Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
30. dec 2009
alex
30. dec 2009

ahojte maminky 🙂

Blumi šup oddychovať, ja viem, že sa to ľahko hovorí, ty máš Tete a musíš sa starať o ňu, ale snaž sa čo najviac ležkať.

maminnka
30. dec 2009

fuuha, kolke mame tie krce, bolesti a tlaky babetka na krcok... nie je nas volajako vela? 😖

blumka
30. dec 2009

baby, ale ja lezim...nic nerobim, len lezim obcas si sadnem vam nieco napisat alebo idem na wc ale ani nevarim ani neupratujem ani sa nenatahujem s terezkou, na to tu mam nasich.....preto sa obavam..
nepamatam si zeby ma terezka tak nizko tlacila..ale mozno to je tym ze to tlaci ritkou a nie hlavou, predsa to je vacsi tlak...
ale idem oddychovat asi este viac...
martinka mna hned napichali tymi kortikoidmi, ked ma previezli do nemocky...asi 4 injekcie do zadku 😝

alex
30. dec 2009

no kočky, ja si musím zaklopkať, našťastie sa cítim celkom fit. Ale to je aj tým, že nemám dieťatko o ktoré by som sa musela starať a ani svoju domácnosť, takže nemusím denne variť, prať, upratovať. Tiež by som to asi tak dobre nezvládala, keby som mala starosti o domácnsoť. Mne stačilo keď som vyupratovala byt pred Vianocami, som bola hotová...

alex
30. dec 2009

juj blumi tak držím palce, nech to vydržíte.

blumka
30. dec 2009

alex, ja davam vinu tym stresom u nas a stahovaniu...mala som sa viac setrit a kaslat na stresy...ale ked niekedy sa to neda...

teuska
30. dec 2009

Baby aj ja mavam tie tlaky dole a dost casto, ale mne nepomaha, ked si vylozim nohy, lebo vtedy ma zacne boliet velmi kostrc 😝
Ja som sa chcela opytat, ako casto chodite do poradne? Lebo ja som bola v 30tt a teraz mam ist az v 36tt. A to sa mi zda velmi neskoro.
Babenky do kedy sa moze spat na chrbte?

alex
30. dec 2009

jasné, niekedy to proste nejde. Hlavné ale je, že aj keby sa už teraz maličká narodila, tak je ok. Predsa len pľúcka už má dozreté, keďže ty si už injekcie dostávala. Akurát by musela asi do inkubátora, lebo by bola menšia, nie.

blumka
30. dec 2009

teuska, ja nemozem byt na chrbte uz velmi dlho...mne sa tak zle dycha...
ja som bola na poradni tiez v 30 a dalsi datum mi dal na 35tt ale medzitym som bola v nemocnici...
alex, asi tak by bolo ako vravis..pred dvoma tyzdnami mala malicka 1500-1600 g tak teraz by mohla mat nejakych 1800 aj viac...

suzon78
30. dec 2009

teus - ja na chrbte nespím už od 5. mes. doktorka mi tak prikázala, lebo bruško tlačí na dutú žilu a maličké dostáva tak málo kyslíka a živín a okrem toho môže j tebe klesnúť tlak a môže ti prísť špatne. Ja už som si zvykla spať na boku a vlastne už sa mi ani na chrbte nedá i keby som chcela, je mi to nepríjemné a ťažko sa mi tak dýcha

alex
30. dec 2009

teuš ja stále ležím aj na chrbte, nejako mi to nevadí, ale mám podložený vankúš, takže som tak vyššie, ale spávam na boku.

Pridala som pár foto z fotenia 🙂

suzon78
30. dec 2009

a do poradne som chodila raz za mesiac, ale teraz ma objednala po 3 týždňoch, posledný krát idem k mojej doktorke 5.1. a potom už budem chodiť do pôrodnice, každý týždeň na CTG

blumka
30. dec 2009

alex, kraaasne...najviac sa mi paci ta kde si zabalena do tej bielej a brusko ti tak krasne trci 😵

alex
30. dec 2009

blumi aj u mňa je to favoritka. Je to nádherná foto, tú si dám určite zarámovať a zavesiť do spálničky.

alex
30. dec 2009

ja idem do poradne 11.1. a naposledy som bola 11.12., takže presne po mesiaci.

suzon78
30. dec 2009

jéééj alex veľmi krásne fotky, budeš mať krásnu pamiatku 😉 , ja som si včera tiež pridala nové, ale len také amatérske, mužík ma fotil 🙂

maculik
30. dec 2009

alex, krasne fotky 😵 Aj ta s Lolkou je super. Ja by som na taketo fotenie manzela nedotiahla ani parom volov
😒 😅 Pritom sa mi to velmi paci. Ale neva, dame potom aspon drobcovi spravit nejake od fotografky.

Ja mam poradnu teraz kazde 2t, bola som 28.12. a idem 13.1., je tam vzdy +-1 alebo 2dni, ale to neva.
od obeda tiez lezim, manzel isiel s malou von, teraz som potajomky kukla sem, lebo by ma sprdol, co nelezim. Bolia ma tiez krize a podbrusok, to pichanie nad pupkom vpravo stale trva, maly sa dnes takmer nehybal, uz som aj mala obavy, ale pred chvilou sa trosku ozval.
Idem si vziat do postele tvaroh.rezance s dzemom a lezkat dalej.
Blumka, drz sa, dufam, ze nebudes musiet ist zase do nemocky. Aj ked ak by Ti to malo pomoct, tak co uz, polezis si, no dufam, ze Ti bude stacit domaci rezim.

maculik
30. dec 2009

suzon, aj Tvoje som vcera pozerala, tiez su super, na to, ze su amaterske, tak parada. Tam, kde ste s manzelom, je velmi pekna 🙂

blumka
30. dec 2009

maculik, niekedy si myslim ze v nemocke by mi bolo lepsie kvoli tomu kludu...ale viem ako by mi tam bolo samej...tu som aspon s Tete...
inak mala dnes perli...rozprava sa s nami ako dospelacka a my sa na nej smejeme, len tak vybuchy smiechu 😀

alex
30. dec 2009

suzon aj ty máš pekné foto, pristane ti to 🙂

zucana
30. dec 2009

baby ale ja pozeram na chrbte telku a lezim na chrbte ale vyvysena...to sa moze nem?
napr.nalavom boku ked lezim ma velmi tlaci vikinka aj dole aj do rebra.... ☹
boli sme s muzikom v meste...kupil mi tricko na kojenie take pekne s dlhym rukavom a take bodinko pre malu 3-6mesiacov tmavomodre s golierikom 🙂

alex
30. dec 2009

blumi s deťmi je to veľká sranda 😀

alex
30. dec 2009

zuci ja si myslím, že ak maličká neprotestuje a aj tebe je tak príjemné ležať, tak to nie je problém.

blumka
30. dec 2009

zuci, mozes...ved kolkokrat sa aj ja v noci zobudim a zistim ze som na chrbte...niekedy sa tak lezi lepsie niekedy horsie...aj ked mne v nemocke povedali ze mam viac lezat na lavej strane
ja som dnes dala prat dalsiu davku veci 0-3 mesiace...ked som videla tie drobulinke vecicky tak som si znova zaspominala 😵

blumka
30. dec 2009

alex, najlepsie su tie jej skomoleniny...snehuliak je napr. senkak 😀

zucana
30. dec 2009

alex krasne foto ...aj ta s lolkou 😉
maci ani ja bych mojho muza nedostala na to fotenie 😀

alex
30. dec 2009

no to je super. Ja si pamätám keď moja neterka namiesto kvapka, hovorila stále klapka a nevedela povedať domáca úloha, stále len domáca úhola 😀
No idem sa ja trošku natiahnuť k telke, zatiaľ pa pa

zucana
30. dec 2009

inak ja perem uz druhy den...a aj zajtra budem..vsetky tie hniezda a navliecky a tak...baby a plienky sa mozu pouzivat aj ako uteraky nem>?

suzon78
30. dec 2009

maci, alex díííky 😵 ešte som pridla pár, trošku som ich upravila v programe picasa... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre