Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
17. dec 2009

olif, drz sa, myslim na teba, nech je to oki, tak zeby plodova? moze to byt ak je cela vlozka mokra?, to by uz bol porod..., tak snad este nie

blumka, aj ty v nemocke? tak hadam ta pustia na vianoce, ved ked sa to ustalilo, aj by mohli, nie?
no uz to zacina byt u nas pestre, asi si uz zbalim aj ja tasku, clovek nikdy nevie

ja som mala krv v moci, to ma teraz trapi , ale stale je nieco...

jani, ja som mala na GTT po 2 hod. 7,9 a odvtedy akoze dieta, ale nic v suvislosti s cukrovkou necitim, ved to spomen dr najblizsie

janielah
17. dec 2009

blumi ahoj, drzim ti palce, aby bolo vsetko ok a nenechali si ta tam na vianoce...to by nebolo dobre... ☹
oli aj ty sa drz, boze, nech to nie je plodova voda...

do kelu, nejak sa nam to komplikuje....

zuzi? myslis, ze staci nejest sladkosti? rano som mala 4,9, tzn., ze vsetko pracuje ako ma, nie?

martulanr
17. dec 2009

ja prave cakam co sa bude diat u nas doma ked budem na pobyte v nemocke 😀

janielah
17. dec 2009

logi a na zaklade 7,9 hodnoty mas drzat dietu 😖 no to aby som ta nasledovala....co vsetko sa nemoze jest?

blumka
17. dec 2009

olif, drz sa...dufam, ze to je len plany poplach

zucana
17. dec 2009

jani podla mna ano...mozno si len nepila dost skus si omerat aj zajtra alebov pondelok a obmedz sladke...
log tehu cukrovka nie je ako normalna cukrovka...to proste len dietatko bude velke...ale ty ich mas dve a to sa podla mna ekvivalentne rozlozi 😉 😀
no ak to bola plodovka tak babo musi ist podla mna von 😒

blumka
17. dec 2009

olif uz sla? boze, dufam, ze bude ok..a mozno sa fakt stretneme...ale radsej nie, nech je to len plany poplach

loginka
17. dec 2009

jani , ja neviem ci ta tvoja hodnota, je to to iste ako po GTT, v presne sledovanych casovych odstupoch po jedle

ta dieta sleduje pocet sacharidovych jednotiek, rpzlozenych pocas dna a ak to mas brat prisne tak sledujes aj kolko chleba, zemiakov, ci inych potravin zjes, sladke ovocie jedno na den 😒 ziadne volne cukry, med, sladene vyrobky, sladkosti passe

ja jem v podstate normalne, dam si aj 2 ovocie ked mam chut, kus dzusu, presnidavku, ale to su moje prehresky 😝 ale cukor som mala na kontrole dobry, sladkosti si nedavam

zucana
17. dec 2009

blumi no tak daj vediet ked ju uvidis 😉 nebojte baby zvladneme to...
ja som si uvedomila ze fakt ako sa hovori ze druhy trimester je nakludnejsi a najkrajsi ze je to pravda...
prve 3 mesiace som sa stresovala aby som o babo neprisla...potom to bololepsie...a teraz zacinam opat stresovat...vsetko citam...chodim po lekaroch...

zucana
17. dec 2009

jani vidis skus obmedzit tie sladkosti 😉

andrea2603
17. dec 2009

olif, tak predsa si musela ísť? Budem na teba myslieť, nech ste s Olivkou v poriadku.

loginka
17. dec 2009

oni na tej diabetologii to ale beru dost prisne, lebo to nie je len o velskoti plodu, ale aj o pripadnych komplikaciach,
tak az tak uplne podcenovat sa to nema
keby ze mam na kontrolach zly cukor, tak taka spokojna nie som

zucana
17. dec 2009

ved jasne logi ale janka mala dobry takze asi len zjedla moc sladkeho...

andrea2603
17. dec 2009

blumi, dcérka je malá hrdinka, ono detičky to asi lepšie znášajú to odlúčenie, lebo sú doma, v kruhu rodiny a ten čas im asi tak inak letí ako mamičkám v nemocnici.

loginka
17. dec 2009

ale ked sa jej zvysila tak hladina, tak tam nejaka porucha moze byt /nehovorim ze je/ pre istotu to treba checknut

blumka
17. dec 2009

zuci, klud....aj taktyto stres je zly...ja to mam za trest...kvli mojej sprostej svagrine som skoncila v nemocke...vela som si to pripustala...no ale co uz...
jeden doki mi tu povedal, ze ked vydrzim aspon do 35 tt ze uz zasa bude lepsie, ze vtedy uz su dozrete pluca ale samozrejme moje cislo je minimalne 38tt 😉

zucana
17. dec 2009

moze logi...ale zatial podla mna aspon nech vysadi tie sladkosti nie? ved potom keby to vyslo zle itak musi ist na diabetologiu....nech skusi a potom nech si ide zmerat...

blumka
17. dec 2009

andrejka, mozno ked bude starsia a viac si bude uvedomovat ze nie som tyzden-dva doma tak to bude horsie

janielah
17. dec 2009

ja sa teraz pokusim obmedzit to sladke, lebo moze byt, ze ja som nikdy nejedavala, az kym som neotehotnela a to na kvanta teraz..,. 😒
viac ma hneva, ze keby som sa sama nezdiagnostikovala podla indikacii, tak na to pridu najskor 4. januara a aj to pochubujem, lebo na poradni sa pozera len moč, ale hladina cukru v krvi nie.... 😒

andrea2603
17. dec 2009

dievčatá, dobrú noc, idem si ja ľahnúť, ráno skoro vstávam. Ahojte

blumka
17. dec 2009

dobru andrejka...ja zasa nebudem spat...odkedy som tu nespim 😒

matka331
17. dec 2009

garonka na markize v spravach to davali...

janielah
17. dec 2009

kde ste vsetky?

blumi a tebe sa tam preco neda spat? ved by bolo dobre, aby si si odpocinula poriadne...ked uz nic ine...hm?

alex
17. dec 2009

No ja už tiež idem. Musím sa ísť skultúrniť do vane, zajtra ideme fotiť bruško s mužíkom do ateliéru, tak hodím si na ksicht masku, nech dajako vyzerám... pa pa pa zajtra

blumka
17. dec 2009

jani, cely den len lezim, ziadna aktivita...potom ked sa mi chce spat tak si aj lahnem ale zaspim az tak okolo pol noci...o piatej uz tu behaju sestricky a meraju tlak a somariny, potom o siestej upratovacka umyva podlahu, o pol osmej su ranajky, a v noci sa vzdy budim okolo druhej tretej..nedaju sa mi tu otvorit okna, nemam cerstvy vzduch uz skoro dva tyzdne, je tu prekureny priestror, strsne suchy vzduch...tak asi preto

zucana
17. dec 2009

dobru co idu prec...jani ja som tu...som cistila vitrinu a umyvala suflik a zistila ze zasa tecie ta bateria...omg
blumi ja som v nemocke tiez nespala a to som tam bola 2krat v zivote..ked som bola mala a teraz ked mi robili kyret... ☹

matka331
17. dec 2009

zuci ty si spala v nemockeekd ti robili kyret?ja som prisla rano a o 15:00 som sa zobudila z narkozy a isla domou...

blumka
17. dec 2009

a postel ani nekomentujem, nie je moja noooo...a nemam si na koho vylozit nohy..vzdy si vykladam na muza 😀

hajdylca
17. dec 2009

blum prajem aby Ta cim skor pustili domkov, a mohla si sa poriadne vyspinkat.
olif verim, ze je vsetko v poriadku !

jani skus si zmerat rano ten cukor na lacno musis mat do 5,5. a potom je odstupnovane podla hodin- od posledneho papania. a neboj sa ak by si mala zvyseny cukor by Ti na to prisli aj v poradni- lebo Ti urcite davaju ocuravat ten papierik, ze? a tam by sa im aj cukor zobrazil ak by si ho mala zvyseny, takze bud pokojna 😉

janielah
17. dec 2009

joooj, blumi, tak to ti teda nezavidim.. 😖 a ten vzduch.. preco sa radsej nevetra cerstvy vzduch, ked je chripk.epidemia? ja neznasam prekureny vzduch...

zuzi, pod umyvadlom suflik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre