toaletak si musim vziaz svoj 😀

zoska
14. dec 2009

ale kamoskina teta robi u nas v porodnici tak vyzistim 😉

zoska
14. dec 2009

inak som muzovi hovorila minule, ze bude musiet mat pevne nervy ked bude behat p uradoch a ze ak bude treba ze bude musiet kupit odsavacku mlieka a sterilizator a nejake veci v lekarni...tak len kukal, ale v pohode, ze on nema problem s takymi vecami...ved bezne mi kupil tampony ked som mu povedala ake....ale zistila som ze s jednou vecou ma problem 😀 materska podprsenka..som mu povedala ze ja si kupim jednu na konci tehu a podla toho ake budu prsia po porode mi pojde kupit on dalsiu bud o jedno alebo o 2 cisla vacsiu...a on na to, ze neee, to si kup sama prosiiim 😀 😀 😝

katina2209
14. dec 2009

no ja som rodila v blave v ružinove a tam nám dávali všetko pre bábatko aj plienky 4 na deň, aj lieh na pupček to sa bábu vytiera až kým neodpadne chrastička z pupočníka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre