Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
13. jan 2010

no ja som pri prvom tehu tiez nemala specialne kosele na kojenie. Uvidim teraz, idem este popozerat tu na nete, ci tiez nemaju take lacnejsie, lebo zo SK by mi to sem asi neposlali ☹
garonka, dajte Tobiasa. Svokra nema co do toho hovorit, je to vase babo. Aj mne sa to meno velmi paci (aj Tobias, aj Tobiáš, to iste Simon-Šimon), ale manzelovi nie.
A svokra ho hadam nebude mat menej rada len preto, ze to bude Tobias a nie Misko, no nie? 😉

maculik
13. jan 2010

Akurat som si predplatila sem do DE ten cesky casopis Betynka, tak sa vytesujem, uz mi tak chodi Dieta, len ho musim predlzit. Manzel sice frfle, ze take blbosti citam, ale co, on ma zase svoje futbalove a hudobne casopisy, tak co 😉 🙂

blumka
13. jan 2010

gari, to si Terezka sama tak vymyslela, ked este bola mensia sme ju ucili povedat Terezka, tak ona to nevedela a skomolila na Tete, teraz uz povie Teeska 😀
dneska bola nedobra, taka umraucana, tak sme jej s manzelom kazdu chvilu dohovarali, ze musi byt dobre dievcatko a ze nema revat a ked nieco spravila tak ze ma povedat prepac...a potom sa opica mala sla hrat do toho domceka, vzala si tam este jednu velku babiku a to bola akoze babka a tymi malymi jej hovori....babka, dobe djecatko, pepac babka 😀 😀

garonka
13. jan 2010

blumi no ona je taka zlataaaaaaa 😀 ale je neskutočne rozumne dievčatko 😉 😉 😉
jejda a bude mať dva rôčky o chvíľu 😉 to by bolo radosti keby sa aj Juli narodila v ten deň 😉

garonka
13. jan 2010

macu ja čítam skoro všetky časopisy, Mama a ja, Dieťa, Maminka a kupim ešte Emmu a Evu a môj tiež frfle že už to nemam kde skladovať 😅 a ani nestíham tie časopisy čítať 😅

blumka
13. jan 2010

gari, ja sa sama cudujem co z jej hlavy vylezie... od minulej soboty je bez plienok a hned od druheho dna sa ani raz nepocikala ani nepokakala, pyta sa sama a dokonca aj v noci je sucha...po kom to dieta je...zeby po mamke? 😅 😅
ak budem mat planovany cisarsky tak sa popytam na ten datum..ved to aj tak robia par dni pred terminom, tak by mi mohli vyhoviet, nie? 😉

blumka
13. jan 2010

ja mam predplatene Mama a ja aby ma nelakalo ist do stanku a kupit tam milion casopisov 😀

maculik
13. jan 2010

garon, ja som to zredukovala, Mama a ja som mala predplatene, ale uz som to nepredlzila, zdalo sa mi, ze v Dietati su lepsie clanky. Kupovala som kedysi este Miau, ale to tiez uz len ked letim si kupim, no a Maminku alebo Maminu si kupim tiez, ked som na SK, ale uz nemam tolko casu to citat.
Teraz som svokre nakazala doniest vela knih z kniznice, budem citat v porodnici, ak sa bude dat.

No, idem off, nech ma Vladko nenajde sediet za pc, to by bolo frflania, ze mam este lezat, nech neporodim uz 🙂
Tak pa zatial, poobede nakuknem.

blumka
13. jan 2010

maculik a hlas sa nam aby sme vedeli ci si este kinderko alebo nie 😉

martulanr
13. jan 2010

ahojte ja som po poradni iba tlak mi sestricka zmerala moc a hotovo supaj domov a tlak mam furt 130/90

martulanr
13. jan 2010

a este ked o casakoch ved tam je stale to isteee Mama a ja kazdy rok to isteee ☹

blumka gratulujem k odplienkovaniu dievcatka su sikovnejsie ako chlapci teda aspom tu v nasom okolí 😀

zusika
autor
13. jan 2010

Ahojte dievcata!
Velmi pekne vam dakujem za vsetky spomienky a modlitbicky za nas a nasho anjelika... Ste velmi zlate... a dodavate nam silu...
Urcite sem za vami este pridem ...
davajte na seba pozor!

matesl
13. jan 2010

ahoíjte babulky,

a ake su to tie zle mena? ;)
moja mamina tiez zacala kupovat take knizky, ratala a ratala...cisla...s priezviskom, aj bez to kombinovala...no ale staale bol v neicom zadrhel 😅 ale myslim, ze hlavna je vychova, no nie?

Garon,

a co keby si nasila do tych otvorov tie patentiky male - dedko-babka sa to tusim vola...to by myslim udrzalo a odopnes ked budes potrebovat...
ja ma jednu s gombickamii v predu, len ma dlhy rukav a vraj na kramaroch je brutal teplo...
no ved uvidim ;)

supi
13. jan 2010

Babyyyyyyy ja tu tak sedim a citam vas tak mi vysli prve kvapky z bradavky, je to lepkave a take skoro priesvitne, to bude asi to kolostrum ci jak sa to vola nie?
Haluuuuuzzzz 😀 😀

matka331
13. jan 2010

hej mam ukazkovy tlak ved aj sesticka mi stale povie ze jak z knizky 🙂 🙂 🙂

garonka
13. jan 2010

blumi no jasne, že sa da vyjednavať ak by bol planovany cisarak i ja by som chcela si datum vybrať 🙂
ja idem teraz v pondelok do šace za tym primarom Tomašu mi dnes volal kedy za nim račím prisť 😅 no som zvedava ako dopadnem 😅

mates to nebudem smiešne vyzerať? a o Mikloškovi sa mi snívalo 😀
i ja mam jednu s dlhymi rukavmi ale asi nevezmem lebo v pôrodkach horucoooooo ako na Bora Bora, juj neviem ktosi včera ten ostrov spomínal 😅

supi to je kolostrum to je v pohodeeee 😉

blumka
13. jan 2010

supi, kolostrum..to je dobreee..mliecko sa ti uz zacina robit, ked porodis budes ho mozno uz aj mat a aj ked pojdes cisarskym, tak sa lahsie rozkojis 😉

matka331
13. jan 2010

jajaaaj...ja duufam ze budem mat mliecko..nemozem to neako ovplivnit uz teraz ??su neakee cajiky aleto sa piju az poporode ci pred ??

zucana
13. jan 2010

babky tak ja som si hodinku pospala a ma muz zobudil s nedobrou spravou...lebo isiel sa informovat na tu pupocnikovu vraj tam trebalo nejaky papier...a ten papier vraj musia poslat do rima na min.zdravotnictva inak pupocnikova nemoze opustit taliansko...co trva 3 prac.dni takze fasa....to znemna ze ked dnes rodim tak ziadny odber sa konat nebude....

lenica81
13. jan 2010

babenky, kazda nejake priznaky uz k porodu ma, ja stale nic... ale sak sa hadam vsetko rozbehne ako ma... 😅

a tie caje az po porode, nie...

inak, ja som si naschval kupila jednu noc kos s dlhym rukavom, aby mi zima nebola... 😀 tak uvidim, ako dopadnem... 😅

matesl
13. jan 2010

supi,

mne sa to stalo asi pred 3 tyzdnami vecer ale iba z jedneho prsnika...ale od vtedy sa mi to neopakovalo...ale normalne som citila vlhko...ale teraz zas nic 😀 muz si myslel ze ideme rodit 😀 😀 😀

zoska
13. jan 2010

ahojte 🙂
zuci no som zvedava co sa bude vecer diat 😉

ja som nenasla vyznam mena Nela, ani nieje v nasom kalendari...este skusim najst na nete cosi...

a olif je uz domenka asi...juj som zvedava kedy si najde cas nam napisat novinky 🙂

matesl
13. jan 2010

garon, to su take malicke patentiky a to nasijes zvnutra na tie zahyby...to by nemalo byt ani vidno...vies coo myslim?

a co ti Miklosko sil nocnu koselu??? 😀

garonka
13. jan 2010

zuci ale to fakt dnes budeš rodiť?

zoska
13. jan 2010

leni
neboooj nie si sama...ja ked si odmyslim brucho (ktore aj tak nieje nejako extra velke) tak ani neviem zeby som mala ist rodit...priznaky ziadne, krcok zavrety, poslickovia tiez nie ani nic...no vsak este mame cas 😉

matesl
13. jan 2010

lenica,

aj ja mam 3 s dlhym rukavom aby mi zima nebola 😀

ale niekde som citala, ze si baba zobrala do porodnice normalne domace oblecenie...rano po vizite sa prezliekla, tak mam take 3/4 teplaciky a nejake kratke tricka si vezmem....ved to fakt nemusime tam buntosit cely den v koseliach...ci?

ked som lezala na neurologii som mala teplaky a tricko...a v poho

lenica81
13. jan 2010

no ja neviem, s tou prelietavostou dufam zacne neskor ako skor... 😀

VILIAM
Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Viliam je rodeným úspešným mužom, ktorému vždy všetko výjde, aj keď niekedy na poslednú chvíľu. Má v sebe čaro osobnosti, neodolateľnú príťažlivosť a schopnosť plniť všetky úlohy, ktoré ho čo len trošku tešia. Ak nájde podporu vo svojej rodine, čoskoro zbohatne, jeho nápady sú ľahko uskutočniteľné a výnosné. Mal by sa učiť čím viac rečí, snažiť sa o udržiavanie svojej fyzickej kondičky a byť vždy pripravený na rýchle zmeny. Mal by tiež udržiavať kontakty aj so staršími mužmi, či ženami, je potrebné, aby mal styky všade a najmä sa nesmie správať odmietavo, ak sa mu ponúkne za priateľa hoci len taký obyčajný a bezvýznamný človek. Len ak bude ku každému príjemný, dosiahne vysoké postavenie a aj bohatstvo. V láske je prelietavý a kým sa rozhodne usadiť sa, stratí zopár šancí na spolužitie s tou pravou. Toto meno je vhodné pre znamenie Kozorožca, Vodnára, Býka a vhodnou farbou je zelená.

zuci, aspon to budes mat za sebou... 😉

garonka
13. jan 2010

zosi ani ja som nenašla vyznam mena Tobias a googlim na nete a nič

mates keby len košeľu on aj u nas spal lebo tu v KE bol maraton mieru a všetky hotely obsadene 😀 a bol krstnym našho maleho, potom ho Ferka našli zabiteho kde si v priekope, lebo sa nezmieril s tym že som ho nechcela 😀 no v sne nebol gay konečne normalny sen a nie len o pôrode 😀

jo už viem ake patentiky myslíš no super napad tak si to tak dam lebo fakt sa tie otvory rozchadzaju a vyzera to dosť divne

lenica81
13. jan 2010

no... garon, ci tento sen bol normalnejsi, neviem, neviem... 😀

mne sa nic nesniva... teda, si to nepamatam... a ked, tak ze mi treba na wcko, a to musim urgentne vstat a ist... 😅

maculik
13. jan 2010

matesl, ja tiez tak beriem, len zase na koseli je lepsie, ze dole to dycha, mas vlastne len gatky a vlozku a uz nic. Ale mozno to budem striedat, doobeda koselu a poobede uz v tricku a takych 3/4 pyzam.nohaviciach, co ani nevyzeraju ako pyzamo. Ved uvidim 🙂

Adelka sa tu pekne hra, utiera vreckovkou babike cele telo a bozkava ju, ja lezim pri nej na koberci a citam. Vonku snezi, dnes von nejdeme, vraj boli doobeda v skolke vonku, tak som rada, lebo teda nechce sa mi chodit 😝

zoska, ja som pri prvom tehu mala to, co ty - keby som nemala brucho, tak ani neviem, ze som tehu 😀 Ale to bolo prave super, aspon som si to tehotenstvo zidealizovala a nevadilo mi, ze sme tak skoro otehotneli 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre