Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. jan 2010

pochybujem, ze vam pocas porodu dovolia vela pit...

alex
2. jan 2010

no presne, ani jesť a ani piť nedovolia pri pôrode. Max. dúšok vody.

janielah
2. jan 2010

dakujem babky 😉

Oli a to uz preco???

zucana
2. jan 2010

nam veru tu dovolia...dokonca sladkosti si mame doniest...ale len nie rizikove skupiny...

suzon78
2. jan 2010

jani záleží od pôrodnice.. u nás v ZH, viem že žienky popíjali, keď už budeš chodiť na kontroly do pôrodnice, tak sa popýtaj 😉

alex
2. jan 2010

jani, preventívne, lebo ak by boli komplikácie a museli by nás dať do narkózy.

blumka
2. jan 2010

mne dovolili pit, len po duskoch ale to az potom ked som sa trapila viac ako 18 hodin...urcite vam nedovolia zo zaciatku, presne preto co pise alex...ak nastanu komplikacie 😉

blumka
2. jan 2010

toto som nasla : Niekedy prvá doba pôrodná trvá aj 10-12 hodín, preto nie je vhodné striktné vylúčenie pitia. Jedlo sa neodporúča, avšak pitie v malých dávkach hlavne na začiatku prvej doby pôrodnej sa umožňuje. Zákaz pitia a jedla je z dôvodu moýnej potreby podania anestézy u matky v prípade nepokračujúceho pôrodu. Nikdy nie je možné vylúčiť, že pôrod sa neskomplikuje a nebude ho potrebné ukončiť cisárskym rezom. Pri plnom žalúdku môže dôjsť k vdýchnutiu potravín do pľúc a ohrozeniu zdravia ženy a následne aj plodu. 😉

suzon78
2. jan 2010

s tou narkózou má inak alex pravdu, piť sa však môže počas prvej doby pôrodnej, ktorá môže trvať aj 10 hodín, ale jesť sa už neodporúča a ani veľa piť tesne pred samotným aktom pôrodu, pretože pri narkóze musí byť prázdny žalúdok, aby nedošlo k vdýchnutiu potravy do plúc..

suzon78
2. jan 2010

blumka xixi presne sme sa zhodli 😉

zucana
2. jan 2010

no tak ja veru jest nebudem...
hlavne ze mame este napisane...ze doniest si cukriky...

zucana
2. jan 2010

inak ja som o 13:00 obedovala...a o 20:00 ma davali do uplnej narkozy pri kyrete....tak fasa

blumka
2. jan 2010

mne dovolili pit aj ked som tlacila ale to preto, lebo som bola totalne vycerpana po tolkom trapeni ale fakt to boli mini dusky...

suzon78
2. jan 2010

pri tých kontrakciách myslím, že na jedlo nikomu nepríde ani chuť, ale tekutiny na začiatku sa môžu, predsa len žena pri tých bolestach aj dosť vypotí a u nás v nemocke tak kúria, že až... 😒

blumka
2. jan 2010

zuci, mne napr. v usa rano o deviatej povedali aby som sa sla poriadne najest a o 12:00 mam ist na prijem...neviem co by bolo kebyze som rodila hned...asi to maju v kazdej krajine inak...mne napr ani klystyr nedali

maminnka
2. jan 2010

mne dovolili pit, ale len jeden dusok... ked uz bolo jasne, ze porod sa rozbieha pekne. Aj kusok cokolady dovolili. Z jednej tablicky sa zaludok nenaplni, ale doda kopu energie.
Zuci, myslim, ze s cukrikmi je to rovnako.

zucana
2. jan 2010

tu nam praveze povedali ze trosku sladkeho pomaha aby bolo babo aktivnejsie a rychlejsie vonku...samozrejme kriticke stavy nie

janielah
2. jan 2010

maminka a ta kamaratka,co tak pribrala - priberala tych 25 kil vody postupne,ci nejak pred koncom? Zosi a ty kde budes rodit?

suzon78
2. jan 2010

zuci, ale hádam za 7 hod. ti vytrávilo, či? Ani tehotné ženy nevedia, kedy presne budú rodiť a ako dlho im pôrod bude trvať...a tiež v ten deň jedia...myslím, že keď začnú prvé kontrakcie vtedy už treba byť na pozore a nič nejesť.

suzon78
2. jan 2010

zuci, mami, sranda, s tou konzumáciou sladkého ma nenapadlo..dobre vedieť 😉 , ale inak je to fakt, keď som bola na gluko teste tak po vypití tej sladkej vody, malá šantila o dušu 😀

alex
2. jan 2010

juj kočky, ja som taká zvedavá, ako ten pôrod zvládnem... 😅

maminnka
2. jan 2010

Janiela, priberala to postupne, ale najviac posledne tri mesiace. A nebolo ich 25, ale 36 kg napokon. Tych 25 schudla este v porodnici, zvysok do par tydznov.

hajdylca
2. jan 2010

loginke GRATULUJEM !

i ja som na nu prave dnes myslela, ze sa tu nejako podozrivo dlho neukazala...

alex uz mozme zacat stresovat s porodom ???

nam inak na priprave hovorili, ze ak by sme aj nieco zjedli a museli by nas potom uspat tak nam musia spravit vyplach zaludka... ale o tom sladkom som tiez pocula, ze si mame aj do porodnice zobrat napr. hroznovy cukor- ze aby sme mali energiu a silu

suzon78
2. jan 2010

bojim bojim aj ja 😕 už mávam aj sny o pôrode...ale tak musíme to tak brať, že tie bolesti sú prirodzené a musia byť, aby dieťatko prišlo na svet, moja krstná mi poradila, že si mám len stále opakovať, že tie bolesti pominú a nebudú stále. Dáte si aj epidurálku?

maculik
2. jan 2010

kockyyy, nerodte este 🙂
ja si tiez beriem hroznovy cukor, ale to len tak jeden-dva cukriky spapam, aj pri prvom to bolo dobre. Len nevyhodou je, ze som potom vysmadla. Ale pit mi dovolili v pohode, neviem, ako je to tu.

Suzon, ja asi neda epi, pri prvom som mala zlu skusenost. Tak teraz chcem vyskusat bez 🙂

Dobru noc, ideme s manzelom len tak lebedit a debatovat, tak pa zajtra.

suzon78
2. jan 2010

maci potom mi zajtra pls napíš ,aká bola tá skúsenosť s epi...díky a dobrú nôcku a príjemnú debatku 😉

alex
2. jan 2010

hajdy, no ty už kľudne môžeš stresovať, ty už máš 36tt, no ale ja stresujem takto popredu 😀

Ja si epi dám určite pripraviť a uvidím podľa okolností, či si ju dám pichnúť, ale asi hej.

hajdylca
2. jan 2010

suzon ja si urcite dam pripravit, teda si ju zaplatim, a uvidim, ale myslim, ze ju vyuzijem, ja by som bola najradsej keby mi aj zubky vrtala sestricka v narkoze ☹ ja len dufam, ze budem patrit medzi tie statne, kt. ani hlava boliet nebude, aj vsetko budu citit 🙂
tiez som inak niekde tu citala o tom ,ze najdolezitejsie je to ako sa na ten porod "nastavis"...

suzon78
2. jan 2010

no ja som tiež chcela, švagriná si vychválila, dáva sa to len pri začiatku, ale musia vystihnúť otvorenie, ale už neviem na koľko prstov, keď sa to prešvihne, tak už vraj nedávajú, pomohla jej vraj pri začiatočných kontrakciách, potom pri pôrode jej nedali, aby vedela kedy tlačiť no a pri zašívaní jej opäť dali, mala ju vraj ešte dva dni napichnutú, aby sa jej maternica rýchlejšie zavinula, pomohlo jej to aj znížiť tlak...

hajdylca
2. jan 2010

nie, nie kocky nemozme stresovat, musime sa tesit predsa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre