Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
23. nov 2009

bre ranko...vidim ze nie som jedina divna...
muz ma opat to...lebo ma zobudil o 7:30 ze majstri pridu o 8:00 a potom ze medzi osmou a 8:30 co znamena ze pridu o 8:30 tak aj prisli a to som mohla este pol hodinu spat...celu noc som si prezliekala tricko pyzamove a to sa potim kazdu noc a nemam ani teplotu...a ani teplo nejak nemame...20 stupnov v noci...mate nieco podobne baby?
rozhodla som sa nesekat tu stenu a dam tam taku bielu listu...uz to robia ned skrinou to itak nebude vidiet a aspon nebude bordel a skor vypadnu a mozem ist spat...stale mam este splicek aj ked menej....
blumi juj terezka neposlucha certicka jedna tak treba asi trosku pritvrdit 😉
olif ty uz chuda nejak vydrz.... a hajdy ak mas pokozku ako mas tak ani kremy nepomozu takze sa nad tym ani nepozastavuj aj ked to stve verim...ja mam tiez take 3 nalavo a mam vela zil na stehne lavom...asi pojdem na laser potom...ak to vobec pomaha

ivka79
23. nov 2009

Ahojte,

ja som tu tiež pár dní nebola..musím sa posťažovať...v stredu mi zomrel ocko :(

Idem si Vás trošku spätne prečítať...nech prídem na iné myšlienky 😒

maculik
23. nov 2009

dobre ranko
tak my sme vyprevadili ocinka do prace a si sa trosku ideme prevetrat, ale len tak pred dom, nie na prechadzku, lebo nevladzem tlacit kocik do kopca, ked ideme naspat domov.

Blumka, aj Adelka je nejaka nesvoja posledne 3-4dni, teda ked je doma manzel, tak ok, ale ked sme same dve, tak vela pisti, vymysla, neviem, ci to zo zubov alebo co, lebo v kuse ma ruku v puse. Teraz mi z kuchyne vyvliekla vsetky vitaminy, manzel ich "rozumne" dal do spodneho suflika a ona rano videla, ked som jej odtial vytahovala vit.D, tak si to otvorila a zrazu len chodila a nosila mi to. Tak to musim dat inde, nie ze to popapa 😝

Do prace nepojdem, ja som sa aj chcela dat vypisat tak akoze, uz mam aj papier od maminho dr na Sk, ale kedze je takato situacia, tak normalne poziadam tuto moju gyn.
Inak, stale sa rozhodujem, ci letiet vo stvrtok domov. Velmi by som chcela, ale necitim sa nejako extra dobre. Na jednej strane by bolo super, ze by som mal 2t veget, ale neviem, ci by som este zvladla cestu spat, este ked by som isla s malou sama, lebo Vladko uz bude v Kodani. A tiez mi vcera povedal, ze vraj Austrian airlines maju nove prav., ze uz neberu automaticky zeny do 36tt, ale ze to zalezi na pilotovi a ked ten odmietne zenu vziat na palubu (napriek lek.potvrd.), tak proste nemoze letiet. Tak to idem prezistit, to by som nesla.

hajdylca
23. nov 2009

zuci ja uz mam strii tolko, ze... ale som dufala, ze aspon brusko ostane pekne... nuz nic ine neostava len dufat, ze raz nieco proti nim vynajdu.. ak by potrebovali niekeho na testovanie som k dispo...
vidis ako si to dobre vymyslela s tou listou 🙂 a v noci sa potim i ja.. som si myslela, ze to je asi z toho kolko sa vecer nakremujem- vies ze ta pokozka potom moc dobre asi nedycha... alebo to zrejme tak ma byt, ja neviem...

ivinka uprimnu sustrast...

zusika
autor
23. nov 2009

dobre ranko - ci den...kocky....
ako sa mate?
ja mam veru tiez uz +10kg, ale neriesim....to zostane v porodnici...a zvysok spolocne zhodime,ked sa budeme povzbudzovat 😉 ale teraz su dolezite ine veci....

kocky,aj ja som videla vcera spravy .... no treba verit,ze nas pripad to nebude.... proste nam sa nic take nestane a hotovo....

dnes tu mame hnusneeeee pocasie.... uplne na depku...

Ivka, uprimnu sustrast.... prajem ti, nech cas vsetko zahoj co najskor.......

zusika
autor
23. nov 2009

kocky, vy kupujete ten monitor dychu? ja mam strasnu dilemu v tomto....neviem nakolko je to dolezite....
ano zdravie a zivot babatka je prvorady, ale zase tych umrti je minimalne mnozstvo-su to skor vynimocne pripady....
drahy to nechce,pokial na to nebudeme mat opravneny dovod..... tvrdi, ze netreba si vsetko tak strasne zjednodusovat a spoliehat sa stale na nejaku elektroniku a vysielat okolo maleho nejake elektricke vlny....to ho uz vraj mozeme rovno napojit na pocitac....
ved predsa kazda mame ten instinkt v sebe.... neviem .... my aj nasi rodicia su tu....a nemyslim, ze sme to niektora z nas ako dieta mali doma....

blumka
23. nov 2009

ivka, uprimnu sustrast... ☹

zucana
23. nov 2009

ivi uprimn sustrast...
hajdy ja sa potom najma medzi prsiami ako su o seba natlacene...
maci ja bych neletela ked sa necitis bohvieako...
dala som foto s tou listou...nie je to bohvieco...ale skuste pozriet ci by ste to tak nechali alebo burali.... 😒

blumka
23. nov 2009

zusika, ja to mam doma, pouzivala som pri Terezke budem aj teraz...kvoli mojmu kludnemu spanku...kym sme monitor nemali tak som sa budila kazdu chvilu a kontolovala som terezku ci dycha ci je ok...proste som bojko..Co sa tyka instinktu, nemyslim si ze ked dietatko prestane v noci dychat, ze sa matka automaticky zobudi...ale druha vec je naozaj ta, ze nie sme ani rizikova skupina ani sa nic podobne u nas v rodine nestalo, takze asi je to u nas aj zbytocne...ale vravim ide o moj dobry pocit, ze som urobila vsetko pre to "keby nieco" 😉

kakatka1
23. nov 2009

Ivka, uprimnu sustrast 😔

alex
23. nov 2009

dobré ránko babuľky,

ivka úpimnú sústrasť aj od nás 😔

zucana
23. nov 2009

zusi no ja si overim ze ako to je ci to babatku moze skodit tie vlny...ale myslim,ze nie...
a ja to chcem aj ako vysielacku...lebo ked budem v kuchyni na prvom poschodi a mala bude spat hore tak nech pocujem keby daco....

blumka
23. nov 2009

zuci, vysielacku odporucam urcite..ja bez nej nejdem ani na krok 😀

zucana
23. nov 2009

inak blumi ako sa tak poznam tak ja bych ani nespala a bola nad nou ci dycha 😀

zusika
autor
23. nov 2009

Bliumka aj ostatne.... neviem ci viete.... ale taky monitor ma ZIVOTNOST maximalne DVA ROKY (je to aj na krabici pisane) ...preto sa neodporuca pouzivat ten isty aj pre druhe dieta.... ide o to, ze to treba kazde dva roky prekalibrovat - nastavit na nove - ciste hodnoty...tak ako napr.vahy ci ine pristroje.... aby to meranie - hlasenie malo vyznam - ten spravny efekt..... inak je to uplne zbytocne...
viem to,lebo kolegynin stryko robil prave toto....
takze ak kupujete, kupujte nove a pytajte sa na to...aj ked to napr.poziciavate z porodnice

deina2005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blumka
23. nov 2009

zusika, to viem...staci ale dokupit novu podlozku nie cely novy monitor...

katina2209
23. nov 2009

dobré ránko, my sme tiež nemali monitor dychu pri prvom a nebudeme mať ani pri druhom mám taký názor ako zusika
ivka úprimnú sústrasť 😢

andrea2603
23. nov 2009

ahojte,
ivka, úprimnú ústrasť.

my sme monitor dychu mali pri Lenke a keďže odmietala spať v postieľke, tak nám bol zbytočný.
Sestra už hovorí, že mi požičia jej, no uvídíme, či toto bábo naučím v postieľke spať.

maculik
23. nov 2009

no tak my sme uz aj spat, vonku hrozne fuka, chvilu sme sa hrali v listi pred domom, ale po 20min sme to vzdali. Teraz idem varit polievku, teda ak mi to nase pistidlo dovoli, lebo je dnes akasi naladova. Teraz si doniesla moje topanky a nejdu jej obut, tak tu nervaci 😝

Deina, zahlasovane.

Ivka, uprimnu sustrast aj odo mna 😔

alex
23. nov 2009

my monitor asi tiež nebudeme kupovať.

zoska
23. nov 2009

ahojte...
ivka, to ma velmi mrzi, zelam vela sil malo trapenia.

zusika, ja uz monitor mam...kupovali sme podla referencii angel care, ktory sa da neskor vyuzit aj samostatne ako vysielacky...
moji znami, ktorí maju deti ho nemaju vsetci, ale tí co maju si pochvaluju... a ti co nemaju tak ma od neho nikdy neodhovarali, skor to bolo u vacsiny o financnej stranke
syndrom nahleho umrtia dietata je pre mna dost velka vystraha...takze u mna je to hlavne o dobrom pocite 😉

idem do obchodu a do lekarne...mam tu pacienta, uz ma z tej jeho teploty porazi ☹

min. tyzden sme nechali trikrat viac penazi v lekarni ako v potravinach..krasa

zusika
autor
23. nov 2009

kuk..mile,nie?? http://detskahracka.sk/-p-1398.html

kocky,musim sa vam pochvalit....prave mi prisiel balik.... minuly tyzden som na aukcii za 16 € vydrazila detske vecicky pre chlapca 6-9mes. .... no a dnes to prislo.... bolo tam 20 roznych trieciek/body.... 3 pyzamka...2 H&M bundicky...
5 rifliciek... spaci vak,nejake ciapocky...a asi 6x topanocky.... no super za tu cenu,nie? Sme vybaveny na cele leto a peknu jesen.... 😀

zoska
23. nov 2009

zuci ja som si fotku pozrela este pred precitanm tvojho prispevku a vobec som si tam tulistu nevsimnla 😉
je to uplne v poho 🙂

inak minule som na navsteve pozorovala babo ako spinka a normalne som nevedela ci dycha...ten hrudnicek sa tak minimalne zdvihal a ani ziadne odfukovanie nepocut 😀 to keby som mala strazit tak asi stojim so zrkadielkom pri nom a pozeram ci sa zahmli 😀

zoska
23. nov 2009

zusi , sikovnica 😉 a odkial si drazila? mimibazar?

zuzulik
23. nov 2009

dobre ranko bambulky 😉
ivka, uprimnu sustrast 😔

nasim znamim sa dnes narodil Oliver 😵 ,takze den zacal pekne a my s manzelom sme si boli rano zaplavat a padlo mi to velmi dobre, asi budeme chodit pravidelne 😉
zoska, ty mas AngelCare 301 alebo 401?? my o tom tiez uvazujeme ,u 301 sa mi zda ,ze nie su vysielacky,alebo ano?

zuzulik
23. nov 2009

zoska, ty mas kociarik V-max uz kupeny,ze???
ako s ati na nom pozdava to polohovanie na sportovej casti??? je to na take popruhy,ze? nejde to tazko?

zusika
autor
23. nov 2009

zoska...ano...teda mimiaukcie... ale bol to nervak,to vam poviem

zusika
autor
23. nov 2009

juj kocky...ja ale nikoho neodhovaram od kupi monitoru pre dieta... to vobec nie... ja sama vaham a vobec neviem co a ako....

zoska
23. nov 2009

zuzulik, este ho nemam doma...aale zusika ho uz ma 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre