Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
28. dec 2009

gari, možno je aj chyba vo mne, lebo nikdy som necvičila, bola som štíhla a myslela som si, že to nepotrebujem, možno, keby som pred tým pravidelne cvičila, pokožka by bola pripravená...

garonka
28. dec 2009

martinka no si ma potešilaaaaaaaaaaaa 😔 ja chcem aby tie potvory zmizli

teuska
28. dec 2009

Garonka ja som kupavala malu v kuchyni, na stolickach som mala vanicku a na stole som ju utierala a obliekala a aj teraz to tak budem riesit.
No mne sa prave tiez nechce po tych obchodoch behat, lebo mavam teraz dost casto nadchu. Asi je moja imunita uz uplne nulova a len co vykuknum von , na druhy den mi tecie cely den z nosa. 😝

suzon78
28. dec 2009

gari - kúp si stojan na vaničku a potom si ju môžeš postaviť kde ti bude vyhovovať, ten môj pult má aj vaničku a ja budem malú kúpať v spálni, tak do roka a potom v kúpelni vo vani...posielam link na ten môj prebalovací pult...

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
takto sa zná malý, ale vieš aký je obrovský 😕

garonka
28. dec 2009

teuš, drahy chce aby sme dali vaničku na posteľ v spalni a tak babo okupali no mne sa zda na posteli take nestabilne nakoľko mame mäkky matrac 😕
tak ja si poklopkam nadcha ma našťastie obišla, vyhybam sa ľuďom čo len kychnu, dokonca i svokra bola chora cez vianoce a ani sme tam nešli no urazila sa ale sme jej vysvetlili že moje zdravie je prvorade 😉

teuska
28. dec 2009

Garonka no mozno zo zaciatku sa to bude dat, babo sa este nebude tak hmyrit, ale uz ked bude sediet, tak to asi nepojde.
Suzonka pekny pultik, ale ja by som ho k nam urcite nenatrieskala. 😀

garonka
28. dec 2009

suzi no ozaj vyzera mini a v ňom je aj vanička a podložka? všetko v cene?

garonka
28. dec 2009

suzi nam ten krasny pultík nevojde do spalne lebo my mame obrovsku posteľ ako letisko 😀

teuska
28. dec 2009

Baby, ja hladam na internet nejaku autosedacku, neviete mi nieco poradit? Aku mate vy?

suzon78
28. dec 2009

gari áno je tam všetko, je praktický, ale taký veľký, nespratný...mám ho zatiaľ pri postieľke, kde mi tak nezavadzia a celkom pekne to aj vyzerá, taký kútik pre malú, lenže kupovali sme novú spáleň a má mi prísť ešte komoda a ja fakt neviem kam ju natlačím 😖 , budeme musieť do roka vydržať, potom ju už budem prebalovať na posteli a prebalovací odložím pre druhé bábo na neskôr..

garonka
28. dec 2009

teuš ja som mala pri kupe kočíka v cene zahrnutu autosedačku kupovali sme trojkombinaciu, a ty aky kočík kupuješ?

suzon78
28. dec 2009

teuska, ja ešte nemám autosedačku, malú zoberiem z nemocky vo vaničke, ale neskôr budem musieť veru niečo poriešiť, uvažujeme, že si kúpime v bazare...aspoň trošku ušetríme

suzon78
28. dec 2009

gari, tak to skús poriešiť tým stojanom na vaničku, môžeš si ho zložiť a nebude ti zavadziať...

garonka
28. dec 2009

suzi ale vyzera fantasticky keby my sme mali ešte miesto v spalni nevaham a kupim aj ja pult teraz v spalni mame tu obrovsku posteľ, komodu a havov košík akurat nam vojde postieľka 🙂

teuska
28. dec 2009

Suzi, to sa moze? nemusi byt uz v autosedacke?
Ja mam kocik este po malej odlozeny, lebo muz ho nechcel predat a ja mu teraz neskutocne dakujem, lebo nasa mala hned ako zacala chodit, uz nechcela sediet v kociku a tak sme ho pouzivali asi len rok. A je celkom pekny a dokonca je modry, lebo sme si mysleli, ze prvy bude chlapcek 😀

garonka
28. dec 2009

teuš babo môžeš niesť z pôrodnice vo vaničke ale len raz to sa môže lebo budeš mať v rukach prepušťaciu spravu ale potom by sa malo babo voziť len v autosedačke, a ja som sa minule s mojou mamou tak pohadala, až mi bolo ľuto, že ma berie ako malu 😒
ešte dobre, že si posluchla draheho 😉 a kočík maš 😉

teuska
28. dec 2009

no to si ma potesila Garonka, lebo som sa bala, ze to mozno nestihneme 🙂
Baby idem spat do tej nasej spalne, lebo budeme dnes spat na zemi 😀 😀
Majte sa pekne, zatial papa

garonka
28. dec 2009

teuš dobru nockuuuuuuuuuu 😀

suzon78
28. dec 2009

papa teuska...gari, tak o tom zákone som nevedela, tak to aby sme si ešte čím skôr zadovážili autosedačku...dala som do albumu foto kočíka, ktoré mi požičala švagriná, tak zase trošku uštetríme a nafotila som teraz aj ten prebalovací pul, len v postieľke si nevšímaj neporiadok...lebo som tam zatiaľ len dala vecičky pre malú a moje nočné košele do nemocky, ešte musím ožehliť 😉

garonka
28. dec 2009

suzi aspoň tak nas upozornil kamarat dopravny policajt no mne sa to zdalo trocha čudne že malinke babo ma byť v autosedačke no uvidíme, aj preto sme kupili fusak do autosedačky
na pultík sa neviem vynadívať a celkom dobre ladí s postieľkou 😉
kočík je užasne utulny 😉

suzon78
28. dec 2009

gari no chcela som pult v maslovej farbe, ale už ho nemali skladom, tak som objednala zelený, čo už, ale tak aspoň trošku spáleň oživil 😉 Ja som pozerala tvoj kočík, je nádherný, ja by som si tiež vybrali iný, ale tak prišlo mi to trošku zbytočné, keď švagriná tento už nevyužije. Požičala mi aj veľa vecičiek pre malú, takže kupujem minimum, preto sme aj investovali do novej spálne, nech malá príde no nového a pekného 🙂

deda
28. dec 2009

Ahojte, mi sme dnes boli na poradni, vysledky krvi mame v poriadku, že železa mam trochu menej ale že je to v norme tak mi nebude davať ani tabletky, a trošku zvyšene leukocyty ale to že je tiež v tehu normalne aspon tak mi povwdala moja doktorka, tak neviem, a robila mi aj ten vyter na toho bacila a poslala ma mojej obvodnej na inetrne vyšetrenie,ktore bude vlastne ekg u ineho doktora ktory tam bude až po novom roku, tak si nechcem ani predstaviť kolko tam bude ludi,a poradna zas za dva tyždne u mojej a potom ma chce už poslať do ambulancie do porodnice...inak neska ma cely den boli hlava jak hovado...

garonka
28. dec 2009

suzi my sme museli všetko kupovať, po švagrine nam neostalo nič rozdala veci po deťoch ako Matka Tereza a mala celkom dobre veci, kočík peg perego, postieľku uplne novu, aj cestovnu postieľku a od nej nemame nič 😠 tak naš maly bude mať veci nove, akurat par veci mam od jednej cudzej tety čo sa s manžom pozna, ale to su pre väčšie babo

suzon78
28. dec 2009

deda - tak super, že výsledky sú OK, ja beriem inak železo, lebo som ho mala málo ešte na začiatku tehu...o tej hlave ani nehovor, neviem čo sa to deje, ale posledné 3 dni ma pravidelne bolí hlava, rozmýšlam, či to nie je z chrbtice predsa len bruško je ťažké a chrbtica trpí...

suzon78
28. dec 2009

gari nevadí, tak to využije pri druhom bábätku a potom môžeš zase Ty podarovať, alebo predať ak bude zachovalé...nám to teraz celkom fajn vyšlo ani som s tým nepočítala, bolo mi blbé od nej pýtať, ale je zlatá sama sa ponukla 😉

garonka
28. dec 2009

deda, dobre spravičky 😉 dobre sa to číta, ja tu čítam, že každa skoro mate menej železa a ja neviem koľko mam ja naposledy mi brali odbery na krvny obraz ale doktorka je ticho tak asi je to oki 😕
ja sa chystam na infekčne v stredu a viem si predstaviť ten naval ľudí a tu zlosť lebo ma uprednostnia ako minule tak si vypočujem že ake vyhody my tehotne mame, keď sa len predbiehame 😕

suzon78
28. dec 2009

gari možno natrafíš na správnych ľudí 😉 hádam nie sú všetci takí neempatický. Ak ti doktorka nič nehovorila, tak bude asi všetko oki, veď máš racionálnu výživu 😉 tak ho máš dosť v prirodzenej strave...

garonka
28. dec 2009

suzi ta moja racionalna vyživa nič mastne, vypražane 😠 skratka nezdrave ale na druhy sviatok vianočny som do seba naladovala červenu kapustu, knedlík a pečenu hus tomu sa odolať nedalo 😀 lieky beriem no hadam som nič nepokazila 🙂
zas som hladna a to som zjedla jablko aby ma zasytilo, to snad nieje normalne prečo mam taku chuť na jedlo
ale mam po ruke suchare namiesto sladkeho 😉

suzon78
28. dec 2009

gar uvidíš na najbližšej kontrole akú váhu bábetka ti povie tvoj doktor, podľa toho sa zariadiš, či môžeš aj často zhrešiť 😉 alebo hlad oklamať suchárikmi , ovocím a zeleninkou...

garonka
28. dec 2009

suzi babo rastie ako ma lebo na sone v 30tt mi doktorka vravela, že je o dva týždne väčšie no som zvedava, ja mam racionalnu vyživu kvôli pečeň.testom no čo už a znama je sestrička mi dnes trepla, že po pôrode maximalne pol roka budem ešte taku stravu dodržiavať, no skvele ma potešila.
idem si ja na chvíľu zdriemnuť kym tu prídu ostatne tehuľky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre