Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
8. dec 2009

ewe no veď to je tvoja nevýhoda, že vyzeráš tak mladunko, tak niektorý ľudia sú zákeraci ako hovoríš si myslia, že keď sa dala nabúchať, nech stojí... to je hrozné. Ja som vždy sledovala nastupujúcich ľudí do busu, keď som tehu nebola a automaticky som tehule púšťala sadnúť. Ale je pravda, že v zime a v bundách to občas nie je vidieť.

Ja sa chystám na trhy v piatok s mužíčkom. Uvidíme aké bude počasie, lebo minulý rok tiež tak fajne lialo, keď sme tam boli...

zuzulik
8. dec 2009

ahojte babenky, po dlhociznej dobe vas zdravim..
ja som bola vcera u zubarky na preventivku a potom som bola u kolegu a ked som isla elektrickou ( po dlhociznej dobe) tak ma jedna pani pustila sadnut 😵 , to sa mi stalo po prvy krat, normalne som bola zaskocena ,ale bolo to prijemne 😵 😵
inak v piatok mame poradnu, chcem sa spytat ci mozeme cestovat na SK - na Vianoce ... cesta autom 8 hodin, co si myslite ??? citim sa ok,ale to uz budem 32 tt...

alex
8. dec 2009

zuzulik neviem, 8 hodín je dosť, ale ak sa cítiš dobre... Skús sa aj lekára popýtať, čo ti povie.

zucana
8. dec 2009

ja sa tiez vyhybam trhom a tlaceniciam...ale tu nie su itak vianocne takze mi to nieje luto 😕
inak v autobuse by ma asi slahlo...som zvedava dokedy vydrzim jazdit...
inak aj tu su taki ludia k tehotnym ....absolutne nevreli...tu chodim na krv do nemocky do centra krvi a tam maju tehu prednost ale keby ste videli tie pohlady tych starych...dalsia tehu? to dokedy tu denes budem?
a viete co sa mi stalo v bille? tak ja ked robim velky nakup davam do 10 tasiek aby som nemala tazke a davam si to do kosika a jedna stara mi vezme kosik a ide prec...tak jej kricim ze prepacte ale to je moj kosik (ona ten svoj mala uz vpredu predtym) a ona ze jaaaj sorry a ani mi ho nedoniesla normlane som siho musela ist zobrat a vratit sa k pokladni donakladat ....

garonka
8. dec 2009

blumi presne aspoň že som nemala len ja ten pocit, že tam prekažam 😠 ale v nedeľu sme šli len na taku hodinku lebo nezaspala by som keby som nejedla pečene gaštany 😀 ale tie pohľady no skratka som bola prekvapena to akoby tehotna bola nejaky mimozemšťan alebo čo 😕

garonka
8. dec 2009

baby čítali ste v novinach o tej mamičke čo porodila siamske dvojičky? uf obviňuje lekarov že jej nepovedali, že čaka siamčatka že radšej by šla na potrat, ale včera v spravach bola jej gynekologička že jej vravela, že budu siamske a jedno je važne chore uf ☹

suzon78
8. dec 2009

baby vy nemáte problém, keď cestujete autom? Ja som už prestala šoférovať, lebo mi bruško zavadzia a keď si posuniem sedačku, tak už nohami nedočiahnem na pedále 🙂, ale celkovo mi vadí, jazda autom, každú jamku cítim a bolí ma pri tom bruško, mám pocit, že porodím hádam predčasne, už pár krát som si radšej vystúpila a prešla radšej pešo, lebo naozaj to bolo už na nevydržanie.

garonka
8. dec 2009

suzon mne cesta autom vadí len vtedy ak môj drahy ide 120 😕 ale minule som mu dala po hlave a poriadne či je normalny a on že zabudoooool, no vošlo do mňa asi tisíc voltov ako môže zabudnuť že som tehu ale teraz chodí max 80 🙂

alex
8. dec 2009

garonka ja som videla v tv ako rozprávala tá žena, no a bola taká divná... Inak vyzerala dosť staro a už má 4 deti... a vraj jej to, že sú siamské povedali neskoro... no neviem ako to bolo.

ewelyne
8. dec 2009

zucana, no stara teta "mila" fakt nechapem co su taky k tehulkam nevreli... ved aj oni to mozno zazili, ci zabudlí?

zuzulik, zalezi ako sa budes citit ty, my sme boli asi pred mesiacom u svokrovcov cca. 5-6 hodin autom a uz mi nebolo vsetko jedno . cesta tam a spät. a teraz rozmyslame, ci pojdeme na sviatky, ale ak, tak muzik, maly a veci autom a ja vlakom, kde sa mozes postavit, vylozit nohy, prejst, najest sa... no len drahy to tak velmi nechce... tak este nevieme. je to namahave a to nemam nejake problemy zatial.

suzon78
8. dec 2009

gari, no tíííí naši chlapi aj môj rád rýchlo jazdí, tiež som ho už nie raz napomenula, lenže on je hrozný, on každú jamu zoberie 🙂. Najradšej som jazdila sama, ale žiaľ už to nie je možné.

ewelyne
8. dec 2009

je to cele divne s tymi siamskymi dvojcatkami... aj teta je divna, podla mna jej to povedali, ved aj ten hydrops a vsetko okolo... no vyzeraju byt velmi veriaci... tak preto asi nesla a teraz z tej bolesti alebo zufalstva a zaujmu medii nevie co skor... a mozno preto klame...ci zavadza... nemozeme vediet, ako to bolo a co sa v nej teraz odohrava... mozno nejaka zlost, ze ich nezachranili a ona dufala, ze fakt preziju... no sa to ani nedozvieme...

garonka
8. dec 2009

no suzi môj našťastie jamy obíde ale minule ako sme sa rutili dole kopcom 120 no tak to už prehnal 😕 a autobusom sa vyhybam keď už tak radšej peši ale len kratku trasu lebo mi z dlheho chodenia bruško stvrdne a som maximalne unavena 😀

garonka
8. dec 2009

mne bolo veľmi ľuto tie deti v akych podmienkach žiju ☹ no gynekologičku poznam mamina k nej chodí a je to take zlate žieňa ale ozaj je ťažke najsť pravdu ako to je ale porodiť siamske dvojičky to je riziko no ja neviem ako by som to zvadla, keďže som bojko a citlivka

suzon78
8. dec 2009

gari, keď už budeme konečne kočíkovať, tak si tie prechádzky vynahradíme a vychutnáme 🙂 Už sa neviem dočkať, už mi to tehuľkovanie príde dosť dlhé a vyčerpávajúce, ale to asi preto že som od začiatku PN.

alex
8. dec 2009

presne, nevieme ako to celé bolo, takže to sa ťažko k tomu vyjadruje, ale je to smutné, no...

garonka
8. dec 2009

suzi aj ja som od začiatku doma 😕 občas mi z toho preskakuje ale keby som pracovala všetko by sa mi pohoršilo tak to beriem aj z dobrej stranky že všetko zle je aj na niečo dobre. a my tu v panelaku sme jediní kto čaka babo tak som zvedava ako sa bude suseda čertiť keď bude naš chrust vrieskať 😀 😀 😀 😀

alex
8. dec 2009

no ja pracujem a ešte aj 10 dní budem, ale už sa mi teda nechce, keď mám pravdu povedať 😝

zucana
8. dec 2009

aj ja som doma...od zaciatku...a co sa tyka toho auta tak ja radsej sama jazdim lebo ked jazdi muz tak mi je zle aj ked niekto iny...ale zavisi aj akym autom idem.... 😎

suzon78
8. dec 2009

gari, xixi taký novorodenecký plač je nááádherný, keď som bola na začiatku tehu v nemocke a počula som, tie malé novorodeniatka, tak sa mi tisli slzy do očí, ale to asi preto, že som veľmi túžila aj ja raz taký plač počuť, vlastného dieťatka. Ja bývam v dome, takže len manžel a rodičia sa nevyspia. Ale tak dôfam, že tvoji susedia to pochopia a kto vie, ak tam bývajú aj mladé páry, možno ich budeš inšpirovať a budú si chcieť rozšíriť rodinku 🙂

suzon78
8. dec 2009

zuci, asi si vyššia ako ja, tak ešte dočiahneš na pedále, ja som krpec, tak mám nevýhodu 🙂

alex
8. dec 2009

garonka susedia si zvyknú, nič iné im nezostáva 🙂

suzon78
8. dec 2009

alex....síce mám sedavé zamestnanie, ale už by som asi neobsedela, ale už 10 dní vydržíš, ubehne to ako voda.

garonka
8. dec 2009

suzi my byvame v panelaku kde žiju sami starí ľudia 😀 akurat oproti nam si jedni mladí prerobili byt takže to vyzera tak že naš vchod nejak omladne ale inač sme len jediní kto s babom bude, a suseda nad nami je super žena všetko jej vadí, preklada mi kvety na chodbe 😀 no ako spravna dôchodkyňa 😀
na babo sa teším na vreskot a plač 😀 aj mne sa veľmi pači ako babenka plaču ale len s mierou nie cely deň 😀

zuci kedy ti robia ďalšie odbery na hepatalky?

garonka
8. dec 2009

alex aj vy byvate v panelaku? to je sranda ako všetko počuť ja som sa minule v noci nasmiala až až keď naša suseda sa modlila a jej muž vraví nech už bude ticho 😀

suzon78
8. dec 2009

gari, veru, všetkého veľa škodí, aj plaču, potom si tu budeme písať, ako sme sa opäť nevyspali, že tie naše detúrence stále plačkali a prečo asi plačkali...keď oni chudiatka nevedia povedať čo im je a vedia to vyjadriť len plačom...

suzon78
8. dec 2009

moja sestra, tiež býva v paneláku a má tiež takú fajnú susedu, keď pozerajú telku po 22:00 a trošku hlasnejšie, tak im hneď búcha na podlahu, aby boli tichšie.

garonka
8. dec 2009

presne suzi aj tak nevieme predvídať ake naše poklady budu 🙂 ja som zas bola veľmi zla 😀 moja mamina si so mnou nevedela dať rady stale som spala na jednej strane hlavu som si otačala len na ľavu stranu aj preležaninu som skoro mala, a preto najradšej aj teraz spim na ľavom boku 😀 a drahy bol zas tichučke babo 🙂

garonka
8. dec 2009

no v panelaku ozaj všetko počuť a aj hadky 😀 ja už byvam v panelaku tretí rok ale prvy rok to som sa ťažko adaptovala predsa z rodinneho domu do bytu mi dalo zabrať, ale raz v noci som sa rehotala z draheho lebo sa v sne sam so sebou rozpraval a dolna suseda už buchala na stenu a drahy namesačny sa postavil a trieskal o stenu tiež 😀 😀

som hladna a neviem čo si mam dať pod zub 😕

alex
8. dec 2009

my bývame tiež v paneláku. V noci dosť počuť, najmä my máme nad sebou suseda, čo chodí ako slon a strašne dupe, ale hrozne. Inak sa celkom dá. Spálňa nám susedí z jednej strany s našou kuchyňou a z druhej strany s našou obývačkou, tak to je v pohode, odtiaľ hluk nepôjde, akurát nad nami a pod nami čo bývajú. Ale tých pod nami ani nepočuť. Ale keď sme mali spálňu pri kúpeľni ešte, tak to pernamentne okolo 1 v noci sa niekto chodil kúpať a som počula, ako sa vo vani šplechoce s vodou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre