Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
5. jan 2010

ja by som si chcelakupit tu na vysavacale my mame new vysavac a takyy silnyy ze ssa bojiim ze zo soplikmi by vytiahol aj nieco ineee...ja musiim ist na urad prace odniest ukoncenie marodky adufam ze mi nepovie sa prist hlasit koncom januaraa co uz by sommohla byt aj v porodnici neviete ako to je ?????

blumka
5. jan 2010

matka, ved na vysavaci si mozes regulovat silu tahu...ale aj tak si nemyslim ze aj keby si ho mala na najsilnejsie ze by to babu uskodilo...praveze viac uskodi ked tie hlieny nevyberies, potom sadnu dolu a je z toho zapal pridusiek

mami, u nas je taka skolka, ze ked tam dala suseda svojho 3 rocneho syna, ktory uz rok behal bez plienok, len na noc mu davala, tak samozrejme ze ked sa prvy den v skolke pocikal, tak mu hned ucitelka dala plienku 🙄 A to mali este znizeny stav deti, lebo bola chripka, a namiesto toho aby si uvedomili ze maly ma stres z noveho prostredia ze to je normalne ze sa pocika a ze si na to daju pozor, budu sa ho viackrat pytat, tak aby sa zbavili roboty dali mu plienku. Ale potom im do triedy prisla nova ucitelka a uz sa to zmenilo...

martinaj
5. jan 2010

ahojte 😉 ja mam dnes za sebou uspesne vybavovaci den 🙂
bola som v poradni, maly je zase dole hlavickou 🙂 streptokoka mam negativneho 🙂 ale zacinam sa otvarat, tak sa mam setrit 😀, bola som zaniest papiere na matersku do roboty a vybavila som aj epiduralku 🙂
tak som natesena 😵

blumka
5. jan 2010

martinka, super...a vsetko najlepsie veronike, uz mate doma velku slecnu 😉

zucana
5. jan 2010

marti aj ja gratulujem malej 😉
nejaka som unavena..prave tu mam jednych kvoli tym oknam tak si ani lahnut nemozes a zimu mi tu robia... 😠

martinaj
5. jan 2010

dakujeme 🙂
no my mame stale otrasne teplo v byte..... ten merac co mame pokazeny a furt kuri, sme nahlasili este pred sviatkami a nikto ho zatial neprisiel opravit 😠 mame vkuse otvorene okna a aj tak vyse 25stupnov skoro.... dychat sa tu neda a kvety mi pokapu 😠

matka331
5. jan 2010

blumka no uvidime a kolko stojii ta odsavacka na vysavac???a este aj ten sudokrem kolko stojii ak viete baby hmm???mati ja som tiez chcela rodit sepi ale kedze je malickaa koncom panvovyym ai budem rodit cisarskym....takze teraz musiim rozmyslat ci spinaal alebo celkovaaa....
olif a tyakee plienky pouzivas??

martinaj
5. jan 2010

matka mozno sa este malinka otoci 🙂 vraj sa to zvykne aj tesne pred porodom 🙂

blumka
5. jan 2010

matka, ja vobec netusim kolko to stoji, ale sa mi mari ze to bolo okolo 400 sk 😅 a sudokrem ten najmensi okolo 100 sk..su rozne balenia...
matka a ty uz vies naisto ze bude cisarak? uz ti lekar povedal ze nema mala sancu sa otocit? a co sa vlastne stane ak ti naplanuju cisarak a tesne pred terminom na utz zistia ze sa mala otocila dolu hlavou? to by ma zaujimalo

matka331
5. jan 2010

vcera mi moja doktorka povedala ze uz malickej nedava velku sancu ze sa otociii ......to zalezi aj aj od toho akee je babetko velkee a akee ma mamicka brusko.........keby ze sa neotocii tak nechcem rodit normalne ale urcite by som si vybrala cisaraakkk....

blumka
5. jan 2010

no mati, ja by som rozmyslala tak isto ako ty...aj moja je zatial KP tak preto sa pytam

martinaj
5. jan 2010

aj nas maly bol KP, ale dnes na poradni uz bol hlavickou 🙂

zucana
5. jan 2010

babce pridala som moje brucho ....
inak mi tak klipkaju oci...
a dnes som bola v tom obchode kde maju tie najkrajsie veci pre babatka a za najvyssie ceny ale mali 50% zlavu tak som kupila 2 dupky ...na 3 mesiace a 6 mesiacov 😉

blumka
5. jan 2010

zuci, fajneeeeeeee 😀 😉

olifcek
5. jan 2010

mati ja pouzivam pampersky...ale mali sme i male balenie huggies, lebo kamaratka mi priniesla take balenie darcekove, kde obli plienky, utierky a ponozticky...zatial znasa obe dobre, klop, klop, klop

sudokrem 125g sme kupili za 208sk

martinaj
5. jan 2010

baby vy mate vsetky bruska bez strii 🙂 to mam asi len ja take zdevastovane 🙄 preto ani nefotim..... to sa my spravilo v prvom tehu a teraz nastastie sa my uz nove nerobia..... asi nemaju kde 😀

matka331
5. jan 2010

blumka ved ja este duufam ze sa otociii a budemodit normalne ...uvidiime....
zuci pekneee bruskoooo 🙂 🙂

matka331
5. jan 2010

mati aj mne sa spravili striee ale nei vela asi 6 ich amma na brusku ale takee skaredee--
baby aj vas doktorka poslala na internee vysetrenie??preco sa posiela na to vysetrenie???

martinaj
5. jan 2010

mna nikto nikam neposlal..... mozno na ekg akurat, nie?

olifcek
5. jan 2010

matka interne je potrebne kvoli cisaraku, pretoze je to operacia...a urcite si vyber spinal, nie celkovu...je uzasne moct pocut babo ako zaplace 1x a vidiet ho hned...

martinaj
5. jan 2010

jj bude to koli cisarskemu 😉

blumka
5. jan 2010

matka, hej, kvoli cisaraku...mna uz prezeral internista, ked som lezala v nemocke...

martulanr
5. jan 2010

ahojte ja som dnes v soku trochu povedali mi ze maly ma uz 3200g a doki mi dava este max 14 dní hlavne aby som 10dni vydrzala tak lezat nohy horeee 😀

olifcek
5. jan 2010

martu krasna vaha...tesim s Tebou...mozno i skor domov pojdes ako my...ach jaj..tak velmi som si priala, aby sme sli dom 10.1. alebo 11.1. ...no...

martulanr
5. jan 2010

olif neboj necham ta ist prvu domov 🙂)))

olifcek
5. jan 2010

ADIIII vsetko najlepsie k dnesnym meninkaaaaaam

olifcek
5. jan 2010

no adi...dajme tomu, ze o 10dni rodis, ked malicky nebude mat zltacku, tak pojdes o 5 dni domov, cize to je 15 dni? tak tosnad uz ozaj doma budeme do 15 dni...ved dnes ma malicka uz 17 dni....

boze baby, som od 19.11 vonku nebola...ak neratam nastup do auta, smer vysetrenie, paq nazad..

blumka
5. jan 2010

martu, no to je vaha...vau...tak tych 10 dni este dobojuj 😉
olif, ja myslim ze do tyzdna ste doma 😉 malicka krasne pribera 😉

maculik
5. jan 2010

Ahojte 🙂
Ja som po 2h vydatneho spanku s malou, tak som oddychnuta. Teraz cakam na manzela, ked pride, pojde autom dole do mesta kupit malej kombinezu do jasli.
Boli sme dnes 3h a pacilo sa nam, aj ked jasne, ze bol aj plac, ked som na chvilu odisla. Ale inak v pohode. Zajtra ostane uz aj na spanie, januar bude chodit na 5h, od februara potom naplno.

Vyzeraju to dobre jaslicky (by som sa pozrela za tu cenu, keby neboli! 😖 , v skupine je ich asi 10 a su tam 3 ucit., rano si spolu zaspievali, potom sa hrali, pred obedom pekne umyju rucky, potom sa pochytaju do dvojic a idu papat do jedalne, po obede zase rucky umyt a aj zubky, kedze sa pojde buvat. Kazdy den maju inu aktivitu - hudba+tanec, gymnastika, varenie+pecenie alebo malovanie (2x).
Tak uvidime, ako si zvykne, ucitelky su mile, deti tiez, aj ked je tam jeden chlapcek, ktory kazdemu vsetko berie, tak hadam sa Adelka nauci branit svoje veci 😉

A vy co mate nove?

Olif, nahodou tu flasu si nezistila, aku pouzivate?

matka331
5. jan 2010

baby ale mne este nikto nepotvdil ze budem rodit cisarakom....tak preco by tak predbiehali...no neviem ale bolo mi to cudnee ked mi doky vypisala ten papier....baby ktoree vedia ze iduu odit normalne vas neposlali na internee??martuu tak to uz heeej ,,,takaa vaha ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre