Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
22. dec 2009

lolka, aj ja mam teutoniu, vid fotecky, som z nej nadsena 🙂 Vybrali sme zo skladovych zasob, nstastie mali, co som chcela.

maminnka
22. dec 2009

a nejaka hnusoba lezie aj na mna... pomooooc 😒

blumka
22. dec 2009

matka, nemusi to byt nic..ale pre istotu chod k lekarke.. 😉
mne na bradavky pomahal krem od Medely
olifka, po kojeni si potri bradavky par kvapkami mliecka, a celkovo ked aj olifka bude mat napr. nejake vyrazky alebo ju budu boliet uska, tak to ries najprv materskym mlieckom....zazracne uzdravuje a upokojuje...a cim viac si nechaj po odsavani alebo kojeni preschnut bradavky len tak volne na vzduchu a ked sa sprchujes tak ich nemusis velmi umyvat, lebo zotieras ich prirodzeny povlak, ktory si same vytvaraju a mozu sa ti viac vysusat...
je super ze olivia ma tvoje kolostrum...wau...vy ste sikulky...odsavaj, odsavaj a ked malicka zosilnie isto ti ju prilozia a mate v podstate vyhrate...drzim vam velmi palce 😉

olifcek
22. dec 2009

Blumik, ked ja mam asi male bradavky, neviem, ci si s nimi malicka poradi. Zaniesla som dalsiu malu ale uz plnu skumavku kolostra, okolo 21.0, no raz tolko som nesikovnostou vyliala, grrr

maminnka
22. dec 2009

kde ake bruska? ja nic nevidim :(

maculik
22. dec 2009

maminka, v albume februaroviek 🙂

maminnka
22. dec 2009

Olif, neboj, urcite si poradi! Velmi sa tesim s Tebou z toho kolostra!!

maculik
22. dec 2009

olif, to chce len prax, nabuduce uz nevylejes 🙂

blumka
22. dec 2009

olif, ale mas ich aj ploche alebo len ze su mensie...lebo ja mam jednu plochu a jednu ok..tak na tu plochu som si kupila taky klobucik od Medely, nasadila som to pred kojenim z toho prsnika a ako mala tahala tak sa ta bradavka trosku lepsie vytvarovala...
nedali ti v nemocnici taku brozuru o kojeni? ja som si ju citala a je tam cislo na laktacnu poradkynu v KE..sestricky figu borovu vedia, ked uz budes mat Oliviu pri sebe a nepojde vam to tak jej zavolaj, ona pride ti poradit

zoska
22. dec 2009

ahojte, tak som uz naspat a aj linecke kolieska co som dnes napiekla som lekvarom polepila, lebo som si povedala, ze zajtra sa mi nebude chciet 😀

olif juuj ze vyliala...tolko roboty s tym bolo, zejo? no nicto, aj horsie veci sa stavaju...zachvilku budes pisat, ze mas mliecka na rozdavanie, uvidis 😉 🙂

ewe, ked som bola chora, bolo mi povedane, ze vysoka teplota je velmi nebezpecna a tehula moze uzit paralen kazdych 6 hodin, ak teplota neklesa... a davaj si obklady na cleny a zapastia...40st. to je strasne vela 😨

baby co ste chorlave, vela caju s medom a oddychovat...vetrat miestosti...a na hrdlo mi dali Propolki na cmulanie, su vhodne aj pre nas 😉

maminnka
22. dec 2009

maculik, dakujem za radu, uz sa mi vycistil zrak

lolka
22. dec 2009

macu, dakujem 😉
pridala som foto bruska do album.
olif, skus klobuciky na bradavky. kamoske tiez povedali v nemocke, ze ma male bradavky aj prsia, ale s klobucikmi veselo kojila 😉

maminka, tak super, dufam, ze budem aj ja s kociarikom spokojna 😉

maculik
22. dec 2009

kocky, idem buvat, zajtra o 9 dojdu stahovaci s tymi vecami, takze sa budem musiet venovat malej, kym to manzel s nimi vylozi a kym to tu ako-tak ulozi 😝
Takze asi sa ozvem az podvecer, drzte sa a liecte sa. Dobru nocku 🙂

olifcek
22. dec 2009

Blumi, ploche nie, len mensie. Nemam take obry vystupene ako ostatne 😕 a dakujem, najdem brozuru i ked jednu uz citam, co tu mali. Len som v polke len

zoska
22. dec 2009

olifka, tu na MK je tema o kojeni a potom este tema "dakujeme annag" v obidvoch sa rozoberaju rozne problemy okolo kojenia a radi tam ta kocka annag... vsimla som si ze detailne a ochotne pomaha babam...tak to len pre tvoje info

maculik
22. dec 2009

lolka, pekne brusko uz mas 🙂

olifcek
22. dec 2009

Zosi, dakujem. Z mobilu to kus trva ale kuknem ked bude treba

lolka
22. dec 2009

macu, dakujem, snazime sa 😀

idem balit darceky, muzik je na stretavke, tak musim zabalit hlavne jeho 😀

dobru nocku a chorobky, liecte sa 😉

zoska
22. dec 2009

jj olif nieje zac, aj mi napadlo, ze cez mobil to nie je ono...ta baba ma aj albumy, kde ma rozne polohy pri kojeni ktore su vhodne v roznych situaciach a kadeco...takze to vyuzijes asi aj neskor,ked budes mat moznost riadne to pokukat ba notebooku...teda ak ti Olivka dovoli zapnut notebook 😀

tiez uz idem pomaly do postielky...vsetkym dobru noc 🙂

blumka
22. dec 2009

olifka, drzkaj sa...zatial to obidve zvladate na jednotku s hviezdickou..

olifcek
22. dec 2009

Blum myslis? Olivka si drzi vahu, chi, vraj zacina byt papkac, sa tesim. Idem i ja lahnut kusok. Paq masirovat a potom snad i odsavat 😵 bru nocku kinderka

blumka
22. dec 2009

olif, a nie? kolostrum ti nabehlo, Olivia sa paradne drzi, chodis uz...no podla mna je toho dost aj na maminku co ma dietatko narodene v termine a nie vy dve co ste sa tak poponahlali...zvladate to fak perfektne...

olifcek
23. dec 2009

Blum, daj radu pls, alebo adka, macu, ewe, maminka a ine, co uz babo mate...v noci aj nad ranom mi zacalo i same tiect, teda, kvapkat. No ked som bradavky aj ruky umyla, uz to bolo fuc. Ani teraz po stlaceni nic nejde. Itak odsavat? Som rano malickej chcela papu priniest, nevyslo, fnuk

andrea2603
23. dec 2009

olif, teplú sprchu, masíruj, odstriekaj. neboj rozbehneš to. Nezabudni na pitný režim. Dobre by bolo keby môžeš maličkú aspoň popestovať, privinúť, keď si ju aj priložiť nemôžeš.

olifcek
23. dec 2009

Baby, zacinam citit kusok bolave prsia, tak v podpazusi...co to? To bre znamenie?

andrea2603
23. dec 2009

ináč, dobré ránko, všetkým 🙂

andrea2603
23. dec 2009

začínajú sa ti nalievať mliečkom, asi zato bolia. Tak hádam dobré znamenie 🙂

olifcek
23. dec 2009

Adik, jj, boli pod teplou vodou, vcera aj dnes, chi. Aj masirujem, len neviem, ci bre. Boze, nech sa to rozbehne, lebo sa zblaznim. Malicku mi daju popestovat asi i dnes a mozno aj prilozia, tak snad cosi budem pre nu mat.

kakatka1
23. dec 2009

Dobre ranko! Olif, rob presne to co pisala Adka + mne velmi pomohli homeopaticke gulocky Ricinus ...., dava sa 5 gulociek pod jazyk 3 krat denne zo zaciatku a 2-3 krat denne som pila cajiky pre kojace mamicky, tie su dobre aj preventivne proti bolestiam bruska u babetiek.

andrea2603
23. dec 2009

Olif, len nestresuj, ja som mala mojich dvoch pri sebe a mlieko nabehlo až na 3deň a to som ich prikladala každú chvíľku a pekne ťahali, aj keď ešte nebolo veľmi čo. Chce to len trošku trpezlivosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre