Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
14. jan 2010

blumka, to fakt? To asi kvoli tomu, aby ich nemohli zazalovat za obtazovanie alebo co, ze? Lebo v USA je fakt mozne vsetko...
Vidis, a tu zase je lekar pri vysetrovani sam, len parkrat sa mi stalo, ze tam bola praktikantka, a to sa ma najprv spytal, ci mi to nevadi. Ale vtedy robil len uzv, nevysetroval zospodu.

maculik
14. jan 2010

inak baby, je polka januara a my sme takmer vsetky v celku, to je dobra bilancia, nie? 🙂

blumka
14. jan 2010

hej, macul, presne pre to...v USA sa zaluje uz za kazdu hovadinu. So mnou chodil obcas aj manzel, hlavne na zaciatku, kvoli jazyku, robil mi prekladatela. Takze ked ho tam videli, tak automaticky nas pustali dnu oboch, nikto sa nic nepytal...tu sa niekedy clovek bolji opytat ci sa manzel moze prist pozriet na ultrazvuk 😅

ewelyne
14. jan 2010

fiha, no v usa sa fakt zaluje za hocico, tak asi preto, ale malo by to byt normalne vsade, len sestricka by mala sediet niekde mimo vedla, aby necumakovala ale v ramci jednej miestnosti. moja dr. tak ma a je to supis.

a na kazdy USG mi vraveli, ze kludne moze prist aj manzel 😉

to ja som v nemocke na operaciach zenskych mala take divoke zazitky a prvykrat ked som bola v puberte a pocas puberty, potom som si nasla v poho gyn.

selyma
14. jan 2010

Ahojte babky, prisla som vas kuknut a idem si popisat z tej stranky veci do porodnice, aby som mala nejaky zoznam. Ale ste toho popisali fiha

zucana
14. jan 2010

ved jo.len sa som taka nesvoja lebo ten vodnaty je ho dost vela dokelu...aj vnoci ...5krat idem kvoli tomu na wcko a vytecie taka supa ze ked nemam vlozku tak mi to zamokri cele pyzamo...
a poobede som chcela skusit bez vlozky a mam oblecene ze nohavicky, leginy a teplaky (lebo teplaky su velmi tenke) a preslo to cez vsetko...
on sam inak vravel ze cim viac sa tam bude sturat tym to rozdrazdi viac...ale tak nech aspon skontroluje malu a ci mam dost vody nie?

andrea2603
14. jan 2010

ewelyn, inak pekný dátum pôrodu mi predpovedáš 🙂 .Toho 12.2.beriem so všetkými desiatimi 😉

blumka
14. jan 2010

zuci, chod rano k dokimu a nech pozrie aspon tu vodu a uvidis co povie...ty uz si fakt v stadiu ze mozes rodit, tak sa nicoho neobavaj

ewelyne
14. jan 2010

zucana, ono oni to zvyknu robit aj tak, ze ak zena prenasa, a ze ci ma babo dost vody, tak sa meria brusko obvod, ci sa nezmensuje kazdy den, rano a vecer. mas nejake cerstve merania? skus pomerat. ono aj ja ked nedam vlozku, mam mokre aj pyzo..
a pravda, kuknu ozvy a ci su nejake kontrakcie 😉

ewelyne
14. jan 2010

a tu vodu oni vidia mnozstvo aj na USG? 😕 ci ako?

selyma
14. jan 2010

moja mala si v brusku nevie asi najst miesto, tak sa mi tam hybe. Niekedy mi zatlaci, ze citim ju az niekde na spodu, mate niekedy take aj vy?

zucana
14. jan 2010

hej vidia na usg...vedia zmerat...idem zmerat bruseno 😉

blumka
14. jan 2010

ewe mne vodu len na usg pozeraju

zucana
14. jan 2010

merala som brucho...mam vacsie...

blumka
14. jan 2010

aj ja mam vacsie, som zozrala cely sacok cipsov 😅 😅
zuci, neboj...nic sa nedeje...mozno len preto ti to krvaca lebo si vcera bola u lekara a ked ta pozeral ti to podrazdil...

zucana
14. jan 2010

blumi vcera ma zdola nempozeral 😕
a mam taky ruzovkasty este trochen...mala ma stikutku...som jedla ananas...velmi jej chutil....

blumka
14. jan 2010

aha...no tak to nebude z vysetrenia...ale moze to kludne byt z toho ze uz mas ten krcok maksi a tym padom sa ti pri trochu namahe podrazdi...

ewelyne
14. jan 2010

supis, ono sa bruseno zmensuje, ked vody ubuda a vtedy sa u tych co dlho prenasaju vyvolava porod. tak meraj aj rano a uvidis, ono sa to normalne po cm zmensuje, ked ta voda mizne /babatka asi vela piju potom 😀- ako myslim neodteka, a ak odteka, tak aj viac .

zucana
14. jan 2010

no jo...len mam ruzovy teraz...tak rano ficim...fakt to moze byt krcok....juuj snad zaspim vklude
inak ewe dufam ze to nebola 17tka namiesto 27cky...

ewelyne
14. jan 2010

jo baby, kuknite si niekedy filmik My sister´s Keepers - strasne hlboky... som revala ako koza, dobry je...a Love Happens- mily a vcera som kukala sci-fi ze Time Travelers Wife a celkom sa dal...

ewelyne
14. jan 2010

😀 zuci, neeee 😉
budeme drzat palcoky, ved vikinka vie, kedy 😉 najlepsie je ked sa sama fakt vypyta

ewelyne
14. jan 2010

zuci, ale je pravda, ze nosim okuliare 😀 myslis, ze sa to nejako romazalo? a v sne som ich na nose nemala 😕 😀

janielah
14. jan 2010

baby a oni v ambulancii - ta zdravotna sestra s doktorom na cele maju pravo komentovat take veci ako - toto sme tu este nemali..., no to je otrasne... strasne ste pribrali a podobne???

ja som sa fakt citila ako debil a poviem vam, ze moja vysledna vaha nie je ani zdaleka trojciferna, tak neviem o co im furt ide...a chodit tam naha pred sestrickou a dalsimi nakukujucimi...potom tam byt rozcapena jak taka chudera ... uplne som znechutena z celeho tohto systemu...

ewelyne
14. jan 2010

jani, nemaju na to pravo, len my sa nesmieme dat a to je tazke, ale nesmieme...

a co sa tyka komentovania, skor by som tiez cusala, ale teraz by som sa ich pekne opytala, ci nezabudli, aky je ich eticky kodex a ci ich mrzi, ze namaju problem... a zmenila by som gynekologa... fakt...
a aj keby si pribrala neviem kolko a nemas zdrav. problemy tak co, take veci sa inak podavaju a hovoria...
kasli na to a uz sa nedaj nabuduce a zmen gyn. a do nemocky k porodu urcite manzela, ak chce a ak nie maminku, nech tam nie si sama... aby si nedovolovali a dopredu povedat, ze jedna sestricka hadam staci a medici dovi... mas pravo na to. nie ze pridu a povedia, on je medik, on vas zasije, musi sa ucit... ak sa ti to nepaci, vyziadas si lekara a to mas pravo odmietnut a oni to musía respektovat, lebo kebyze na nich podas staznost, ty si v prave.... 😉

ewelyne
14. jan 2010

je fakt rozdiel, ked to povedia stylom ako tebe, alebo ked si ta posadi a spyta sa, ako sa citis, ci nemas problemy, a jemne naznaci, nech si davas pozor, lebo sa moze stat to a to napr. ale nemusi a vysvetli ti co a ako aky je jeho nazor...
zakonite vsak neznamena,ze ak niekto vela priberie, musi mat aj zdrav. problemy... tak nechapem co riesia, ked je niekto oka... 😖

zucana
14. jan 2010

no jani asi by som ich neviem co...take problemy nemam ale u lekara sestricka bola tiez bohova...merala mi tlak pred vizitou a doktor povedal ze ked budem odchadzat ma mi ho este raz premerat...tak som jej to povedala a ona ze...to este raz??? akoze to mam zasa pracovat?

ewelyne
14. jan 2010

zuci no fasa... by som sa spytala, ci si ho mam premerat sama, alebo zavolat lekara alebo manzela...
pristup na urovni fakt a za co ich platia???
je faktom, ze je to stresujuca a namahava praca, a mali by chodit tie sestricky "vo veku" pekne do zasluzileho dochodku po 40-45 ako vojaci a policajti, lebo ako tak pozeram, vacsine to riadne lezie na mozog....

selyma
14. jan 2010

ja taky problem nemam. Naposledy na poradni mi sestricka merala tlak asi 4 krat, lebo mala taky nba baterky a asi ho zle ulozila na mojej ruke, tak nic neukazovalo. Potom nakoniec presunula tu vast, co sa stahuje a odmeralo. Ale pre istotu odmerala este raz, ze su nepresne tie na baterky. A vyslo 120/80. Takze tak. Mne to nerobilo problem a ani sestricke, chcela poriadne odmerat.

zucana
14. jan 2010

no tak tato iba zdviha telefony a meria tlak prosim pekne...vzdy je vyobliekana a vyvonavkovana a platena je asi dobre ked tam vzdy necham 150 eur...krava inak poriadna...ked som volala ze musim dojst lebo mam vytok tak ona ze ale dnes urcite nie...tak som volala doktorovi na mobil a povedal ze mam dojst a ked som dosla tak na mna kuka a ze ona dnes mala skor odist....akoze sorry

selyma
14. jan 2010

Otrasne pisem, tam malo byt presunula tu cast 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre