Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

felixko
25. jan 2010

babenky chcem sa vás opýtať, už vám prišlo rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne o výške materského príspevku?

mimiz
25. jan 2010

mamicky kto sa chysta rodit v nablizsiej dobe na Antolsku v BA?...my mame termin sice az na 21 februara len to vyzera tak ze maly tam az tak dlho nevydrzi

blumka
25. jan 2010

olifcek, najlepsie je ked si odgrgne vzdy, ale sama viem ze hlavne v noci niektore babatka negrgaju, lebo papkaju pokojnejsie a nepotrebuju grgat..ja som to robila tak, ze som drzala Terezku mozno 10-15 minut a ked negrgla dala som ju do postielky na bok, podlozila som ju od chrbatika aby sa neprevalila a keby aj nahodou vygrgla nieco tak by to slo von...
a na brusko je dobre davat tak aby nebola velmi hladna ale ani prave najedena, ale zasa ked bude unavena bude sa zlostit...takze nieco medzi... 😉

katina2209
25. jan 2010

olivcek podla toho ci ti v noci po papani zaspi vtedy som nedala odgrgnut nechala som ho spinkat ale ak bol hore tak sme si pekne pochodili a niekedy si grgol ako stary chlap

lenica81
25. jan 2010

caute baby... ja vas tak priebezne citam, ale niekedy sa mi nechce sa zapajat... 😎

jak to vidim, bude este zabava aj u mna s tym dojcenim... 😅 ked v podstate olif uz sa zauca mesiac a nieco... boze, prihlasila som sa na prednasku s laktacnou poradkynou, a zajtra idem k pediatricke na nejake to poucenie a citam a citam vas... tak hadam sa na mna nieco nalepi... lebo moja mama uz panikari, ze urcite je vsetko teraz inak ako ked my sme prisli na svet, tak nech sa informujem... 🙄

dnes sme boli s mangelom na pouceni v porodnici, celkom som sa pobavila, na antolskej uz neviazu nasiroko... takze to napr... a nepouzivaju lieh na pupcek... tot aktuality... celkom mila bola ta doc aj z novorodeneckeho aj z gyn... 🙂 tak hadam ten porod vypali tiez tak pohodovo... najlepsia ta gyn - ze sa mame na porod tesit, lebo je za nim nejaky vysledok = dieta, nie ako bolavy zub... a ma 😀 me sa aj trosku bat, ale nie velmi, lebo to potom nie je dobre ani pre nas, ani pre babo...

mimiz, ja pojdem na antolsku... mam predbezne termin 19teho, a kedze som prvorodicka a ziadne priznaky, tak nemyslim, ze to bude nejako skor... jedine, ze priroda prekvapi... 😉

lenica81
25. jan 2010

blumi, a po akom case mozno davat babo na brusko... aby co najskor trenovalo... 😕

mimiz
25. jan 2010

Lenica> tak to sme sa tam dnes videli...inak ked hovorila ta z toho porodnickeho o tych nohavickach..ze radsej ich nemam mat aby sa to lepsie hojilo tak mi nedoslo ze ako mi tam potom ma drzat ta poporodna vlozka..??? 😕

lenica81
25. jan 2010

no... to i mne prislo take, ze asi musime byt prikovane k tej posteli a sediet nasiroko 😀, ja si beriem take jednorazovky, ani neviem z coho su... sak by ma slak trafil, kebyze sedim cely den v jednej polohe... a zas si neviem predstavit tie presuny na wc a prechadzky po chodbe... 🙂

lenica81
25. jan 2010

zasa kriva ten kon... boze... 😔

blumka
25. jan 2010

leni, cim skor tym lepsie..jasne ze nedas dnove babo hned na brucho aby cvicilo ale ked sa ako tak zabehate, ze budes vediet kedy chce papat, kedy chodi spinkat a take veci okolo toho a uz sa nebudes bat ho chytit, tak kludne...ja som napr. terezku vzdy po papkani nechala grgat tak, ze som si ju dala na svoje prsia takze bruskom lezala na mne a ked sa jej enchcelo spinkat tak dvihala hlavu a ked nie, tak zaspinkala...velakrat sa stalo ze sme tak boli aj hodinu dve, co si tak kludne spinkala...a ked bude mat uz tak mesiac, dva tak uz nebude stale len spat, uz budu aj chvile ked sa bude rozkukavat takzve vtedy nech trenuje 😉
ale spinkat na brusku babatka nenechavajte, jedine takto ze ich citite, v postielke nie.

mna napadlo k tym vlozkaam a nohavickam, ze baby nemali nohavicky ked lezali ale ked sa postavili a niekde sli tak si ich natiahli...tie sietovane su dobre, rana lepsie dycha

zucana
25. jan 2010

aj ja mam sietovane 😉 su super

lenica81
25. jan 2010

tak skusim to s tym lezanim baba na prsiach... 😉 dakujem za tip... a ked zaspim aj ja a prevalim sa... hm... 😨 v postielke maleho urcite nenecham na brusku... uz aj tak mam paniku z toho, zeby prestal dychat normalne...

s tymi vlozkami uvidim, ako to nakoniec vyjde... lebo ja neznasam uz len nocnu koselu... ja spim v pyzame... aj ked moja mama bola z toho zufala, zeby to dole malo luftovat v noci... 😀 ale ja sa citim tak lepsie...

olifcek
25. jan 2010

blum nasa malicka ale krasne dviha hlavicku, hehe, pretoci ju v pohode na jednu stranu, potom na druhu...v nemocke ju davali na brusko zjavne x;o) jj, najdeme system, nech posiluje...a veru, uz nie vzdy len spinka, az neviem, co s nou 😅

lenica81
25. jan 2010

zuci a ako ti to ide s viki... a co mangel... cini sa aj on... 😉

blumka
25. jan 2010

leni, neboj, ked bude spat na tebe tak sa neprevalis 😉
olif, no ved tvoja Olivia je sikovniatko malicke 😉

lenica81
25. jan 2010

a olif, skusas na nu uz nejake zvukove hracky... ja mam taku gulicku ako keby rolnicku s takym tupym zvukom, tak hadam ho to zaujme, lebo niektore tie hracky su brutalne hlucne... ked uz bude vacsi samo... musim si postupne nastudovat knizku o zmysloch, ako sa vyvijaju, aby som vedela, co na nho postupne skusat... aby sa aj on nenudil so mnou... 😀

zucana
25. jan 2010

leni manzelik sa este necini lebo musi ist najprv k lekarovi...a k tomu pojde v stredu...ale pomaha ..bol nakupit plienky, kozmetiku pre malu a vahu 😉
vikinka je zatial anjelik nechcem to zakriknut....spinka tak cca 2 hodky potom sme hodku hore...papame a prebalujeme a kakame a potom zasa spinkame...
s grganim to aj my mame tak ze nechce sa nam...skusim teda chodit...a ona ma potom stikutku inak...
a kaka najma ked je bez plienky...aj cika...takze fasa...vsetko vzdy okaka...
inak tu ju normalne v umyvadle umyvam pod prudom vody aj vlasky...tak nas ucili v nemocke pokial ma pupocnik este nazhojeny....ale citala som v knizke ze sa da aj iba vatickami....vy ako?

mimiz
25. jan 2010

uz je aspon jasne preco poto odporucajuju talko podloziek pod pacienta lebo ta vlozka bez nohaviciek proste drzat moc dlho nebude..🙂)
inak som rada ze uz neviazu na siroko, vobec sa mi to nelubi....ale ked je to nutne tak co uz ale viazat deti len tak z prevencie sa mi moc nepozdava

olifcek
25. jan 2010

blumi jo, mna nik nepresvedci, ze malicka musi toto a musi hento, lebo je predcasniatko...nastastie je zdravucka, a na hmotnosti tiez postupne pribuda, takzeeeee sa tesim x;o)

manzel vravel dnes, ze malicka uz ma hlbsi hlas, hehe...pytala si papat x;O)

blumka
25. jan 2010

zuci, my sme mali vzdy sou, ked Terezka niekoho ocikala..sme vraveli ze si ho znackuje 😀 😀
ja som mallu ani nekupala kym sa jej pupok nezahojil, len som ju mokrou handrickou poutierala ale ritusu sme pod tecucou vodou tak ako ty 😉

lenica81
25. jan 2010

mimiz... 😀 podlozky si este dokupim... co sa tyka postoliek, tie mam pozicane, ale ked nebude treba, nebudem... ja som vlastne ani nevedela, ze naco to je, ked mi to kamoska poslala... okolo mna az teraz nastal boom porodov a v rodinke blizkej takmer nic... 😅

zuci, tak to musis este aj dost prat... 😉 hadam sa to polepsi... dnes ta doc hovorila, ze pod prudom tecucej vody je to naj... a potom ritku natriet... lepsie ako tymi utierkami a pod...

olifcek
25. jan 2010

lenica mame kolotoc nad postielkou x;o) taky mackovia plysovi a i cosi to hra x;o) ale asi este skoro, neviem...pokukam cosi na nete, bry napad ;o)

zuci no pupocnik sa da aj iba vatickami, babatka napriklad kupali len x do tyzdna,inak len vlhcenymi utierkami...x;O) ale videla som, ze tiez pod tecucou vodou ich preplachli, najma zadky, ked malicka bude mat kg, skusim jej i ja dupu pod prudom vody umyt, nech sa nezaparuje...

lenica81
25. jan 2010

inak tiez dufam, ze moja mama nebude chora... lebo potom budem gazdovat sama... 😒 ma ta doktorka dnes vystrasila, aby sme sa nenakazili a uz vobec nie tie baba nase... ☹

olifcek
25. jan 2010

len 2x do tyzdna tam malo byt

mimiz
25. jan 2010

lenica> okolo mna tiez ziadne deti tak sme vsetko museli kupovat...co mne zase az tak nevadilo, len som to trochu prehnala s nakupom oblecenia..🙂)

lenica81
25. jan 2010

mimiz, ja som oblecenie ani nekupovala... vsetko som dostala... nove, lebo segra a aj svagrova frajerka boli v angl. a irsku a tam je to neporovnatelne lacnejsie... mali zachvat... ja budem tak postupne dokupovat, ak nieco bude treba... lebo na ten 1/2 - 1 rok mam toho pozehnane... a este asi aj dostanem... 😅

mimiz
25. jan 2010

lenica> u nas taky zachvat dostala moja mama kedze tuto nakupnu maniu som zdedila po nej tak maleho teraz mozem kludne prezliekat aj kazdu hodinu ked sa narodi..🙂

blumka
25. jan 2010

leni, take zachvaty poznam...ja z tychto nakupnych zachvatom mam pre Terezku oblecenia do jej 5. roku zivota 😅

zucana
25. jan 2010

no len nas ucili ze aj vlasky tak ze zozadu dat vodu a sampon a tak umyt....tak som to vcera tak spravila...vraveli ze kazdy den...ale aj vlasky kazdy den?

maminnka
25. jan 2010

Leni, to si ma potesila, ze uz nebalia nasiroko... a co este zaujimave vraveli? mne sa tam volajako nechce ist tentokrat... nevraveli, ze je vela porodov?

Mimiz, aj ja sa chystam na Antolsku, mozno sa stretneme, termin mam 22.2., ale tiez vraj to bude skor, no uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre